Ziggo gaat inwoners van Roosendaal kosteloze hulp aanbieden om de storingen als gevolg van een nieuwe Digitenne-zender te verhelpen. Waarschijnlijk gaat de kabelaar slecht afgeschermde kabels in woningen vervangen.
KPN heeft onlangs in de zendmast bij Roosendaal een nieuwe Digitenne-zender geplaatst. Doordat deze dvb-t-zender frequenties gebruikt die deels de tv-signalen op de kabel overlappen, kampen Ziggo-abonnees in de omgeving van de zendmast met storingen bij een aantal digitale zenders, zo meldde BN DeStem. Het zou gaan om honderden huishoudens. De analoge zenders zijn wel storingsvrij te bekijken.
Volgens Ziggo zijn de storingen in het digitale tv-signaal te wijten aan verouderde coaxbekabeling, die onvoldoende is afgeschermd. Ook oude coaxstekkers kunnen gevoelig zijn voor dvb-t-signalen. De kabelaar zegt dat het al voor de introductie van Digitenne waarschuwde voor het gevaar van overlappende frequenties met storingen tot gevolg, maar KPN is van mening dat het met zijn dvb-t-zender gewoon gebruikmaakt van door de overheid toegewezen etherfrequenties.
Ziggo-woordvoerder Erik van Doeselaar laat Tweakers.net weten dat de kabelaar getroffen abonnees in Roosendaal tegemoet wil komen. Het bedrijf stelt plannen op om zijn abonnees beter voor te lichten over mogelijke technische aanpassingen die zij in hun woning kunnen uitvoeren. Ook sluit het bedrijf niet uit dat zijn monteurs kosteloos verouderde coaxkabels zal vervangen door moderne, goed afgeschermde kabels. Van Doeselaar kon nog geen details melden van het 'reddingsprogramma', evenmin als de termijn waarop Ziggo dit gaat aanbieden. De kabelaar belooft echter op korte termijn met meer informatie te komen voor zijn klanten in Roosendaal.