Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Gerucht: Apple sluit deuren Beats Music-streamingdienst

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 22:4533 reacties

Apple is van plan om de streamingdienst voor muziek Beats Music stop te zetten, claimt TechCrunch op basis van informatie van meerdere bronnen. Apple lijkt geen muziekdienst naast zijn eigen iTunes-dienst te willen runnen.

Vijf medewerkers van Apple en Beats lieten TechCrunch weten dat de stekker uit Beats Music getrokken gaat worden. Na de overname van Beats door Apple, eind mei, was het al de vraag wat er met die streamingtak zou gebeuren. Als Beats Music inderdaad stopt, lijkt het er op dat de overname gericht was op het binnenboord halen van Beats-topmannen Jimmy Iovine en Dr. Dre, met hun contacten binnen de muziekindustrie, en op het verwerven van de koptelefoonbusiness.

Daarnaast integreert Apple de teams die zich bezighouden met de streamingdienst mogelijk in zijn eigen iTunes-bedrijfstak. Sommige ontwikkelaars van Beats Music zouden daar al aan de slag zijn gegaan en de voormalige ceo werkt inmiddels aan iTunes Radio.

Na de overname bleef het stil rond Beats Music. Ook bij de aankondiging van de iPhone 6, iPhone 6 Plus en Apple Watch speelde de dienst geen enkele rol. Apple zou zich willen richten op zijn eigen iTunes-dienst, dat 800 miljoen gebruikers heeft. Beats Music kwam relatief laat vergeleken met alternatieven als Spotify en Pandora en had ten tijde van de overname 250.000 betaalde gebruikers.

Update, dinsdag: Apple heeft laten weten dat het bericht over de sluiting van Beats Music niet klopt. Volgens Re/code overweegt Apple wel om de streamingdienst een andere naam te geven dan Beats Music.

Reacties (33)


Google geeft Chrome voor iOS 8 ondersteuning app-extensies derde partijen

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 20:3757 reacties

De laatste versie van Chrome voor iOS heeft ondersteuning gekregen voor functionaliteit die iOS 8 mogelijk maakt. Zo ondersteunt de browser app-extensies van derde partijen, voor bijvoorbeeld het delen van content. Ook Skype voor iOS is vernieuwd.

In navolging van de release van iOS 8 hebben enkele populaire apps een update gekregen. Zo ondersteunt Chrome voor iOS nu 'app extensions'. Apps die Apple heeft goedgekeurd kunnen daarmee geïntegreerd worden in de browser, zoals 1Password, Lastpass of Evernote. Ook het delen van content kan nu naar apps van derde partijen. Verder heeft Google bugfixes doorgevoerd en zou de stabiliteit verbeterd moeten zijn.

Chrome iOS 8Bron: Lifehacker

Microsoft heeft Skype voor iOS eveneens bijgewerkt voor iOS 8. Dankzij de ondersteuning voor extensions verschijnen Skype-notificaties nu direct op het lockscreen. Gebruikers kunnen video- of telefonie-oproepen direct vanaf het lockscreen of dropdown-menu opnemen of weigeren. Bij gemiste gesprekken kan direct voor terugbellen of het versturen van een bericht gekozen worden.

Skype iOS 8

Reacties (57)


Ikea gaat zonnepanelen in Nederland verkopen

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 19:20152 reacties

Ikea start 28 oktober met de verkoop van zonnepanelen in Nederland. Naast Nederland breidt Ikea ook uit naar Zwitserland met de verkoop van zonnepanelen, terwijl op een later moment nog zes landen aan dat rijtje toegevoegd worden.

IKEA solarDe verkoopstart van 28 oktober voor Nederland is aangekondigd door Peter Agnefjäll, ceo van de IKEA Group. Hij deed dit in New York voor het starten van de klimaattop in die stad. "Ik ben verheugd dat we betaalbare zonnepanelen voor huizen naar acht nieuwe landen gaan brengen, te beginnen met Nederland en Zwitserland", aldus Agnefjäll. De andere zes landen volgen in de komende achttien maanden.

