De software van Apple bevat anno 2010 de meeste lekken. Dat stelt beveiligingsbedrijf Secunia. Wie echter beschikt over een computer met Windows, moet het meeste oppassen met programma's die Adobe heeft gemaakt.
Apple neemt het stokje over van Oracle, in wiens software in 2009 nog het meeste lekken werden ontdekt, meldt Secunia in het halfjaarrapport. De ranglijst wordt samengesteld op basis van alle lekken die worden gevonden. Microsoft staat al enkele jaren een plekje achter Apple. In het eerste halfjaar van 2010 werden er kennelijk veel minder kwetsbaarheden gevonden in Mozilla-producten. De stichting daalde van plaats zes naar tien.
De lijst geeft enkel het aantal gevonden kwetsbaarheden aan. Volgens Secunia kunnen er geen conclusies uit worden getrokken wat betreft de veiligheid of prestaties van software van de diverse bedrijven.
Secunia signaleert een trend dat er meer kwetsbaarheden zitten in software, die veel op computers staat met Windows XP en Windows Vista. Het aantal gevonden kwetsbaarheden stijgt de afgelopen jaren gestaag en zal in 2010 verder stijgen. Secunia laat in het midden of gebruikers ook meer slachtoffer zijn geworden van malware.
De stijging komt vooral door de programma's van derden: in de top tien van programma's met de meeste gevonden lekken staan vier programma's van Adobe: Air, Reader, Acrobat en Flash Player. Ook in de Java JRE van Oracle zijn veel lekken gevonden. Verder zaten de meeste lekken in populaire browsers: Mozilla Firefox, Apple Safari en Google Chrome. De lijst wordt gecompleteerd door Apples muziekprogramma iTunes en Mozilla's emailclient Thunderbird. Van Microsofts eigen programma's werden de meeste lekken gevonden in Internet Explorer, Excel Viewer en Excel.