Google heeft een sociale-netwerkdienst aangekondigd die met zowel Twitter als weblogs te vergelijken is. Gmail-gebruikers kunnen met Google Buzz berichten posten, updates van anderen volgen en op elkaars berichten reageren.
Google presenteert Buzz als een manier om tekstberichten, foto's en video's te delen. In tegenstelling tot bij Twitter hoeven er geen externe diensten te worden gebruikt; zowel de berichten als media worden vanuit Buzz aangeboden. Het nieuwe sociale netwerk is geïntegreerd in Gmail en voor zover bekend ook enkel beschikbaar voor gebruikers van Googles mailservice. Volgens Google wordt Buzz op moment van schrijven uitgerold; het kan daarom zijn dat de dienst nog niet voor iedereen beschikbaar is.
Gebruikers kunnen via Buzz zelf updates versturen, maar items kunnen ook automatisch vanuit Twitter, Picasa, Flickr en Google Reader worden geïmporteerd. Updates kunnen met de rest van de wereld worden gedeeld of aan een besloten groep vrienden worden voorbehouden. Contactpersonen uit Gmail worden automatisch gevolgd. Gebruikers kunnen niet alleen zelf berichten plaatsen, maar kunnen ook reageren op berichten van anderen. De nieuwe Google-dienst doet daarmee denken aan een kruising tussen Twitter, de lijsten met updates van Facebook en Hyves, en weblogs. Ook de vergelijking met Googles eigen Wave-dienst dringt zich op.
Google lanceert ook Buzz-apps voor Android en de iPhone. Via deze apps kunnen uiteraard berichten worden geplaatst en updates van anderen worden gelezen, en daarnaast kunnen via de interne gps-ontvanger locaties aan berichten worden gekoppeld. Daardoor kunnen gebruikers zien welke berichten er in hun directe omgeving worden geplaatst. Dat kan niet alleen met de Buzz-app; er is ook een Buzz-laag beschikbaar voor de mobiele versie van Google Maps. Apps voor Windows Mobile en Symbian zijn nog in ontwikkeling, maar bezitters van toestellen met deze besturingssystemen kunnen wel al van een Buzz-laag in Google Maps gebruik maken.