Online cd-prijsvechter CD Wow lijkt onder de druk van de Britse copyrightwaakhond BPI te bezwijken. De shop, die eerder werd veroordeeld tot een miljoenenboete, is in surseance van betaling gegaan. De retailer staat in de etalage.
Het bedrijf, dat kantoor houdt te Hong Kong en webshops runt in verschillende landen waaronder Groot-Brittannië en Nederland, werd in mei door het Britse hooggerechtshof veroordeeld tot een boete van omgerekend zestig miljoen euro, wegens het schenden van een schikking uit 2004 met de BPI. Hierin was afgesproken dat CD Wow zou stoppen met zogeheten parallele imports - het importeren van op zich legitieme (niet nagemaakte) producten uit een ander land met lagere prijzen, maar zonder dat de houder van het intellectuele eigendom daarvoor toestemming heeft gegeven. CD Wow gaf destijds aan dat er fouten waren gemaakt bij de inkoop en er toch schijfjes uit Azië waren binnengeglipt.
CD Wow is tegen de miljoenenboete in beroep gegaan, die vindt het bedrijf namelijk buitenproportioneel hoog. Bovendien is het bedrijf van mening dat het niet uit te leggen is dat enkel de platenindustrie beslist dat Britse klanten een veelvoud van hetzelfde product moeten betalen in vergelijking met cd-kopers elders ter wereld. Het feit dat CD Wow in surseance is wijst er op dat het bedrijf het winnen van het hoger beroep niet erg waarschijnlijk acht. CD Wow heeft zijn hele boedel en bedrijfsvoering te koop aangeboden. De online shops van de prijsvechter zijn nog gewoon actief.


Dit heeft de voorzieningenrechter in Alkmaar vandaag in zijn uitspraak
De methode werd
Robert Tur, een journalist die onder meer bekendheid geniet vanwege zijn verslag van de Rodney King-

Met XNA Game Studio Express biedt Microsoft een goedkope toolkit voor cross-platform game-ontwikkeling. Op het
De voorlopige cijfers van het afgelopen kwartaal laten een groeispurt zien in de online verkoop van muziek. De omzet in dit segment steeg met 26 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van dit jaar. De verkoop van cd's liep met 19,8 procent echter fors terug. Omdat EMI nog een groot deel van zijn omzet uit de verkoop van fysieke media haalt, komt het bedrijf uit op een totale omzetdaling van 5,1 procent. De platenmaatschappij noemt de stijgende verkoop van drm-vrije muziek 'bemoedigend' en verklaart de slechte cd-verkoop door een reeks van matige releases over het afgelopen kwartaal. De reacties van analisten op de voorlopige omzetcijfers van EMI bleken verdeeld; sommige investeerders zien de omzetstijging in de digitale verkoop van drm-vrije muziek als een teken dat EMI op het goede paard wedt, terwijl meer behoudende analisten het mogelijk naderende einde van de verkoop van complete cd-albums als een gevaar zien. Volgens hen zal het à-la-carte-winkelgedrag van iTunes-klanten voor dalende inkomsten gaan zorgen.
Het is echter niet allemaal rozengeur en maneschijn op de Belgische telecommarkt. De Ombudsdienst voor Telecommunicatie rapporteerde dat in 2006 maar liefst 20.442 klachten binnenkwamen over telecomoperatoren. Dat is een nieuw record en een stijging van 33,76 procent ten opzichte van 2005. Veel geschillen zouden gaan over gebrekkige informatieverstrekking door de bedrijven; vooral bij het afsluiten van nieuwe contracten blijken de kleine lettertjes wel eens onvoldoende belicht te worden. In het rijtje met grootste stijgers wat aantal klachten betreft, bevindt zich onder meer Telenet, geflankeerd door Mobistar, Belgacom, Talk Talk en Tele2/Versatel. Behalve over de manke transparantie, wordt ook geklaagd over moeilijke communicatie met de aanbieders - zo is Proximus/Vodafone niet per e-mail bereikbaar. Onderbezetting en gebrekkige expertise van de klantendiensten zijn daar volgens de ombudsdienst debet aan.
Het Casimir-effect is een natuurverschijnsel waarbij twee objecten met een tussenafstand van enkele nanometers elkaar aantrekken. Het kwantummechanische fenomeen, dat grote overeenkomsten met de

De gewraakte chips maken volgens het bedrijf Broadcom inbreuk op zijn patenten. In juni 2005 spande Broadcom hierom een proces tegen Qualcomm aan en diende een klacht in bij de ITC. Een rechter oordeelde dat Qualcomm inderdaad de patenten van Broadcom schond en de ITC besloot in oktober 2006 de import van telefoons met de bewuste chips te verbieden. Dit verbod trad in juni van dit jaar in werking, waarna de president 60 dagen de tijd had om zijn veto uit te spreken. Die termijn verliep gisteren zonder dat Bush zijn veto heeft gebruikt, zodat het verbod definitief is geworden. Qualcomm kan nog wel hoger beroep aantekenen bij de rechter. Wanneer de beroepsrechter ook oordeelt dat er sprake is van patentschending, zit er voor Qualcomm niets anders op dan een licentieovereenkomst met Broadcom te sluiten. Ongetwijfeld zal Broadcom daar een pittig prijskaartje aan hangen.