De vestiging in Haarlem is als eerste aan de beurt, daarna breidt de verkoop gefaseerd uit. Ikea verkoopt de panelen inclusief installatie en garantie. Nederland wordt het tweede land waar de meubelgigant van start gaat met zonnepanelen: in het Verenigd Koninkrijk zijn die al in achttien vestigingen verkrijgbaar. In samenwerking met de Hanergy Solar Group startte Ikea de verkoop daar een jaar geleden met de introductie van een 3,36kilowatt-systeem, waar het concern 5700 pond, omgerekend 7260 euro, voor rekende. Ook zijn er leasemogelijkheden.

Reacties (152)


Sony bundelt PlayStation TV in Europa met drie games voor 99,99 euro

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 19:0293 reacties

Sony verkoopt de PlayStation TV vanaf 14 november in de Benelux voor een bedrag van 99,99 euro. De fabrikant bundelt de release met een voucher voor drie gamedownloads en heeft ook de lijst van ondersteunde games voor het apparaat bekendgemaakt.

Sony bundelt de PlayStation TV met een voucher voor drie digitale PS Vita-games: Worms Revolution Extreme, Velocity Ultra en OlliOlli. De PlayStation TV is te beschouwen als een variant op de PS Vita, maar dan in compacte vorm zonder scherm. In Japan heet het model PlayStation Vita TV. De console meet 6x10 centimeter en heeft aansluitingen voor hdmi, usb en lan, en standaard 1GB intern geheugen.

PlayStation TV

Op de console kunnen twee DualShock 3-controllers tegelijk aangesloten worden. De PlayStation TV kan PS Vita-games, maar ook PSP- en klassieke PS One-games draaien. Via Remote Play kan de kleine console PS4-games streamend ontvangen en daarnaast zijn PS3-games beschikbaar via PS Now. Sony heeft een uitgebreide lijst opgesteld met daarop alle games die de compacte console ondersteunt. Bovendien belooft het concern dat ook Minecraft naar de console komt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (93)


BlackBerry Passport gaat 599 dollar kosten

Door Eric Scheers, 22 september 2014 18:53221 reacties, submitter: itsyaboy

Vooruitlopend op de introductie op woensdag heeft de ceo van Blackberry, John Chen, alvast meer informatie bekendgemaakt over de prijs en beschikbaarheid van de nieuwe BlackBerry Passport-smartphone.

Chen deed dit in een interview met de Wall Street Journal. In de Verenigde Staten zal een los toestel 599 dollar gaan kosten, omgerekend ongeveer 467 euro. De Passport wordt woensdag geïntroduceerd en is het eerste nieuwe toestel dat BlackBerry uitbrengt sinds Chen in november van vorig jaar ceo werd.

Het toestel heeft een vierkant 4,5"-scherm met 1440x1440 pixels wat volgens BlackBerry ideaal zou zijn voor het bekijken van spreadsheets en andere documenten. Onder het scherm bevinden zich drie rijen met toetsen, deze knoppen zijn aanraakgevoelig waardoor de gebruiker over het toetsenbord heen kan vegen om de cursor te bewegen. De Passport beschikt ook over vier microfoons die als doel hebben achtergrondgeluid beter te registreren en een accu met een relatief forse capaciteit van 3450mAh.

Op woensdag houdt BlackBerry persevenementen in Toronto, London en Dubai om de Passport te introduceren. Volgens Chen zou het toestel dan al op sommige plekken te koop zijn en binnen twee weken op veel meer plekken. Of de Passport dan ook al in Nederland te krijgen is en wat de prijs gaat worden is nog niet bekend.

BlackBerry Passport

Reacties (221)


Meer dan helft Belgen heeft geen mobiel internetabonnement

Door Kay Korevaar, 22 september 2014 18:1869 reacties

Minder dan de helft van de Belgische bevolking heeft een abonnement op mobiel internet. Dat blijkt uit een onderzoek dat door verschillende internationale instanties is uitgevoerd. Nederland scoort met zo'n zes op de tien personen iets hoger.

De cijfers staan in een rapport, dat is opgemaakt door The Broadband Commission for Digital Development, een initiatief van de ITU en Unesco. In België hebben 46 op de 100 personen een abonnement op mobiel internet. Daarmee bevindt het land zich op een 41e plaats. Nederland neemt met een percentage van 62 procent een 21e plek in. Singapore leidt het klassement als het gaat om mobiele breedbandpenetratie. Per honderd inwoners hebben zo'n 135 personen een mobiel internetabonnement, wat er onder andere op wijst dat er inwoners zijn die meerdere abonnementen hebben afgesloten.

