Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

'Intel-chipsets krijgen pas in 2011 usb 3.0-ondersteuning'

Door Olaf van Miltenburg, 23 oktober 2009 18:2543 reacties

Intel zou besloten hebben zijn chipsets pas in 2011 ondersteuning te geven voor usb 3.0. De chipfabrikant zou daarmee de adoptie van de nieuwe usb-generatie frustreren. Ook AMD zou pas in 2011 met zijn eerste usb 3.0-chipsets komen.

Volgens de oorspronkelijke planning zou Intel begin 2010 met de eerste chipset-samples komen die ondersteuning bieden aan usb 3.0, maar de chipgrootmacht heeft de adoptie met een jaar uitgesteld en zal pas in 2011 op de nieuwe usb-generatie overstappen met zijn chipsets. Dat heeft een senior technologie mananger bij een niet nader genoemde pc-fabrikant aan EETimes laten weten, nadat al eerder geluiden in die richting te horen waren. Mocht dat waar zijn dan betekent dat een flinke klap voor de adoptie van de nieuwe usb-standaard.

NEC en Fujitsu hebben al usb 3.0-controllerchips uitgebracht en de eerste producten met usb 3.0-connectors zijn al aangekondigd, maar zolang chipsets nog geen ondersteuning bieden zullen producenten en consumenten hun toevlucht moeten zoeken tot externe controllers. Daardoor worden ze met extra kosten geconfronteerd. AMD en Nvidia kunnen al wel usb 3.0-ondersteuning toevoegen aan hun chipsets, omdat Intel al in 2008 de specificatie van zijn eXtensible Host Controller Interface-standaard voor usb 3.0 heeft vrijgegeven. Nvidia zal echter geen nieuwe chipsets meer ontwikkelen en AMD zou usb 3.0 net als Intel pas in 2011 gaan ondersteunen.

Van de SB800-southbridge die onderdeel is van de RD890-chipset die AMD later dit jaar uit gaat brengen werd aanvankelijk gedacht dat deze met usb 3.0 overweg kon, maar blijkens roadmaps is dit niet het geval en zal de SB900-serie die in 2011 verschijnt pas de komst van usb 3.0 inluiden.

Reacties (43)


Microsoft ziet winst dalen maar overtreft verwachtingen

Door Olaf van Miltenburg, 23 oktober 2009 18:1861 reacties

Microsoft heeft zijn kwartaalwinst met 18 procent zien dalen, terwijl de omzet van het bedrijf afnam met 14 procent. Toch overtrof het bedrijf de verwachtingen van de markt en toonde Microsoft zich tevreden met de verkopen van Windows.

Microsofts winst over het afgelopen kwartaal kwam uit op 3,57 miljard dollar, 18 procent lager dan de winst na hetzelfde kwartaal vorig jaar. De omzet daalde in de periode met 14 procent naar 12,92 miljard dollar, zo blijkt uit de kwartaalcijfers. Microsoft heeft echter 1,47 miljard omzet nog niet meegenomen bij de cijfers, afkomstig van zijn Windows 7 Upgrade-plan en de verkopen van het nieuwe besturingssysteem aan oems en winkels voordat de software daadwerkelijk op de markt kwam. Microsoft introduceerde Windows 7 22 oktober terwijl het financiele eerste kwartaal van Microsoft eind september afliep. Het Windows 7 Upgrade-plan hield in dat consumenten die voor 22 oktober een pc met Windows Vista aanschaften gratis mogen upgraden naar Windows 7.

Als die omzet wel zou worden meegenomen zou Microsoft op een omzet van 14,39 miljard uitkomen en dit zou een daling van 4 procent ten opzichte van vorig jaar betekenen. Met de cijfers wist de softwarefabrikant de markt in positieve zin te verrassen terwijl het bedrijf zelf ook aangaf tevreden te zijn. "We zijn erg blij met onze prestaties van dit kwartaal en vooral met de sterke vraag van consumenten naar Windows", sprak Chris Liddel, de cfo van Microsoft.

Reacties (61)


VN maakt micro-usb tot standaard voor telefoonladers

Door Arnoud Wokke, 23 oktober 2009 17:4496 reacties

De International Telecommunications Union, een telecomorgaan van de Verenigde Naties, heeft micro-usb tot standaard gemaakt voor laders van mobiele telefoons. Fabrikanten hadden al afgesproken micro-usb te gebruiken voor laders.

De ITU is de instantie die gaat over wereldwijde standaarden in de telecomsector. Die organisatie heeft nu micro-usb tot standaard gemaakt voor laders van mobiele telefoons. De stap van de ITU heeft grotendeels een symbolische waarde: eerder spraken grote fabrikanten al af om micro-usb vanaf 2012 te gebruiken voor telefoonladers.

De universele poort voor laders heeft twee grote voordelen volgens voorstanders: ten eerste hoeven consumenten niet meer verschillende laders te hebben voor verschillende telefoons. Ten tweede hoeven fabrikanten niet bij elke telefoon een nieuwe lader mee te leveren, zodat het milieu minder belast wordt. De nieuwe standaard zal steeds meer gebruikt gaan worden en vanaf 2012 moet de meerderheid van de telefoons van micro-usb zijn voorzien.

De standaard kan op steun van alle grote fabrikanten rekenen: Nokia, Samsung, LG, Motorola en Sony Ericsson zullen micro-usb op hun toestellen zetten. Ook Blackberry-maker RIM en iPhone-producent Apple hebben zich achter de standaard geschaard. HTC zal ook micro-usb gaan gebruiken. Op dit moment zit op veel toestellen nog mini-usb of een aansluiting die de fabrikant heeft ontwikkeld.

