Lenovo introduceert IdeaPad-laptop met 3d-ondersteuning

Lenovo heeft zijn IdeaPad Y560d-laptop uitgebracht. De laptop is opgetrokken rond Core i-cpu's en een Radeon-gpu, en heeft als belangrijkste wapenfeit dat hij wordt geleverd met een lcd met 3d-ondersteuning en bijbehorend brilletje.

De laptop heeft een 15,6"-scherm met een resolutie van 1366x768 pixels. Het 3d-paneel wordt optioneel geleverd. Lenovo maakt niet bekend welke technologie wordt gebruikt, maar aangenomen mag worden dat het om een 120Hz-paneel gaat, dat in combinatie met de polarisatiebril voor een 3d-ervaring kan zorgen, mits de software het ondersteunt. Is dit laatste niet het geval, dan kan de TriDef-software die Lenovo meelevert voor de omzetting van 2d naar 3d zorgen, al zal het effect dan waarschijnlijk minder zijn.

Lenovo brengt modellen met Core i3-, Core i5- of Core i7-chips uit, terwijl de ATI Radeon HD 5730 de grafische beelden tevoorschijn tovert. In de laptop past maximaal 8GB ddr3 en een hdd van 750GB die op 5400rpm roteert. De fabrikant geeft echter ook de optie een 7200rpm-model van maximaal 500GB te combineren met een ssd van 64GB, waarbij Lenovo's RapidDrive-technologie voor snellere boot-tijden zou zorgen.

Ook een blu-ray-drive is optioneel. Wel standaard zijn de drie usb 2.0-poorten, waarvan er een wordt gedeeld met esata, hdmi, de speakers van JBL en de lichtsensoren die de brightness automatisch aanpassen. De multimedialaptop met een voor Lenovo opvallend uitbundig ontwerp op de cover komt eind deze maand beschikbaar voor een prijs die begint bij 1200 dollar. Europese prijzen zijn nog onbekend.

Lenovo IdeaPad Y560d Lenovo IdeaPad Y560d Lenovo IdeaPad Y560d

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

17-06-2010 • 17:18

39

Reacties (39)

39
37
15
0
0
5
Wijzig sortering
Anoniem: 303530 17 juni 2010 17:23
HD 5730 + 3D lijkt mij niet zo'n beste combi...

voor de desktopmensen: dit ding presteert gelijk aan de 5670.

edit: interessant, plaats voor een 3-platter schijf :)
dus maximaal 1TB (= 3x 320GB)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 303530 op 6 augustus 2024 00:06]

En waarom niet? De 5670 heeft al aangetoond dat hij zijn mannetje kan staan als gamegraka en al helemaal op 1366x768.
Anoniem: 303530 @ShaiNe17 juni 2010 17:35
...wat met 3D nog zwaarder is dan 1080p
1080p speelt een recente IGP al moeiteloos af...

edit: Oké ik snap wat je bedoelt. Games in 3D kunnen inderdaad wel eens zwaar uitvallen.

[Reactie gewijzigd door ShaiNe op 6 augustus 2024 00:06]

film afspeen e een game renderen is iets heel anders.
in 3d een ilm kijken zal geen probleem zijn inderdaad.
maar games spelen op die resolutie wel.

toch zie ik het nut van een lage resolutie scherm en dan wel 3d hebben niet echt.
maar dat is persoonlijk, als men relatief goedkoop 3d wil kijken/gamen..
waarom niet.

verder de ahcterkant.
afgezien van de tribal vindt ik het een mooie laptop
(ook de fade op de achterkant is best mooi.
die tribal is niet mijn ding.. maargoed.. smaak he..

[Reactie gewijzigd door freaq op 6 augustus 2024 00:06]

Anoniem: 303530 @ShaiNe17 juni 2010 18:12
het gaat niet om de films, maar om de games.

