De Franse Hadopi-organisatie heeft zijn band met TMG tijdelijk verbroken na een hack bij dat bedrijf. TMG brengt als enige het filesharinggebruik in Frankrijk in kaart voor de handhaving van de beruchte three-strikes-wet door de Franse overheid.
In het afgelopen weekend vond bij Trident Media Guard een hack plaats. Dit bedrijf verzamelt p2p-data voor de Hadopi-organisatie van de Franse overheid. De data wordt gebruikt bij de handhaving van de beruchte three-strikeswet, waarbij filesharers na drie keer betrapt te zijn met illegale bestandsuitwisseling, kunnen worden afgesloten van het internet.
De Franse beveiligingsonderzoeker Olivier Laurelli, ook bekend onder de naam Bluettouff, wist naar eigen zeggen op eenvoudige wijze veel data van een server van TMG te onttrekken. "Een virtuele machine lekte veel informatie zoals scripts, p2p-clients om nep-peers op te zetten, lokale fysieke adressen in het datacenter en zelfs een wachtwoord dat tot een groot beveiligingslek kan leiden." Volgens Laurelli was de beveiliging zo slecht dat de server wel een honeypot leek, bericht Torrentfreak.
TMG bleek niet alleen eigen gegevens te laten uitlekken, maar ook ip-adressen van filesharers die het in de gaten hield, claimde de Franse site Numerama. De secretaris-generaal van de Hadopi-organisatie, Eric Walter, liet daarop op Twitter weten als voorzorgsmaatregel de interconnectie met TMG op te schorten. Feitelijk betekent dit dat er geen ip-adressen van vermeende filesharers meer doorgestuurd worden naar Hadopi, zodat het three-strikesbeleid tijdelijk niet gehandhaafd kan worden.
TMG bagatelliseert de omvang van de hack tegenover ITEspresso. "De gegevens komen van een server van het bedrijf, die voor onderzoek en testdoeleinden gebruikt wordt", zegt Alain Guislain, ceo en oprichter van TMG. De infrastructuur voor de dagelijkse werkzaamheden is volgens hem niet getroffen en de hack zou ook niet van toepassing zijn op het platform dat gebruikt wordt om, voor auteursrechthebbenden, inbreuken op p2p-netwerken onder de Hadopi-wet te verzamelen.