Een topmanager bij Red Hat heeft concurrent Novell beschuldigd van het doorverkopen van bètasoftware die grotendeels als opensourceproduct door Red Hat ontwikkeld is. Novell heeft nog niet op de aantijgingen gereageerd.
Red Hat heeft de afgelopen maanden gewerkt aan Red Hat Enterprise MRG, waarbij de laatste drie letters staan voor messaging, realtime en grid. Dit is een nieuwe versie van zijn Linux-distributie die speciaal bedoeld is voor bedrijven die realtime functionaliteit nodig hebben in hun software.
Door Novell is echter een vergelijkbaar product ontwikkeld, genaamd SuSE Linux Enterprise Real Time 10. Dit pakket is vorige week op de markt gebracht. Red Hat Enterprise MRG is dinsdag geïntroduceerd. Volgens Red Hat-manager Scott Crenshaw heeft Novell bij zijn versie echter code uit de bètaversie van Red Hat gebruikt. De Linux-distributeur stelt dat dit gevaren met zich meebrengt, bijvoorbeeld omdat er nog fouten in de software kunnen zitten.