om 3d te maken moet hij elke scene 2x renderen, ofwel 2x zoveel pixels

2*1366*768 > 1920*1080
Anoniem: 339269 @ShaiNe17 juni 2010 18:13
Het gaat hier over prestaties in games, niet in films.
Als ik aan Lenovo / IBM denk denk ik aan ouderwetse degelijkheid. Ben zelf in het bezit van een Thinkpad W500, nu zal ik niet ontkennen dat het lijkt alsof die laptop uit het stenen tijdperk komt, en wel eens wat moderner gemaakt had kunnen worden. Echter vind ik dat Lenovo nu een stap te ver is gegaan, ik denk dat die achterkant veel mensen zal afschrikken tot een aanschaf.
Dit is dan ook geen Thinkpad voor de zakelijke markt en voorheen van IBM, maar een Ideapad voor consumenten die graag veel bling bling voor een lage prijs willen. Zolang er een duidelijke grens blijft tussen de Thinkpad en Ideapad, mag Lenovo gerust zijn gang gaan.
Ik neem aan dat het een 120Hz scherm is en niet 120MHz?
Verder een aparte laptop qua looks, weet nog niet zeker of ik het wel mooi vind :/

[Reactie gewijzigd door Redblader op 6 augustus 2024 00:06]

die achterkant lijkt inderdaad recht afkomstig van de Tattoo Bob op de hoek. We leven niet meer in de Need for speed tijd dat elke tribal cool was ;( . Maar aan de andere kant is 1200 dollar niet echt een hoge instapprijs voor een 3D-laptop, we zijn doorgaans hogere prijzen gewend voor zulk soort nieuwigheden. Daarnaast kan je wel zoals bij elke laptop van dit niveau afvragen wat het nut is. Blijkbaar zijn er desondanks mensen die graag gamen als ze niet in de buurt van een desktop/console zijn en daarvoor een laptop nodig hebben, in dit geval moet daar dan ook nog 3D bij. Maar ik zou het wel weten: gemiddelde laptop + Nintendo 3DS + playstation/xbox.
Ze moeten natuurlijk niet doorslaan als ze een gaan designen... Jammer hoor hoop wel dat ze van de Thinkpad serie afblijven!
Hopelijk wordt er polariseert licht voor 3d gebruikt. Dan ben ik helemaal blij dat ik nog gewacht heb met een laptop kopen. Anders hoef ik hem echt niet.
3D op een klein laptopscherm lijkt me niet de beste experience
offtopic:
(ik zocht even het NL woord voor experience maar het komt maar niet)
3D op een klein laptopscherm lijkt hem niet de beste kijkervaring/beleving ;). Bedoelde je dat? :p

OT: De achterkant tja.. niet de beste keuze denk ik zo. Verder wel hele mooie specs voor zo'n laptop. Ik vraag me af welke doelgroep ze willen aanspreken.. qua specs zou je zeggen early adopters van 3D laptops, qua uiterlijk het schoolmeisje van 16 met een vergelijkbare tattoo op haar onderrug?

[Reactie gewijzigd door __1337__ op 6 augustus 2024 00:06]

Ik gok dat ze die laptop op een vrijdagavond onder invloed van LSD hebben ontworpen :') Leuke specs, maar wat een oerlelijk ding zeg.
buiten de tribal vind ik het best nog een hele nette laptop. Wel duur, aangezien het 3D-scherm optioneel is en het met een core i3 kan geleverd worden; basisprijs 1200 dollar..
denk eerder een ander hallucinerend middel. maar dan nog, smaken verschillen, en persoonlijk vind ik m wel iets hebben. grootste deel van de tijd kijk je toch niet naar de achterkant, of je moet wel hele vreemde typ gewoontes hebben.
lekkere misleidende naam ook ideaPAD niks pad aan
En wat mag een "pad" dan volgens jou wel zijn? Volgens Wikipedia kan "pad" namelijk veel betekenissen hebben.
Daarbij bestaat de naam Ideapad al sinds 2008 en is het in lijn gekozen met de Thinkpad, die al sinds 1992 bestaat.

Ik hoop echt dat je niet naar de iPad doelt, want dan verdient je opmerking een -1.
die 1366x768 mag toch zeker wel 1600x900 worden!
nergens voor nodig, op een 15" zie je het verschil niet. Geloof me.

Zelfs op een 20" is het verschil te verwaarlozen tussen 1366x768 en 1600x900 (of 1680x1050, hangt van verhoudingen etc af.)
Anoniem: 303530 @.Sjoerd17 juni 2010 19:58
geen verschil?!?!?!?!?!?!
Ik weet niet wat voor panels jij mij werkt, maar als je echt het verschilt niet ziet tussen 1680x1050 :S

Start voor de grap Photoshop of After Effects eens op ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.