Konami heeft aangegeven dat het volgende spel in de Metal Gear Solid-reeks wellicht een prequel wordt. De studio is van mening dat meer spellen met dezelfde hoofdrolspeler niet goed voor de franchise is.
In een interview met website 1Up heeft Ryan Payton, assistent-producent van Metal Gear Solid 4, aangegeven dat er een kans bestaat dat Metal Gear Solid 5 een prequel wordt. Volgens Payton is het verhaal van hoofdrolspeler Solid Snake met de komst van
Metal Gear Solid 4 afgelopen, maar dat zou niet betekenen ook de spelreeks ten einde moet komen. Zo zou in een nieuw deel het verhaal van aartsvijand Big Boss verteld kunnen worden. Payton zei dat als er op het verhaal van Solid Snake voortgeborduurd zou worden, er geen einde aan het verhaal gemaakt kan worden. Konami vindt het beter dat Solid Snake vier of vijf missies afrondt, dan dat hij twintig missies doet die hij eigenlijk nooit kan overleven, aldus Payton.
Payton vertelde verder dat er aan nieuwe content voor Metal Gear Online gewerkt wordt. De ontwikkeling van nieuwe mappen, nieuwe skills en nieuwe rules is in een vergevorderd stadium, en zou over een niet al te lange tijd worden uitgebracht.
