Tip de redactie

Ministerie gaat oude frequenties analoge tv veilen

Door Arnoud Wokke, 28 juli 2010 18:53107 reacties

Het ministerie van Economische Zaken gaat de frequenties die voorheen werden gebruikt voor analoge tv uitgeven voor mobiel internet. De frequentieruimte is volgens het ministerie nodig om de snelle groei van mobiel internet op te vangen.

Het zogenoemde 'digitaal dividend' komt rond 2012 beschikbaar, meldt het ministerie. Er wordt nog even gewacht met uitgifte van de frequentieband totdat overheden van de omringende landen ook klaar zijn met het vrijmaken van de frequenties. Dit moet storingen voorkomen. Volgens het Agentschap Telecom is de kans dat mobiel internet op de 800MHz-band stoort met andere diensten na 2012 lager dan 1 procent. Nu maken Digitenne van KPN en mobiele tv via dvb-h van diezelfde provider gebruik van ruimte in de 800MHz-band.

De frequenties maken deel uit van een veel groter pakket aan frequenties dat de komende jaren geveild gaat worden. Zo komen onder meer de voormalige Telfort-frequenties onder de hamer, maar ook lopen de licenties af van de gsm-netwerken. De umts-licenties lopen tot 2015 en worden dan vermoedelijk opnieuw geveild.

Het digitaal dividend zal vermoedelijk gebruikt gaan worden voor de uitrol van lte in Nederland. Deze 4g-techniek kan nu alleen nog gebruikt worden op de 2,6GHz-frequenties, die dit voorjaar werden geveild. Een van de bedrijven die al een licentie bemachtigde, Tele2, zei al ook ruimte nodig te hebben in lagere frequentiebanden. Het is lastig om met hoge frequentiebanden binnenshuis dekking te bieden. Ook reiken lage frequentiebanden verder, wat maakt dat er minder masten nodig zijn in plattelandsgebieden.

Lte kan gebruikt worden voor veel sneller mobiel internet dan nu mogelijk is. Ook is de techniek op ip gebaseerd, waardoor de pingtijden veel lager zijn. Dat maakt gaming via mobiel internet veel makkelijker, iets dat door de opkomst van tablets een grote vlucht zou kunnen nemen. Ook is het makkelijker om hd-video te streamen over 4g.

Reacties (107)


Man krijgt boete voor belediging burgemeester via Twitter

Door RoD , 28 juli 2010 18:09291 reacties, submitter: himlims_

Een man die via Twitter de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb beledigde, moet een boete van 350 euro betalen. Het Openbaar Ministerie besloot de man te vervolgen na zijn Twitter-bericht, omdat het om een ernstige belediging zou gaan.

Twitter - scheldend vogeltjeDe 39-jarige Rotterdammer deed zijn uitspraken op de dag van de bekerfinale tussen Ajax en Feyenoord. De politie volgde die dag de berichtenstroom op Twitter en informeerde de Rotterdamse burgemeester na het zien van de beledigende Tweet. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie liet aan RTV Rijnmond weten dat de politie de sociale-netwerkdienst regelmatig in de gaten houdt. Ze vertelde niet wat er precies in het Twitter-bericht werd gezegd.

Het is waarschijnlijk de eerste keer dat een Twitteraar is bestraft na uitspraken op de sociale-netwerksite. Mogelijk worden er binnenkort nog meer mensen vervolgd na uitlatingen op Twitter; het Openbaar Ministerie onderzoekt momenteel Twitter-berichten waarin werd aangezet tot rellen tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Daarnaast werd al eens aangifte gedaan tegen televisiepresentator Paul de Leeuw vanwege een Tweet. Hij werd niet vervolgd.

Reacties (291)


Hirsch Ballin wil wetgeving computercriminaliteit aanscherpen

Door Dimitri Reijerman, 28 juli 2010 17:4192 reacties

Minister van Justitie Hirsch Ballin heeft een wetsvoorstel voor het aanscherpen van de regels voor de aanpak van computercriminaliteit openbaar gemaakt. Zo moeten officieren van justitie informatie van het internet kunnen laten verwijderen.

Volgens het voorstel krijgt een officier van justitie de bevoegdheid om gegevens van het internet te laten verwijderen om strafbare feiten 'te beëindigen of te voorkomen'. De maatregel moet dienen als aanvulling op de notice and takedown-code die isp's hanteren. Officieren van justitie kunnen, als ze de gedragscode niet afdoende vinden functioneren, op straffe van een dwangsom de verwijdering van gegevens gelasten. Tot nu toe komt er een rechter aan dit traject te pas.

Ook zou het strafbaar moeten worden als iemand die rechtmatig toegang heeft tot een computer, zonder toestemming 'niet-openbare' data overneemt. Verder wordt het strafbaar om computerdata die op deze manier is buitgemaakt te bezitten of deze als heler aan anderen aan te bieden.

Als laatste aanpassing wil de demissionaire minister het wettelijk verbod op het afluisteren, aftappen of opnemen van vertrouwelijke gesprekken verruimen. Volgens de huidige wet is alleen het stiekem opnemen van gesprekken tussen anderen niet toegestaan. In het wetsvoorstel staat dat het afluisterverbod straks ook geldt als de dader zelf deelneemt aan het gesprek dat hij opneemt. Volgens de minister krijgt Nederland daarmee dezelfde wettelijke regels als Frankrijk en Duitsland.

De affaire rondom presentatrice Manon Thomas uit 2007, waarbij compromitterende foto's van een pc waren gestolen en via internet werden verspreid, zou de aanleiding voor het aanscherpen van de regels zijn. De buurman die de foto's via een onbeveiligd wifi-netwerk had gestolen, werd bestraft, maar verspreiders van het materiaal konden wettelijk niet worden aangepakt. Hirsch Ballin wil verspreiding voortaan met maximaal een jaar gevangenis bestraffen.

