Nokia nog steeds grootste mobiele-telefoonverkoper

Nokia heeft zijn positie als marktleider op de mobiele-telefoniemarkt behouden. Het bedrijf verkocht in het tweede kwartaal wereldwijd honderd miljoen mobieltjes en vergrootte zijn marktaandeel met drie procent ten opzichte van vorig jaar.

Nokia-logoNokia was in het tweede kwartaal met een marktaandeel van bijna 37 procent veruit de grootste in de mobiele-telefoniemarkt. Gartner verwacht dat het bedrijf dit aandeel minstens tot het eind van het jaar behoudt. Volgens het marktonderzoeksbureau heeft Nokia de goede resultaten vooral te danken aan zijn aanwezigheid in alle segmenten van de markt.

Motorola staat momenteel nog tweede in de lijst met een marktaandeel van 14,6 procent, maar volgens de analisten zal het bedrijf nog dit jaar ingehaald worden door Samsung als het niet snel met nieuwe modellen komt. Volgens analist Ehud Gelblum van JP Morgan is dit inmiddels zelfs al een feit.

Een van de oorzaken van de malaise is dat het best verkopende model, de Razr, niet meer het succes is dat het ooit was. Als een gevolg van de teruglopende populariteit van zijn modellen heeft Motorola in een jaar tijd een derde van zijn marktaandeel verloren. Grotere verliezen werden beperkt door een agressieve prijsstelling. Het is de enige aanbieder van mobiele telefoons die niet profiteert van de groeiende markt.

Samsung logoHet gaat Samsung, de nummer drie met een marktaandeel van 13,4 procent, juist voor de wind. Het bedrijf komt langzaam maar zeker dichter bij Motorola, wat vooral te danken zou zijn aan de populariteit van de Ultra Edition II-lijn.

De vierde en vijfde plek in de ranglijst worden bezet door Sony Ericsson en LG die respectievelijk 9 en 6,8 procent van de mobiele-telefoniemarkt in handen hebben.

In totaal gingen er in het tweede kwartaal van dit jaar ruim 270 miljoen mobieltjes over de toonbank, 17,4 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Gartner verwacht dat er dit jaar in totaal uiteindelijk 1,13 miljard toestellen verkocht worden.

FabrikantMarktaandeel 2Q06 (%)Marktaandeel 2Q07 (%)
Nokia33,736,9
Motorola21,914,6
Samsung11,213,4
Sony Ericsson6,69,0
LG6,36,6
Rest20,119,3

Door René Gerritsen

24-08-2007 • 22:09

88

Bron: eWeek

Lees meer

Reacties (88)

88
81
10
3
0
4
Wijzig sortering
Anoniem: 193109 25 augustus 2007 10:50
En terecht als je het mij vraagt, Nokia bouwt kwalitatief goede telefoons, vooral in het zakelijke en high end segment komt Nokia het best tot zijn recht. Wel jammer is dat ze ook een hoop slechte telefoons op de markt zetten zoals die plastic music xpress dingen, ik heb altijd weer het gevoel dat die dingen zo uit elkaar vallen maar ze hebben dan wel weer aardige software.

Van Sony Ericsson had ik wel wat meer verwacht, ze maken erg leuke telefoontjes voor een redelijke prijs, SE moet het volgens mij het meest hebben van de high-midrange telefoons, een toestel met een leuke camera uit de K serie of een toestel met goed geluid in de walkman serie hoewel die low-midrange J-serie ook niet slecht is voor mensen die alleen bellen en smssen.

Als Motorola het moet hebben van de RAZR, dan vind ik het niet gek dat ze marktaandeel verliezen, het ding is nu al jaren uit en de software ervoor is nogsteeds bagger en het zit vervolgens ook nog in alle nieuwe telefoons van Motorola, vervolgens komen ze ook nog met die zooi als de v6 maxxx, leuk maar ik hoef geen ferrari logo op een bagger telefoon die veel te duur is.

Samsung maakt altijd wel leuke telefoons, echter ik heb af en toe het idee dat het nog niet helemaal af is. Om maar een voorbeeld te noemen in sommige KVM's zitten er gewoon klassen voor een bepaalde API, maar als je die vervolgens wil gaan gebruiken loopt de thread vast, geen exceptions, niks, je thread blijft gewoon hangen. Toch hebben ze altijd een mooie featureset voor een schappelijke prijs en de bouwkwaliteit van de telefoon is altijd op zijn minst redelijk.

