Tip de redactie

Sony toont Walkman met oled-touchscreen

Door Mick de Neeve, 7 januari 2009 21:3893 reacties, submitter: T-Junkie

Op de CES heeft Sony een sinds vorige maand rondwarend gerucht bevestigd met de aankondiging van de NWZ X1000 Walkman met oled-touchscreen. Deze beschikt over wifi en wordt gezien als Sony's poging de iPod Touch te beconcurreren.

Dat Sony graag met Apple's iPod wil wedijveren is niet erg verbazend: niet alleen gaat het om de populairste mp3-speler, maar was het juist Sony dat in de begindagen van het mobiel muziekluisteren de troef in handen had met de cassettebandjes draaiende Walkman. Met de digitale versie werd het succes uit de jaren 80 van de vorige eeuw echter niet geëvenaard.

Sony-shop Medio vorige maand dook het gerucht op dat Sony aan een touchscreen-Walkman werkte, en dit kan nu worden bevestigd, aldus Techradar. Het gaat om een apparaat met een 3"-oled-touchscreen, wat de stroomconsumptie ten goede zal komen en tevens meer kleurdiepte inhoudt dan wanneer een traditioneel lcd-schermpje wordt gebruikt. De nieuwe Walkman heeft bovendien wifi aan boord en noise cancelling.

De NWZ X1000, die kan worden gezien als een directe aanval op Apples populaire iPod Touch, kan weliswaar geheel via het touchscreen worden bestuurd maar beschikt desalniettemin over bedieningsknopjes. Erg veel details zijn er nog niet, zo is er nog niets bekend over de prijs en de beschikbaarheidsdatum. Wel is al duidelijk dat Sony's nieuwe telg in uitvoeringen van zowel 16GB als 32GB zal worden uitgebracht. Overigens is niet bevestigd dat de NWZ X1000 zoals werd vermoed, een browser, fm-radio en Youtube-client aan boord heeft. Sony zal later een persconferentie op de CES houden waar meer informatie wordt verschaft.

Sony NWZ X1000 Walkman

Reacties (93)


Grote Chinese websites betuigen spijt voor 'vulgaire' content

Door Mick de Neeve, 7 januari 2009 20:2469 reacties

Grote Chinese sites, waaronder Google, hebben het boetekleed aangetrokken na beschuldigingen dat 'vulgaire' content te lang online staat. De definitie daarvan is echter vaag. Grote internetbedrijven dreigden nog niet eerder te worden aangepakt.

Op de Chinese staatstelevisie werden maandag maatregelen aangekondigd om het internet op te schonen van vulgaire content, waaronder pornografie, nadat een lijst was gepubliceerd van 19 internetbedrijven die dergelijk materiaal niet snel genoeg zouden verwijderen. Het gaat daarbij om links op zoekmachines en door gebruikers geplaatst materiaal. Onder meer de zoekmachines Baidu en Google en de gamesoperator Netease werden genoemd.

Chinese internetpolitieagent Baidu heeft verklaard dat het zich naar aanleiding van de beschuldigingen 'diep schaamt' en bood excuses aan voor negatieve effecten op de maatschappij, schrijft The Guardian. Ook Netease en de portal Sina boden hun verontschuldigingen aan. Google heeft aangegeven dat het links naar vulgaire content heeft verwijderd 'die negatieve effecten op internetgebruikers zouden kunnen hebben'. De Chinese autoriteiten trekken vaker van leer tegen verboden online content, maar dergelijke grote internetbedrijven zouden nog niet eerder zijn gewaarschuwd.

Het verspreiden van pornografie is verboden in China, maar over het bredere begrip vulgariteit bestaat onduidelijkheid. De staatsnieuwsdienst Xinhua erkende dat dit een van de redenen is voor het feit dat gewraakt materiaal toch is verspreid. Daarop besloot een woordvoerder van de informatiedienst van de overheid een poging te wagen om meer duidelijkheid te verschaffen: onder vulgaire content wordt naast seksueel getinte beelden onder meer verstaan het aanmoedigen van bloedvergieten en moord en geweld, maar ook smaad. Volgens de dienst valt publicatie in de vorm van animaties en strips hier ook onder. Critici denken dat Beijing de teugels strakker aan wil trekken in de aanloop van de twintigste verjaardag van de protesten op het Tiananmen-plein.

Reacties (69)

Lees meer

Google.cn past zelfcensuur toe
Google.cn past zelfcensuur toe Nieuws van 25 januari 2006

EA kondigt Football Academy aan voor de DS

Door Paul Hulsebosch, 7 januari 2009 19:5211 reacties

Uitgeverij Electronic Arts brengt in maart Football Academy DS op de markt, een spel waarin de voetbalkennis getest wordt van de spelers via quizvragen en minigames. Het beoogt de gamer strategie, positionering en techniek bij te brengen.

Het nieuwe Football Academy dat uitgeverij in maart op de markt zal brengen voor de DS van Nintendo, test de kennis van spelers van voetbal. Het spel bestaat uit een aantal minigames zoals het nemen van penalty's. Verder wordt vooral kennis getest via quizvragen, waarin onder meer de bekendheid met logo's van bekende Europese clubs wordt gepeild.

Het spel zal alleen verschijnen op de DS en wordt gemaakt door een eigen studio van Electronic Arts in het Canadese Vancouver. Het is volgens EA geschikt voor spelers van 3 jaar en ouder. Het spel lijkt te passen in de strategie van EA om zich met haar sportspellen meer te willen richten op de Europese markt, zoals EA Sports-directeur Peter Moore eind 2007 bekendmaakte.

Football Academy DS Football Academy DS Football Academy DS Football Academy DS Football Academy DS Football Academy DS

Reacties (11)


Tomtom kondigt pnd voor gebruik in incar-entertainmentsysteem aan

Door Pieter Molenaar, 7 januari 2009 19:1833 reacties

Tomtom heeft een nieuw, semi-geïntegreerd navigatiesysteem aangekondigd dat speciaal ontworpen is voor gebruik in het dashboard van het Fujitsu Ten Eclipse AVN4430-entertainmentsysteem voor in de auto.

De verbeteringen ten opzichte van het vorige systeem, de Eclipse AVN2210p, betreffen volgens Tomtom vooral de navigatiesoftware en -diensten van het bedrijf. Zo kunnen gebruikers via de Map Share-functionaliteit updates en correcties van wegen versturen en ontvangen, en zijn klanten verzekerd van de meest actuele kaart bij aankoop van het apparaat. HD Traffic-functionaliteit ontbreekt echter in de lijst van features.

Het systeem biedt tevens direct toegang tot hulp- en noodgevallendiensten en bovendien is de Tomtom-pnd voorbereid voor een achteruitrijcamera voor gebruik bij bijvoorbeeld inparkeren. Adressen kunnen via spraak worden ingevoerd en via bluetooth kan hands-free gebeld worden.

Het Tomtom-gedeelte van het Eclipse AVN4430-entertainmentsysteem is als frontje los te koppelen en in een andere auto te gebruiken met een afzonderlijk aan te schaffen houder. De touchscreen van de Tomtom meet 4,3". De gehele Eclipse-unit heeft een 'double DIN'-formaat, fungeert als receiver en kan overweg met via usb aangesloten cd's en muziekspelers. Ook video kan op de Eclipse AVN4430 worden afgespeeld. Het bestaan van de Tomtom-pnd lekte overigens uit via testuitslagen van de de Amerikaanse telecomwaakhond FCC.