Het ministerie van Justitie vraagt aan burgers om via de site Internetconsultatie op- en aanmerkingen over het wetsvoorstel te maken. Ook de Eerste en Tweede kamer moeten de voorstellen nog bespreken. De aanscherpingen zouden in de ogen van Hirsch Ballin nodig zijn omdat de technische ontwikkelingen het steeds makkelijker zouden maken om informatie te kopiëren en op het internet te plaatsen. "Dat is schadelijk voor de persoonlijke levenssfeer van de betrokken burgers en daarom is verruiming van strafrechtelijke bescherming noodzakelijk", aldus het ministerie.

In een eerste reactie laat Bits of Freedom weten te vrezen voor overheidscensuur, omdat het Openbaar Ministerie te veel macht zou krijgen. Verder zou een 'strafbaar feit' een te breed begrip zijn waaronder ook auteursrechtenkwesties en belediging zouden vallen.

Reacties (92)

Lees meer


Apple faseert 24"- en 30"-Cinema Displays uit

Door Jeroen Rosier, 28 juli 2010 17:1367 reacties

Apple gaat zijn 24- en 30-inchbeeldschermen uitfaseren. Het bedrijf lanceerde onlangs een nieuwe 27-inchvariant in de Cinema Display-lijn. De twee schermen kunnen nog worden gekocht totdat Apple door de voorraad heen is.

De komst van het 27"-Cinema Display luidt het einde in van zijn kleinere en grotere broers. Vooral de 30-inchvariant met ccfl-verlichting was al lang op de markt. Het scherm met een resolutie van 2560x1600 pixels lag in juni 2004 in de winkelrekken. Lange tijd gingen geruchten dat het scherm geen lang leven meer beschoren was. Het kleinere broertje van 24 inch met led-verlichting en een ips-paneel kende eind 2008 zijn introductie.

Apple Cinema 30 displayApple bevestigde de uitfasering aan MacWorld: "Ze zullen nog verkocht worden zolang de voorraad strekt." Het nieuwe 27-inchmodel met een ips-paneel van 2560x1440 pixels kan vanaf september voor 999 dollar worden gekocht. Een Europese prijs is nog niet bekendgemaakt. De 24- en 30-inchmodellen kosten op dit moment nog respectievelijk 849 en 1799 euro. Een prijsverlaging is nog niet aangekondigd. Apple zou naar verluidt met de introductie van het nieuwe model hebben gewacht totdat de prijzen van 27"-lcd-panelen waren gedaald.

Reacties (67)


Video: Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

Door Jeroen Rosier, 28 juli 2010 16:492 reacties

De eerste in-gamebeelden van het derde deel van Marvel vs. Capcom 3 zijn verschenen. Het vechtspel staat gepland voor het tweede kwartaal van 2011. Tot de speelbare karakters behoren onder andere Storm, Spider-Man en the Hulk.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (2)


Google verbetert beveiliging voor Market-applicaties

Door RoD , 28 juli 2010 16:4433 reacties

Een nieuwe beveiligingsmethode moet ervoor zorgen dat gebruikers van een Android-telefoon niet zomaar betaalde applicaties kunnen installeren. Een nieuw licentiesysteem controleert of de gebruiker de app daadwerkelijk heeft gekocht.

Nieuwe Android MarketGoogles nieuwe licentiesysteem moet ervoor zorgen dat bij gebruik van een bepaalde applicatie een verbinding met de Android Market wordt gelegd, waarna wordt gecheckt of de gebruiker wel rechten heeft om de app te gebruiken. Het systeem bepaalt of de software daadwerkelijk door de gebruiker is aangekocht. Het kopen van apps in de Market wordt automatisch op de servers van Google geregistreerd. Software-ontwikkelaars kunnen de nieuwe beveiligingsmethode in hun apps inbouwen door gebruik te maken van software-libraries van Google.

Het betalen voor applicaties uit de Android Market is gemakkelijk te omzeilen door een installatiebestand, een zogenaamde apk-file, van het internet te downloaden en deze vervolgens met een apk-installer op de telefoon te zetten. Google biedt al kopieerbescherming voor software die in de Market is te verkrijgen, maar dit is niet afdoende; met bepaalde software is het mogelijk om het installatiebestand uit de telefoon te extraheren, waarna deze vrij kan worden verspreid.

Daarnaast liet Google onlangs weten dat er nieuwe betalingsmogelijkheden voor de Android Market worden ontwikkeld. Momenteel is het alleen mogelijk om apps te betalen met een credit card via Google Checkout. Eerder liet PayPal al weten dat het in-app-betalingen voor het Android-OS gaat verzorgen.

Android Market license

Reacties (33)


Filmotech gaat vod-platform voor speelfilms en tv-series openen

Door Dimitri Reijerman, 28 juli 2010 16:4142 reacties

Onder de werktitel Filmotech openen een aantal partijen na de zomer een video-on-demand-platform voor de Nederlandse markt. Met filmdistributeur A-film is een overeenkomst gesloten en met de grote Amerikaanse studio's wordt onderhandeld.

FilmFilmotech is een samenwerkingsverband van de Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten, het Eye Film Instituut Nederland en het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, en moet een vod-platform worden waarop Nederlandse en buitenlandse films en tv-series beschikbaar komen.

Joost de Wit, marketingmanager van Filmotech, laat aan Tweakers.net weten dat films en series op de vod-dienst in de browser kunnen worden bekeken. Daarvoor wordt gebruikgemaakt van Flash, dat tevens de drm-beveiliging zal regelen. Een voordeel zou zijn dat content ook op Macs en Linux-systemen is te bekijken. Een klein deel van de titels zal bij de start in september of oktober in hd-kwaliteit beschikbaar zijn, terwijl al het materiaal met variabele bitrates is geëncodeerd.

Volgens De Wit streeft Filmotech, zoals de werktitel van het project luidt, ernaar om het best gesorteerde vod-plafform van Nederland te worden. De initiatiefnemers hebben inmiddels een distibutieovereenkomst met A-film, naar eigen zeggen de grootste onafhankelijke filmdistributeur van de Benelux.

