Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 22 reacties

In het eerste kwartaal van dit jaar heeft Samsung zijn voorsprong op Motorola verder uitgebouwd op de mobieltjesmarkt. Nokia bezet nog immer de eerste plek, maar Sony Ericsson moest de vierde plaats afstaan aan LG.

Het reorganiserende Motorola blijft vermoedelijk zeker tot volgend jaar verstoken van een kans om de tweede plek van Samsung te herwinnen, zo gelooft marktonderzoeksbureau IDC. Medio vorig jaar werd het Amerikaanse bedrijf van die plaats verstoten door de Zuid-Koreaanse electronicagigant. Dat gebeurde al een keer eerder, maar toen wist Motorola zich rap te herstellen.

Ditmaal heeft het bedrijf het moeilijker, volgens IDC komt dat door een onvolledig productaanbod. Met name op het gebied van aanraakschermen, muziekfunctionaliteit en messaging ontbreekt het Motorola aan aantrekkelijke producten, zo stellen de marktonderzoekers, terwijl de concurrenten van het bedrijf op die vlakken al het een en ander hebben uitgebracht. Motorola werkt momenteel aan het afsplitsen van zijn mobieltjesdivisie en heeft voor later dit jaar nieuwe telefoons in de pijplijn zitten.

Sony Ericsson meldde eerder dit jaar al dat het diverse problemen ondervond die van invloed waren op de leveringen van het bedrijf. Zo werd de joint venture geplaagd door een afname in de vraag naar zijn mid- en highrange toestellen, tekorten op het gebied van onderdelen en een groeiende vraag naar goedkope mobieltjes in aan de grote oceaan grenzende Aziatische landen - waar Sony Ericsson niet sterk aanwezig is. Een hernieuwde focus op Noord-Amerika zou volgens het Japans-Zweedse bedrijf later dit jaar betere resultaten op moeten leveren. Onder meer de Xperia is onderdeel van dat plan, dit toestel verschijnt in de tweede helft van dit jaar.

LG wist goed van Sony Ericsson's moeilijkheden te profiteren, en leverde tegen de traditie in meer toestellen af in het eerste kwartaal van dit jaar dan in het laatste kwartaal van 2007. Dat is tevens te danken aan een voortdurend grote vraag naar de highendmobieltjes van het Zuid-Koreaanse bedrijf, zoals de Viewty en de Voyager. Het succes van LG leidde ertoe dat Sony Ericsson van de vierde plaats werd gestoten. Het bedrijf werkt dit kwartaal aan het verbeteren van de aanwezigheid in groeimarkten en is tevens van plan om meer highend-toestellen uit te brengen.

Volgens IDC zijn er in het afgelopen kwartaal in totaal 291,6 miljoen mobieltjes verscheept, 11,6 procent minder dan het laatste kwartaal van 2007 en 14,3 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Voor de rest van het jaar moet rekening worden gehouden met teruglopende verkopen, als gevolg van de versomberde vooruitzichten over de wereldeconomie.

FabrikantLeveringen Q1 '08Marktaandeel Q1 '08Leveringen Q1 '07Marktaandeel Q1 '07Groei Q1 '07 - Q1 '08
Nokia115,539,6%91,135,7%26,8%
Samsung46,315,9%34,813,6%33,0%
Motorola27,49,4%45,417,8%-39,7%
LG Electronics24,48,4%15,86,2%54,4%
Sony Ericsson22,37,6%21,88,5%2,3%
Rest55,719,1%46,118,1%20,8%
Totaal291,6100,0%255,0100,0%14,3%
(Leveringsaantallen in miljoenen)
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (22)

Ik heb zelf een Viewty telefoon maar ben er niet over te spreken. Softwarematig is het echt een ramp en er zijn teveel bekende problemen. Als je vervolgens contact opneemt met LG klantenservice dan zeggen ze dat je er maar mee moet leven...

Het zijn problemen zoals een "u" op het qwerty toetsenbord wat een "."wordt... echt stom
Verder worden camera settings niet onthouden, dus elke keer weer camera goed zetten als je foto wilt maken... En soms sluit de spatiebalk een SMSje af, ook leuk.

LG is niet van plan om een update uit te brengen voor dit soort dingen omdat ze niet ernstig genoeg zijn... zucht... Wat dat betreft is de iPhone/HTC etc. software een stuk beter!
Ik blijf het vreemd vinden dat de verkoop van Sony Ericsson zo 'achterblijft'. In Nederland zijn SE mobieltjes toch behoorlijk populair. No way dat je voor elke SE 2 Motorola's tegenkomt...
Iemand een idee hoe dat komt?
Motorola is erg sterk in de low-end markt. Van die toestellen die je voor drie tientjes bij de Albert Heijn koopt. De mensen die dergelijke toestellen kopen lopen over het algemeen er ook niet mee te patsen en heel de dag te bellen op straat.

Dat soort toestellen verkopen dus een stuk beter (in aantallen) dan high-end toestellen en daardoor voor het marktaandeel veel meer van belang. Ook heb je natuurlijk nog tig landen waar ze gemiddeld minder verdienen dan hier en dus ook gemiddeld goedkopere toestellen zullen kopen.