De Eclipse AVN4430 met Tomtom zal in het eerste kwartaal van 2009 beschikbaar zijn in de Verenigde Staten voor een prijs van 850 dollar. Het is niet bekend of het nieuwe entertainmentsysteem van Fuijitsu Ten ook naar Nederland komt.

Tomtom pnd Fujitsu Eclipse AVN4430

Reacties (33)

Lees meer

TomTom introduceert GO 9000-pnd
TomTom introduceert GO 9000-pnd Nieuws van 3 augustus 2009
Tomtom lanceert online routeplanner
Tomtom lanceert online routeplanner Nieuws van 4 december 2008

'Prestaties eerste usb 3.0-apparatuur vallen tegen'

Door Willem de Moor, 7 januari 2009 18:4571 reacties

Usb 3.0, de opvolger van de huidige generatie usb-hardware, zou vooralsnog tegenvallende prestaties leveren. De eerste apparaten die aan de nieuwe standaard voldoen, zouden slechts een kwart van de beloofde snelheid halen.

Usb Superspeed / Usb 3.0 logoDe specificatie van usb 3.0 vermeldt doorvoersnelheden van maximaal 5Gbps oftewel 625MBps. Het USB Implementers Forum, de organisatie die voor het tot stand komen en het promoten van de standaard verantwoordelijk is, liet TG Daily op de Consumer Electronics Show in Las Vegas echter weten dat die snelheden voorlopig nog niet gehaald zullen worden. Volgens de organisatie zijn snelheden van zo'n 1200Mbps, of 150MBps, voorlopig realistischer. Naarmate de standaard volwassener wordt, zouden hogere snelheden verwacht mogen worden.

Een tijdens de CES gedemonstreerd prototype van een usb 3.0-apparaat, een externe harde schijf, leverde volgens de website TG Daily het bewijs voor deze stelling. Deze externe schijf behaalde een overdrachtssnelheid van 'slechts' 165MBps voor leesacties, terwijl er met 125MBps kon worden geschreven. Daarmee blijven de voorlopige prestaties ongeveer een factor vier achter bij de theoretische snelheden die usb 3.0 mogelijk moet maken. Daar moet echter wel bij worden opgemerkt dat de bewuste snelheden voor een harde schijf niet misstaan, en bovendien lijken de verschillen tussen lees- en schrijfsnelheid uit te wijzen dat de usb-verbinding niet de beperkende factor is. Daar komt nog bij dat ook de mindere snelheden nog een veelvoud zijn van die van usb 2.0-hardware.

Usb 3.0 treedt met de vooralsnog tegenvallende prestaties overigens in de voetsporen van zijn voorganger. De usb 2.0-standaard heeft een maximumsnelheid van 480Mbps, maar de eerste generatie van die hardware bleef destijd op ongeveer de helft van de gewenste snelheid steken. De verwachting van het USB Implementers Forum is echter dat ook apparaten met de derde usb-versie langzaam maar zeker hogere snelheden zullen halen. De fabrikanten van usb 3.0-hardware hebben nog bijna een jaar om de prestaties richting de 5Gbps te schroeven: de eerste commercieel verkrijgbare hardware met de nieuwe standaard wordt pas eind 2009 of begin 2010 verwacht.

Prototype usb 3.0-harde schijf

Reacties (71)


'HTC gaat smartphones maken met Ericsson-chipset'

Door Arnoud Wokke, 7 januari 2009 18:1925 reacties

HTC zou in 2009 niet alleen smartphones gaan maken op basis van Qualcomm-chipsets, maar ook chipsets van Ericsson toe gaan passen. HTC heeft veel kritiek gekregen vanwege de Qualcomm-chips, die te weinig prestaties zouden leveren.

Qualcomm Logo (strak)HTC laat Qualcomm niet helemaal vallen: er verschijnen in 2009 zowel smartphones met Qualcomm- als met Ericsson-chips, schrijft Digitimes, die deze informatie naar eigen zeggen van company sources heeft. HTC zou dit jaar in totaal ongeveer tien modellen willen introduceren. HTC werkt sinds vorig jaar al met twee besturingssystemen: Windows Mobile en Google Android.

Er kwam de afgelopen jaren veel kritiek op de keuze van HTC voor de Qualcomm MSM-chipsets. Die zouden werken met verouderde drivers, waardoor de nieuwere smartphones geen snelheidsverbetering zouden laten zien, hoewel de kloksnelheid veel hoger is geworden. Ook sommige tweakers hebben zich over de keuze voor de Qualcomm-chips beklaagd. De Ericsson-chipset waar HTC gebruik van zou gaan maken, is de derde generatie van EMP, een afkorting van Ericsson Mobile Platform.

Reacties (25)


Europese Commissie onderzoekt kartelvorming smartcardchip-industrie

Door Olaf van Miltenburg, 7 januari 2009 17:545 reacties

De Europese Commissie heeft bevestigd dat er een onderzoek loopt naar mogelijk ongeoorloofde marktafspraken tussen fabrikanten van chips voor smartcards, zoals NXP en STMicroelectronics.

Op 21 oktober van vorig jaar heeft de afdeling van de Europese Commissie die zich met markttoezicht bezighoudt, aan halfgeleiderfabrikanten in meerdere lidstaten een verrassingsbezoek gebracht. De invallen waren een eerste stap in een onderzoek naar de sector, aldus een verklaring van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie. De Europese mededingingsautoriteit verdenkt verschillende fabrikanten van prijsafspraken, het onderling verdelen van klanten en het uitwisselen van bedrijfsgevoelige informatie.

De Europese Commissie heeft niet bekendgemaakt bij welke bedrijven invallen hebben plaatsgevonden. De grootste fabrikanten op het gebied van chips voor smartcards, te weten NXP, STMicroelectronics, Infinineon en Renesas, hebben echter allemaal toegegeven dat ze in oktober bezoek van de kartelwaakhond hebben gehad. De Europese Commissie noemt geen datum waarop de onderzoeken afgerond moeten zijn, aangezien de duur sterk afhangt van de medewerking die de bedrijven verlenen en de complexiteit van elk onderzoek afzonderlijk.

Reacties (5)


Cooler Master presenteert V10 met peltier-koeling

Door Marc Rademaker, 7 januari 2009 17:3056 reacties

Cooler Master gaat op de Consumer Electronics Show van 2009 de definitieve versie van de V10-koeler presenteren. De cpu-koeler is ten opzichte van het prototype behoorlijk veranderd en wordt uitgerust met een peltier-systeem.

De bijzonder groot uitgevallen V10 is voorzien van een koperen basis, die met zes heatpipes wordt gekoeld. In de koeler is bovendien een peltier-systeem verwerkt, dat over nog eens vier heatpipes beschikt en waarmee de temperatuur van de heatsink verder omlaag wordt gedreven. Twee 120mm-ventilatoren die tussen de 800 en 2400 toeren maken, voeren niet alleen frisse lucht langs de aluminium koelribben: de tweede ventilator is zo geplaatst dat deze ook het geheugen en een deel van het moederbord koelt. De V10 zou geschikt zijn voor Intels LGA775- en 1366- en AMD's 940-, AM2- en AM2+-sockets.