Filmotech wil nog niet kwijt hoeveel een titel gaat kosten, maar de prijzen zouden wel marktconform zijn. Ook is nog onduidelijk hoe lang een titel is te bekijken. Mogelijk worden in een later stadium ook abonnementen ingevoerd waarmee 'onbeperkt' titels kunnen worden bekeken, een model dat in de VS populair is gemaakt door Netflix. Wel komt een groot aantal nieuwe titels tegelijk met de release op blu-ray en dvd op het vod-platform beschikbaar.

Reacties (42)


Microsoft introduceert Street Slide-navigatie

Door RoD , 28 juli 2010 16:1949 reacties

Microsoft heeft een nieuwe functie aan zijn Streetside-navigatietool toegevoegd. Met Street Slide krijgen gebruikers een breedbeeld-view van een bepaalde straat. Dit moet het gemakkelijker maken om bijvoorbeeld winkels te vinden.

De nieuwe Street Slide-functionaliteit toont een straat alsof je er van een afstand naar staat te kijken. Vervolgens kan verticaal door het beeld worden gescrold. Door de zogeheten panorama-view hebben gebruikers meer overzicht dan bij de traditionele Streetside-view. Dit moet het volgens Microsoft gemakkelijker maken om iets in een bepaalde straat te vinden. Daarnaast is er door de breedbeeld-view veel ruimte onder en boven het scherm, zodat extra informatie kan worden toegevoegd. In een video is te zien hoe Street Slide in zijn werk gaat.

Voorheen liet Microsofts Streetside-navigatie alleen een 3d-beeld zien vanaf een bepaald punt in de straat, met zogenaamde bubbles: foto's die een 360-gradenbeeld geven. Gebruikers kunnen door een straat navigeren door van bubble naar bubble te springen. Met Street Slide krijgen gebruikers een 2d-beeld te zien van aan elkaar geknoopte beelden van individuele bubbles.

Wanneer in de bubble wordt uitgezoomd, wordt Street Slide-navigatie aangezet. Vanuit Street Slide is het vervolgens weer mogelijk om op een bepaald punt in te zoomen, waardoor de bubble-view wordt aangezet.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (49)


Video: Dungeon Siege III

Door Jeroen Rosier, 28 juli 2010 16:045 reacties

De eerste officiële trailer van Dungeon Siege III is getoond door uitgever Square Enix. De actie-rpg is gepland voor 2011 en komt uit voor de pc, PlayStation 3 en Xbox 360.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (5)


HTC: update Desire naar Android 2.2 komt deze week

Door Arnoud Wokke, 28 juli 2010 15:58268 reacties

HTC heeft aangekondigd dat de update naar Android 2.2 voor Nederlandse bezitters van de Desire deze week begint. Donderdag moeten de eerste gebruikers de update naar Froyo 'over-the-air' binnenkrijgen, meldt Benelux-directeur Mark Moons.

HTC DesireDe update begint donderdag, maar wegens een limiet aan de bandbreedte krijgt niet iedereen de update tegelijk aangeboden, meldt Moons via Twitter. De Desire is in Nederland geleverd met Android 2.1, maar HTC maakte snel duidelijk dat de smartphone als een van de eerste toestellen een update naar de nieuwste versie van Android, 2.2 zou krijgen. Met de update zou de Desire ook video's kunnen opnemen op 720p-resolutie, maar het is onduidelijk of dat gebeurt.

Froyo belooft onder meer ondersteuning voor Flash en een behoorlijke snelheidsverbetering door de toevoeging van een JIT-compiler voor de Dalvik Virtual Machine, waarin veel applicaties draaien. Ook zou Javascript twee- tot driemaal sneller moeten zijn in de nieuwe versie van Android.

Gebruikers kunnen vanaf versie 2.2 applicaties op de SD-kaart opslaan, iets wat in verscheidene custom Android-roms al eerder was ingebouwd. Daarnaast is de zoekfunctie uitgebreid, waardoor naar applicaties kan worden gezocht, en kan er binnen een applicatie naar data worden gezocht.

Applicaties die vanuit de Android Market zijn gedownload kunnen automatisch van updates worden voorzien. Per app kan de gebruiker toestemming geven om de software automatisch bij te werken. Ook kunnen alle applicaties automatisch worden bijgewerkt, als de gebruiker daarvoor kiest.

HTC heeft updates beloofd voor verschillende toestellen; de Legend en de Wildfire moeten updates naar Froyo krijgen. De Hero blijft op Android 2.1, maar dat toestel werd in augustus vorig jaar uitgeleverd met Android 1.5 en kreeg pas een maand geleden een grote update.

HTC is daarmee de eerste fabrikant die een smartphone naar Android 2.2 updatet. Alleen Google bracht tot nu toe Froyo uit voor zijn eigen toestel Nexus One, dat overigens ook door HTC is gemaakt. Android 2.2 draait al via custom roms op onder meer de Motorola Milestone, de Samsung Galaxy S en de HTC Desire.

De Desire is een smartphone met een 3,7"-scherm. De exemplaren die tot nu toe zijn verkocht hebben een amoled-scherm, toekomstige modellen zouden worden uitgerust met Super LCD-schermen, vanwege een tekort aan amoled-panelen. De Desire draait op een Qualcomm QSD8250-cpu. Deze processor uit de Snapdragon-serie heeft een kloksnelheid van 1GHz. De smartphone kwam in april in Nederland uit.

Reacties (268)


Video: Enslaved: Odyssey to the West

Door Jeroen Rosier, 28 juli 2010 15:313 reacties

Spelontwikkelaar Ninja Theory heeft in-gamebeelden vrijgegeven van Enslaved: Odyssey to the West. De action adventure-game voor de PlayStation 3 en Xbox 360 staat gepland voor uitgave op 5 oktober aanstaande.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (3)


'Autocomplete-functies in browsers zijn onveilig'

Door Dimitri Reijerman, 28 juli 2010 15:1659 reacties

Volgens een beveiligingsonderzoeker kan de autocomplete-functie die veel populaire browsers hebben, worden gebruikt om persoonlijke gegevens te ontfutselen. Om exploits tegen te gaan, zou de functie moeten worden uitgeschakeld.