Meer dan veertig procent van de Nederlanders bezit inmiddels een vaste breedbandverbinding. Alleen Denemarken, Zwitserland en Monaco hebben op dat vlak een hogere breedbandpenetratie. Monaco is met 44,7 procent de nieuwe lijstaanvoerder. Het lost Zwitserland af, dat in 2013 nog het enige land was met een breedbandpenetratie van hoger dan veertig procent. België staat met 34,4 procent op de twaalfde plaats op de ranglijst.

In het rapport wordt gesteld dat meer dan vijftig procent van de wereldbevolking binnen drie jaar toegang heeft tot internet. In Nederland heeft momenteel zo'n 94 procent toegang tot internet. In België ligt dat percentage met 82,2 procent iets lager. Zuid-Korea heeft met zo'n 98 procent de hoogste internetpenetratie ter wereld.

Reacties (69)


Gerucht: dunnere passief gekoelde 12"-MacBook Air krijgt geen MagSafe

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 18:0798 reacties

Volgens nieuwe geruchten over de komst van een 12"-MacBook Air met 'retina'-scherm, gaat die laptop over een dunnere behuizing zonder MagSafe-connector voor de voeding beschikken. Wel zou de dunne laptop met een usb type c-aansluiting uitgerust worden.

De geruchten zijn afkomstig van Jack March, die al eerder details over de 12"-MacBook Air naar buiten bracht op basis van informatie van een bron. March heeft geen geschiedenis op gebied van correct Apple-informatie naar buiten brengen, maar 9to5Mac zegt reden te hebben dat zijn informatie klopt. Geruchten over de komst van een nieuw MacBook Air-model met 12"-scherm gaan al langer.

De 12"-MacBook Air zou dunner dan huidige modellen zijn en passief gekoeld worden. De aanwezigheid van een Intel-soc van de Broadwell-generatie zou dit mogelijk maken, maar niet bekend is of de laptop ook een dergelijke chip krijgt. Er gaan ook al tijden berichten dat Apple experimenteert met MacBooks met eigen socs, die dan mogelijk op ARM gebaseerd zijn, zoals de chips van de iPhone en de iPad.

Apple zou met het model de overstap naar usb type c maken, de usb-connector die omkeerbaar past en dankzij ondersteuning voor usb 3.1, oftewel Superspeed USB, snelheden tot theoretisch 10Gbit/s haalt. Maandag werd bekend dat displayport met usb 3.1 gecombineerd kan worden en de standaard ondersteunt ook het opladen van laptops. Apple heeft de MagSafe-aansluiting voor de voeding geschrapt, claimt March, maar onduidelijk is of die beslissing al definitief is over het opladen schrijft hij niets anders dan 'de nieuwe MacBook Air laadt op een andere manier op dan wat we tot nu toe hebben gezien bij Macs'.

Verder zou de laptop dunnere schermranden krijgen dan de Airs van dit moment en zou er nauwelijks ruimte naast het toetsenbord zitten. Wel zouden de speakers zichtbaar tussen toetsenbord en schermscharnier zitten. Bij de 15,6" MacBook Pro zijn de speakers momenteel zichtbaar naast het toetsenbord, bij de andere MacBooks zitten deze onzichtbaar in de behuizing verwerkt.

Reacties (98)


Displayport kan straks via usb type c-kabel verlopen

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 17:3442 reacties

De USB-IF- en VESA-organisaties hebben de 'DisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector Standard' aangekondigd. De standaard maakt het mogelijk om displayport-videosignaal over de komende usb type c-kabels te laten verlopen.

De Alt Mode-specificatie beschrijft het overnemen van lanes van het usb 3.1-signaal van de usb type c-kabel. Dat signaal gebruikt vier lanes voor de usb 3.1-dataverbinding met maximale theoretische snelheid van 10Gbit/s. Het displayport-signaal kan een enkele lane, een paar of alle vier lanes overnemen. In het laatste geval is doorgave van beeld met de maximale '5k'-resolutie van 5120x2880 pixels van displayport 1.3 mogelijk.