De monsterkoeler weegt exclusief montagemateriaal al minstens 1200 gram, maar volgens Cooler Master bedraagt de geluidsproductie in het gunstigste geval slechts 17dBA. Met afmetingen van 236,5x129x161mm zal een doorsnee minitowertje echter onvoldoende ruimte bieden en ook het stroomverbruik zal dankzij de peltier niet bepaald laag uitvallen, maar de fabrikant heeft nog niet bekendgemaakt welke eisen er aan kast, moederbord en voeding worden gesteld. De Franse website Case and Cooling verwacht dat de koeler kort na de CES op de markt verschijnt en dan tussen de 100 en 150 euro gaat kosten.

Cooler Master v10 - open zijaanzicht
Cooler Master v10 - Van boven met kap

Reacties (56)


Studio XPS 1340 en 1640 verschijnen op Dell-site

Door Olaf van Miltenburg, 7 januari 2009 16:5542 reacties

Op de website van Dell zijn twee nieuwe Studio XPS-notebooks verschenen. De XPS 1340 en 1640 beschikken respectievelijk over een 13,3"- en een 16"-scherm; beide notebooks worden uitgerust met 4GB ddr3-geheugen.

Dell heeft de nieuwe Studio XPS-modellen nog niet officieel aangekondigd, maar Notebookreview kwam erachter dat de notebooks al wel op de site staan. Beide laptops lijken vooralsnog alleen in het zwart te verschijnen, met een strook leer aan de achterkant van het scherm. De XPS 1340 bevat een wxga-scherm met een beelddiagonaal van 13,3 inch, 4GB ddr3-ram, een ingebouwde 2MP-camera en een Intel P8400-cpu, die zijn werk op 2,26GHz doet. In zijn standaardconfiguratie bevat de XPS 1340 verder een harddisk van 320GB en een mobiele 9400M-kaart van Nvidia.

De XPS 1640 heeft een 16"-scherm met een resolutie van 1366 bij 768 pixels. Ook dit model heeft een Intel P8400-processor, 4GB ddr3-geheugen en een 320GB-schijf onder de kap, maar Dell rust het standaardmodel van dit type uit met een ATI Mobility Radeon HD 3670-kaart die over 512MB gddr3-geheugen kan beschikken. Wanneer Dell met de levering start is nog onbekend, en ook de prijzen zijn nog onduidelijk: bij de standaardconfiguratie van beide modellen wordt een prijs van 1190 dollar vermeld.

Dell XPS 1340 1640

Reacties (42)


Olympus vernieuwt compactcamera-lijn

Door Pieter Molenaar, 7 januari 2009 16:3715 reacties

Olympus heeft de 2009-lineup van compactcamera's aangekondigd. De fabrikant introduceert onder meer een superzoom met een 26x-zoomlens en twee stevige, waterdichte compactcamera's in de μ-Tough-productlijn.

De Japanse fabrikant van optische apparatuur heeft zijn nieuwe SP-590UZ-superzoom een 12MP-beeldsensor meegegeven, plus een 26x-zoomlens met een equivalent kleinbeeldbereik van 26-676mm. Het grootste diafragma in de groothoekstand is f/2,8, terwijl deze in de telestand f/5,0 bedraagt. Om bij deze brandpuntsafstanden nog scherpe foto's te kunnen maken is de SP-590UZ voorzien van hardwarematige bewegingsreductie. De 2,7"-lcd bevat 230.000 beeldpunten en is net als bij de overige modellen van het 'semi-transmissive' type, door Olympus Hypercrystal genoemd, waardoor het beeld op de lcd ook in de volle zon nog goed te zien is. Bijzonder aan de SP-590UZ is de mogelijkheid om de FL-36R- en FL-50R-flitser draadloos aan te sturen en om foto's in raw-formaat op te slaan. De camera beschikt ook over een ingebouwde flitser, een pasm-modusknop en aansluitingen voor hdmi en usb.

De SP-590UZ is vanaf maart leverbaar voor een adviesprijs van 389,90 euro.

Olympus SP-590UZ superzoom

Met de drie nieuwe modellen in de μ-Classic-serie beschikt Olympus over enkele blikvangers. De meest interessante is de μ-9000. Deze 12MP-compactcamera heeft een 10x-zoomlens, waarbij de groothoek begint bij een kleinbeeldequivalent van 28mm, en een verbeterde Hypercrystal III-lcd met een beeldgrootte van 2,7" en een resolutie van 230.000 beeldpunten. De camera beschikt over een metalen behuizing en mechanische beeldstabilisatie, en is leverbaar in de kleuren Midnight Black en Royal Blue. Het model daaronder is de μ-7000, die is uitgerust met een 7x-zoomlens, terwijl de μ-5000 het moet stellen met een 5x-zoomlens. De μ-7000 en de μ-5000 hebben echter een Hypercrystal II-lcd en een minder brede groothoek van respectievelijk 37 en 36mm.

De μ-5000 is vanaf eind januari leverbaar voor 229,90 euro, terwijl de μ-9000 in februari in de schappen ligt voor 349,90 euro.

Olympus u-9000 compactcamera

Consumenten die zich graag in extreme omstandigheden begeven, kunnen bij Olympus terecht bij de μ-Tough-serie. Deze is uitgebreid met de modellen μ-Tough-8000 en de μ-Tough-6000. De eerste heeft een 12MP-beeldsensor, tegenover 10MP voor de 6000-variant. Ook is de 8000-versie waterdicht tot tien meter onder water, terwijl het bij de μ-Tough-6000 raadzaam is om niet dieper dan drie meter te gaan. Ook is de μ-Tough-8000 steviger. Zo overleeft deze een val van twee meter, terwijl een camera uit de 6000-versie maximaal 1,5 meter mag vallen. De μ-Tough-8000 heeft verder boven zijn goedkopere broertje het voordeel bestand te zijn tegen een druk van 100kg en een temperatuur van min tien graden Celcius. Beide camera's hebben mechanische beeldstabilisatie en kunnen ook met handschoenen bediend worden via Olympus' Tap Control-technologie. Die werkt door tegen de behuizing te tikken.

De μ-Tough-8000 is vanaf half januari leverbaar voor de adviesprijs van 399,90 euro, terwijl voor de μ-Tough-6000, die vanaf begin februari leverbaar is, 309,90 euro moet worden betaald.

Olympus u-Tough-8000

Als laatste heeft Olympus drie nieuwe FE-modellen aangekondigd. Het goedkoopst is de FE-45, die een 10MP-beeldsensor, een 3x-zoomlens en een 2,5"-lcd heeft. De FE-3010 staat een treedje hoger en heeft een 12MP-beeldsensor, evenveel zoombereik als de FE-45 en een 2,7"-lcd. De FE-5000 moet met zijn 10MP-beeldsensor wat resolutie inleveren op de FE-3010, maar daar staat tegenover dat de FE-5000 beschikt over een 5x-zoomlens en over mechanische beeldstabilisatie. De lcd's van de nieuwe modellen in de FE-serie zijn niet voorzien van de typeaanduiding Hypercrystal, waardoor ze bij veel omgevingslicht minder goed te gebruiken zijn.