Micro-usb op de Motorola Razr 2

Reacties (96)


Ruse biedt ondersteuning voor multitouch in Windows 7

Door Jan Laros, 23 oktober 2009 17:1331 reacties

Ruse wordt de eerste game met ondersteuning voor de multitouch-technologie in Windows 7, claimt uitgever Ubisoft. De realtime strategy game zal in het eerste kwartaal van 2010 verschijnen voor de pc, de Xbox 360 en de PlayStation 3.

De realtime strategy game Ruse zal ondersteuning aan boord hebben voor multitouch-functionaliteit in Windows 7. Dit heeft uitgever Ubisoft in een persbericht bekendgemaakt. Met de technologie kunnen strategische beslissingen in het spel worden doorgevoerd door het scherm aan te raken. Bovendien kunnen op die manier de units in de game aangestuurd worden. Uiteraard is een monitor met multitouch-ondersteuning wel een vereiste.

Ruse moet in het eerste kwartaal van 2010 uitkomen en de pc-versie is een van de eerste titels die daadwerkelijk ondersteuning moeten gaan bieden voor de multitouch-technologie van Windows 7, Windows Touch genaamd. Het nieuwe besturingssysteem van Microsoft werd donderdag officieel gelanceerd en wordt over het algemeen beter ontvangen dan voorganger Vista tijdens zijn release.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (31)

Lees meer

Ruse
Ruse Video van 8 september 2010
Video: Ruse - strategische tips
Video: Ruse - strategische tips Nieuws van 1 april 2010
Ruse
Ruse Video van 1 april 2010
Video: Ruse - Ontmoeting bij Bastogne
Video: Ruse - Ontmoeting bij Bastogne Nieuws van 25 februari 2010
Video: Ruse
Video: Ruse Nieuws van 29 januari 2010
Ruse
Ruse Video van 29 januari 2010
Video: Ruse - Motion capture
Video: Ruse - Motion capture Nieuws van 13 januari 2010
Ook HP brengt multitouch-monitor uit
Ook HP brengt multitouch-monitor uit Nieuws van 22 oktober 2009
Video Ruse
Video Ruse Nieuws van 19 oktober 2009

Akasa kondigt Freedom Tower cpu-koeler aan

Door Marc Rademaker, 23 oktober 2009 16:4220 reacties

Koelfabrikant Akasa heeft een zogenaamde performance-koeler aangekondigd met de naam Freedom Tower. De koeler is geschikt voor een aantal verschillende sockets van zowel chipfabrikant Intel als AMD.

De Freedom Tower is zoals de naam al doet vermoeden een zogenaamde tower-koeler en deze moet het high-end segment bedienen. Vier vernikkelde heatpipes maken direct contact met de integrated heatsink van de cpu en voeren zo de warmte af naar de aluminium vinnen. Een witte 120mm-ventilator, met witte leds, zorgt voor de nodige airflow. De pwm gereguleerde fan draait rond met een snelheid van tussen de 500 en 1700 toeren per minuut en verplaatst dan respectievelijk 17,38cfm en 57,32cfm aan lucht.

De koeler meet 160x120x65mm maar hoeveel de koeler weegt is niet bekend. Akasa levert de benodigde backplates mee voor de installatie op socket lga775, lga1156 en lga1366. Tevens wordt er een retentie-clip meegeleverd, zodat de koeler op socket AM2 en socket AM3 gemonteerd kan worden. Wanneer de koeler precies te koop is en voor welke prijs is nog niet bekend.

Akasa Freedom Tower

Reacties (20)


Samsung kondigt Android-toestel Galaxy Spica aan

Door Arnoud Wokke, 23 oktober 2009 16:1445 reacties

Samsung heeft zijn Android-toestel Galaxy Spica aangekondigd. De Spica lijkt sterk op Samsungs eerste Galaxy, maar de smartphone heeft een veel snellere chipset gekregen. Het is nog onbekend wanneer de Spica naar Nederland komt.

De Spica bevat een 800MHz-processor, blijkt uit de aankondiging die Samsung in Rusland online heeft gezet. Vermoedelijk gaat het om de S3C6410, de chipset die ook in de Jet, Omnia II en Omnia Qwerty zit. De Spica beschikt met 128MB over weinig werkgeheugen, maar is ook bedoeld als 'budgetversie' van de Galaxy, die vorige maand in Nederland uitkwam.

De Spica heeft een 3,2"-touchscreen met een resolutie van 320x480 pixels. De accu heeft een uithoudingsvermogen van 1500mAh. Het is onbekend welke versie van Android op de Galaxy Spica zal draaien, maar vermoedelijk is dat 1.6. Samsung heeft zijn eigen interface TouchWiz niet op het toestel gezet, maar de standaardinterface van Android intact gelaten.

De i5700 heeft een 3,2-megapixelcamera aan boord. Het toestel komt - in elk geval in Rusland - in twee kleuren: zwart met rode accenten en wit met groene accenten. In Rusland zal de Spica volgende maand beschikbaar zijn in de winkels.

De Galaxy Spica zal volgens diverse webwinkels ook naar Nederland komen, maar wanneer dat is, is nog niet duidelijk: de webwinkels melden dat de levertijden een á twee weken kunnen bedragen. De prijs voor het toestel zal tussen 300 en 350 euro liggen. Samsung Nederland wilde overigens niets loslaten over een release van het toestel.