De maximale snelheid van usb 3.1 vervalt echter deels danwel geheel bij inbeslagname van de lanes. Als beide standaarden bijvoorbeeld twee lanes gebruiken, kan usb 3.1 op gereduceerde snelheid en displayport-beeld met 4k-resolutie bijvoorbeeld naast elkaar over een kabel verlopen. Dit kan bijvoorbeeld voor docking stations voor laptops. Usb 2.0-signaal heeft er in het geheel niet van te lijden en ook de stroomdoorgifte blijft mogelijk, onafhankelijk van Alt Mode-gebruik. Ook het displayport aux-kanaal kan via de usb type-c-kabel verlopen; dit kanaal is gereserveerd voor verbindingen anders dan beeld, zoals audio, touchscreen-data, hdcp en zelfs usb.

Fabrikanten krijgen ook de mogelijkheid 'usb type c'-naar-displayport-kabels te maken en ook adapters aan de displayport-kant komen binnen handbereik, waardoor er ook usb-naar-hdmi 2.0-kabels en varianten met dvi en vga gaan verschijnen. De DisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector Standard maakt van usb de standaard die ervoor zorgt dat er voor laptops en tablets nog slechts een enkele kabel nodig is voor data- en multimedia-overdracht en ook voor opladen. De onlangs aangekondigde USB Power Delivery 2.0-specificatie biedt nu spanningen van tot aan 5A met 5V, 12V en 20V, met een maximaal vermogen van 100W.

DisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector StandardDisplayPort Alternate Mode on USB Type-C Connector Standard

Reacties (42)

Lees meer

USB-IF introduceert snellaadlogo
USB-IF introduceert snellaadlogo Nieuws van 9 januari 2018

Britse muziekindustrie stuurt 100 miljoen takedownverzoeken naar Google

Door Dimitri Reijerman, 22 september 2014 16:0998 reacties

De British Phonographic Industry, branchevereniging voor de platenindustrie in het Verenigd Koninkrijk, heeft de 'mijlpaal' van het verzenden van meer dan 100 miljoen takedown-verzoeken naar Google gemeld. Het gemiddeld aantal verwijderingsverzoeken neemt nog steeds toe.

Tien maanden geleden had de BPI 50 miljoen verzoeken ingediend en inmiddels heeft de brancheorganisatie de grens van 100 miljoen verwijderingsverzoeken aan het adres van Google doorbroken. In totaal heeft de BPI de 100 miljoen links gebundeld in 274.810 dmca-verzoeken.

Met het record is de BPI de belangrijkste indiener van takedowns bij de zoekgigant; zo hebben het Nederlandse Stichting Brein en het Belgische BAF tot nu toe elk rond de vijf miljoen verwijderverzoeken aan Google doorgegeven.

De BPI zegt tegen TorrentFreak dat het niet trots is op het record. De organisatie meent dat de cijfers bewijzen dat de strijd tegen piraterij een zware is en dat middelen als verwijderingsverzoeken onvoldoende zijn om piraterij effectief aan te pakken en consumenten naar legale diensten te leiden.

Tevens haalt de BPI uit naar Google: ondanks dat de internetreus dagelijks een miljoen copyright-takedowns verwerkt, zou Google onvoldoende links naar auteursrechtelijk beschermd materiaal op illegale websites verwijderen. De branchevereniging biedt Google aan om te helpen zijn algoritmes zo aan te passen dat illegaal materiaal vaker onzichtbaar is in de zoekresultaten. Tot nu toe heeft Google altijd de boot afgehouden als het gaat om directe bemoeienis met zijn algoritmes.

Reacties (98)

Lees meer


Directeuren Netflix en moederbedrijf van UPC ruziën over netneutraliteit

Door Joost Schellevis, 22 september 2014 15:46256 reacties

De ceo's van Netflix en Liberty Global, het moederbedrijf van UPC, botsten op een conferentie in Kopenhagen over netneutraliteit. Als contentleveranciers moeten betalen voor netwerkcapaciteit, dan moeten isp's betalen voor de content, betoogt Netflix-ceo Reed Hastings.