De FE-5000, FE-3010 en de FE-45 kosten respectievelijk 169,90 euro, 149,90 euro en 109,90 euro. De FE 5000 en FE 45 zullen verkrijgbaar zijn vanaf eind januari, en de FE 3010 vanaf begin maart 2009.

Olympus FE-3000

Bij alle negen geïntroduceerde Olympus-camera's kunnen de foto's zowel op een xD-kaart als op een microsd-kaart, met meegeleverde adapter, worden opgeslagen. Een nieuwe feature die de meeste modellen ondersteunen is de 'Beauty'-modus, waarbij oneffenheden van de huid automatisch worden verwijderd.

Reacties (15)


Bomberman 2 verschijnt 12 februari voor de Nintendo DS

Door Paul Hulsebosch, 7 januari 2009 16:1421 reacties

Op 12 februari verschijnt een nieuwe versie van het klassieke Bomberman 2, voor de DS van Nintendo. Het nieuwe deel wordt gemaakt door de Japanse ontwikkelaar Hudson Soft, die ook het origineel heeft verzorgd.

Bomberman 2 ArtDe nieuwe Bomberman 2 verschijnt op 12 februari in de Nederlandse en Belgische winkels en wordt op de markt gebracht door uitgever Konami, eigenaar van ontwikkelstudio Hudson Soft. De nieuwe versie lijkt op het origineel uit 1983. Bomberman speelt nog steeds de hoofdrol en de robot moet nog altijd een uitweg zien te vinden uit de fabriek waarin hij bommen maakt. Die bommen zijn ook nog steeds zijn voornaamste wapen tegen rondlopende bewakers. Nieuw is dat in Bomberman 2 missies zijn opgenomen waarin de speler opdrachten binnen een bepaalde tijd af moet ronden. Onderweg kan Bomberman nieuwe bommen en power-ups oppikken. Volgens Hudson Soft zullen de levels in het nieuwe deel groter zijn en een meer open karakter hebben dan in het origineel.

Het spel kan ook in multiplayer worden gespeeld. Vier spelers kunnen het tegen elkaar opnemen als ze bij elkaar in de buurt zijn, acht spelers kunnen de strijd aangaan via de Wireless service van Nintendo.

Bomberman 2 Bomberman 2 Bomberman 2 Bomberman 2 Bomberman 2 Bomberman 2

Reacties (21)


HTC komt met nieuw Windows Mobile-toestel

Door Arnoud Wokke, 7 januari 2009 15:5238 reacties

HTC brengt binnenkort een nieuwe smartphone op de markt op basis van Windows Mobile. De Iolite lijkt uiterlijk niet op de Touch Diamond, zoals veel andere recente HTC-modellen, maar meer op de Touch Cruise.

HTC IoliteHet is nog onbekend wanneer de Iolite op de Nederlandse markt komt. Het toestel dook afgelopen week op in de Nederlandse webwinkel van Expansys. Het toestel kan al besteld worden, al is het nog onbekend hoeveel de Iolite gaat kosten en wanneer hij geleverd kan worden.

Niet alleen met zijn uiterlijk breekt het nieuwe toestel met de lijn die HTC met de Touch Diamond inzette: het 2,8"-scherm van de smartphone heeft een resolutie van 240x400 pixels, waarmee de Iolite achterblijft bij recente HTC-toestellen als de Touch Diamond, Touch Pro en Touch HD. De besturing gebeurt via het touchscreen en via iets dat in de specificaties een footprints-button heet. Het is onduidelijk wat dat inhoudt. Het toestel werkt met Touchflo 2D. Dat is een light-versie van Touchflo 3D, de interface die op de Touch HD, Pro en Diamond te vinden is.

Het toestel is uitgerust met een MSM7225-chipset van Qualcomm, heeft een rom van 512MB en een ram van 256MB. Het toestel kan draadloze verbindingen maken via quad-band gsm, umts, hsdpa, bluetooth, wifi en gps. De toestel lijkt een unbranded-versie van de XDA Guide, die een paar weken geleden door de Duitse provider O2 werd aangekondigd. Het scherm van de O2-telefoon heeft volgens de specificaties echter een lagere resolutie.

XDA Guide

Reacties (38)


Asus toont notebook met 512GB-ssd, Eee-tablet en -toetsenbord

Door Olaf van Miltenburg, 7 januari 2009 15:2258 reacties

Asus heeft aan de vooravond van de CES-beurs een Eee Keyboard-all-in-one-pc en een Eee PC-tablet met gps en tv-tuner getoond. Ook kondigde het bedrijf de S121-notebook aan, die over een ssd van 512GB beschikt.

Het Eee-toetsenbord dat Asus toonde, was een prototype, maar het apparaat zou zeker in productie genomen worden. Het apparaat is meer dan alleen een keyboard: het bevat een complete pc met 5"-touchscreen, wifi, ethernet, bluetooth en geïntegreerde speaker en microfoon. Het toetsenbord kan via wireless hdmi op een televisie worden aangesloten, maar ook een vga-interface is aanwezig, evenals usb 2.0-poorten. Asus gaat de all-in-one aanbieden met 16GB- en 32GB-ssd's, terwijl de N270- of 330-Atom van 1GB ddr2-geheugen vergezeld zal gaan.

Asus Eee Keyboard 1 Asus Eee Keyboard 2 Asus Eee Keyboard 3 Asus Eee Keyboard 4

Asus demonstreerde ook de langverwachte Eee PC met touchscreen. Het gaat om twee modellen met draaibaar scherm: de Eee T91 en de T101H. De eerste bevat een 8,9"-touchscreen met led-backlights, Z520-Atom, gps en tv-tuner. De specificaties van de T101H zijn nog niet bekend, maar op het 10,1"-scherm na zullen deze niet enorm afwijken, zo is de verwachting.

Asus Eee T91Asus Eee TH101

Ten slotte maakte de Taiwanese fabrikant bekend dat zijn nieuwe S121-notebook met een ssd van 512GB wordt uitgerust. De S121 zou dan de eerste notebook zijn die met een zo grote ssd is uitgerust. De laptop bevat een 12,2"-scherm en een Atom Z520-processor. De S121 weegt 1,36 kilogram en kan 8 uur op een acculading functioneren. De prijs van de notebook is nog niet bekend, maar met de voorziene ssd zal die aanzienlijk zijn. Het model komt volgende maand op de markt.

Asus Eee PC S101 front Asus Eee PC S101 zijkant Asus Eee PC S101

Reacties (58)

Lees meer

Asus toont Eee PC-tablet
Asus toont Eee PC-tablet Nieuws van 3 maart 2009
BenQ brengt drie all-in-one-pc's uit
BenQ brengt drie all-in-one-pc's uit Nieuws van 3 februari 2009
Asus bevestigt komst S121-notebook
Asus bevestigt komst S121-notebook Nieuws van 10 januari 2009
Asus toont all-in-one touchscreen
Asus toont all-in-one touchscreen Nieuws van 30 oktober 2008

AMD introduceert energiezuinige Athlons voor nettops en all-in-ones

Door Marc Rademaker, 7 januari 2009 14:5240 reacties

AMD gaat een aantal nieuwe processors uitbrengen die de strijd met Intels Atom-processors aan moeten gaan. Ook het AM3-platform wordt van energiezuinige processors voorzien.