Samsung i5700

Reacties (45)


Adobe brengt publieke bèta Lightroom 3 uit

Door Pieter Molenaar, 23 oktober 2009 15:4741 reacties

Adobe heeft de publieke bèta van Lightroom 3 vrijgegeven. In de nieuwe versie van het fotobewerkingspakket zijn onder meer betere ruisreductie- en sharpening-algoritmes verwerkt. Ook is het mogelijk om direct foto's te publiceren op Flickr.

Adobe Lightroom logo (75 pix)Adobe heeft zijn nieuwe versie van Lightroom flink aangepakt. De belangrijkste wijzigingen zijn op het gebied van de eigenlijke beeldbewerking doorgevoerd. Zo heeft Adobe de raw-algoritmes voor het verscherpen van foto's en het reduceren van kleurruis in beelden verbeterd. Bij vorige versies van de software was op die functionaliteiten kritiek en gebruikers weken vaak uit naar raw-converters als Capture One, DxO Optics Pro of Noise Ninja voordat de foto's werden geïmporteerd in Lightroom. Daarnaast heeft Adobe het effect om vignettering toe te voegen aan foto's een natuurlijker uitstraling gegeven en is het nu mogelijk om foto's te voorzien van een 'korrel'-structuur.

Ook heeft Adobe de snelheid van het fotobewerkingspakket verbeterd door Lightroom 3 vanaf de engine volledig nieuw op te bouwen. Het resultaat hiervan is onder meer dat het het scrollen door de thumbnails en het wisselen tussen de workflow-modules beduidend sneller gaat.

Verder geeft Adobe de gebruiker meer informatie over het traject die foto's bij het importeren en exporteren afleggen, zodat de gebruiker precies kan zien vanaf welke lokatie de foto's worden binnengehengeld en waar ze worden opgeslagen. Via import presets kunnen direct de belangrijkste voorkeursinstellingen worden losgelaten op de foto's. Slideshows kunnen nu als losstaande films in h.264-formaat worden weggeschreven zodat Lightroom niet meer nodig is om ze te bekijken en het is mogelijk om fotoverzamelingen binnen het programma direct te publiceren op Flickr.

Luminous Landscape heeft al een first look van de Lighroom 3-bèta online gezet, terwijl Adobe op zijn Lightroom Journal-blog de verbeteringen nog eens op een rijtje zet. De bèta van Lightroom 3 is zowel voor de pc als het Mac-platform beschikbaar en is gratis te downloaden van de Adobe Labs-site.

Video (k-90f8462fa632ec7c)

Reacties (41)


PhotoFast voorziet quaddrive-ssd van CFast-geheugenkaarten

Door Willem de Moor, 23 oktober 2009 15:1824 reacties, submitter: abusimbal

De Taiwanese fabrikant van onder meer opslagproducten PhotoFast heeft opnieuw een solid state disk uitgebracht die zich moet onderscheiden door de interne raid-controller die vier CFast-geheugenkaarten intern met elkaar verbindt.

De fabrikant bracht eerder al solid state drives met interne raid-adapters uit, waarbij de opslag werd gevormd door sdhc-geheugenkaartjes. Ook kwam de fabrikant met pci-expresskaarten met meerdere ingebouwde ssd's die als één volume werden behandeld. Ditmaal tracht het Taiwanese bedrijf zich te onderscheiden met de G-Monster Quad Drive V5, een ssd die uit vier CFast-geheugenkaarten bestaat die in een raid-configuratie zijn opgesteld. De niet nader gespecificeerde raid-controller wordt vergezeld van flash-geheugen, maar de exacte specificaties en functie daarvan worden eveneens niet gegeven.

PhotoFast komt met vier ssd's in capaciteiten van 32GB, 64GB of 128GB. De vier aangepaste CFast-geheugenkaarten kunnen met beheersoftware in raid0, 1, 5, 10 of als jbod-configuratie ingesteld worden. Gezamenlijk moeten de kaarten leessnelheden van maximaal 250MB/s en schrijfsnelheden tot 170MB/s kunnen neerzetten. Prijzen en Europese beschikbaarheid maakte Photofast niet bekend.

Photofast G-Monster Quad Drive V5

Reacties (24)


ARM introduceert Cortex A5-cpu

Door Pieter Molenaar, 23 oktober 2009 14:5043 reacties

ARM heeft een nieuw familielid toegevoegd aan zijn lijn van Cortex-cpu-ontwerpen. Het Cortex-A5-ontwerp is ontwikkeld voor een 40nm-procedé en ARM geeft een opgenomen vermogen op van 57,6mW bij een kloksnelheid van 480MHz.

ARM kondigde de Cortex-A5 aan op zijn jaarlijkse ARM Techcon-conferentie. Het nieuwe chipontwerp, dat ook wel bekend staat als Sparrow, volgt de huidige ARM926EJ-S en de ARM11 op, en is volgens EETimes te beschouwen als een uitgeklede versie van de Cortex-A8 en Cortex-A9. Deze twee ontwerpen kunnen meerdere instructies per kloktik verwerken, maar de processorpijplijn van de Cortex-A5 kan maar een instructie per klokcyclus afwikkelen. De pijplijn is opgebouwd uit acht segmenten.

Wel beschikt de Cortex-A5 over dynamic branch prediction waardoor het nieuwe ontwerp sneller is dan de vijf jaar oude ARM11- en de negen jaar oude ARM926EJ-S-core. De Cortex-A5 zou volgens opgave van ARM ongeveer twintig procent sneller zijn dan de ARM11 terwijl de oppervlakte van de die slechts tweederde van die chip beslaat. Ook zou de nieuweling tachtig procent sneller dan een ARM9 van vergelijkbare grootte zijn. De 40nm-Cortex-A5-core kan tot ongeveer 480MHz worden geklokt en neemt een oppervlakte van 0,53mm2 in beslag inclusief 16KB-instructiecache en eenzelfde cachegrootte voor veelgebruikte data. Het energieverbruik per core bedraagt 0,12mW/MHz.

