Atari Inc heeft aangekondigd dat het geen spellen meer zal ontwikkelen. Het bedrijf zal zich richten op het uitgeven en distribueren van games. De licentie van het spel Test Drive is inmiddels uitbesteed aan Infogrames.
Atari Inc is een dochteronderneming van het Franse Infogrames Entertainment. Met de uitbesteding van de licentie is vijf miljoen dollar gemoeid, aldus een persbericht van Atari. Als onderdeel van de herstructurering zal Atari het aantal werknemers terugbrengen om de kosten te verminderen. Een deel van de werknemers wordt herplaatst en anderen krijgen een contract op projectbasis aangeboden. Directeur David Pierce is inmiddels opgestapt bij het bedrijf en zijn functie zal tijdelijk overgenomen worden door Curtis Solsvig, totdat er een opvolger is gevonden.
Eerder deze maand maakte Atari bekend dat het twijfelde aan zijn eigen levensvatbaarheid. Uit de resultaten van het eerste kwartaal, dat op 30 juni eindigde, bleek dat het bedrijf over drie maanden een verlies van 11,9 miljoen dollar heeft geleden.
Het laatste spel in de Test Drive-franchise, genaamd Test Drive Unlimited, verscheen in 2006 en werd goed ontvangen door het publiek. De speler kon een volledig nagemaakt eiland van Hawaï verkennen. In het racespel kunnen gamers via internet straatraces organiseren tegen andere spelers. Ook zijn auto's van andere gamers over te kopen.