Ik vraag me af hoe lang het duurt voordat HTC hier tussen staat, ze doen wel alleen highend telefoons ik denk een van de redenen waarom het niet zo'n storm loopt, maar als mensen serieus denken Apple met hun veel te dure zooi in deze top 5 te zien dan denk ik dat HTC een zeer goede kans maakt
Het marktaandeel van Motorola. Auw. Maar goed, dat was eigenlijk al bekend. Net als Nokia een paar jaar geleden te laat was met de camera telefoons, lijkt Motorola nu ook de wensen van de markt niet goed in te schatten.

Alleen jammer dat Apple niet vermeld is, want hoewel die nog steeds onder het miljoen zitten (totaal) is het wel interessant om de ontwikkeling van de verkoopcijfers van die telefoon te volgen.
Beetje jammer dat er hier zoveel mensen om resultaten van de iPhone gaan vragen. Natuurlijk staat dat ding er niet in. Hoe zou Apple ooit in de top 5 voor kunnen komen als ze maar 1 telefoon hebben die op 1 markt gericht is? En dan ook nog eens een ongelooflijk dure telefoon. Volumes haal je juist uit de low-end budget markt, niet uit de smartphone markt. Bovendien is Apple nog maar een paar weken echt bezig met de verkopen.

Het zou over een jaar interresanter zijn hoe Apple zich positioneerd op de smartphone markt t.o.v. Nokia, HTC/Qtek, Palm en andere smartphone fabrikanten.
Lezen is ook een kunst. Ik geef heel duidelijk aan dat Apple minder dan een miljoen stuks verkocht heeft. Voorlopig haalt Apple die top 5 dus niet. Maar het is wel interessant om te zien in hoeverre Apple (met al de hype) een invloed op de markt heeft. En verkoopcijfers zijn daar een belangrijke indicatie voor.

Als je Steve Jobs verwachtingen voor de toekomst van Apple gehoord zou hebben, zou je weten dat de iPhone een belangrijker product is dan bv de iPod. Apple verwacht (hoopt) dankzij de iPhone flink te groeien en een serieuze partij te worden in de telefoonmarkt. Het is een open vraag of Apple in die doelstelling slaagt. Aangezien een analist meer doet dan cijfertjes bij elkaar harken zou je verwachten dat er ook aandacht besteed wordt aan een "belangrijke" nieuwe speler in de markt. Dat gebeurd niet en dat is gewoon jammer.

O ja, zelfs als Apple succesvol is en 1 op de 3 verkochte apple producten een iPhone is komt men nog niet in de top 5. Daarnaast is de iPhone geen smartphone maar veel meer een featurephone. "Vergelijkbaar" met de LG Prada of SE W950i maar niet met echte smartphones als een E90, Treo en P990i.

[Reactie gewijzigd door humbug op 29 juli 2024 05:40]

In het artikel staat dat er 270M in het kwartaal zijn verkocht. Als Apple de milloen niet heeft gehaald, hebben ze dus een marktaandeel van minder dan 0,37%. Lijkt me niet de moeite waard om te vermelden.
Is niet de eerste keer voor Motorola...
Vraag me toch af waar die lui mee bezig zijn...

En Nokia, die N-serie was best een goede set van ze. Maar ik blijf de service van Nokia ronduit slecht vinden.
En als ze nu toch al hoger marktaandeel hebben: werk eens aan de accu's, want ook die is om te huilen bij de N serie!
op zich netjes van motorola dat die nog bove samsung en SE staat.

Ben zelf van Sony (toen sony en ericsson nog appart waren) naar nokia en nu SE gegaan en alle mobieltje bevielen me goed.
Motorola doet het (nog) erg goed in de VS. Een markt die voor buitenlandse bedrijven redelijk ondoorzichtig is doordat iedere provider (ok licht overdreven) zijn eigen techniek gebruikt en de toestellen totaal dicht timmert. Het aanbod Nokia, Samsung, LG en SE telefoons is in de VS dan ook een stuk beperkter dan in de rest van de wereld.
Misschien omdat andere fabrikanten welk niet eens waard zijn om te melden hier, groter zijn dan Apple?

Ben super tevreden met mijn K800i. Heb nog steeds een Nokia 3310 in de kast liggen. Heeft alleen een nieuwe accu nodig en kan weer jaren mee. Kan ik niet zeggen van huidige modellen. Veel te fragiel.

Me pa heeft de N73, me ma een 6230 en me zus een N70. Me pa en zus zeuren constant over hoe traag hun toestel wel niet is. Moeten ze maar luisteren. Mijn moeder is niet weg te slaan van haar toestel en dat kan ik heel goed begrijpen. Ze belt en smst er alleen maar mee en dat kan de 6320 maar al te goed.

Ik had hiervoor een E800. Leuk ding wat uiterlijk betreft, maar niet echt betrouwbaar. Mijn klasgenoot en ik hadden beiden last van een niet werkende scherm binnen 8 maanden.
Overigens zie je ook dat er veel slijtage ontstaat. Door het open en dichtschuiven ontstaan er diepe krassen langs het toetsenbord.