Net als bij de Cortex-A8 en Cortex-A9 is het Cortex-A5-ontwerp multicore-voorbereid via de MPCore-technologie, waarbij maximaal vier Cortex-A5-cores op een chip kunnen worden geplaatst. Ook kunnen Neon-128bit-simd-cores en floating point-eenheden worden toegevoegd. Voor drm en het beveiligen van financiële transacties kan een TrustZone-unit aan het ontwerp worden gekoppeld. Broncode die voor de Cortex-A8/A9 is geschreven, kan zonder aanpassingen draaien op de Cortex-A5.

ARM denkt dat de Cortex-A5 gebruikt zal worden in goedkope mobieltjes maar ook in smartphones. Het bedrijf zou naar verluidt al drie mogelijke afnemers hebben van het Cortex-A5-ontwerp, waaronder Atmel. De eerste chips op basis van de Cortex-A5-core zullen waarschijnlijk pas in 2011 arriveren.

ARM Cortex-A5

Reacties (43)


Franse Constitutionele Raad keurt afsluitwet goed

Door Arie Jan Stapel, 23 oktober 2009 14:17264 reacties

De Franse Constitutionele Raad, die wetten moet toetsen aan de grondwet, heeft groen licht gegeven voor de invoering van de nieuwe 'three strikes'-wet. De eerste versie van de wet werd afgekeurd omdat deze in strijd met de grondwet was.

De Franse regering probeert al sinds vorig jaar een wet in te voeren die het mogelijk maakt om mensen die bij herhaling auteursrechten schenden door middel van bestandsuitwisseling, af te sluiten van internet. Bij de eerste poging werd de wet afgewezen, omdat veel leden van de regeringspartij niet aanwezig waren bij de stemming. De tweede keer werd de wet wel aangenomen, maar na een klacht van de oppositie ongrondwettig verklaard door de Constitutionele Raad.

De wet bepaalde dat mensen van internet konden worden afgesloten na een beslissing van een speciaal hiervoor opgericht regeringsorgaan, genaamd Hadopi. Volgens de Raad was dit in strijd met de grondwet, en kon een besluit tot afsluiten alleen door een onafhankelijke rechter worden genomen. De regering kwam snel met een nieuwe versie van de wet, waarin stond dat een rechter de bevelen moet geven. De afsluitbevelen moeten echter in een zogenaamde versnelde procedure worden gegeven, blijkens de wettekst, en de oppositie meende dat ook dit in strijd met de grondwet is.

Nadat het parlement de nieuwe wet aannam, diende de oppositie opnieuw een klacht in bij de Constitutionele Raad. Deze bepaalde donderdag dat de nieuwe wet wel in overeenstemming is met de grondwet, zodat niets de invoering nog in de weg staat, zo meldt The New York Times.

Burgerrechtengroeperingen zijn teleurgesteld over de uitspraak. Jérémie Zimmermann, woordvoerder van La Quadrature du Net, een groep die zich tegen de wet verzet, sprak van "een zeer droevige dag voor de vrijheid van internet in Frankrijk". Hij zei dat de tegenstanders van de wet nieuwe manieren gaan zoeken om er van af te komen.

De muziekindustrie was blij met het oordeel. Volgens David El Sayegh, de voorzitter van de vereniging van Franse platenmaatschappijen, neemt Frankrijk het voortouw bij de bestrijding van piraterij. Hij verwacht dat de eerste waarschuwingsbrieven in januari de deur uit gaan, terwijl de eerste afsluitingen vervolgens medio volgend jaar zullen plaatsvinden.

Het Europese Parlement lijkt ondertussen zijn verzet tegen dit soort wetgeving op te geven. Aanvankelijk hield het parlement vast aan de harde eis dat afsluiting van internet alleen door een rechter kon worden bevolen, maar na onderhandelingen die vorige week werden gehouden, lijkt het erop dat men deze eis zal laten vallen.

Three strikes

Reacties (264)

Lees meer


AMD brengt triplecore-Phenoms ook naar laptops

Door Olaf van Miltenburg, 23 oktober 2009 13:3723 reacties

AMD brengt in het tweede kwartaal van 2010 een mobiele triplecore Phenom II op de markt. De Phenom II N820 zal deel uitmaken van AMD's Danube-platform voor notebooks. In 2011 volgt het Sabine-platform met hybride cpu- en gpu-chips.

Danube zal niet alleen bestaan uit op 45nm geproduceerde Champlain-quadcores, maar er komt ook een triplecore-variant, claimt Fudzilla. Het gaat om de Phenom II N820 die 1,5MB L2-cache, ddr3 1333MHz-ondersteuning en een HyperTransport-snelheid van 3,6GT/s heeft. De kloksnelheid is nog onbekend maar wel is duidelijk dat de tdp op 35W ligt. Danube, dat halverwege 2010 verschijnt, wordt verder opgetrokken rond een RS880M-chipset en de SB8xM-southbridge, die onder andere maximaal veertien usb-poorten en sata 6Gbps mogelijk maakt.

In 2011 wordt Danube opgevolgd door Sabine en dit platform markeert de komst van de Llano-chips die uit een cpu en een gpu op een enkele die bestaan. Volgens Fudzilla wordt Llano een dualcore die nog steeds op de Phenom-core is gebaseerd en zal het gpu-deel DirectX11 ondersteunen en sterk lijken op de mobiele Evergreen-videochips die AMD gaat uitbrengen.

