Nokia roept 46 miljoen accu's van het type BL-5C terug omdat ze oververhit kunnen raken. De actie volgt op meer dan honderd meldingen van incidenten met betrekking tot de oplaadbare batterijen.
In totaal zijn er 300 miljoen accu's van het type BL-5C gefabriceerd, maar alleen die exemplaren zijn potentieel gevaarlijk die door Matsushita Battery Industrial zijn gefabriceerd tussen december 2005 en november 2006. De energiebronnen bevinden zich in 52 verschillende typen Nokia-toestellen.
Bezitters van een Nokia-telefoon kunnen controleren of hun accu het risico loopt oververhit te raken door het typenummer in te voeren op de waarschuwingspagina die Nokia voor consumenten heeft geopend.
Nokia laat weten dat slechts in incidentele gevallen oververhitting kan plaatsvinden en dat bij de meldingen die het bedrijf heeft ontvangen geen sprake was van noemenswaardige verwondingen of schade. Desondanks biedt het bedrijf aan alle 46 miljoen bezitters van de betreffende oplaadbare batterij aan deze om te ruilen.
Dit jaar en vorig jaar riepen meerdere laptopfabrikanten brandgevaarlijke accu's van Sony terug, maar die aantallen verbleken bij de exemplaren die Nokia nu potentieel om moet ruilen. Ook voor Matsushita betekent de actie slecht nieuws; het bedrijf wilde eind vorig jaar na de problemen met Sony-accu's juist goede naam maken met de productie van veilige hittebestendige accu's.
