De Samsung Galaxy Spica krijgt met een nieuwe rom de beschikking over Android 2.1. De software is niet officieel door Samsung uitgebracht, maar is vermoedelijk wel van de fabrikant afkomstig. De nieuwe rom geeft onder meer extra zoekopties.
De Android 2.1-rom is gepost op een weblog, inclusief een handleiding om de software op de Spica te installeren. Volgens weblog-eigenaar Sameer Prabhakar is de software afkomstig van Samsung zelf. De fabrikant heeft nog niets officieel naar buiten gebracht over een eventuele nieuwe rom-versie voor de Android-smartphone, al wijzen geruchten erop dat Samsung al lange tijd aan een update werkt. De voorganger van de Spica, de Galaxy i7500, zal waarschijnlijk versie 1.6 van het Android-besturingssysteem krijgen.
Android 2.1 voor de Spica geeft het toestel onder andere de mogelijkheid om te synchroniseren met een Exchange-server. Daarnaast heeft de camera meer opties gekregen, is er html 5-support in de browser en is de zoekfunctie uitgebreid. De interface heeft een nieuw likje verf gekregen, al lijken de 3d-elementen die op de Nexus One aanwezig zijn niet in de Spica-rom te zijn gekopieerd. Wel kan de achtergrond opgeluisterd worden met een geanimeerde wallpaper.
De rom lijkt nog niet geheel stabiel te zijn, wat erop wijst dat de software nog niet helemaal af is. Een gebruiker op GoT meldt dat de 2.1-rom tevens een stuk trager is dan versie 1.5 van het Android-OS dat standaard op de Spica staat.