Reacties (23)


Psystar's Rebel EFI maakt installatie OS X op elke pc mogelijk

Door Willem de Moor, 23 oktober 2009 13:11209 reacties, submitter: mlowijs

Psystar, dat faam verwierf door tegen de zin van Apple standaard-pc's te voorzien van een Mac OS X-installatie, heeft een bios-vervanger voor computers ontwikkeld. Met Rebel EFI zou Mac OS X eenvoudig op pc's geïnstalleerd kunnen worden.

Psystar haalde zich eerder al de woede en de advocaten van Apple op de hals door pc's met Mac OS X te verkopen en daarmee de licentie-overeenkomst van het besturingssysteem te schenden. Legio pc-eigenaren hebben zelf met iso's van Mac OS X en standaard-pc's getracht het besturingssysteem van Apple te installeren, maar is allerminst eenvoudig en vergt redelijk wat tweakwerk. Psystar heeft nu echter Rebel EFI, een vervanging voor en uitbreiding van het bios, uitgebracht, waarmee het installeren van OS X tot een eenvoudig klusje gereduceerd zou worden.

De Psystar-efi, die toepasselijk Rebel EFI genoemd is, dient te worden geïnstalleerd, waarna de originele OS X-installatie-dvd gebruikt kan worden om Leopard of Snow Leopard te installeren. De iso van Rebel EFI is als testversie te downloaden, maar biedt zonder registratie beperkte hardware-ondersteuning en de software houdt na twee uur op met functioneren. De volledige versie van de software kost vijftig dollar, omgerekend ruim dertig euro. Het is uiteraard de vraag in hoeverre Apple deze nieuwe actie van Psystar zal toestaan.

Psystar Rebel EFI

Reacties (209)


Futuremark maakt systeemeisen Shattered Horizon bekend

Door Paul Hulsebosch, 23 oktober 2009 12:4088 reacties

De Finse ontwikkelaar Futuremark heeft de systeemeisen bekendgemaakt van Shattered Horizon, de multiplayer pc-shooter van de makers van de grafische benchmark 3D Mark. Het spel ondersteunt geen Windows XP of DirectX 9.

Futuremark Game Studios, de ontwikkelstudio die de makers van de grafische benchmark 3D Mark begonnen zijn, heeft bekendgemaakt dat hun eerste spel, de online pc-shooter Shattered Horizon minimaal een Intel Core 2 Duo E6600 of AMD Athlon64 X2 5600+ nodig heeft om te kunnen draaien. Als grafische kaart is minimaal een GeForce 8800GT of Radeon HD 3870 nodig. De grafische kaart moet verder minstens 256MB aan boord hebben en ten slotte vraagt het spel 2GB aan ram en 1,5GB vrije ruimte op de harde schijf.

Het aanbevolen systeem bestaat uit een Intel Core 2 Quad Q6600 of AMD Phenom II X4 940, aangevuld met een GeForce GTX 260 of een Radeon HD 4870, voorzien van 512MB geheugen. Vreemd genoeg raadt Futuremark ook hier minimaal 2GB aan, terwijl het spel geen Windows XP meer ondersteunt. Het draait alleen onder Vista en Windows 7, die games lang niet altijd soepel draaien met 2GB. Futuremark heeft bovendien de ondersteuning voor DirectX 9 geschrapt.

Shattered Horizon wordt een online schietspel dat zich in een beschadigde ruimtekolonie afspeelt. De spelers kunnen zich zwevend in het luchtledige door de ruimte bewegen. Wanneer de alpha- en bètatests die i3D gaat hosten van start gaan, is nog niet bekend.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (88)


NZXT introduceert goedkope Gamma-behuizing

Door Marc Rademaker, 23 oktober 2009 12:1051 reacties

NZXT heeft een nieuwe behuizing aan zijn productserie toegevoegd. De behuizing met de naam Gamma, valt onder de classic-serie van NZXT en bij de behuizing ligt de nadruk op airflow. In totaal is er plek voor zes ventilatoren.

De Gamma-behuizing is volledig zwart en valt vooral op door zijn afwijkende vormgeving aan de voorkant. Het model lijkt te zijn geïnspireerd door de M59-behuizing. Net zoals de buitenkant is ook het interieur zwart gespoten en de binnenzijde is via een zwarte grille aan de zijkant zichtbaar. Aan de binnenkant is verder plek voor atx-moederborden: ter hoogte van de socket is een uitsparing gemaakt, zodat koelers met backplates eenvoudig vervangen kunnen worden. Er zijn zeven interne 3,5"-drivebays en vier externe 5,25"-drivebays aanwezig. Standaard levert NZXT een 120mm-ventilator mee die aan de achterkant als exhaust-fan dienst doet. Er is echter plek voor vijf extra 120mm-fans. die aan de voorkant, de zijkant en de bovenkant geplaatst kunnen worden.

De kast is volledig opgetrokken uit staal, meet 190x449x508mm en weegt zes kilogram. Aan de voorkant, die deels uit geperforeerd metaal bestaat, zijn een audio in- en uitgang, usb-poorten en een e-sata-poort te vinden. De kast is in Nederland per direct beschikbaar en moet ongeveer 39,90 euro kosten.

