Red Hat heeft zijn Enterprise Linux-besturingssysteem geschikt gemaakt voor gebruik in combinatie met Amazons Elastic Compute Cloud-dienst. Beide bedrijven hopen op deze wijze het gebruik van Linux-applicaties te vereenvoudigen.
Met de Elastic Compute Cloud-dienst kunnen gebruikers via het internet eigen software op virtuele servers draaien. Het voordeel hiervan is dat ze niet zelf in serverhardware en -infrastructuur hoeven te investeren en dat er relatief gemakkelijk kan worden uitgebreid als er plotseling meer capaciteit nodig is.
Elastic Compute Cloud maakt gebruik van de Xen-virtualisatiesoftware. Elke virtuele server is minimaal gelijkwaardig aan machine met een 1,0-1,2GHz x86-Opteron-processor, 1,7GB ram, 160GB aan opslagruimte en 250Mbps aan bandbreedte. Tegen een meerprijs kan een zwaardere virtuele machine gehuurd worden. Welke besturingssystemen binnen de Elastic Compute Cloud gebruikt kunnen worden is onduidelijk, maar in ieder geval Red Hat Linux Enterprise.
De service kan pas vanaf volgend jaar door iedereen gebruikt worden; er wordt eerst een serie bètatests uitgevoerd. Donderdag is een besloten bètaprogramma van start gegaan en een publieke variant zal voor het einde van dit jaar worden gelanceerd.
De basisprijs voor de dienst bedraagt 19 dollar per gebruiker per maand en daar komt nog eens 21 dollarcent per gebruikt computeruur bij. Verder moet een nog onbekend bedrag voor gebruikte opslagruimte en bandbreedte betaald worden.