NetflixTijdens de conferentie vroeg Mike Fries, de ceo van Liberty Global, zich af of contentleveranciers mee zouden moeten betalen aan het netwerkonderhoud. "Al onze peering-overeenkomsten in het laatste decennium waren handshake deals", aldus Fries, waarmee hij bedoelt dat er geen geld werd betaald voor peering. Dat werkt echter niet meer als 'een man met drie backpacks en vier zakken bagage' op komt dagen, betoogt Fries, verwijzend naar streamingdiensten als Netflix en andere diensten die veel data verstoken. "Hoe verdeel je die kosten?", vraagt de directeur van Liberty Global zich af. Liberty Global is de eigenaar van UPC, en wordt waarschijnlijk ook de eigenaar van concurrent Ziggo.

Netflix-ceo Hastings was het daar logischerwijs niet mee eens. "Het is een goede soundbite", zei hij. "Maar klanten kiezen voor Netflix. Als wij mee moeten betalen aan het netwerk, zouden we ook een deel van de omzet van de internetprovider moeten krijgen", aldus Hastings. "Dus ik zou speels tegen Mike willen zeggen: wij betalen 10 procent van je netwerkkosten, als we 10 procent van de omzet krijgen", zei Hastings. "Of wij betalen 10 procent van je netwerkkosten, en jij betaalt 10 procent van onze content-kosten."

Internetproviders voeren al langer aan dat het eerlijk zou zijn als grote contentaanbieders meebetalen aan het onderhoud van het netwerk. Aan de andere kant zijn internetabonnementen juist aantrekkelijk vanwege de diensten die op internet te vinden zijn, voeren critici aan. In Nederland is de kwestie op dit moment in ieder geval niet aan de orde: de netneutraliteit verbiedt providers om geld te vragen voor doorgifte. In de Verenigde Staten betaalt Netflix sommige providers wel.

Reacties (256)


Onderzoekers MIT leren robot usb-kabel inpluggen

Door Kay Korevaar, 22 september 2014 15:2442 reacties

Onderzoekers van het Massachusetts Institute of Technology hebben een robot uitgerust met tactiele sensoren, waardoor het in staat is om zelfstandig een usb-kabel op te pakken en in een usb-poort te pluggen. Het experiment is volgens de onderzoekers een bijzondere ontwikkeling.

Robots worden al op een grote schaal in fabrieken en testlaboratoria gebruikt om objecten te verplaatsen, maar het gaat dan veelal over objecten die vooraf in een geschikte positie zijn gelegd. De nieuwe robot van MIT kan zelf een usb-kabel detecteren, oppakken en in de juiste poort pluggen. Dat soort precisiewerk is volgens de onderzoekers van MIT bijzonder voor robots.

De robot heeft twee vingers en kan zijn eigen zicht gebruiken om de usb-kabel te vinden en te grijpen, om die vervolgens naar een usb-ingang te leiden. Bij het oppakken zou er een afwijking van ongeveer drie millimeter zijn. Bij het inpluggen is die afwijking minder dan een millimeter. De GelSight-sensor van de robot zou zo'n honderd keer gevoeliger zijn dan de menselijke vingers.

De onderzoekers hebben voor het experiment die al bestaande GelSight-technologie vernieuwd. Een GelSight-sensor wordt bedekt door een laag transparant en synthetisch rubber. Het rubber vormt zich naar het materiaal waarmee het in aanraking komt en het is bedekt met 'metallic paint', wat het mogelijk maakt om licht van bepaalde reflecterende materialen te filteren. Het is daardoor eenvoudiger om nauwkeurige metingen te verrichten.

In het nieuwe model is de gel in een vierkante behuizing gemonteerd en wordt alleen de verflaag blootgesteld. De zijdes van de vierkante behuizing zijn gevuld met lichtuitstotende diodes, die elk een eigen kleur tonen. Als het rubber wordt vervormd, kaatst het licht tegen de verf, wat wordt waargenomen door een camera. De algoritmes kunnen vervolgens een 3d-beeld maken van het object dat tegen de sensor wordt gedrukt.

