Ontwikkelaars van HTC helpen mee met de ontwikkeling van de nieuwe versie van Windows Mobile. De medewerkers van de Taiwanese fabrikant helpen met name met het fixen van bugs en het ontwikkelen van features.
HTC heeft veel contact met Microsoft over de ontwikkeling van de nieuwe versie van Windows Mobile, omdat de Taiwanese fabrikant de meeste smartphones met Microsofts besturingssysteem verkoopt: 42 procent van de wereldwijd verkochte Windows Mobile-toestellen is een HTC, bleek uit schattingen van onderzoeksbureau Canalys. "Daarom is het ook logisch dat HTC overlegt met Microsoft over een nieuwe versie van het systeem", aldus HTC Benelux-directeur Mark Moons tegenover Tweakers.net.
Volgens eerdere geruchten zet de nieuwe Windows Mobile zwaar in op 'gestures', gebaren of veegbewegingen over het scherm waarmee functies bediend kunnen worden. Volgens Moons hebben gestures een grote toekomst. "Veel mensen vinden dat intuïtief werken, daarom denk ik dat het in de toekomst veel gebruikt gaat worden." Moons kan niets zeggen over nieuwe functies in Windows Mobile of de interface ervan.
HTC blijft overigens wel werken aan zijn eigen schil om Windows Mobile, Touchflo 3D. "Die hebben wij gemaakt om HTC een eigen gezicht te geven. Als we alleen hardware bleven maken, bleven we een beetje op de achtergrond. Door Touchflo onderscheiden we ons van andere fabrikanten die Windows Mobile-toestellen maken, het maakt HTC sterker als merk." Daarom zal de ontwikkeling van Touchflo doorgaan, zegt Moons. "De basis zoals die er nu staat, die eruit bestaat dat de gebruiker met een veegbeweging langs tabs onderin het scherm gaat, zal intact blijven. Wel zullen er functies worden toegevoegd of weggehaald."
Volgens Moons zal Touchflo niet opensource worden gemaakt. Ook komt er geen sdk beschikbaar waarmee ontwikkelaars eigen tabs kunnen maken. Sony Ericsson bracht eerder wel een sdk voor de Panel-interface van zijn Xperia X1 uit. "Zeg nooit nooit, maar we willen de ontwikkeling in eigen hand houden."