AMD-logo (120 pixels)AMD introduceert nieuwe socket AM2+-processors speciaal voor nettops en usff-pc's. Dat zegt Digitimes, dat zich hierbij baseert op informatie van pc-fabrikanten. Eerst introduceert AMD de Athlon 2650e, die op 1,6GHz loopt en over 512KB L2-cache beschikt. De 2650e verstookt 15W; dat is 10W meer dan Intels Atom 230, maar omdat AMD's chipset minder energie verbruikt ligt het totale energieverbruik van beide platforms vrijwel even hoog. Tegelijkertijd verschijnt de Athlon X2 3250e, die op 1,5GHz wordt geklokt en 1MB L2-cache heeft. De X2 3250e heeft een tdp van 22W en zal bij aankoop van 1000 stuks tussen de 40 en 50 dollar per exemplaar kosten. Ter vergelijking: de Atom 330 kost 43 dollar bij afname van 1000 stuks. Over de prijs van de Athlon 2650e is nog niets bekendgemaakt.

Voor gebruik in laptops is AMD ook van plan om Socket S1-versies van de Athlon 2650e en de Athlon X2 3250e uit te brengen. Naast de AM2+-cpu's heeft AMD volgens Digitimes ook processors voor het AM3-platform op stapel staan. De X4 605e en de X4 6xxe hebben een tdp van respectievelijk 65W en 45W en moeten nog dit kwartaal leverbaar zijn. In het tweede kwartaal van 2009 doen de energiezuinige Athlon X3 405 en 4xxe hun intrede, die ook een tdp van respectievelijk 65W en 45W meekrijgen. Vanwege de introductie van de nieuwe cpu's zal AMD aan het einde van het eerste kwartaal geen orders voor de Phenom X3 8250e, Phenom X4 9150e en de Athlon X2 4450e meer aannemen.

Reacties (40)


Relic maakt systeemeisen Dawn of War II bekend

Door Paul Hulsebosch, 7 januari 2009 14:2126 reacties

Ontwikkelaar Relic Entertainment heeft de systeemeisen bekendgemaakt van het spel Warhammer 40.000: Dawn of War II. De game heeft een singlecore 3,2GHz P4-processor nodig, 1GB ram en een videokaart met 128MB geheugen.

Het real-time strategiespel Warhammer 40.000: Dawn of War II ligt in februari in de winkel. Het spel verschijnt uitsluitend voor de pc, en de Amerikaanse ontwikkelaar Relic Entertainment heeft bekendgemaakt welke configuratie er nodig is om het te kunnen spelen. Het spel heeft minimaal een Pentium 4 3,2GHz singlecore-processor of een willekeurige dualcore-variant nodig. Verder moet een systeem zijn uitgerust met minimaal 1GB ram - of 1,5GB voor wie met Vista werkt - en een videokaart die overweg kan met Shader Model 3.0 en die is uitgerust met 128MB geheugen. Het spel neemt 5,5GB in op de harde schijf. Aangeraden wordt een systeem met een Athlon 64×2 4400+ processor van AMD of een willekeurige Core 2 Duo-processor van Intel, en 2GB ram. In de aanbevolen configuratie heeft de videokaart minimaal 256MB eigen geheugen. Het spel is gemaakt op basis van de Essence Engine, die door Relic is ontwikkeld voor Company of Heroes. Voor Dawn of War II heeft Relic de engine opgewaardeerd tot versie 2.0, wat zijn weerslag vindt in de systeemeisen. De configuratie die voor CoH werd aanbevolen, voldoet nu aan de minimum-systeemeisen.

De rts-game Dawn of War II krijgt een niet-lineaire singleplayer-gameplay en een volledige co-opcampagne. In singleplayer zullen alleen de Space Marines speelbaar zijn, maar in multiplayer kan ook voor de Orks, Eldar en Tyranids worden gekozen. Relic liet in december, bij monde van producer Jeff Lydell, weten dat het spel op een onbeperkt aantal pc's kan worden geïnstalleerd, in tegenstelling tot games als Spore. Dat wil volgens Lydell niet zeggen dat er geen enkele vorm van drm komt, maar Relic heeft nog niet laten weten hoe het spel dan wel beveiligd gaat worden.

Video (Warhammer40kDawnOfWar2_Trailer.flv)

Reacties (26)


Samsung introduceert 100GB-ssd's voor servers

Door Willem de Moor, 7 januari 2009 13:5261 reacties

Elektronicagigant Samsung heeft 100GB-solid state drives voor servertoepassingen aangekondigd. De ssd's zouden onder meer over snelle lees- en schrijfsnelheden beschikken en zuinig met energie omgaan.

De solid state disks van Samsung zijn vooral bedoeld voor het overnemen van de rol die snelle, op 15.000rpm draaiende 2,5"-schijven momenteel in servers vervullen. Samsung denkt daarbij aan servertoepassingen als het streamen van video en het verwerken van betalingsverkeer. De ssd's zouden beter presteren dan traditionele schijven: Samsung belooft tien keer meer iops dan een sas-schijf en becijfert zelfs een verhonderdvoudiging van het aantal iops per watt. Die prestaties zouden mogelijk zijn door het combineren van een achtkanaals controller en Samsungs eigen firmware met verbeterde slc-geheugenchips.

De ssd's, met een capaciteit van 100GB, kunnen gegevens met 230MBps lezen, terwijl het beschijven van het geheugen met 180MBps zou gaan. Het aantal random schijf-io's zou op 6000 liggen, terwijl de random lees-io's op 15.000 acties zouden liggen. De ssd's verbruiken volgens Samsung onder belasting 1,9W en in idle-modus 0,6W. Daarmee zouden de ssd's stukken zuiniger zijn dan de 15k-2,5"-schijven die ze moeten vervangen: die zouden onder belasting tot 15W verstoken, terwijl het idle-verbruik op 1W tot 2W zou komen. De ssd's, die van de modelaanduiding SS805 zijn voorzien, moeten dit kwartaal beschikbaar worden.

Samsung ssd-drive

Reacties (61)


Hdmi krijgt rol in thuisnetwerken

Door Harm Hilvers, 7 januari 2009 13:2574 reacties

Hdmi Licensing, de organisatie die de hdmi-standaard beheert, werkt aan een nieuwe specificatie. De nieuwe hdmi-standaard moet het onder meer mogelijk maken hdmi voor kleine lokale netwerken te gebruiken.

HDMI-logoDe huidige versie van de hdmi-specificatie, 1.3, biedt weinig bandbreedte voor de zogeheten cec-layer in het hdmi-signaal. Dit kanaal wordt gebruikt voor het bidirectioneel uitwisselen van controledata en commando's tussen apparaten die hdmi ondersteunen, zoals digitale tv's, settopboxen, blu-ray-spelers en digitale videorecorders. De nieuwere editie breidt de bandbreedte van het cec-kanaal uit, schrijft EE Times op basis van een bekendmaking tijdens CES2009. Ook het datakanaal krijgt volgens de nieuwe specificatie meer bandbreedte. Precieze cijfers heeft Hdmi Licensing nog niet vrijgegeven.