Het gaat op het moment volgens de onderzoekers slechts om een veelbelovend prototype, maar in de toekomst zou het volgens hen wellicht in de praktijk kunnen worden gebruikt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (42)


Apple verkoopt tien miljoen exemplaren iPhone 6 en 6 Plus

Door Arnoud Wokke, 22 september 2014 14:50493 reacties

Apple heeft in het openingsweekeinde meer dan tien miljoen exemplaren van zijn iPhone 6 en 6 Plus verkocht. Dat zijn er meer dan van de iPhone 5s en 5c, waar Apple er vorig jaar ongeveer negen miljoen van verkocht in het eerste weekeinde.

Apple bracht de iPhone 6 en 6 Plus vrijdag uit in onder meer Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten en verkocht in het eerste weekeinde elk exemplaar dat het heeft geproduceerd. De verkopen liggen hoger dan bij de iPhone 5s en 5c vorig jaar, waarvan Apple er toen negen miljoen klaar had liggen. Van de iPhone 5 in 2012 had de fabrikant er vijf miljoen gereed op de dag van productie, bij de iPhone 4s ging het om vier miljoen exemplaren, bij de 4 in 2010 om 1,7 miljoen.

Al enkele jaren lang verkoopt de fabrikant in het openingsweekend alle beschikbare exemplaren, waardoor niet de vraag, maar het aanbod bepaalt of het een verkooprecord verbreekt. Het is niet in te schatten hoeveel exemplaren Apple had kunnen verkopen als het meer iPhones had geproduceerd.

Apple brengt beide grotere iPhones vrijdag in Nederland en België uit. Daarmee volgt de release in de Benelux sneller dan vorig jaar met de 5s en 5c, die beide pas meer dan een maand later officieel in Nederlandse winkels kwamen.

iPhone 6

Reacties (493)

Lees meer

KPN begint met activeren 4g+-netwerk
KPN begint met activeren 4g+-netwerk Nieuws van 18 september 2014
Apple Pay komt naar Nederland - update
Apple Pay komt naar Nederland - update Nieuws van 11 september 2014

Duitse justitie onderzoekt hack GCHQ op satellietprovider

Door Joost Schellevis, 22 september 2014 14:389 reacties

Het Duitse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar de vermeende hack op een Duitse satelliet-internetprovider. Die zou zijn gepleegd door de Britse geheime dienst GCHQ. De hack kwam vorige week aan het licht.

GCHQEr is nog weinig over het onderzoek bekend, behalve dat het Openbaar Ministerie het is begonnen, schrijft Der Spiegel. In maart werd bekend dat de Britse geheime dienst, het Government Communications Headquarters, bij het Duitse satelliet-internetbedrijf Stellar was binnengedrongen.

Ook twee andere Duitse aanbieders van satelliet-internet, Cetel en IABG, waren slachtoffer. De providers richten zich op het aanbieden van internet in gebieden waar het vaste internet onbetrouwbaar of afwezig is.

Het is onbekend of het Duitse onderzoek zich enkel richt op de inbraak bij Stellar. Mogelijk komt dat door de klanten van het bedrijf: Stellar heeft onder meer grote internationale bedrijven, telecom- en internetproviders en zelfs overheden als klant.

Vorige week werd bekend dat de drie aanbieders van satelliet-internet te vinden waren in het Treasure Map-programma van GCHQ en de NSA, een soort 'Google Earth voor internetverkeer'. Daarbij zouden met het internet verbonden apparaten kunnen worden gevisualiseerd; de geheime diensten zouden het programma gebruiken voor het plannen van surveillance.

Reacties (9)


Onderzoekers verbeteren vloeibare accu's

Door Olaf van Miltenburg, 22 september 2014 14:1371 reacties

Onderzoekers zijn er in geslaagd accu's op basis van gesmolten metalen aanzienlijk te verbeteren, waardoor de inzet voor de opslag van energie afkomstig van duurzame bronnen dichterbij komt. De accu's behouden hun capaciteit grotendeels, zelfs na tien jaar laden en ontladen.

De onderzoekers van de afdeling Materials Chemistry van het MIT gebruiken twee lagen van gesmolten metaal voor hun accu: een elektrode van lithium en een die bestaat uit een mix van lood en antimoon. De lagen worden gescheiden door een laag gesmolten zout, die als elektrolyt dienst doet. Vanwege het verschil in dichtheid, worden de drie lagen automatisch gescheiden.

