ook hier toch jammer dat het weer lijkt te ontaarden in een fanboy peergroup talk. Probeer het nu eens te zien vanuit MS en kijk eens wat KDE/Gnome en anderen van andere OS Guis bij elkaar gejat hebben. Dat is niet mis.
Het gaat er dan niet om of het Apple is omdat die nu toevallig ook op een nix kloon zit maar dat het motto bij Open source heel vaak : beter goed gejat dan slecht bedacht is.
Daar scoor ik beslist niet mee bij de linux fans, maar het is wel realiteit.
Dure onderzoeken door MS gedaan wat de beste gebruikerservaring op gaat leveren wordt schaamteloos gekopieerd. natuurlijk bedenkt MS niet alles zelf, ze hebben echter wel vaak de rechten op de techniek of technologie. Als Linux volwassen wil worden dan zullen ze dat soort problemen wel op moetne lossen. van mij mag dat door er omheen te programmeren, graag zelfs. dat kan heel verfrissende resultaten opleveren.
Desalnietemin is er heel wat bij elkaar gejat in alle distros. Dan gaat het niet zozeer om de Linux kernel ( daar heeft steve B het ook niet zozeer over denk ik) maar om de software eromheen.
Ook Apple zou deze claim neer kunnen leggen maar die liggen reeds met de Open source community in bed om goedkoop hun eigen product verder te kunnen ontwikkelen.
edit: beetje laat maar ik lig niet voortdurend achter de computer

Helaas zie ik weinig inhoudelijke reacties maar weer veel vanuit de opwellende hormomen bedachte opmerkingen.
Als je gewerkt hebt met Apple ( al vanaf de macintosh) en de diverse versies van Windows dan moet je vaststellen dat KDE en GNOME ( en anderen) vooral veel kopieren van de grote broers Windows en Apple. Daar heb ik geen problemen mee al moet je vaststellen dat het gebruiksgemak nog steeds een stuk lager ligt.
Helaas ook dat iedere serieuze discussie lijkt te verzanden in zinloos degraderen van je discussiepartner, kennelijk heeft men dat nodig om de eigen argumenten zwaarder te laten tellen.
Er is niets origineels aan Linux te vinden. Alles is ergens anders al eerder of vaak beter bedacht. Wel moet je vaststellen dat Linux met de adaptie van verouderde ideeen een stabiel platform vormt waarop het goed doorontwikkelen is. Blijft staan dat essentiele zaken voor de desktop nog steeds niet geregeld zijn. Zo kun je geen enkele DVD legaal afspelen wat echt een noodzaak is als je met Windows/Apple wilt concureren en zo zijn er moeiteloos andere voorbeelden te vinden.
Stop nu eens met FUD roepen als je zelf geen tegenargumenten hebt maar de discussie kapot wilt maken. Ik heb geen specifieke voorkeur voor een OS maar alleen voor een gebruiksvriendelijk en stabiel OS dat alle functionaliteiten heeft om de gebruiker te pleasen.
Dan ben je dus aangewezen op Apple of Windows voor de desktop en daaraan toegevoegd Linux voor server gebruik.
Laat trouwens duidelijk zijn dat de vermeende veiligheid van Linux voor de doorsnee gebruiker een farce is. Die zal waar mogelijk als Root gaan werken omdat het ondoenlijk is telkens ( zelfde zwakheid heeft Vista nu ook) als Root te moeten werken wanneer je iets wilt installeren. Los nog van de installatie-ellende die de diverse Linux distros nauwelijks weten op te lossen. Simpele installeren zou een basisgegeven moeten zijn. Raadselachtige teksten typen is leuk voor de expert maar daar kun je bij een gebruiker niet mee aankomen.
( voor degenen die voorbeelden willen: ik verwijs naar de installatie van Firefox 2 op een 1.5 machine of het installeren van Java of flash daarop. Gruwelijk, wie dat ooit bedacht heeft)
If you installed the JRE 1.4.2_01 RPM, this plugin is /usr/java/j2re1.4.2_01/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so and to install it for Firefox, do the following:
Open a terminal
Change to your Firefox plugins directory
Issue the following command: ln -s /usr/java/j2re1.4.2_01/plugin/i386/ns610-gcc32/libjavaplugin_oji.so
If you are using an older Linux distribution, you may need to install the gcc3 support libraries, as the gcc 3.2 version of the Java plugin requires libgcc_s.so.1 to operate. You may be able to find packages using Google.
Onbreekt nog het met volle maan toevoegen van rattestaart en koningsbloen poeder en daarna naakt drie keer om een boom rennen terwijl je "Linus imperfecta" roept.
Dit is werkelijk niet te verkopen aan een arme doorsnee gebruiker.. Linus doe daar eens wat aan!