De ruimere bandbreedte maakt onder meer de uitwisseling mogelijk van zogeheten 4K hd-video: videobeeld met een horizontale resolutie van 4096 pixels. Ook zou het mogelijk worden stereogeluid in 3d-video door te geven. Omdat de nieuwe hdmi-standaard meer bandbreedte voor bidirectionele data-uitwisseling reserveert, zou hdmi straks ook kunnen worden gebruikt voor het opzetten van thuisnetwerken. De nieuwe specificatie definieert verder twee nieuwe hdmi-connectors. Een daarvan is bedoeld voor audio- en videosystemen in auto's, de andere is een kleine 19-pins-connector.

Hdmi Licensing zegt de nieuwe specificatie al voor zo'n 80 procent af te hebben en verwacht deze halverwege dit jaar af te kunnen ronden. De organisatie is gelieerd aan Silicon Image, die hdmi-chips produceert.

Reacties (74)


Cisco komt met media-nas en Sonos-concurrent

Door Olaf van Miltenburg, 7 januari 2009 12:5127 reacties

Cisco heeft een dag voor de start van de CES zijn Media Hub-nas aangekondigd. Tevens komt het bedrijf met een Wireless Home Audio-systeem, waarmee Cisco de concurrentie met onder andere Sonos aangaat.

De Media Hub komt onder de 'Linksys by Cisco'-vlag in twee smaken verkrijgbaar: de NMH300- en de NMH400-lijn. De NMH300-modellen bevatten alleen de basisfuncties, terwijl de MMH400-opslagapparaten als extra een lcd en 6-in-1-kaartlezer hebben. De 1,8"-lcd kan 167 bij 220 pixels weergeven en toont onder andere de netwerkstatus en de beschikbare opslagruimte. De nas beschikt over een gigabit-lan-aansluiting en twee usb 2.0-interfaces, terwijl er plaats is voor twee sata-schijven.

De geïntegreerde media- en iTunes-server zoekt binnen een netwerk van de gebruiker naar andere upnp- en dlna1.5-apparaten en toont de gevonden mediabestanden in een enkele catalogus. Het beheer gebeurt via de browser, zodat ook op afstand toegang tot de nas verkregen kan worden.

In totaal brengt Cisco drie Media Hubs uit. De NMH305 heeft een harde schijf van 500GB en zal 300 euro kosten; de NMH405, die dezelfde opslagcapaciteit maar daarnaast een lcd en een kaartlezer heeft, kost 350 euro. Voor de NMH410, die een 1TB-schijf onder de kap heeft, moet 430 euro betaald worden.

Cisco Linksys Media Hub 1 Cisco Linksys Media Hub NMH305 NMH405

Cisco kondigde daarnaast de introductie van zijn Wireless Home Audio-systeem aan. Dit streaming-audiosysteem maakt gebruik van 802.11n-wifi en bestaat uit verschillende, los verkrijgbare onderdelen, waarvan de zogeheten Conductor de basis vormt. De Conductor beschikt over een 7"-lcd, geïntegreerde speakers en afstandbediening.

Een ander belangrijk onderdeel van het systeem, door Cisco de Director genoemd, beschikt over een geïntegreerde versterker en, eveneens, een lcd en afstandbediening. Ook biedt Cisco de Player aan, waarmee bestaande geluidssystemen toegang tot digitale muziek kan worden verkregen. Verder kan het systeem uitgebreid worden met een speakerset, een externe controller met touchscreen en een dockingstation voor iPod-muziekspelers. De Nederlandse prijs van de Conductor kan Cisco nog niet bekendmaken; de Director kost 450 euro, de Player 300 euro en de Stereo Speaker Kit 150 euro. Voor de touchscreen-controller vraagt de fabrikant 350 euro, terwijl voor het dockingstation 80 euro en voor een losse afstandbediening 30 euro op de toonbank gelegd moet worden.

Cisco Linksys Wireless Home Audio set Cisco Linksys Wireless Home Audio Controller

Reacties (27)


Sandisk onthult slotRadio-speler met 1,5"-oledscherm

Door Harm Hilvers, 7 januari 2009 12:2424 reacties

Sandisk heeft tijdens de CES zijn nieuwe Sansa slotRadio-mediaspeler en een lijn slotRadio-muziekkaarten gepresenteerd. Deze kaarten zijn gevuld met voorgeselecteerde muziek en kunnen alleen via de slotRadio afgespeeld worden.

De draagbare muziekspeler is voorzien van een fm-radio en een oled-schermpje met een diameter van 1,5 inch, dat informatie weergeeft over de artiest en het nummer dat wordt afgespeeld. Verder is de slotRadio-speler voorzien van een riemclip. Het apparaat zal binnenkort beschikbaar komen via onder andere de Sansa-website en dan voor 99,99 dollar van eigenaar verwisselen. Voor dit bedrag krijgt de koper naast de muziekspeler ook een slotRadio-muziekkaart, die normaal 39,99 dollar kost. Een dergelijke kaart bevat 1000 muzieknummers uit de Amerikaanse Billboard-hitlijsten. De muziek op de micro-sd-kaarten kan alleen via een slotRadio- of een Sansa Fuze-speler worden afgespeeld.

Sansa slotRadio

Verder heeft Sandisk tijdens de Consumer Electronics Show in Las Vegas ook 16GB-varianten van zijn micro-sdhc- en Memory Stick Micro-kaarten gepresenteerd. Volgens de producent kunnen de kaarten een hogere transfersnelheid aan dan vorige versies en zijn ook andere - niet nader benoemde - nadelen van mobiele dataopslag aangepakt. De micro-sdhc-kaart kost 120 dollar en de Memory Stick Micro-kaart gaat voor 130 dollar over de toonbank. Beide kaarten zullen later deze maand in de verkoop gaan.

Reacties (24)


Pentax kondigt slanke P70-compactcamera aan

Door Pieter Molenaar, 7 januari 2009 11:5114 reacties

Pentax heeft op de CES 2009-beurs in Las Vegas twee nieuwe compactcamera's aangekondigd. De Optio P70 valt op door zijn ranke vormen en kan video in 720p opnemen, terwijl de Optio E70 vooral interessant is door zijn bescheiden prijs.

De Optio P70 is voorzien van een 1/2,3"-beeldsensor met twaalf megapixels en een 4x-zoomlens met een equivalent kleinbeeldbereik van 27,5-110mm. Het grootste diafragma in de groothoekstand is f/2,6, terwijl hiervan in de telestand nog f/5,8 overblijft. De lens bestaat uit zeven lenselementen, waarvan drie van het asferische type, in zes groepen. Bij het uitschakelen van de camera schuift de lens naar binnen, waarbij enkele lensgroepen verschoven worden ten opzichte van de optische as. Hiermee wist Pentax het camerahuis nog iets compacter te maken. Er wordt alleen softwarematige beeldstabilisatie toegepast. Op het dikste punt is de aluminium behuizing P70 16,5mm diep, terwijl de zijkanten van de camera taps toelopen.