Jeremiah Grossman van WhiteHat Security zal op de Black Hat 2010-conferentie, die deze week in Las Vegas wordt gehouden, een lezing geven onder de titel 'Breaking browsers: hacking auto-complete'. Volgens de beveiligingsonderzoeker is het mogelijk om via exploits informatie uit de autocomplete-functie te halen. Veel browsers passen deze functie toe, zodat gebruikers webformulieren sneller kunnen invullen.

Grossman zegt afzonderlijke exploits voor autocomplete te hebben gemaakt voor Internet Explorer 6 en 7, Safari, Chrome en Firefox. Een bug die Grossman in Internet Explorer 8 had aangetroffen zou al eerder zijn gevonden, maar Microsoft zou het gat nog niet hebben gedicht. Behalve persoonlijke data als adressen of e-mailadressen zou het in bepaalde gevallen ook mogelijk zijn om wachtwoorden of bankgegevens buit te maken.

Volgens de beveiligingsonderzoekers zijn de tools die hij gebruikt om de fouten in de autocomplete-functie te gebruiken vrij eenvoudig. Ook zou Grossman de browserbouwers over de problemen hebben geïnformeerd. Totdat de bugs met patches zijn gedicht, is het voor internetsurfers veiliger om deze functie geheel uit te schakelen, zo stelt hij.

Reacties (59)


Video: Medal of Honor

Door Jeroen Rosier, 28 juli 2010 15:104 reacties

Electronic Arts heeft een nieuwe trailer vrijgegeven van Medal of Honor. De video wordt muzikaal begeleid door de nu-metalband Linkin Park. De game ligt vanaf 14 oktober in de winkels.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (4)


FBI pakt ontwikkelaar van botnet-malware die 12 miljoen pc's besmette

Door Olaf van Miltenburg, 28 juli 2010 14:5051 reacties

De FBI heeft een 23-jarige Sloveen aangehouden die verantwoordelijk wordt gehouden voor de ontwikkeling van kwaadaardige software die twaalf miljoen computers infecteerde en tot onderdeel van een botnet maakte.

Daarmee is de man, die werd aangehouden in het Sloveense Maribor, de hoofdverantwoordelijke voor het botnet met de naam Mariposa, Spaans voor vlinder. Vijf maanden geleden werden drie vermeende beheerders van dit botnet opgepakt door de Spaanse politie. Op het hoogtepunt in december 2008 maakte veel computers van grote multinationals en banken deel uit van dit botnet, dat werd gebruikt om onder andere creditcard-gegevens te onderscheppen. De cybercriminelen wisten de code onder andere via p2p- en instant messaging-netwerken te verspreiden.

Een gezamenlijk onderzoek van de FBI, Sloveense politie en Spaanse autoriteiten, waarbij 100 man waren betrokken, heeft tot de aanhouding van de Sloveen geleid. Volgens de FBI voorkomt de arrestatie dat de man de malware updatet of opnieuw de controle krijgt over nog geïnfecteerde pc's. Ook zouden volgens Associated Press meer aanhoudingen in het verschiet liggen, aangezien de Sloveen zijn software aan verschillende partijen heeft verkocht. Naar verluidt zou de man 500 dollar voor de standaardversie hebben gevraagd, terwijl op maat gemaakte varianten tot wel 1300 dollar zouden hebben gekost.

Reacties (51)

Lees meer


Xs4all introduceert nieuwe abonnementen op basis van vdsl2

Door Dimitri Reijerman, 28 juli 2010 14:18190 reacties, submitter: TD-er

Xs4all heeft aangekondigd dat het sneller internet kan gaan aanbieden dankzij de komst van vdsl2-technologie. De internetprovider wil vanaf komende winter bovendien een televisiepakket aanbieden, maar details daarover ontbreken nog.

Xs4all logoVdsl2 kan samen met fttc voor een snelheidsverdubbeling zorgen ten opzichte van adsl. Niels Huijbregts, woordvoerder van Xs4all, stelt dat door de versnelde uitrol van vdsl2 door KPN momenteel ongeveer een kwart van zijn klanten een vdsl2-verbinding kunnen krijgen. Dit aantal zal de komende maanden verder groeien.

De abonnementen die Xs4all aanbiedt, zijn door de komst van vdsl2 aangepast. Het duurste consumentenabonnement, het 54,95 euro per maand kostende Internet Basic, krijgt een downloadsnelheid van maximaal 40Mbps. De uploadsnelheid bedraagt maximaal 3Mbps. Internet Lite-abonnementen, die 39,95 euro per maand kosten, krijgen dankzij vdsl2 een uploadsnelheid tot 2Mbps. De downloadsnelheid bedraagt 16Mbps. Internet Start, de goedkoopste abonnementsvorm die nog gebruik zal maken van adsl, kost 29,95 per maand, en levert een downloadsnelheid tot 8Mbps en een upload van maximaal 1Mbps.

Vdsl2-abonnees krijgen van Xs4all de FRITZ!Box 7340, een model van AVM. Het vdsl-modem beschikt onder andere over dualband 802.11n-wifi, vier gigabit-ethernetpoorten, twee usb 2.0-poorten en een ingebouwd dect-toegangspunt voor het maken van voip-verbindingen. De FRITZ!Box 7340 is verder voorzien van een energiebesparende eco-modus en een ingebouwde print- en mediaserver met behulp van upnp-av.

Xs4all geeft aan dat het vanaf komende winter ook digitale televisie gaat aanbieden via het vdsl2-netwerk. Of dit pakket inhoudelijk overeen zal komen met Interactieve Televisie van KPN, wilde Huijbregts nog niet zeggen, behalve dat er 'aanvullende diensten' zullen komen. Ook de prijzen voor het afnemen van digitale televisie bij Xs4all zijn nog onbekend.