[Reactie gewijzigd door vr6-only op 29 juli 2024 05:40]

Precies de problemen met alle telefoons. Inferieure bouwkwaliteit voor de prijs die ik moet betalen. Ik probeer m'n niet eens oude (1 jaar) Nokia draaiende te houden tot de iPhone, want ook deze gaat al achteruit...belachelijk dat mensen daar tevreden over zijn.
Anoniem: 182420 25 augustus 2007 00:06
Ik heb nooit echt gekeken naar het merk bij de aankoop van een gsm, veeleer naar de functies/prijs die een toestel me biedt. Om die reden ben ik na twee Nokia's overgeschakeld naar SonyEricsson.

Hoewel ik tevreden ben van SE, vond ik die Nokia's toch een stuk steviger. Die kon je gerust twee verdiepingen van de trap laten donderen zonder dat ze een krimp gaven (per ongeluk eens getest ;) ), en dat zie ik toch niet gebeuren met m'n Sony.
Nou, mijn nokia 6260 vond het anders niet leuk toen ik naar de 1e verdieping van ons kantoorgebouw wilde gaan, en hij dus van +/- 2m omlaag viel (tussen 2 treden door bij een open trap). Scherm was kaduuk :|
Vind het idd ook wonderbaarlijk dat Sony Ericsson zo laag staat... Als ik om me heen kijk zie ik wel vooral Nokia's maar daarna komt toch echt Sony Ericsson... (denk eigenlijk zelfs dat er nog wel meer SE weet dan Nokia's)
Vraag me dan ook af hoe groot het verschil is tussen wereldwijd en Nederland.
Hangt van je omgeving af. Nokia is zeer sterk in de zakelijke markt, Samsung zie ik meer als een merk voor jongeren en petjesvolk.
Belgie ook, vooral nokia, en daarachter sony eriscon
dan mindere mate samsung
SE bij hippe gasten die alle toeters en 'bellen' willen hebben,
Nokia in de zaken wereld, echt iedereen in de zakenwereld..
Samsung, zie ik vaker bij meisjes eigenlijk

motorola ben ik nog maar zelden tegengekomen, maar ik vind de meeste motorola's wel echt stijlvol, en in het oog lopen.
Anoniem: 181394 24 augustus 2007 22:17
Ik ben héél erg benieuwd of Apple hier ooit tussen gaat komen.
Misschien ooit, maar niet in de aankomende 5 jaar.

Ze hebben pas één telefoon op de markt wat vergeleken bij Nokia helemaal niks is.

Nokia draait al wat langer mee en heeft heel wat klanten gewonnen. Apple zal hier ooit misschien tussenkomen als ze wat meer telefoons gaan ontwikkelen/ontwerpen en wat meer klanten gaan winnen.

Maar voorlopig blijft Nokia nummer 1, omdat de consument nog steeds het meeste vertrouwen heeft in Nokia, wat naar mijn idee terecht is.
Apple brengt welgeteld één telefoon uit en er zijn dan gelijk al mensen die vragen of Apple wel in een Top 5 van telefoonverkopen kan komen..

Waarom vraag ik me af? Als Apple morgen een zoekmachine bouwt gaat die toch ook niet door iedereen gebruikt worden. Ik vind dat Apple te veel gehyped word, maargoed.. My 25 cents
als iedereen nee roept: dan is het niet te ontkomen.
net als de PS1 en PS2 en PS3 in de console markt.
Wat was er nou aan console markt voor de originele playstation? Nintendo en Sega. Wat is er al wel niet aan mobieltjes makers voordat Apple deze markt betrad?
Dit jaar zeker niet :)
m in de lijst te komen moeten ze meer telefoons verkopen dan LG. 7% marktaandeel van 1,13 miljard is 80 miljoen. Dat wil dus zeggen dat in Q4 van 2007 grofweg 1 op de 3 verkochte gsm's een iphone zou moeten zijn :P

Ik denk dat, los van de vraag, Apple bij lange na niet zoveel productiecapaciteit heeft. Het zou me erg verbazen als Apple in de komende 5 jaar voldoende capaciteit zou krijgen om zelfs naar 1% van de markt te kunnen produceren (meer dan 10 miljoen per jaar dus).
De kans dat Apple een van de grootste telefoonproducenten gaat worden is nagenoeg nihil. Reden ervoor is dat 3/4 of meer van de markt gedomineerd wordt door het laag en midden segment, hetgeen voor apple al helemaal niet interessant is. Er valt voor hun niets toe te voegen aan mobieltjes die alleen bedoelt zijn om te bellen en te sms' n.