De camera kan videoclips opnemen met een maximale resolutie van 1280 bij 720 pixels, terwijl de 2,7"-lcd 230.000 subpixels bevat. Verder wordt een speciale versie van de Acdsee-fotosoftware meegeleverd en kan de ingebouwde software van de camera een foto met extra brede kijkhoek construeren uit twee of drie afzonderlijke foto's. De Optio P70 is vanaf februari leverbaar in de kleuren zwart of zilver voor een adviesprijs van 179 euro.

Pentax Optio P70
Pentax stelt bij introductie van de nieuwe instap-compactcamera Optio E70 vooral het gebruiksgemak en de prijs voorop. Zo kiest de camera zelf de fotografeermodus uit een zevental opties, waaronder 'nachtportret', 'sport', 'landschap' en 'macro'. Net als de P70 beschikt de E70 over gezichts- en lachherkenning. Ook geeft de E70 de fotograaf een waarschuwing als zijn of haar model bij het nemen van een foto net even met de oogleden knipperde.

De E70 heeft een 1/2,3"-beeldsensor met tien megapixels, een 3x-zoomlens met een kleinbeeldbereik van 35-105mm en een 2,4"-lcd met ongeveer 112.000 subpixels. In tegenstelling tot de lithium-ion-accu van de P70 loopt de E70 op twee AA-batterijen. Hiermee kunnen volgens Pentax ongeveer 210 foto's genomen worden. De Optio E70 is leverbaar in de kleuren wit, zilver, zwart, rood en nachtblauw en is vanaf februari te koop voor een prijs van 99 euro.

Pentax Optio E70

Reacties (14)


Comcast staakt afknijpen p2p-verkeer

Door Arie Jan Stapel, 7 januari 2009 11:1795 reacties

De Amerikaanse internetprovider Comcast is met ingang van 2009 overgegaan op een systeem van netwerkbeheer waarbij p2p-verkeer niet langer wordt afgeknepen. Er wordt alleen nog gekeken naar hoeveelheid verkeer die klanten genereren.

Comcast-logoComcast kwam eind 2007 in het nieuws omdat de provider het versturen van files via Bittorrent en andere p2p-protocollen systematisch bleek te vertragen. Volgens de provider was dat noodzakelijk om de belasting van het netwerk te reguleren, maar critici betoogden dat Comcast alle datapackets gelijk diende te behandelen, ongeacht de inhoud ervan.

Over de werkwijze van Comcast werden klachten ingediend bij de Federal Communications Commission, die naar aanleiding daarvan een onderzoek begon. Dat leidde in augustus vorig jaar tot een bevel aan Comcast om te stoppen met de aparte behandeling van p2p-verkeer. In september presenteerde Comcast een nieuw systeem voor netwerkbeheer, dat met ingang van dit jaar in werking is getreden, zo meldt Ars Technica.

In het nieuwe systeem wordt alleen nog maar gekeken naar de hoeveelheid verkeer die een abonnee genereert, en niet meer naar de aard ervan. Bij drukte op het netwerk zal het verkeer van de zwaarste verbruikers een lagere prioriteit krijgen, maar volgens Comcast zal niet meer dan een procent van de klanten hier ooit mee te maken krijgen. Verder is er een datalimiet van 250GB per maand ingesteld. Wie hier overheen gaat kan worden afgesloten of worden verplicht een ander abonnement te nemen.

Comcast heeft hiermee geheel voldaan aan het bevel van de FCC uit augustus. Opmerkelijk is wel dat het hoger beroep dat de provider hiertegen instelde, nog altijd loopt.

Reacties (95)

Lees meer


Lian Li kondigt opvallende PC-888-behuizing aan

Door Willem de Moor, 7 januari 2009 10:5790 reacties

Lian Li brengt een pc-behuizing uit die zeker niet als doorsnee bestempeld zal worden. De Taiwanese fabrikant van computerbehuizingen zal de opvallende blauwe kast op de CES showen.

De behuizing, de Lian Li PC-888 noemt, zal deze week op de CES-elektronicabeurs in Las Vegas getoond worden. Bezoekers kunnen de kast, waarvan het ontwerp op het Burj Al Arab-hotel in Dubai werd geïnspireerd, persoonlijk aanschouwen.

In hoeverre het knalblauwe ontwerp een esthetisch hoogstandje is of niet moeten de CES-bezoekers zelf uitmaken, maar aan features ontbreekt het de PC-888 in ieder geval niet. Zo is er ruimte voor een regulier atx-moederbord en herbergt de fulltower vier drivebays voor hot swappable harde schijven. Twee 5¼"-drivebays zijn achter klepjes verborgen en in de kast kunnen drie fans van 120mm worden gemonteerd. Een venster aan de zijkant biedt een blik op het binnenwerk van de pc. Op de bovenste 'verdieping' van de behuizing is de aan/uit-knop ondergebracht en zijn front-aansluitingen voor usb en audio te vinden. Details over verkrijgbaarheid en prijs van de designkast zijn nog niet bekendgemaakt.

Lian Li PC-888

Reacties (90)


Turbine werkt aan nieuwe mmo-game met microtransacties

Door Jurian Ubachs, 7 januari 2009 10:2823 reacties

Ontwikkelstudio Turbine werkt aan een nieuwe massively multiplayer online-game. Om wat voor spel het precies gaat is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat de nieuwe mmo-game gebruik maakt van zogenaamde microtransacties.

Turbine logoTurbine heeft bij monde van community manager 'Sapience' op het forum van The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar laten weten dat de studio aan een nog niet eerder aangekondigd project werkt, zo meldt Shacknews. Met deze bevestiging wil Turbine geruchten ontkrachten, die ontstonden nadat het bedrijf een vacature voor een microtransacties- en e-commerce-manager op zijn site had geplaatst. Turbine zou, zo ging het verhaal, overwegen microtransacties in Lotro te verwerken, bijvoorbeeld in de vorm van exclusieve wapens die tegen een klein bedrag kunnen worden aangekocht. Daar is volgens de ontwikkelaar geen sprake van, de vacature houdt volgens de community manager verband met een nieuw mmo-project.

Reacties (23)


Logitech breidt G-serie uit met drie producten

Door Jilke Dijkstra, 7 januari 2009 10:07126 reacties

Logitech gaat zijn G-serie, de lijn high-end-randapparatuur voor gamers, verder uitbreiden. Tijdens de Consumer Electronics Show zal de fabrikant de G9x-gamersmuis, de G35-headset en het G19-toetsenbord presenteren.

Logitech zal tijdens de CES 2009-beurs zijn arsenaal gamerstoetsenborden uitbreiden met de G19. Het toetsenbord beschikt over een kantelbaar Gamepanel kleuren-lcd met een resolutie van 320x240 pixels. Op dit display kan de gamer in-game-statistieken bekijken, maar het scherm toont ook systeeminformatie en kan verder als interface voor het afspelen van media worden gebruikt. Logitech voorziet de G19 van twaalf programmeerbare knoppen; aan elke knop kunnen drie instelbare macro's worden gekoppeld. Daarmee biedt het toetsenbord in totaal 36 verschillende controls voor de bediening van een game. De G19 zou ingame-multitasking moeten vergemakkelijken dankzij een functie die de mogelijkheid biedt tegelijkertijd tot vijf knoppen te gebruiken. Verder beschikt het toetsenbord over twee usb-poorten.

