Uitgever Atari heeft aangekondigd dat het nieuwste deel van het spel Alone in the Dark met vertraging op de PS3 zal verschijnen. De Xbox 360- en pc-versies lopen nog op schema en zullen in november op de markt komen.
Atari gaf geen reden voor de vertraging, maar verzekerde gamers dat het spel nog steeds voor Sony's console in ontwikkeling is. Alone in the Dark werd oorspronkelijk aangekondigd voor de Xbox 360 en pc in 2005. De Playstation 3-versie werd pas een jaar later aangekondigd.

Het is niet de eerste keer dat een Playstation 3-versie van een spel uitgesteld is. Zo worden The Orange Box, The Darkness, Stranglehold, Medal Of Honor: Airborne en Fatal Inertia allen geplaagd door vertraging. Ook wordt er beweerd dat het uitstel van Grand Theft Auto IV te wijten is aan de problemen die programmeerwerk voor de Playstation 3 met zich meebrengt.
De eerste Alone in the Dark verscheen in 1992 en was de eerste 3d survival horror game. Sinds het vierde deel uit 2001 was het een tijd stil rondom de serie, maar vier jaar later werd het vijfde deel aangekondigd.

De speler speelt met hoofdfiguur Edward Carnby en kan zowel in first- als third-person door het spel bewegen. Het verhaal speelt zich grotendeels af in Central Park te New York en is opgedeeld in losse afleveringen. Dit houdt niet in dat deze afzonderlijk aangeschaft moeten worden, maar dat elke verhaallijn zo'n 30 tot 40 minuten aan speeltijd kost. Hierdoor moeten gamers die niet veel tijd hebben voor spellen, zich ook geroepen voelen om in het avontuur te duiken.
Update 07-09-2007, 8.15u: Inmiddels is bekendgeraakt dat ook de pc- en Xbox 360-versie van het spel uitgesteld zijn. De releasedatum is voorlopig niet concreter dan 'tussen nu en maart volgend jaar'.