Een federale rechter in Californië heeft geoordeeld dat Psystar de auteursrechten van Apple heeft geschonden. Ook oordeelde de rechter dat Psystar met zijn Open-computerlijn de Dmca-wetgeving met de voeten getreden heeft.
In het vonnis, waarop Groklaw de hand heeft weten te leggen, krijgt Psystar er hard van langs. Zo oordeelde de rechter dat Psystar de exclusieve rechten van Apple met betrekking tot de reproductie, distributie en het ontwikkelen van afgeleide werken heeft geschonden door een afgeleide versie van Mac OS X op niet-Apple-hardware mee te leveren.
Uit het rechtbankdocument blijkt dat Psystar een geautomatiseerd systeem voor de installatie van Mac OS X op Open-computers heeft gebruikt. Psystar gebruikte hiervoor een aangepaste versie van Mac OS X. Zo verving het bedrijf de standaard bootloader van Mac OS X door een eigen versie, terwijl ook sommige Mac OS X-kernelextensies werden verwijderd of gedeactiveerd en vervangen door alternatieven. Het resulterende image van het aangepaste Mac OS X-besturingssysteem werd vervolgens gebruikt voor installatie op Open-computers.
Volgens de rechtbank zorgden deze modificaties ervoor dat Mac OS X op standaard pc-hardware kon draaien. Psystar beargumenteerde in zijn pleidooi dat de modificaties geen 'afgeleide werken' impliceerden omdat de broncode, object code en kernelextensies niet werden gewijzigd. De rechter veegde deze argumentatie van tafel omdat zonder de aangebrachte veranderingen van Psystar Mac OS X niet kon draaien op niet-Apple-hardware.
De aanpassingen zorgden er volgens de rechter tevens voor dat Psystar de Dmca-wetgeving heeft geschonden. Door de modicificaties werden de maatregelen van Apple om zijn besturingssysteem alleen op eigen hardware te laten draaien, omzeild.
Psystar wierp tegen dat het koppelen van Mac OS X aan Apple-hardware misbruik van auteursrechten zou zijn, maar volgens de rechter mag Apple deze verplichting opleggen en staat het klanten vrij om een pc van een andere fabrikant aan te schaffen.
De rechter moet nog een oordeel vellen over andere claims van Apple, waaronder contractbreuk, schending van het handelsmerk, verwatering van handelsmerk en enkele andere vergrijpen. Op 14 december zal de rechter over deze zaken uitspraak doen.