Verder zal Logitech de G9x-gamersmuis presenteren. De lasermotor van de G9x beschikt over een sensor waarvan de gevoeligheid on-the-fly kan worden aangepast tussen 200 en 5000dpi. De G9x is uitgerust met een ingebouwde geheugenchip, waarop maximaal vijf programmeerbare profielen kunnen worden opgeslagen, inclusief dpi- en led-instellingen. Verder wordt de gamersmuis geleverd met twee verwisselbare covers die voor extra grip moeten zorgen. De muis beschikt ook over een cartridge waarin gewichtjes geplaatst kunnen worden om de zwaarte van de muis aan te passen.

Het derde G-product dat Logitech tijdens de CES 2009-beurs zal onthullen is de G35-gamersheadset. De G35 levert 7.1-surroundsound en combineert de Dolby Headphone-technologie met Dolby Pro Logic 2, waarmee volgens de Zwitserse fabrikant een gedetailleerde geluidservaring wordt gecreëerd. De gamersheadset zou beschikken over een ontwerp dat omgevingslawaai sterk reduceert. De G35 wordt voorzien van drie verwisselbare hoofdbanden, die ervoor moeten zorgen dat het apparaat ook tijdens langdurige gamesessies comfortabel blijft zitten. Een microfoon, drie instelbare gameknoppen en een volumeknop completeren de featureset.

Naar verwachting zullen de G35-headset en het G19-toetsenbord vanaf maart in de winkel liggen, terwijl de G9x-gamersmuis in april zou verschijnen. Wat de producten in Nederland precies gaan kosten is nog niet bekend; wel geeft Logitech voor de G19 een prijs van 199,99 dollar op, terwijl de G35 en de G9x respectievelijk 129,99 en 99,99 dollar zouden moeten opbrengen.

Logitech G9x

Reacties (126)

Lees meer

Logitech kondigt gamingmuis G300 aan
Logitech kondigt gamingmuis G300 aan Nieuws van 19 augustus 2011
Logitech G-series
Logitech G-series Video van 6 augustus 2010
Logitech onthult G110-gamingkeyboard
Logitech onthult G110-gamingkeyboard Nieuws van 19 oktober 2009
Logitech kondigt G27-stuurwiel aan
Logitech kondigt G27-stuurwiel aan Nieuws van 18 augustus 2009
Logitech komt met vier nieuwe muizen
Logitech komt met vier nieuwe muizen Nieuws van 8 september 2005

MSI introduceert htpc-moederbord met audioversterker

Door Marc Rademaker, 7 januari 2009 09:45109 reacties

MSI Europe heeft een moederbord geïntroduceerd voor het gebruik in een htpc. De MSI Media Live Diva gaat vergezeld van een kaart die een externe versterker overbodig maakt.

Het nieuwe moederbord is gebaseerd op de 780M-chipset van AMD en ondersteunt zowel quadcore-processors met een tdp van 95W als energiezuinige cpu's met een tdp van 45W. De micro-atx-plank is uitgerust met een AM2+-socket, en zal ook AMD's toekomstige AM3-processors ondersteunen. De chipset bevat de HD 3200-igp, die in staat is om probleemloos 1080p-content af te spelen zonder de cpu al te zwaar te belasten, wat er volgens MSI voor zorgt dat het energieverbruik met zeventig procent afneemt. De Diva beschikt met de D2audio DAE-3 Digital Amplifier verder over een geïntegreerde audioversterker.

Het moederbord is beschikbaar in twee verschillende versies, de Media Live Diva 5.1 en de Media Live Diva 7.1. Het verschil zit in de versterkertrappen die als insteekkaart meegeleverd worden; de Diva 5.1 is uitgerust met een complete vijfkanaals versterker, terwijl de 7.1 is voorzien van een zevenkanaals voorversterker. In combinatie met de Diva 5.1-geluidskaart kan de pc rechtstreeks op een speakerset worden aangesloten; de 7.1-versie heeft nog een losse eindversterker nodig. MSI Nederland liet aan Tweakers.net weten dat de Media Live Diva 5.1 en de Media Live Diva 7.1 een adviesprijs krijgen van respectievelijk 199 euro en 170 euro. Het moederbord zou per direct leverbaar moeten zijn.

MSI Live Media 5.1 - 7.1

Reacties (109)


Videosite Veoh boekt copyrightoverwinning op Universal

Door Mick de Neeve, 7 januari 2009 08:5936 reacties

Universal heeft in een copyrightzaak bakzeil gehaald tegen videosite Veoh. Universal claimde dat de site zichzelf met het bewerken van bestanden om ze te kunnen streamen, diskwalificeerde van bescherming onder de safe harbor-bepaling.

Veoh Networks logo De zogeheten safe harbor-clausule in de Amerikaanse auteurswet is bedoeld om internetbedrijven te beschermen tegen rechtszaken: wanneer aantoonbaar moeite wordt gedaan om auteursrechtelijk beschermd materiaal dat door derden is geplaatst te verwijderen, hoeven ze zich doorgaans geen zorgen te maken over aanklachten. Universal Music Group had opgemerkt dat Veoh video's hostte met muziek waarop zij de rechten bezaten, en de normale gang van zaken is dan om de site hiervan op de hoogte te stellen waarop het materiaal kan worden verwijderd.

Universal klaagde Veoh echter medio 2007 aan wegens 'massale auteursrechtenschending', zonder ooit een zogeheten takedown notice te hebben verstuurd, schrijft Ars Technica. Het lijkt er dan ook op dat de muziekmaatschappij - zoals wel meer partijen binnen de entertainmentindustrie - eenvoudigweg geen zin heeft om tijd en geld uit te trekken om te kijken of gebruikers van de site copyrightschendend materiaal uploaden.

Universal Dus zette Universal zijn advocaten aan het werk, en die wezen erop dat de safe harbor-bepaling geldt op voorwaarde dat de auteursrechtschending optreedt 'om reden van opslag op aanwijzing van een gebruiker'. Omdat Veoh, net als bijvoorbeeld Youtube, bestanden omzet in een voor streaming geschikt formaat, zou er geen sprake zijn van de in de clausule omschreven 'opslag', en zou de site zich tijdens de rechtszaak dus niet op de safe harbor-bepaling kunnen beroepen. Dit legde Universal in een aparte zitting ter beoordeling voor aan de rechter.

Veoh verweerde zich echter door te stellen dat het conversieproces simpelweg nodig is om de opgeslagen filmpjes toegankelijk te maken voor bezoekers. De rechter was het daarmee eens, en stelde in zijn uitspraak dat het toegankelijk maken van informatie een kerntaak van internetbedrijven is, en dat het uitvoeren daarvan plaats moet kunnen vinden met instandhouding van de mogelijkheid tot immuniteit tegen copyrightaanklachten. De Electronic Frontier Foundation toonde zich opgelucht over de uitspraak, en stelt dat winst voor Universal rampzalig uit had kunnen pakken voor talloze user generated content-sites: er wordt immers praktisch altijd data bewerkt voordat er wordt gepubliceerd.

Reacties (36)

Lees meer