Reacties (190)


Panasonic brengt 1080p-pocketcamcorder annex webcam uit

Door Pieter Molenaar, 28 juli 2010 13:4724 reacties

Panasonic gaat de pocketcamcordermarkt betreden. Het HM-TA1-model kan video wegschrijven in het nieuwe iFrame-videoformaat van Apple en kan dienen als webcam. Ook introduceerde het bedrijf zijn lichtste full hd-camcorder tot nu toe.

De HM-TA1 kan 1080/30p-video in mp4-formaat opnemen, maar kan de videostream ook wegschrijven in Apples iFrame-formaat. Het voordeel van iFrame is dat iMovie het bestandsformaat native ondersteunt en dat het resulterende videobestand relatief klein is. Dit gaat echter ten koste van de resolutie; deze bedraagt bij iFrame-bestanden 960 bij 540 pixels met een framerate van 30fps.

De pocketcamcorder kan via een usb-aansluiting worden aangesloten op een pc, en kan dan dienen als alternatief voor een dedicated webcam. De HM-TA1 heeft hiervoor een microfoon ingebouwd. Ook beschikt de pocketcamcorder over een led-lamp voor het opnemen van video en het fotograferen in donkere situaties, en is een uitschuifbare usb-connector ingebouwd. Met de geïntegreerde HD Writer PE-software kunnen filmpjes direct naar YouTube en Facebook worden geüpload. Via skins is de kleine camcorder te personaliseren.

Panasonic HM-TA1 pocketcamcorder Panasonic HM-TA1 pocketcamcorder Panasonic HM-TA1 pocketcamcorder Panasonic HM-TA1 pocketcamcorder Panasonic HM-TA1 pocketcamcorder Panasonic HM-TA1 pocketcamcorder

Daarnaast introduceerde Panasonic een full hd-camcorder. Volgens het Japanse bedrijf is de HDC-SDX1, met een gewicht van 185g, de lichtste in zijn soort. De afmetingen bedragen 51,5x57,5x107,5mm. Net als bovengenoemde HM-TA1 kan de HDC-SDX1 als webcam voor onder meer Skype fungeren en is ondersteuning ingebouwd voor iFrame. De HDC-SDX1 kan verder 1080i-video in avchd-formaat opnemen en beschikt net als de nieuwe 3d-camcorder HDC-SDT750 over Hybride O.I.S.-beeldstabilisatie. Bij deze laatste technologie wordt het beeld zowel optisch als elektronisch gestabiliseerd.

De pocketcamcorder is vanaf eind augustus leverbaar in de kleuren blauw, grijs, wit en paars, voor een nog onbekende adviesprijs, terwijl de HDC-SDX1 begin augustus in de kleuren grijs en paars te koop zal zijn. De prijs van de HDC-SDX1 is evenmin bekend.

Panasonic HDC-SDX1 camcorder Panasonic HDC-SDX1 camcorder Panasonic HDC-SDX1 camcorder

Reacties (24)

Lees meer


'AMD gaat usb 3.0 in chipset inbouwen'

Door Willem de Moor, 28 juli 2010 13:1155 reacties

AMD zou in gesprek zijn met een fabrikant van usb 3.0-controllers om diens technologie in licentie te nemen. De chipfabrikant zou mogelijk nog dit jaar usb 3.0-ondersteuning in zijn nieuwste southbridge gaan inbouwen.

Volgens de website Digitimes, die zich op bronnen bij notebookfabrikanten zegt te baseren, zou AMD usb 3.0-ondersteuning gaan inbouwen in zijn aankomende generatie chipsets voor het Fusion-platform. AMD zou in gesprek zijn met Renesas, een dochterbedrijf van NEC. Dat bedrijf is tevens verantwoordelijk voor de usb 3.0-controllers van NEC, de dominante speler in de usb 3.0-markt, die zo'n 90 procent van alle controllers levert. Renesas kondigde overigens onlangs nog een nieuwe controller aan.

AMD zou de Renesas-usb 3.0-technologie in zijn aankomende chipset voor Ontario-apu's willen inbouwen. Die processors met geïntegreerde gpu's zouden gebruikmaken van een chipset met codenaam D1. De Ontario-apu's en Hudson D1-chipset zouden vanaf het vierde kwartaal van 2010 hoofdzakelijk in ultradunne laptops en netbooks worden ingebouwd. In de southbridge van die chipset zouden usb 3.0-poorten worden ingebouwd. AMD voegde al eerder sata-600-ondersteuning aan zijn SB850 voor de 890FX- en 890GX-chipsets toe. Intel zal naar verwachting ook op zijn aankomende Sandy Bridge-platform geen van beide technieken ondersteunen.

Reacties (55)


Britse provider TalkTalk krijgt kritiek wegens monitoren klanten

Door Dimitri Reijerman, 28 juli 2010 12:5125 reacties

De Britse isp TalkTalk is onder vuur komen te liggen, omdat de firma zou volgen welke sites zijn abonnees bezoeken. TalkTalk stelt dat het werkt aan een antimalware-systeem en dat het geen privacygevoelige gegevens verzamelt.

TalkTalk, dat vier miljoen abonnees heeft in het Verenigd Koninkrijk, begon enkele weken geleden software die malware-besmettingen moet voorkomen, uit te rollen in zijn netwerk. Ook zou de tool, die is ontwikkeld door de Chinese firma Huawei, geschikt zijn voor ouderlijk toezicht.

De software van Huawei detecteert de url die een internetgebruiker aanroept en vergelijkt deze met een zwarte lijst. Als de url niet op de zwarte lijst voorkomt, wordt gekeken op een lijst met goedgekeurde sites. Mocht de desbetreffende url daar ook niet in staan, dan wordt de webpagina geopend en gescand.

Momenteel draait de scansoftware volgens TalkTalk nog in een testfase 'diep in onze netwerkinfrastructuur', maar enkele abonnees stellen in het forum van de isp dat zij zich in hun privacy voelen aangetast. Ook zou er geen opt-out mogelijkheid zijn.