Volgens bronnen van TCMagazine maakt Intel haast met de uitrol van Nehalem-processor, de 45nm-cpu die is gebaseerd op een nieuwe platformarchitectuur. Intel zou al in oktober testexemplaren klaar willen hebben en deze de deur uitdoen naar moederbordfabrikanten, terwijl de officiële introductie pas een jaar later gepland is. De fabrikanten krijgen zo meer duidelijkheid over de architectuur die Conroe moet opvolgen. In juni werd al
Surfnet, dat gefinancierd wordt door het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen, weigert om op het verzoek van de Opta in te gaan. De organisatie stelt dat het een gesloten netwerk exploiteert en zijn dienstverlening uitsluitend richt op instellingen uit de onderwijs- en onderzoekswereld. Volgens de Opta is dit onjuist, omdat Surfnet toegang geeft tot het openbaar toegankelijke internet. Ook zou Surfnet culturele instellingen, uitgevers en omroepen als klant hebben. Surfnet overweegt nu om de juridische weg te bewandelen, omdat het pertinent weigert om onder de Opta-regulering te vallen. De organisatie is bang beknot te worden in zijn bewegingsvrijheid. De strijd tussen de Opta en Surfnet speelt al sinds 2000, toen de telecomwaakhond voor de eerste keer bij het wetenschapsnetwerk aangaf dat het meldingsplichtig zou zijn. Surfnet weigerde in te gaan op het verzoek. De toezichthouder kan telecombedrijven die zich niet bij de Opta willen melden een dwangsom tot maximaal vijftigduizend euro opleggen. Als de beschuldigde zich weigert te onderwerpen aan de toezichthouder, zal er echter een rechter aan te pas moeten komen om betaling van de dwangsom af te dwingen.
Hoe een dergelijke multi-gpu-oplossing eruit gaat zien, liet Huddy in het midden. In theorie zou dit kunnen betekenen dat een videokaart wordt voorzien van meerdere gelijke gpu's, waarmee in feite een soort CrossFire- of SLI-product ontstaat. Een andere mogelijkheid is dat op een videokaart meerdere verschillende gpu's geplaatst worden, zoals gebeurde bij de Voodoo 1 en Voodoo 2. Elke gpu voert dan bepaalde specialistische acties uit. De huidige grafische processors bevatten een aantal sleutelcomponenten, zoals texture units, geheugencontrollers, shaderprocessors en renderbackends, die op zich ook als losstaande chip zouden kunnen fungeren.

De overname van Zing toont volgens Dell aan dat het bedrijf weer interesse heeft voor de consumentenmarkt. De vraag is hoe de computerfabrikant de dienst in gaat zetten. Een combinatie met eigen muziekspelers lijkt uitgesloten, aangezien Dell begin vorig jaar de stekker uit zijn lijn DJ-audiospelers

Analisten hadden ruim een jaar geleden al laten
De belofte werd gedaan op Defcon 2007 aan Robert Hansen van ha.ckers.org. Shaver vertelde hem dat Mozilla niet tevreden was met de tijd die er tussen twee recente Firefox-patches zat - hoewel dat slechts anderhalve week was - en zei er vertrouwen in te hebben dat er altijd binnen tien dagen nadat Mozilla van een probleem op de hoogte is gesteld, een patch klaar zou moeten kunnen liggen. Toen Hansen te kennen gaf niet te geloven dat Mozilla daartoe in staat zou zijn, gaf Shaver hem zijn kaartje, voorzien van de krachtige woorden 'Ten F***ing Days' en een pijl naar zijn mobiele nummer, bij wijze van uitnodiging om hem ter verantwoording te roepen indien mocht blijken dat Mozilla niet aan de zelfopgelegde tijdslimiet kan voldoen.
Sinds kort is aan het Zen V Plus-assortiment een 16GB-variant toegevoegd. Wanneer het apparaat precies gelanceerd werd, is niet duidelijk. Hoewel op de prijslijst van de online winkel alvast ruimte gemaakt is voor de nieuwe speler, levert een poging tot bestellen voorlopig een onverbiddelijk 'out of stock' op. Voor het 8GB-exemplaar, dat voorheen nog 399 dollar moest opbrengen, hoeft voortaan slechts 299 dollar neergeteld te worden. De 4GB-versie kost nog 239 dollar en voor de 2GB- en 1GB-exemplaren moet respectievelijk 179 dollar en 149 dollar betaald worden. Naast de aanwezigheid van flashgeheugen, valt in de Zen V Plus ook het gebruik van oled-technologie voor het scherm op. De afmetingen van 43,5 x 67,5 x 15,9 millimeter zijn onveranderd gebleven.
Eind juli


Rechter Rudi Brewster oordeelde gisteren dat één van de patenten technieken beschreef die waren ontwikkeld nadat AT&T en Fraunhofer een samenwerkingsovereenkomst waren aangegaan. Hierdoor had Fraunhofer volgens hem eveneens eigendomsrecht op het patent, zodat dit bedrijf het recht had een licentie aan Microsoft te verlenen. Anders dan de jury in de eerdere zaak, was rechter Brewster van mening dat Microsoft een geldige licentie bezat op het patent en haalde hij een streep door de schadevergoeding. Over het tweede patent deed hij geen uitspraak, maar hij noemde het 'wankel'. De zaak hierover zal hij waarschijnlijk laten overdoen. Het is altijd nog mogelijk dat Microsoft wegens schending van het andere patent een schadevergoeding moet betalen, maar die zal wel minder zijn dan de 1,52 miljard dollar die Alcatel in eerste instantie kreeg toegekend.