NZXT Gamma

Reacties (51)


Systeemeisen Call of Duty: Modern Warfare 2 bekendgemaakt

Door Jan Laros, 23 oktober 2009 11:38158 reacties

Infinity Ward heeft de systeemeisen voor de pc-versie van Call of Duty: Modern Warfare 2 bekendgemaakt. Modern Warfare 2 komt op 10 november uit op de pc, de Xbox 360 en de PlayStation 3 en lijkt vrij bescheiden in zijn systeemeisen voor de pc.

Voor het spelen van het spel is minimaal een Pentium 4-cpu die op 3,2GHz tikt of een AMD Athlon 64 3200+ of beter nodig, zo meldt Kotaku. Aan geheugen is minimaal 1GB vereist en de harde schijf moet minimaal 12GB beschikbaar hebben voor de game.

De videokaart dient in het geval van een Nvidia-exemplaar van het type 6600GT of beter te zijn, terwijl een ATI-variant minimaal het label 1600XT moet hebben. De videokaart dient minimaal 256MB geheugen aan boord te hebben. Modern Warfare 2 is DirectX 9.0c compatible en draait op Windows XP, Vista en Windows 7. Ondersteuning voor oudere versies van Windows is niet aanwezig.

Infinity Ward lag de afgelopen dagen onder vuur toen bleek dat er geen dedicated servers voor de pc-versie van Modern Warfare 2 zullen zijn. Ruim 100.000 fans tekenden een petitie, maar Infinity Ward blijft bij zijn standpunt en laat alle multiplayer-potjes in Modern Warfare 2 afhandelen door zijn portal 'iw.net'.

Video (1254728451.mp4)

Reacties (158)

Lees meer

Call of Duty: Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 2 Video van 5 november 2009
Video: Modern Warfare 2-trailer
Video: Modern Warfare 2-trailer Nieuws van 5 oktober 2009
Video Modern Warfare 2
Video Modern Warfare 2 Nieuws van 28 juli 2009

Browser in Android 2.0 ondersteunt html5

Door Arnoud Wokke, 23 oktober 2009 11:1245 reacties

De browser die Google meelevert in Android 2.0 zal html5 ondersteunen. Dat blijkt uit specificaties van het Android 2.0-toestel Droid, die Motorola ogenschijnlijk per ongeluk online heeft gezet. De Droid zou volgende maand in de VS uitkomen.

De pagina van de Droid is inmiddels weer offline gehaald, maar geruchtensite Boy Genius Report had al screenshots gemaakt van alle specificaties. Uit de lijst blijkt onder meer dat Motorola de chipset van de Droid heeft ondergeklokt: de Cortex A8-chipset heeft een maximale kloksnelheid van 600MHz, maar draait bij de Droid op 550MHz.

De verdere specificaties waren al bekend: het scherm heeft een diagonaal van 3,7" en heeft een resolutie van 854x480 pixels. De Motoblur-interface die Motorola op zijn eerste Android-toestel Dext heeft staan, komt niet terug op de Droid, die overigens eerst bekendstond onder zijn codenaam Sholes. De Droid wordt op de markt gezet met Google-branding en de zoekgigant verbiedt fabrikanten in dat geval hun eigen interface over Android heen leggen. De Droid kan in deze versie niet naar Nederland komen: hij werkt alleen met cdma-netwerken en dus niet met de in Nederland gebruikte gsm-netwerken.

De software is Android 2.0 en de browser van deze versie ondersteunt html5. Het betreft niet de eerste standaardbrowser op een smartphoneplatform die de nieuwe versie van html ondersteunt: bijvoorbeeld de mobiele versie van Safari op de iPhone ondersteunt al html5. De nieuwe Internet Explorer voor Windows Mobile 6.5 ondersteunt html 4.01. Ook komt er in 2010 ondersteuning voor Flash 10, maar dit was al bekend.

Motorola Droid

Reacties (45)


Nokia klaagt Apple aan wegens patentinbreuk iPhone

Door Joost Schellevis, 23 oktober 2009 10:31166 reacties

Nokia heeft zijn concurrent Apple in de VS aangeklaagd wegens patentintbreuk. Apple zou met zijn iPhone-modellen inbreuk maken op patenten die Nokia bezit op het gebied van gsm, wifi en umts, claimt de fabrikant uit Finland.

In de aanklacht, ingediend in de Amerikaanse staat Delaware, beschuldigt Nokia Apple ervan inbreuk te maken op tien patenten op het gebied van de gsm-, umts- en wlan-standaarden. De patenten hebben betrekking op spraakencodering, veiligheid en encryptie. Nokia wil gecompenseerd worden voor de patentinbreuk, maar geeft niet aan hoeveel geld het wil zien.

Alle iPhone-modellen die Apple sinds de introductie in 2007 uit heeft gebracht zouden gebruik maken van bepaalde, door het Finse bedrijf gepatendeerde technologieën. Apple zou desondanks niet willen betalen voor gebruik ervan, zegt Ilkka Rahnasto, hoofd van Nokia's juridische afdeling. Volgens Rahnasto wil Apple gratis 'meeliften' op door Nokia ontwikkelde technologieën. Veertig andere bedrijven die dezelfde technologieën ook gebruiken, zouden hiervoor wel betalen.

Volgens de Britse krant The Guardian komt de zaak waarschijnlijk niet voor het einde van 2011 voor de rechter. In de tussentijd kan Apple de iPhone gewoon blijven verkopen. Vorig jaar juli schikten Nokia en Qualcomm een geschil over patenten, na een lange juridische strijd waarin beide bedrijven elkaar van patentinbreuk beschuldigden.