De accu is een variant op een eerdere versie, met magnesium voor de ene elektrode en antimoon voor de andere. Voordeel van de nieuwe versie is dat deze op temperaturen van tussen 450 en 500 graden Celsius functioneert in plaats van op 700 graden. Dit maakt het ontwerpen van bruikbare accu's eenvoudiger en bovendien is de nieuwe formule goedkoper te produceren.

Testen tonen aan dat de accu's tien jaar cycli van laden en ontladen kunnen doorstaan en daarbij 85 procent van hun oorspronkelijke capaciteit behouden. De techniek kan met name gebruikt worden voor de opslag van energie bij bronnen met variabele productie en vraag, zoals waterkrachtcentrales, windmolens en zonnepanelen. Volgens Donald Sadoways van de Materials Chemistry-onderzoeksgroep bij het MIT zijn er nog grote ontdekkingen te verwachten van andere combinaties van metalen, waarmee meer winst op gebied van temperatuur en kosten te behalen is.

vloeibare accuModel van een vloeibare accu met boven en onder de elektrodes en in het midden de elektrolyte.

Reacties (71)


Dragers Moto 360-smartwatches klagen over 'ingebrand' scherm na opladen

Door Dimitri Reijerman, 22 september 2014 14:1155 reacties

Een aantal bezitters van de Moto 360, een smartwatch van Motorola, klagen over een 'ingebrand' scherm na het opladen van het horloge. Het fenomeen van luie pixels, ofwel 'image persistance', maken het lastig om de lcd af te lezen.

Op Reddit meldt gebruiker LobbyDizzie dat zijn Moto 360-smartwatch last heeft van 'burn-in-verschijnselen'. Omdat een lcd niet kan inbranden gaat het in dit geval om image persistance, een verschijnsel dat lijkt op ingebrande pixels, maar veelal tijdelijk is. Bij de Moto 360 is dat volgens sommige bezitters juist niet het geval. Naast LobbyDizzie melden ook enkele ander bezitters van Motorola's smartwatch dat zij last hebben van luie pixels op hun horloges.

Volgens LobbyDizzie treedt het probleem tijdens het laden van het slimme horloge op; het scherm blijft dan aan. Het resetten en uitschakelen van de Moto 360 gedurende een uur zou de luie pixels niet laten verdwijnen. Door het 'inbranden' is de display moeilijk af te lezen.

Onduidelijk is of het om een software- of hardwareprobleem gaat. In een reactie laat Motorola weten dat het de problemen onderzoekt. Enkele bezitters raden Motorola aan om de firmware zo aan te passen dat het scherm op zwart gaat als het horloge wordt opgeladen.

Motorola bracht zijn eerste smartwatch onlangs uit. De Moto 360 zal dit najaar ook nog in Nederland uitkomen. Het horloge is een van de weinige modellen met Android Wear met een rond scherm.

Luie pixels op Moto 360

De Moto 360 met 'image persistence'. De rode ronde cirkel van het laadscherm is nog te zien door de interface heen. Foto: LobbyDizzie

Reacties (55)


KPN en T-Mobile komen in 2015 met oplossing vervallen tegoed uit databundel

Door Arnoud Wokke, 22 september 2014 13:48118 reacties

KPN en T-Mobile gaan in 2015 hun abonnementen aanpassen, zodat mensen niet langer te veel betalen, doordat ze aan het einde van de maand veel data uit hun bundel over hebben. Wat ze precies gaan doen, is vooralsnog onbekend.

Minister Kamp van Economische Zaken kondigt de maatregelen aan in een brief die hij naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. KPN en T-Mobile hebben momenteel beide nog uitsluitend abonnementen met een vaste databundel die gebruikers niet per maand kunnen aanpassen en waarbij klanten overgebleven data niet kunnen meenemen naar volgende maanden. Sommige klanten willen data meenemen uit rustige maanden om meer te kunnen internetten in andere maanden.

Dat gaat veranderen, zo schrijft Kamp. "KPN en T-Mobile hebben eveneens toegezegd met maatregelen te zullen komen. Deze zijn nog niet geïmplementeerd, maar de aanbieders hebben mij gegarandeerd dat ze uiterlijk de eerste helft 2015 zullen zijn geëffectueerd." Dat betekent dat de providers uiterlijk in juni 2015 abonnementen hebben aangepast.

