IBM wil zijn klanten gaan helpen bij het bouwen en beheren van datacenters op basis van het cloud computing-concept. Het it-concern hoopt met de strategie een nieuwe inkomstenbron aan te boren.
De nieuwe activiteiten van IBM hebben de codenaam 'Blue Cloud' meegekregen. De naam is een samentrekking van IBM's bijnaam 'Big Blue' en 'cloud computing'. Deze laatste term beschrijft de trend waarbij grote bedrijven als Google en Microsoft applicaties online aanbieden met behulp van zelfingerichte en beheerde datacentra.
IBM wil de 'Google-methode', waarbij een groot aantal goedkope computers binnen een bedrijf een rekencentrum vormen, ook bij andere ondernemingen gaan toepassen. Met het cloud computing-concept kunnen bedrijven hun computerclusters flexibel taken toewijzen. Hierdoor kan de beschikbare rekenkracht eenvoudiger aangewend worden dan bij klassieke rekencentra, die zich veelal buiten een onderneming bevinden. Behalve de toegenomen flexibiliteit zouden steeds meer bedrijven voor het cloud computing-model kiezen om zo hun bedrijfsgeheimen binnenshuis te kunnen houden. Daarnaast zouden veel bestaande datacentra al aan de grenzen van hun capaciteit zitten.
Big Blue wil in eerste instantie tweehonderd van zijn it-deskundigen bij klanten plaatsen om zo de mogelijkheden in kaart te brengen. De eerste producten onder de Blue Cloud-vlag, waaronder IBM's BladeCenter-serversystemen die zijn voorzien van relatief goedkope Intel-processoren, worden volgens IBM nog deze week aangekondigd. IBM wil ook software gaan leveren om Linux-grids aan te sturen. Voor volgend jaar staan ook cloud computing-oplossingen op mainframe-niveau op stapel, zo schrijft Reuters.