Ontwikkelaar verkiest Steamworks boven Games for Windows Live als beveiliging voor de Retribution, de tweede uitbreiding van het strategische Warhammer 40.000: Dawn of War II. Retribution wordt daarom een standalone uitbreiding.
Volgens Jeff Lydell, de producer van de uitbreiding, heeft Relic gekozen voor Steamworks omdat het gemakkelijker is voor de speler. Bij Warhammer 40.000: Dawn of War II en Chaos Rising, de eerste uitbreiding van de rts, gebruikt Relic zowel Steam als Games for Windows Live, waardoor spelers bij beide online diensten moeten inloggen om te kunnen spelen, en daar wil Relic van af. De keuze heeft echter als gevolg dat Retribution verschijnt als zelfstandige uitbreiding, waarbij het niet vereist is om Warhammer 40.000: Dawn of War II geïnstalleerd te hebben.
Relic zal bij zowel Warhammer 40.000: Dawn of War II als Chaos Rising gebruik blijven maken van Games for Windows Live, zodat spelers hun Live-Achievements behouden en gebruik kunnen blijven maken van de vriendenlijst op GfWL. De overstap betekent wel dat er minder ondersteuning zal zijn voor de oorspronkelijke game en de eerste uitbreiding. Relic heeft de gewoonte om delen van de inhoud van een uitbreiding via een patch beschikbaar te stellen voor voorgaande uitbreidingen en de game zelf. Dat zal met Retribution niet gebeuren. De nieuwe uitbreiding voegt een nieuw speelbaar ras toe aan het spel, en nieuwe eenheden voor de bestaande vijf rassen. Wie Dawn of War II of Chaos Rising in bezit heeft, krijgt wel een uitnodiging voor de bètatest van Retribution. De nieuwe uitbreiding zou in maart 2011 op de markt moeten komen.