Reacties (166)

Lees meer

Apple ontkent accuprobleem met iPhone
Apple ontkent accuprobleem met iPhone Nieuws van 30 augustus 2009
Nokia wil ook patent op multi-touch
Nokia wil ook patent op multi-touch Nieuws van 26 december 2008

Belgische belastingdienst wil 'superdatabank'

Door Joost Schellevis, 23 oktober 2009 10:1361 reacties

De Belgische regering heeft besloten dat de verschillende afdelingen van de belastingadministratie onderling onbelemmerd informatie mogen uitwisselen. Het beter kunnen tegengaan van fraude is een belangrijke drijfveer voor het besluit.

De verschillende departementen van Financiën die met belastingen te maken hebben, zoals de diensten voor de inning van de inkomstenbelasting, verkeersbelasting en btw, en het kadaster, werken op dit moment nog als afzonderlijke 'eilandjes', zo bericht De Standaard. De federale regering heeft echter een aantal besluiten genomen waardoor deze verschillende afdelingen vrijelijk onderling informatie kunnen uitwisselen en hun gegevensbanken kunnen koppelen.

De fiscus is blij met het besluit. Volgens topman Carlos Six van de belastingdienst kan fraude beter worden bestreden wanneer de verschillende departementen hun gegevens onderling kunnen uitwisselen. De komende tijd zullen de verschillende databanken met belastingegevens aan elkaar worden gekoppeld, en de bedoeling is dat er uiteindelijk één grote 'superdatabank' komt - iets waartegen in België in het verleden veel weerstand bestond. Om dit mogelijk te maken zullen er nog dit jaar een aantal wetswijzigingen worden doorgevoerd.

Reacties (61)


Video: Forza Motorsport 3 - launchtrailer

Door Jurian Ubachs, 23 oktober 2009 10:052 reacties

Microsoft heeft ter ere van de lancering van racegame Forza Motorsport 3 een nieuwe trailer vrijgegeven. Forza 3 biedt de speler meer dan 400 auto's van meer dan 50 merken, waarmee op diverse circuits gereden kan worden.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (2)


Video: Colin McRae: Dirt 2 toont DX11

Door Jan Laros, 23 oktober 2009 10:007 reacties

Codemasters heeft twee nieuwe video's vrijgegeven van Dirt 2. Het betreft hier de pc-versie, die op 4 december zal verschijnen. In de filmpjes wordt aandacht besteed aan de DX11-ondersteuning die de game in petto heeft.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (7)


Video: Rabbids Go Home - Failed Attempt trailer

Door Jurian Ubachs, 23 oktober 2009 09:442 reacties

Ubisoft heeft een trailer van Rabbids Go Home vrijgegeven. In de trailer is een van de mislukte pogingen van de konijnen te zien om terug te keren naar de maan. Rabbids Go Home verschijnt eind december voor de Nintendo Wii en de DS.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (2)


Core i5 650 'Clarkdale' overgeklokt tot 4,7GHz op lucht

Door Olaf van Miltenburg, 23 oktober 2009 09:3670 reacties

Roemeense overklokkers zijn erin geslaagd om een Core i5 650-cpu, die Intel pas begin 2010 uitbrengt, over te klokken van 3,2GHz naar 4,7GHz terwijl alleen luchtkoeling werd gebruikt om de temperatuur binnen de perken te houden.

De Core i5 650, een Clarkdale-dualcore, is gebaseerd op de Westmere-architectuur. Westmere is een 32nm-dieshrink van de op 45nm gebakken Nehalem-cpu's, waarbij er een op 45nm gebakken igp op de module naast de cpu plaats neemt. De Roemeense overklokkers van de Lab501-community gebruikten bij hun werk een sample van de cpu en plaatsten die op een P55-moederbord van Gigabyte. De processor werd gekoeld met een Noctua NH-U12P-luchtkoeler, waarop een Coolink SWIF 2 120P-ventilator was gezet.

De standaard kloksnelheid van de Core i5 650 is 3,2GHz en de Roemenen wisten dit flink op te schroeven door met 25x 188MHz tot 4,7GHz te komen. De cpu wist met deze kloksnelheid Prime95 te draaien en een half uur stabiel te blijven, waarbij de temperatuur gemiddeld 24 graden Celsius bleef en de temperatuur van de twee cores op maximaal 77 en 68 graden Celsius kwam te liggen. Hierbij moet wel aangetekend worden dat de betreffende Core i5-cpu zoals die begin 2010 in de winkel komt te liggen, een multiplier van 24 heeft die niet verhoogd kan worden. Begin 2010 komen naast de 650 nog twee snellere Core i5-Clarkdales uit, naast twee op Westmere gebaseerde Core i3's en een Pentium.

Overklok Core i5 650

Reacties (70)


Video: Assassin's Creed II - Ezio ontwikkelt zich

Door Jan Laros, 23 oktober 2009 09:309 reacties

Er is een nieuw deel in de developers diaries van Assassin's Creed II verschenen. In de video wordt ingegaan op de ontwikkeling van Ezio als personage tijdens de Renaissance. Het filmpje kent een hilarisch einde.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (9)


BenQ introduceert twee full hd-monitoren met led-backlights

Door Willem de Moor, 23 oktober 2009 09:0952 reacties

De Taiwanese hardwarefabrikant BenQ heeft twee monitoren uitgebracht die dankzij hun led-backlights zuinig met energie om moeten springen. De 21,5"- en 24"-displays hebben beide een resolutie van 1920 bij 1080 beeldpunten.