Apple moet het hebben van een niche markt binnen de telefoonbranche. Derhalve zal het er nimmer marktleider worden.

Deze stelling durf ik inderdaad zo neer te zetten. Hierbij buiten beschouwing latende de persoonlijke mening over het apparaat van Apple.
Het is Apple zijn doel ook helemaal niet om daarin te komen. Ze passen dezelfde strategie toe als met hun computers - spreek de high-end niche-markt aan en maak voldoende winst per toestel zodat ze toch mooie resultaten krijgen met een relatief klein volume...
Waar baseer je die op? Hun computers zijn toch allemaal aan de luxe kant (afstandsbediening, software, etc), en juist de iPhone is hier een goed voorbeeld van wat packman zegt.
Sony Ericsson vind ik dan weer een wat el-cheapo merk (hun eerdere telefoons dan) met rare fouten erin.. Nokia maakt verder ook IMHO stevige telefoons die tegen meer stootjes kunnen dan Sony Ericsson...
Maarged dat het je mening is want de feiten spreken gigantisch tegen je. Juist SE levert oerdegelijk toestellen af, waar Nokia vaak te kampen heeft met loszittende covers en slechte batterijen. Maargoed ieder z'n mening.
@dark.druicca: Dat is z'n punt juis: nokia heeft voor alle segmenten wat (ook high-end), en apple heeft alleen high-end ;)
En een Apple koop je volgens mij ook voor het uiterlijk.
Telefoons gemaakt van glas en metaal vind ik toch vrij hoogwaardig in kwaliteit. Wat voor een rommel ik toch steeds heb gekocht met de "gewone" mobiele telefoon...brrrr
Anoniem: 228112 24 augustus 2007 22:48
Ik heb één Motorola en één Siemens gehad, en voor de rest alleen maar Nokia's, ik moet eerlijk zeggen, nooit meer iets anders, nokia's zijn heerlijk duurzaam en lange batterijduur. Sinds een paar maanden heb ik een 6233 en ook deze bevalt weer super.

Nokia _/-\o_
Ik heb verschillende Nokia's gehad (steeds nieuwe modellen) en had bijna altijd software problemen. Ik denk dat vooral Nokia hun producten zeer snel op de markt brengt. Sinds een tijdje heb ik enkele andere merken en tot hiertoe bevalt Samsung (D600) me het beste.
Ik heb sinds kort de e65, 'perfect toestel'....
Als die zou doen wat hij moet doen.

Firmware is erg brak, regelmatig crashes, lak begint na een week (!!!) los te laten, er komt speling in het slide mechanisme (en niet gering..), en zei ik al dat de firmware erg brak is?
Samsung en geen software problemen. Zeldzaam. Juist Samsung staat in de industrie bekend om de gewoonte om tien verschillende incompatible apparaten uit te brengen met 1 naam (bv D600).

Maar goed, als het voor jou werkt. Prima toch?
Ik ben net overgestapt van Sony Ericcson naar Nokia, en ga binnenkort weer terug naar SE.

Het is misschien gewenning, maar qua gebruiksgemak vond ik mijn ouwe T610 echt perfect, en ik hoop dat dat straks bij de K850i weer zo is.
DAt komt natuurlijk door die super N-serie. Ik heb er geen een hoor, maar volgens mij zorgt die ervoor dat ze er heel wat meer verkopen.

[Reactie gewijzigd door SjorsVN op 29 juli 2024 05:40]

Nee hoor, meer de volume modellen als de 6xxx serie. De N-serie is toch aan de prijzige kant
Anoniem: 177332 @SjorsVN25 augustus 2007 10:09
Allebei fout, het komt door hun "aanwezigheid in alle segmenten van de markt". Zoals jullie al erg goed laten blijken. Er is voor iedereen wat wils.
onzin, low-budget verkoopt veruit het best en daarin is nokia gewoon heel sterk
Misschien, maar de marge is op duurdere toestellen een veelvoud van die op budgettoestellen - met andere woorden: op een N-series toestel maakt Nokia tot tienmaal zoveel winst als op een budgettoestel.
Ik gebruik nog steeds men 4 jaar oude Ericsson T200, word blijkbaar beter met de jaren :P
Zolang ik geen compacte stijlvolle gsm vind, zal het deze blijven :)

[Reactie gewijzigd door McCoy op 29 juli 2024 05:40]

Om nou te zeggen dat die T200 stijlvol is...nee. Maar smaken kunnen verschillen natuurlijk ;) Compact is ie in ieder geval wél :)
Nokia 6120 classic? 3G smart phone in 89 gram. Maar, over smaak valt te twisten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.