[Reactie gewijzigd door BarôZZa op 27 april 2008 18:24]

Motorola is een Amerikaans bedrijf en is daardoor waarschijnlijk ook een stuk populairder dan SE in de VS. Als je dan bedenkt dat 300 miljoen Amerikanen meer invloed hebben op de totale wereldmarkt dan 16 miljoen Nederlanders, dan kun je wellicht bedenken waarom Motorola nog steeds groter is.
Denk zelf dat het westen meer valt voor :
JOngere speelse mooie telefoon: samsung LG dus mooi scherm ziet er high tec uit.
Oudere/zakenmensen: NOkia natuurlijk
SE zit er beetje tussen in denk k. net niet stylisch en net niet zakelijk genoeg.

HUn sterkste wapen was de walkman support en Sony Camera.
Maar tegenwoordig heeft elke telefoon een goede camera en geluid.

IK heb zelf ERG slechte ervaring met SE gehad, heb er 2 aangeschaft heb ze alle 2 iets van 6x moeten terug brengen voor reparatie.
Nederland is slechts een klein landje en goede verkopen hier hebben dus slechts een marginale invloed op het totaal.
Nederland wijkt nog al eens af internationaal gezien met de merken die goed verkopen ongeacht welk produkt, is verder niet erg, maar in mijn ogen wel een reden die de eerste aanvuld.
Nokia is zelfs weer gegroeid, het is dan wel mijn favoriete fabrikant, maar ergens baart het me wel een beetje zorgen, we willen niet dat we over een paar jaar met een monopoly van Nokia zitten, ze gaan zo namelijk al erg snel richting de 50%, wat ze al erg veel macht geeft.

[Reactie gewijzigd door nachtrog op 27 april 2008 16:24]

Een monopolie in een markt met zoveel volwassen en goed gefinancierde spelers is haast uitgesloten. Bovendien, het levert geen enkel probleem op om van merk mobile telfoon te switchen i.t.t. switchen van O.S. of medium voor video bijvoorbeeld.
Qua aantallen zijn ze gegroeid, maar niet qua omzet!

Samsung staat momenteel op 1 % van Nokia in omzet.
Hoe kan Samsung, dat ook nog steeds een beetje budgetmerk is, nou met nog niet de helft van het aantal verkochte mobieltjes vrijwel dezelfde omzet halen? Of reken je de Samsung televisies, schepen en auto's ook mee?
LG word volwassen.. mischien dat ik nu wel aandurf om ff een toestel van hun aan te schaffen.
Even gewoon leuk om te vermelden dat LG vroeger een falend bedrijf was; Lucky Goldstar. Alleen al de brand-name verkocht gewoon echt niet in Europa.

Maar inderdaad, je kan zien dat de Zuid Koreaanse bedrijven echt volwassen worden, na Samsung nu ook LG. South Korea heeft gewoon een competitive advantage over Europa.
South Korea heeft gewoon een competitive advantage over Europa
Kan je me nou eens uitleggen waarom je niet gewoon "Zuid korea heeft gewoon een competitief voordeel ten opzichte van Europa" zegt?
Smaak? ;)

Misschien dat Europeanen, of Nl'ers in dat opzicht andere eisen stellen aan hun mobieltje dan andere mensen.

[Reactie gewijzigd door Pirate-Bozz op 27 april 2008 13:02]

Dat SE het zo 'slecht' doet verbaasd mij ook, vooral omdat je in NL idd zoveel ervan ziet, maar wij zien natuurlijk niet veel wat er buiten NL gebeurd, laat staan de EU.

Dat motorola boven SE staat verbaasd me echter weer niks. De Razr is in de VS nog steeds erg populair. Voor ons is het al een achterhaald toestel, maar de amerikaanse markt loopt behoorlijk achter op de EU qua techniek en helemaal met Azië.
Als je bekijkt dat je voor de oudere SE's gehuegen kon kopen in de vorm van MS duo pro en in de nieuwere zit dan weer een nieuw formaat dan snap ik best wel dat de populariteit daalt.
Ik zou geen zin hebben om mijn 1 GB MS DP stickje weg te kunnen gooien voor een nieuwe telefoon. Daar wil ik gewoo datzelfde kaartje kunnen gebruiken. Kan dat niet? Dan ook geen nieuwe SE per se!
SE snijdt een beetje in zijn eigen vingers hiermee!
Dat heb je toch wel met meerdere merken. Eerst ging er SD in en nu Micro SD. Dat is onvermijdelijk. Dat SE alleen Memorystick ondersteunt en niet een breder formaat als SD, dat vind ik wel jammer. Ik dacht dat ze wel het licht hadden gezien met de K850, die ondersteunt namelijk wel SD, maar Xperia blijkbaar weer niet.

Maar goed, ik zou niet zo wakker liggen van een eenmalig investering van 20-30 euro voor een geheugenkaartje. Maar dat is mijn mening.
Heb ik ook :S

Maar ik blijf wel SE fan, vooral de Walkman-serie, al zit ik wel stiekem te wachten op de iPhone. :)
Misschien omdat die reactie totaal NIKS met het nieuwsartikel te maken heeft?

ONTOPIC:

Ik heb zelf nu de K750, fantastische telefoon. Ik was van plan om de K850 te kopen als opvolger. Maar er toch vanaf gezien omdat deze toch weer niet bijster veel meer aanbiedt tov mijn huidige telefoon (naast een lege portemonnee).

Tussen de K800 en de K850 heeft SE naar mijn mening veel laten liggen. Ze hebben niet echt een product op de markt waarvan je zegt WAUW! Misschien dat het wel lukt met de nieuwe Xperia.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True