Panasonic heeft vijf compactcamera's aangekondigd, waaronder de Lumix LX5, de langverwachte opvolger van de onder kenners populaire LX3. Het nieuwe model heeft een groter zoombereik en een beeldsensor met een grotere lichtgevoeligheid.
Panasonic heeft de Lumix LX5 uitgerust met een 3,8x-zoomlens met een zoombereik van 24-90mm als kleinbeeldequivalent. Het grootste diafragma in de groothoekstand bedraagt f/2, maar daalt naar f/3,3 in de telestand. De lens van zijn voorganger topte bij een 2,5x-zoombereik met eenzelfde groothoekstand als de Lumix LX5.
Naast de nieuwe lens heeft Panasonic ook het ontwerp van zijn ccd-beeldsensor gewijzigd. De voor een compactcamera grote 1/1,63"-sensor is even groot en bevat hetzelfde aantal pixels als de LX3-sensor, namelijk 10,1 megapixels. Toch heeft Panasonic het pixelontwerp verbeterd, waardoor de fotodiodes meer licht vangen. Panasonic claimt dat de LX5 daardoor een lager ruisniveau en een groter dynamisch bereik heeft.
Verder heeft Panasonic de grip iets gewijzigd, is het kleine joystickje van de LX3 vervangen door een klikwiel en kan de LX5 720p-video met de mpeg4- of avchd lite-codec opnemen. Ook is het, naast de al bestaande mogelijkheid om een optische zoeker te bevestigen, mogelijk om een evf op de Lumix LX5 aan te sluiten. De Lumix LX5 heeft een 3"-lcd met 460.000 subpixels.
De Lumix LX5 heeft onder meer de Canon PowerShot S90 en G11, en de nieuwe Samsung EX1 als directe concurrenten te dulden. De nieuwe premium-compactcamera van Panasonic is waarschijnlijk vanaf eind augustus leverbaar voor een nog onbekende prijs.
Daarnaast introduceert Panasonic twee nieuwe superzoom-compactcamera's. De Lumix FZ100 is het nieuwe topmodel van de FZ-serie. De FZ100 heeft een 24x-zoombereik, ten opzichte van een 18x-zoombereik bij de FZ35, het vorige topmodel, terwijl de FZ100 met een groothoekstand van 25mm een iets breder blikveld heeft dan de 27mm bij de FZ35. Ook heeft Panasonic de resolutie van de FZ100 verhoogd van 12,1 naar 14,1 megapixels en kan de FZ100 video in 1080/50i-formaat opnemen. Panasonic heeft de FZ100 voorzien van een MOS-beeldsensor. De camera kan vanwege zijn mechanische sluiter elf beelden per seconde opnemen met een volledige resolutie en heeft voor de burstmodus een extra knopje naast de sluiterknop. De FZ100 is net als de LX5 van een klikwiel voorzien.
De FZ45, de opvolger van de FZ38, lijkt als twee druppels water op zijn duurdere broertje FZ100, maar bij de FZ45 wordt gebruikgemaakt van ccd-beeldsensor, de vast gemonteerde 3"-lcd van de FZ45 heeft maar 230.000 subpixels, terwijl de uitklapbare lcd van de FZ100 een tweemaal zo hoge resolutie heeft. Ook is bij de FZ45 de knop bovenop voor de burstmodus vervangen door een focusknop en bedraagt de burstrate vijf beelden per seconde.
De nieuwe Lumix FT10 is het kleinere broertje van de huidige FT, is net als de hele FT-serie bestand tegen ruw gebruik en is waterdicht tot drie meter. De camera heeft 4x-optische zoom met een groothoek beginnend bij 35mm in kleinbeeldformaaat, terwijl De groothoekstand van de FT2 al bij 28mm begint. De FT10 kan 720/30p-video's in mjpeg-formaat opnemen.
Als laatste is de FX700 aan de beurt. Deze camera is waarschijnlijk de opvolger van de huidige FX70EG-K en heeft onder meer een MOS-sensor met 14,1 megapixels, een 5x-zoomlens beginnend bij 24mm en de mogelijkheid om 1080i-video op te nemen in avchd. Ook de vier laatstgenoemde modellen zijn, net als de Limux LX5, naar verwachting eind augustus leverbaar.