Atari Amerika lijkt op het randje van de afgrond te balanceren. De ooit beroemde fabrikant van arcadespellen twijfelt zelfs of het bedrijf in zijn huidige vorm bestaansrecht heeft.
Na eerder uitstel heeft Atari Inc dinsdag alsnog de resultaten gepubliceerd van het eerste kwartaal, dat op 30 juni eindigde, van zijn gebroken boekjaar. Hieruit blijkt dat het bedrijf over die drie maanden een verlies van 11,9 miljoen dollar heeft geleden. In dezelfde periode een jaar eerder was dit nog een verlies van 7,3 miljoen dollar, zo blijkt uit de verklaring van Atari.
Uit een document dat Atari heeft ingediend bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC blijkt dat het bedrijf niet zeker is van zijn eigen toekomst. Atari Amerika zegt 'substantiële twijfels' te hebben over de mogelijkheden om verder te gaan. Hoewel het bedrijf zegt diverse opties te bekijken om het hoofd boven water te houden, waaronder het verkopen van licenties en aantrekken van nieuw kapitaal, durft het bedrijf geen garanties af te geven dat de financiële positie kan worden verbeterd. De toekomst van Atari in Europa en Azië komt door de positie van Atari Inc niet in gevaar.
Het oorspronkelijke Atari werd in 1972 opgericht door Nolan Bushnell. Het bedrijf was een pionier in arcadespellen, spelcomputers en home computers en was verantwoordelijk voor de opmars van de videoarcade-industrie door zijn spel Pong.

Na de mislukte pogingen om de spelcomputers Lynx en Jaguar in de markt te zetten, fuseerde het bedrijf in 1996 met JTS, maker van harde schijven. De naam Atari verdween grotendeels van de markt. In maart 1998 werd de naam Atari verkocht aan Hasbro Interactive. De Franse softwareuitgever Infogrames nam in 2000 Hasbro weer over, waarna het in 2001 de eerste spellen onder het Atari-label uitgaf. In 2003 veranderde Infogrames zijn naam in Atari, Inc.
Door aanhoudende financiële problemen verkocht Atari in 2004 de rechten van de Civilization-franchise aan Take Two en sloot het de deuren van de Legend Entertainment-studio. Een jaar later werden alle digitale rechten terugverkocht aan Hasbro, waaronder die van Transformers en My Little Pony. In 2006 verliet, na vierentwintig jaar, de oprichter van Infogrames het bedrijf en verkocht het bedrijf meer titels, waaronder Stuntman, Driver en Timeshift, om een dreigend faillissement te voorkomen.
Het is nog maar de vraag of de onlangs verschenen rpg The Witcher en de horrorgame Alone in the Dark 5, die in 2008 moet uitkomen, iets aan deze situatie kunnen veranderen. Verder heeft Atari voor komende maanden nog titels als Lucky Luke: Go West, Me and My Horse en Efteling Tycoon in de planning.