TalkTalk stelt dat de privacy van zijn klanten niet in het geding is, omdat er geen individueel surfgedrag wordt geregistreerd. Ook zouden klanten na de testfase zelf kunnen aangeven of zij al dan niet van de dienst gebruik willen maken. Verder zouden alleen systeembeheerders van Huawei toegang hebben tot de detectiesoftware en zouden lijsten met bezochte sites na 24 uur worden geleegd.

Ondanks het verweer van de isp zijn er aanwijzingen dat TalkTalk, net als het beruchte Phorm-advertentiesysteem, de Britse privacywetten aan zijn laars lapt, zo stelt The Register. TalkTalk zou zonder nadrukkelijke toestemming van zijn abonnees url's onderscheppen, terwijl de wet deze kwalificeert als 'inhoudelijke informatie', die beschermd is.

Reacties (25)


Nvidia introduceert Quadro-videokaarten op basis van Fermi

Door Marc Rademaker, 28 juli 2010 12:1867 reacties

Nvidia heeft vier nieuwe Quadro-kaarten geïntroduceerd. Behalve drie desktop-kaarten, is er ook een Quadro-kaart voor laptops. De snelste videokaart, de Quadro 6000, heeft maar liefst 6GB gddr5-geheugen en 448 cuda-cores.

De Quadro 4000, 5000 en 6000 beschikken over respectievelijk 256, 352 en 448 Cuda-cores en 2GB, 2,5GB en 6GB gddr5-geheugen. Behalve de drie nieuwe desktopkaarten ontwierp Nvidia tevens een mobiele variant, de Quadro 5000M, met 320 Cuda-cores en 2GB gddr5-geheugen. Nvidia biedt ook de Quadro Plex 7000 aan, met daarin twee Quadro 6000-kaarten. De Quadro Plex 7000 is verkrijgbaar in een rackmount- of desktop-formfactor.

Opvallend aan de videokaarten is dat ze over ECC-geheugen beschikken, waardoor eventuele foute berekeningen kunnen worden hersteld. Nvidia claimt dat de Quadro 6000 1,3 miljard triangles per seconde kan berekenen, wat ruim vier keer zo veel is als de tot op heden snelste Quadro-kaart, de FX5800. In enkele tests die Nvidia zelf draaide, is de Quadro 6000 bijna twee keer zo snel als de FX5800. De Quadro 5000 en 4000 moeten het doen met respectievelijk 950 en 890 miljoen triangles per seconde.

Alle nieuwe modellen zijn uitgerust met twee displayports en een dvi-uitgang. De Quadro 5000 en 6000 hebben tdp's van respectievelijk 156W en 225W en zijn dan ook uitgerust met dubbelslots-koelers. De Quadro 4000 heeft een tdp van 142W en heeft voldoende aan een enkelslots-koeler. De videokaarten moeten 1199, 2249 en 4999 dollar kosten, terwijl de Quadro Plex 7000 14.500 dollar moet opleveren. De Quadro 4000 en 5000 zijn vanaf nu leverbaar, terwijl de Quadro 6000 en de Quadro Plex 7000 vanaf de herfst te koop zullen zijn.

Nvidia Quadro 4000, 5000 & 6000

Reacties (67)


Disney koopt sociale gamesite Playdom

Door Jeroen Rosier, 28 juli 2010 11:4318 reacties

Disney heeft gamedeveloper Playdom gekocht. De spelontwikkelaar maakt games voor de sociale-netwerksite Facebook. Disney beoogt met de deal van ruim 563 miljoen dollar zijn positie in de gamesindustrie te versterken.

Playdom heeft succes geboekt door onder andere de games Social City, Sorority Life, Market Street en Bola te maken voor Facebook. Met die spellen wist het bedrijf uit het Californische Mountain View 42 miljoen actieve gamers aan zich te binden. Met de overname krijgt Disney tevens Acclaim in handen, dat in mei door Playdom werd aangekocht.

Playdom

Als Playdom dit jaar een aantal financiële doelen weet te halen, kunnen de aandeelhouders bij de overname nog een extra bonus van 200 miljoen dollar verdelen. Disney wil de acquisitie in september, aan het einde van zijn financiële jaar, voltooien.

Het bedrijf is op het overnamepad. Eerder kocht het iPhone-gamedeveloper Tapulos, bekend van Tap Tap Revenge, het online-kinderplatform Club Penguin en Marvel. Twee andere grote spelers in de gamemarkt voor sociale websites zijn Zynga en Playfish. Die laatste werd door Electronic Arts voor 275 miljoen dollar overgenomen.

Reacties (18)


Super Talent introduceert ssd's met sata- en usb-aansluitingen

Door Willem de Moor, 28 juli 2010 11:1627 reacties

Super Talent heeft een serie solid state drives uitgebracht die behalve over een sata-interface ook over een usb-poort beschikken. Op die manier kunnen de ssd's niet alleen als harde schijf, maar ook als mobiel opslagmedium worden gebruikt.

De nieuwste serie solid state drives van de Amerikaanse geheugenfabrikant Super Talent Technology moet als hybride opslag dienstdoen. De UltraDrive MX SSD's zouden geschikt zijn als bootdrive in pc's of als harde schijf in laptops, maar zouden dankzij hun usb-aansluiting flexibeler kunnen worden ingezet. Niet alleen kan de drive zo als externe harddisk worden gebruikt, ook kan eenvoudig een image van de oude schijf worden overgezet, wat de upgrade moet vergemakkelijken.

De schijven moeten in capaciteiten van 60, 120, 240 en 480GB verkrijgbaar worden. Vanaf 1 september moeten de UltraDrive MX SSD's in de schappen liggen. Naast de sata-300- en usb-interfaces zijn de ssd's voorzien van een controller van JMicron. Deze 616-controller heeft een cachegeheugen van 128MB en maakt leessnelheden van 250MB/s en schrijfsnelheden tot 180MB/s mogelijk. Prijzen heeft Super Talent nog niet bekendgemaakt.

