Sony heeft bij de introductie van het nieuwe NEX-camerasysteem een hd-camcorder-ontwerp getoond dat gebruikmaakt van verwisselbare lenzen. De camcorder is voorzien van de nieuwe E-mount en Exmor APS HD-beeldsensor.
Sony heeft de lancering van de NEX5- en NEX3-camera's aangegrepen om een camcorderontwerp te tonen met verwisselbare lenzen. Net als de twee genoemde, compacte systeemcamera's is de hd-camcorder voorzien van een Exmor APS HD-beeldsensor met 14,2 megapixels en kunnen er Sony E-lenzen op worden geschroefd. Momenteel heeft Sony alleen nog een 16mm f/2,8-, een 18-55mm f/3,5-5,6- en een 18-200mm f/3,5-6,3-lens aangekondigd, maar via een adapter kunnen ook de huidige Sony Alpha- en Minolta A-lenzen worden bevestigd.
Het camcorderontwerp ziet eruit als een normale hd-cam, maar met bevestigde lens steekt de camcorder wel verder naar voren uit dan bij een videocamera gebruikelijk is. Het gebruik van de grotere sensor heeft als voordeel dat een kleinere scherptediepte is te bereiken en dat het ruisniveau lager kan zijn dan bij een normale hd-camcorder. De verwisselbare lenzen kunnen vanwege de E-mount met de NEX-camera's worden gedeeld.
Sony verwacht de high-end-camcorder in de herfst van dit jaar op de markt te brengen, maar kon nog geen prijsindicatie geven.