Het 24"-model, met het typenummer V2400 Eco, heeft behalve zijn full-hd-resolutie en led-backlights een helderheid van 250 candela per vierkante meter en moet een contrastverhouding van 1000:1 tentoonspreiden. De reactietijd van het geheel in wit plastic gevatte scherm is 5ms en het maximaal opgenomen vermogen bedraagt volgens BenQ 28W. De display kan via een D-sub-aansluiting of hdmi-poort aangestuurd worden en beschikt tevens over een aansluiting voor een hoofdtelefoon; een dvi-poort onbreekt echter.

De kleinere variant, die te boek staat als V2200 Eco, heeft een beeldschermdiagonaal van 21,5", maar is nog steeds goed voor de full-hd-resolutie van 1920x1080 pixels. Ook deze monitor is voorzien van een vga-aansluiting en een hdmi-poort, plus een aansluiting voor een hoofdtelefoon. Het piekverbruik van de kleinere hd-monitor is met 24W niet veel lager dan die van de 24"-versie. De beeldschermen zijn binnenkort verkrijgbaar: de 24"-versie moet vanaf eind oktober voor 290 euro over de toonbank gaan; de 21,5"-variant zal 230 euro gaan kosten.

BenQ V2400 Eco

Reacties (52)


Toshiba brengt brandstofcel-acculader in Japan uit

Door Pieter Molenaar, 23 oktober 2009 09:096 reacties

Toshiba heeft in Japan een acculader met ingebouwde brandstofcel voor draagbare elektronica uitgebracht. De Dynario gebruikt methanol en zuurstof als brandstof. Met een methanol-injectie kunnen via usb twee mobieltjes van prik worden voorzien.

Toshiba heeft zich met de introductie aan zijn woord gehouden. In augustus maakte het bedrijf bekend binnen twee maanden op de markt te komen met een acculader op basis van een direct methanol fuel cell en binnen de gestelde termijn heeft Toshiba de dmfc-acculader uitgebracht.

De Dynario maakt gebruik van methanol dat binnen de brandstofcel in combinatie met zuurstof een reactie oplevert waarmee energie wordt geproduceerd. De dmfc-acculader kan in combinatie met een ingebouwde lithium-ion-accu 5V/400mAh-gelijkstroom leveren aan mobiele apparatuur. De brandstofcapaciteit van de Dynario bedraagt 14ml dat goed is voor twee herladingen van een mobieltje. De navulling geschied door middel van speciale cartridges met 50ml hooggeconcentreerd methanol die door Toshiba per vijf stuks verkocht worden.

De acculader kan ook worden aangesloten op het stroomnet, zodat de gebruiker niet vast zit aan de dure cartridges. De Dynario gebruikt voor het opladen een usb-kabel, zodat een breed scala aan mobiele apparatuur zoals mobieltjes en pmp's aangesloten kunnen worden.

De Dynario is eind oktober leverbaar via Toshiba's online winkel Shop1048 voor een prijs van 29.800 yen, omgerekend ongeveer 216 euro, terwijl voor een pak van vijf cartridges ongeveer 22 euro moet worden betaald. Het is niet bekend of Toshiba de dmfc-acculader ook naar Europa gaat brengen.

Toshiba Dynario brandstofcelacculader

Reacties (6)


Aantal gebruikers Skype blijft flink doorgroeien

Door Dimitri Reijerman, 23 oktober 2009 08:3659 reacties

Skype, dat momenteel verwikkeld is in een slepend juridisch conflict met zijn oprichters, registreerde in het derde kwartaal 40 miljoen nieuwe gebruikers. Ook de omzet van de voip-aanbieder groeide sterk en kwam uit op 185 miljoen dollar.

Ebay, deels eigenaar van Skype, heeft in zijn kwartaalcijfers de financiële prestaties van zijn dochterbedrijf meegenomen. Daaruit blijkt dat Skype momenteel 521 miljoen gebruikers heeft, een stijging van 41 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar geleden. De omzet groeide met 28 procent naar 185 miljoen dollar.

Skype zag ook het gebruik van zowel zijn gratis diensten als van de betaalde Skype Out-diensten toenemen. Tussen gebruikers van de voip-dienst werden onderling bijna 28 miljard gratis belminuten verbruikt, een stijging van 74 procent in een jaar. Het aantal verstookte belminuten van de betaalde Skype Out-dienst kwam uit op 3,1 miljard, een stijging van 44 procent. Ook zegt de voip-aanbieder een sterke groei van het aantal videochats waar te nemen; bij zeker eenderde van alle chats zouden webcams worden gebruikt.

Indien de huidige groeitrends doorzetten, dan zou Skype zijn doelstelling van een jaaromzet van 1 miljard dollar rond 2011 kunnen halen. Het bedrijf heeft aangegeven dat het de komende tijd vooral terrein wil winnen in de mobiele markt en bovendien kansen ziet om zijn marktaandeel in het bedrijfsleven te vergroten.

Reacties (59)

Lees meer

Skype TV video
Skype TV video Video van 5 januari 2010
Google koopt voip-dienst Gizmo5
Google koopt voip-dienst Gizmo5 Nieuws van 14 november 2009
Skype gaat op dieet voor mobieltjes
Skype gaat op dieet voor mobieltjes Nieuws van 10 januari 2009

Video: Left 4 Dead 2 - uitgelekte trailer

Door Jan Laros, 23 oktober 2009 02:3910 reacties

Een nieuwe trailer is uitgelekt van Left 4 Dead 2. De horrorgame komt in november uit voor de Xbox 360 en de pc. Ook in deze trailer vloeit het bloed rijkelijk en vliegen de ledematen in het rond. De beelden zijn dus niet geschikt voor jeugdige kijkers.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (10)