Super Talent ssd

Reacties (27)


'Google werkt aan Facebook-concurrent'

Door Dimitri Reijerman, 28 juli 2010 10:41173 reacties

Google zou werken aan een tegenhanger voor de sociale-netwerksite Facebook. De zoekreus zou al gesprekken hebben gevoerd met een aantal game-uitgevers voor het leveren van games voor sociale-netwerken.

Volgens The Wall Street Journal heeft Google contact gezocht met onder andere Playdom, EA's Playfish en Zynga. De zoekgigant zou werken aan de bouw van een nieuwe sociale-netwerksite in de hoop daarmee met Facebook te kunnen concurreren. Om gebruikers aan zich te binden, zou de site onder andere met online-games moeten worden gevuld. Ook Google Buzz, een op Twitter lijkende dienst, zou in de sociale-netwerkdienst moeten worden opgenomen.

Wanneer de Facebook-tegenhanger wordt gelanceerd, is nog onbekend. Google wil zelf niet op de berichtgeving ingaan, maar ceo Eric Schmidt liet zich eerder wel ontvallen dat 'de wereld geen nieuwe Facebook-kloon' nodig heeft. Een oud-topman van Facebook stelde eind juni al dat Google werkt aan een Facebook-concurrent onder de naam Google Me.

Google heeft met Orkut al een sociale-netwerksite in handen, maar deze is slechts in enkele landen populair. Omdat steeds meer internetgebruikers actief zijn op Facebook, naar schatting een half miljard, dreigen bedrijven als Google advertentie-inkomsten mis te lopen. Bovendien gaan er geruchten dat Facebook zijn eigen advertentiesysteem ook buiten zijn eigen site wil inzetten, waarmee het bedrijf direct met Googles AdSense kan gaan concurreren.

Reacties (173)

Lees meer

Google koopt startup Ångströ
Google koopt startup Ångströ Nieuws van 29 augustus 2010
Google koopt ontwikkelaar Slide
Google koopt ontwikkelaar Slide Nieuws van 5 augustus 2010
AOL verkoopt netwerksite Bebo
AOL verkoopt netwerksite Bebo Nieuws van 17 juni 2010
Facebook implementeert ipv6
Facebook implementeert ipv6 Nieuws van 14 juni 2010

Panasonic introduceert 3d-camcorder voor consumenten

Door Pieter Molenaar, 28 juli 2010 10:2252 reacties

Panasonic heeft als eerste van de grote electronicafabrikanten een 3d-camcorder voor consumenten geïntroduceerd. De HDC-SDT750 gebruikt een 3d-conversielens om in 3d te filmen, maar deze is afneembaar als 2d-video wordt gewenst.

De 3d-camcorder is het nieuwe topmodel in Panasonics consumentenlijn van camcorders en wordt boven de huidige HDC-SD700 gepositioneerd. Panasonic heeft in plaats van een camcorder met geïntegreerde 3d-lens gekozen voor een afneembare 3d-conversielens, zodat het mogelijk blijft om ook gewoon 1080/50p-video in 2d op te nemen.

De 3d-conversielens maakt gebruik van het gegeven dat het linker- en het rechteroog elk een iets ander beeld opvangen door het verschil in horizontale positie. Hierdoor zien we 3d. De conversielens heeft aan de voorkant twee openingen met achter elke opening een lenzenstelsel dat de beelden voor het linker- en het rechteroog zij-aan-zij op de beeldsensor laat vallen. Hierdoor daalt de effectieve resolutie bij 3d-beelden per oog naar 960 bij 1080 pixels. Het samengestelde side-by-side-beeld wordt dan in de camcorder opgeslagen in 1080/50p-formaat.

De HDC-SDT750 is verder voorzien van een 3MOS-beeldsensor, bestaande uit drie sensorelementen, opgebouwd uit 2.530.000 pixels, voor de primaire kleuren. De HDC-SDT750 is uitgerust met een 12x-zoomlens met een bereik van 35-420mm. Het grootste diafragma bedraagt f/1,5 in de groothoekstand, maar na bevestiging van de dubbellens wordt dit f/3,2.

Daarnaast is de camcorder voorzien van de nieuwe Hybrid O.I.S.-beeldstabilisatietechnologie, die niet alleen het trillen van de hand in horizontale en verticale richting kan dempen, maar ook bewegingen van de hele arm. Panasonic demonstreerde de HDC-SDT750 eerder tijdens een voorvertoning voor de pers in Stockholm, waarbij ook Tweakers.net aanwezig was.

Hoewel dit de eerste 3d-camcorder voor consumenten is, heeft het bedrijf al eerder een professionele 3d-videocamera uitgebracht. Die is onder meer gebruikt tijdens 3d-opnamen van het Roland Garros 2010-tennistoernooi. Die videocamera, de AG-3DA1, kost ongeveer 21.000 dollar. Net als Sony heeft Panasonic ook 3d-montagewagens ontwikkeld voor de realtimeverwerking van de stereoscopische beelden.

De 3d-camcorder is vanaf half september leverbaar. Een officiële richtprijs is nog niet bekend, maar een Panasonic-medewerker liet doorschemeren dat de adviesprijs ongeveer 1500 euro zou bedragen.

Panasonic Stockholm HDC-SDT750 3d camcorder

Panasonic HDX-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDX-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDX-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDC-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDC-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDC-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDC-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDC-SDT750 3d-camcorder Panasonic HDC-SDT750 3d-camcorder

Reacties (52)

Lees meer

Panasonic 3d-plasma-tv kost 2500 euro
Panasonic 3d-plasma-tv kost 2500 euro Nieuws van 18 februari 2010

Belgische providers gaan in beroep tegen verlaging tarieven

Door Arnoud Wokke, 28 juli 2010 09:4430 reacties

De Belgische mobiele-telefonieproviders gaan in beroep tegen een besluit van Bipt om tariefsverlaging af te dwingen. Het telecominstituut eist dat telco's elkaar lagere tarieven berekenen voor het doorgeven van gesprekken naar elkaars netwerk.

