Sony heeft op de PMA-fotobeurs in Califonië een mockup getoond van een nieuw camerasysteem met een aps-c-beeldsensor maar zonder spiegelconstructie. Ook toonde het bedrijf een mogelijke opvolger van de Alpha A700 en een kleinere dslr.
Het nog naamloze nieuwe camerasysteem met verwisselbare lenzen heeft in zijn conceptontwerp een strak uiterlijk gekregen, waarbij opvalt dat een flitsschoen ontbreekt. Wel lijkt er op die plek een klepje te zitten dat mogelijk een opklapbare, ingebouwde flitser herbergt, hoewel de ruimte hiervoor wel erg miniem is. Vanwege die reden heeft de Panasonic Lumix GF1 de opklapbare flitser links van de lensmount. Volgens Sonyalpharumors zou de nieuwe kleinere lensbevestiging 'E-mount' gaan heten, maar Sony heeft hierover nog geen uitspraken gedaan.
Het nieuwe large sensor interchangeable lenses-camerasysteem van Sony beschikt over een nieuwe Exmor APS HD-cmos-beeldsensor in aps-c-formaat, waarmee volgens Sony video in hd kan worden opgenomen. De huidige dslr's van Sony hebben nog geen videomogelijkheid. Sony heeft geen verdere details gegeven over de nieuwe beeldsensor. Er wordt gespeculeerd dat Sony mogelijk autofocus-punten in zijn beeldsensor heeft verwerkt, zoals in een recent gepubliceerd patent wordt genoemd. Onbekend is ook of de kleine camera in-body beeldstabilisatie heeft, of dat de beeldstabilisatie door de lens wordt verzorgd.
Door zijn compacte ontwerp met verwisselbare lenzen en de grote beeldsensor concurreert het nieuwe systeem van Sony onder meer met het succesvolle mft-systeem en met het nieuwe NX-camerasysteem van Samsung. Het eerste model, de NX10, wordt in maart in Nederland uitgebracht. Het is de verwachting dat Samsung ook een low-end en high-end-NX-toestel uit gaat brengen, maar niet bekend is wanneer dit zal gebeuren. Ook zullen Panasonic en Olympus waarschijnlijk rond de PMA-beurs nieuwe mft-camera's uitbrengen.
De mockup laat verder een iets naar voren uitstekende grip zien die van hard plastic lijkt te zijn gemaakt. De achterkant toont enkel een breed scherm zonder knoppen, wat erop zou wijzen dat het toestel voorzien is van een touchscreen.
Naast het nieuwe spiegelloze systeem met verwisselbare lenzen toonde Sony ook een mockup van een nieuwe semi-pro-dslr en een nieuw mainstream-model. Het eerste toestel is naar verluidt de langverwachte opvolger van de Alpha A700, terwijl zijn kleinere broer mogelijk een redesign is van de Alpha A3xx- of A5xx-serie. Beide modellen zouden voorzien zijn van de nieuwe Exmor APS HD-beeldsensor en avchd-video kunnen opnemen.
In tegenstelling tot de huidige A700 heeft het nieuwe model een meer afgeronde vorm en heeft Sony ervoor gekozen om de aan-/uitknop als ring rond sluiterknop te maken, net als bij de huidige A3xx- en A5xx-serie. Het infrarode hulplicht is gebleven. Sony heeft van bovenstaande camera's geen specifieke details bekendgemaakt. Ook is niet bekend wanneer Sony de A700-opvolger gaat uitbrengen.