Het door Microsoft aangeklaagde TomTom heeft zich aangesloten bij het Open Invention Network, een groep bedrijven die patenten deelt en deze beschikbaar maakt voor iedereen die belooft geen patentclaims tegen Linux in te zetten.
Het Open Invention Network bekritiseerde eerder de juridische actie die Microsoft eind februari tegen TomTom in gang zette, en stelde dat dit laat zien dat de softwarereus een vijandige houding heeft tegenover Linux en de opensourcegemeenschap. Microsoft, dat vorige week op zijn beurt door TomTom werd aangeklaagd, heeft wel gezegd dat de patentzaak niet als de start van een brede juridische campagne tegen Linux moet worden opgevat.
De patentgroep zegt de toetreding van TomTom toe te juichen. Het Nederlandse bedrijf, dat in zijn navigatiesystemen gebruikmaakt van de Linux-kernel, hoopt met het lidmaatschap een positieve bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van Linux en aan de achterliggende gemeenschap, waar iedereen volgens TomTom profijt van heeft. Het Open Invention Network heeft inmiddels ruim 275 gratis te gebruiken patenten verzameld en heeft naast TomTom de steun van onder meer Red Hat, Novell, Google, Philips en Sony.