Computerfabrikant Lenovo zegt pas een Android-tablet te zullen uitbrengen als de 'Honeycomb'-editie van het besturingssysteem gelanceerd is. De huidige verwachting is dat deze versie halverwege het volgende jaar zal uitkomen.
Een aantal fabrikanten heeft al aangegeven met het uitbrengen van tablets te wachten tot 'Gingerbread' is uitgebracht. Deze opvolger van Android 2.2 zou beter geschikt zijn voor gebruik op de grotere tablet-schermen. Toch blijkt dit voor Lenovo niet genoeg te zijn: voorzitter Rory Read heeft laten weten dat het bedrijf wacht op Honeycomb, de opvolger van Gingerbread.
Dat betekent dat een tablet van Lenovo op z'n vroegst halverwege 2011 op de markt kan komen. Gingerbread wordt rond de jaarwisseling verwacht, en Honeycomb zou een half jaar later volgen. Mocht de release van Honeycomb worden uitgesteld, dan heeft dat ook gevolgen voor de introductie van de Lenovo-tablet, laat Reed weten.
Het gebrek aan optimalisaties voor tablets in de huidige Android-versie is niet voor alle fabrikanten een obstakel. Toshiba, Samsung en Archos introduceerden in september op de IFA-beurs in Berlijn diverse tablets op basis van versie 2.2 van Android. Samsung heeft al wel toegezegd zijn tablet een upgrade naar Gingerbread te geven zodra dit OS uitkomt.