De nieuwe tarieven moeten vanaf 1 augustus gaan gelden, maar alle providers hebben zich tot de rechter gewend om dat te voorkomen, meldt de Belgische krant De Tijd. Vooral KPN-dochter Base voelt zich benadeeld door de verlaging van de zogenoemde 'terminatietarieven', het bedrag dat operatoren elkaar voorrekenen voor gesprekken met klanten van andere providers.

Base heeft de minste klanten en krijgt volgens de eigen lezing minder inkomsten binnen, waardoor het langer duurt om de investeringen van het netwerk terug te verdienen. Bovendien hebben providers die langer op de markt zijn hun investeringen al terugverdiend, redeneert de KPN-dochter.

Ook Mobistar en Belgacom gaan in beroep. Daarbij eist Belgacom niet dat de regelgeving wordt uitgesteld of geannuleerd, maar vraagt het om gelijkstelling als een van de twee concurrenten gelijk krijgt van de rechter. Twee jaar geleden kregen de providers al eens gelijk, toen het Bipt de terminatietarieven wilden verlagen. Nieuwe Belgische regelgeving is nodig, omdat de tarieven in de hele EU vanaf 2013 gelijkgetrokken moeten zijn.

Reacties (30)


Ontwikkelaars maken Android 2.2-rom voor Motorola Milestone

Door RoD , 28 juli 2010 09:2244 reacties

Gebruikers van een Motorola Milestone kunnen met een custom rom Android 2.2 op hun toestel installeren. Met de software is het eveneens mogelijk om het toestel over te klokken. Daarnaast dook een Android 2.2-rom op voor de Samsung Galaxy S.

De Froyo-rom voor de Motorola Milestone kent nog enkele beperkingen. Zo werkt de camera niet wanneer Android 2.2 is geïnstalleerd. De rest van de hardware zou naar behoren functioneren. Wie de custom rom wil gebruiken moet op de Milestone een alternatieve recovery-image hebben geïnstalleerd. Vanuit die recovery is het vervolgens mogelijk om de rom te installeren.

Eerder werden er al Android 2.2-roms gemaakt voor smartphones die door telefoonmaker HTC zijn gebouwd. Onder andere softwareontwikkelaar Cyanogen maakte een rom die geschikt is voor de HTC Magic, HTC Desire, T-Mobile G1 en Google Nexus One. Voor de Milestone bleek het aanvankelijk moeilijk om custom roms te installeren. Motorola heeft een beveiliging ingebouwd die gebruikers ervan moest weerhouden om alternatieve software te installeren.

Het is onduidelijk of de Milestone een officiële update naar Android 2.2 zal ontvangen. Motorola liet weten nog niet te hebben beslist of er aan een update gewerkt gaat worden.

Ook op de Samsung Galaxy S kan Android 2.2 worden geïnstalleerd. De website Samsung Firmwares vond een firmware-file op de servers van Samsung. Waarschijnlijk gaat het om een test-build van de update die Samsung later dit jaar voor de Galaxy S wil uitbrengen.

Reacties (44)


Sony introduceert drie prime-lenzen voor Alpha-camera's

Door Pieter Molenaar, 28 juli 2010 09:0947 reacties

Sony heeft drie lichtsterke prime-lenzen voor zijn Alpha-mount aangekondigd. De Distagon T* 24mm F2 ZA SSM is ontwikkeld in samenwerking met Carl Zeiss, terwijl de SAL35F18 en de SAL85F28 deel uitmaken van de Easy Choice-lijn.

De Distagon T* 24mm F2 ZA SSM, ook bekend onder het typenummer SAL24F20Z, was als prototype al getoond op de PMA-beurs in februari, maar is nu officieel uitgebracht. De SAL24F20Z vult de SAL85F14Z- en SAL135F18Z-modellen aan in respectievelijk de Planar- en Sonnar-lijn. De lens met metalen behuizing heeft een grootste diafragma van f/2, heeft negen afgeronde diafragmalamellen en is voozien van SSM-technologie voor een snelle en stille scherpstelling. De Distagon T* 24mm F2 ZA SSM-lens kan worden gebruikt op Sony-dslr's met een aps-c- of een full frame-beeldsensor en kan via een adapter ook op de nieuwe NEX-camera's worden geschroefd.

De DT 35mm F1.8 SAM en de 85mm F2.8 SAM, met de typenummers SAL35F18 en SAL85F28, zijn nieuwe lenzen in de goedkopere Easy Choice-lijn van Alpha-objectieven. De twee lenzen hebben beide dezelfde afmetingen en filtermaat, maar de 85mm f/2,8-lens is vijf gram zwaarder. In tegenstelling tot de duurdere 24mm f/2-lens hierboven zijn de twee primes uitgerust met een SAM-af-motor voor de scherpstelling. SSM-technologie is sneller en stiller dan SAM. In tegenstelling tot de 35mm-lens is de 85mm-prime ook geschikt voor een full frame-camera.

De 24mm-lens zal begin september leverbaar zijn voor een adviesprijs van 1250 euro, de 35mm-lens ligt eind september in de winkels voor een prijs van 200 euro, terwijl de 85mm-lens al begin augustus leverbaar is voor een prijs van 250 euro.

FeaturesSAL24F20ZSAL35F18SAL85F28
Brandpuntsafstand 24mm 35mm 85mm
Grootste diafragma f/2 f/1,8 f/2,8
Lensopbouw (groepen/elementen) 7/9 5/6 4/5
Min. scherpstelafst. 0,19m 0,23m 0,6m
Max. vergroting 0,29 0,25 0,2
Scherpstelmotor SSM SAM SAM
Filterdiameter 72mm 55mm 55mm
Afmetingen (diameter/lengte) 78/76mm 70/52 70/52
Gewicht 555gr 170gr 175gr
Adviesprijs 1250 euro 200 euro 250 euro

Sony primelenzen

Reacties (47)

Lees meer

Sony kondigt nieuwe flitser aan
Sony kondigt nieuwe flitser aan Nieuws van 13 april 2011