AOL heeft Bebo verkocht aan een investeringsmaatschappij. Officieel is geen overnamebedrag bekendgemaakt, maar geschat wordt dat minder dan 8 miljoen dollar is betaald. In 2008 betaalde AOL nog 850 miljoen dollar voor de networkingsite.
Het was de bedoeling van AOL om met Bebo de concurrentie aan te gaan met andere sociale-netwerksites zoals Facebook en MySpace. De netwerksite was vooral populair in het Verenigd Koninkrijk. Volgens anonieme bronnen van the Wall Street Journal zou een 'exceptioneel laag bedrag' voor de site zijn betaald. Diezelfde bronnen spreken van kapitaalvernietiging. De overnamekandidaat is investeringsmaatschappij Criterion Capital Partners, dat zich richt op het rendabel maken van ondernemingen met een waarde tussen de 3 en 30 miljoen dollar. PeHUB schrijft dat het bedrag dat met de aquisitie is gemoeid waarschijnlijk minder dan 8 miljoen dollar bedraagt. Bovendien lijkt een overnamebedrag van die grootte goed in de portefeuille van Criterion te passen.
De toekomst van Bebo ziet er volgens analisten van investeringsbank RBC Capital Markets niet rooskleurig uit. "Het is een bezit van weinig waarde voor AOL." De enige manier om het concurrerend te krijgen is door flink te investeren, maar het vermoeden is dat AOL dat risico niet meer wil lopen. Het sociale netwerk kreeg in mei dit jaar 44 procent minder unieke bezoekers uit de VS dan in dezelfde periode vorig jaar. Concurrent Facebook verpulverde de site als het op bezoekersaantallen aankomt. Zij stegen van ongeveer 300 miljoen naar ruim 500 miljoen unieke bezoeken, Bebo daalde tot 5 miljoen stuks.
Bebo is het nieuwste voorbeeld in een lange reeks van internetbedrijven waarvoor de spreekwoordelijke hoofdprijs is betaald zonder dat er een goed verdienmodel achter zat. De aankoop in maart 2008 was onderdeel van een breder pakket aan plannen om AOL te transformeren van een isp naar een mediabedrijf. De ceo van toenmalig eigenaar Time Warner bestempelde het al als de meest risicovolle overname die het bedrijf dat jaar had gedaan. Een andere acquisitie in 2008, buy.at, werd begin maart voor 17 miljoen dollar van de hand gedaan. De aankoop van dat bedrijf kostte AOL toentertijd 125 miljoen dollar.
Het was al langer bekend dat AOL het sociale netwerk wilde verkopen. Eerder deed het online-mediaconcern al instant-messagingdienst ICQ van de hand. Het internetbedrijf bevindt zich in zwaar economisch weer. Het afgelopen kwartaal daalden de inkomsten met 23 procent tot ruim 664 miljoen dollar. De advertentie-inkomsten daalden met 19 procent.