Uit de brief blijkt niet wat die maatregelen zijn. Het kan zijn dat er een abonnementsvorm komt waarbij data langer dan een maand houdbaar blijft. Ook kunnen ze ervoor kiezen om de databundel maandelijks aanpasbaar te maken. Vodafone heeft ervoor gekozen om een abonnement aan te bieden met een databundel die een jaar houdbaar blijft. Virtuele providers van de grote aanbieders hebben al dergelijke abonnementen: bij T-Mobile-dochter Ben en KPN's Simyo zijn abonnementen maandelijks opzegbaar.

Kamp heeft aandacht voor de houdbaarheid van datategoeden nadat de Consumentenbond er namens veel klanten over klaagde. De minister ziet af van wettelijke maatregelen tegen de providers, omdat er dus keuze is of komt uit abonnementen met langer houdbare tegoeden. Ook de trend om onbeperkte bundels aan te bieden voor bellen en sms'en dragen er volgens Kamp aan bij dat maatregelen niet meer nodig zijn: bij onbeperkte bundels is de houdbaarheid niet meer relevant.

Reacties (118)


Marssonde komt aan bij Mars

Door Dimitri Reijerman, 22 september 2014 13:2263 reacties, submitter: Jacco-M

Na een ruimtereis van bijna een jaar is de NASA-Marssonde Maven in een baan om Mars gebracht. De sonde moet antwoorden verschaffen op de vraag hoe vrijwel de hele atmosfeer van Mars kon verdampen.

De Maven-sonde, wat staat voor Mars Atmosphere and Volatile Evolution, heeft een reis van meer dan 711 miljoen kilometer afgelegd om bij de Rode Planeet te komen. Maven, die circa 11 meter lang is en bijna 2,5 ton weegt, zal gedurende vijf weken in een elliptische baan elke 4,5 uur rond Mars cirkelen. Daarbij vliegt de sonde tussen de 150 en 6000 kilometer boven het planeetoppervlak.

NASA hoopt dat de gegevens die Maven verzamelt nieuwe inzichten geeft op het verdwijnen van vrijwel de gehele atmosfeer. Ook zal de satelliet proberen na te gaan waar al het water is gebleven dat ooit op Mars aanwezig is geweest.

Maven werd op 18 november gelanceerd met een Atlas-V raket vanaf Cape Canaveral. NASA heeft voor de missie 671 miljoen dollar, omgerekend 522 miljoen euro, uitgetrokken. Rond Mars cirkelen al vier sondes, waarvan een Europese, en binnenkort komt daar een satelliet van India bij.

NASA maakte maandag ook bekend dat het voor de aankomende Osiris-Rex-missie, waarbij een satelliet de planetoïde Bennu gaat bestuderen, een tijdcapsule mee gaat sturen. Iedereen kan via sociale media boodschappen insturen naar NASA door de hashtag #asteroidmission te gebruiken. Inzendingen moeten gaan over de toekomst van het ruimteonderzoek. Bij terugkomst van de capsule op aarde, naar verwachting in 2023, zal deze worden geopend. De lancering van de satelliet vindt plaats op 3 september 2016.

Maven

Reacties (63)


Onderzoekers maken bewegingsherkenning met behulp van signaal 2g en 3g

Door Arnoud Wokke, 22 september 2014 13:0512 reacties

Onderzoekers van een Amerikaanse universiteit hebben een methode ontwikkeld om handbewegingen boven het toestel te detecteren door middel van het meten van de invloed van de hand op het mobiele signaal. Tot nu toe gebeurt dat met infrarood.

De testsmartphone die de onderzoekers gebruikten heeft diverse antennes aan boord om het terugkaatsende signaal te meten; het signaal reflecteert op de hand van gebruikers. Door te meten uit welke richting de reflectie komt, 'weet' de telefoon ook waar en in welke richting de gebruiker zijn hand beweegt, schrijft de University of Washington.

De telefoon zendt de straling automatisch uit om contact te maken met zendmasten. Met de bijbehorende software kunnen gebruikers vervolgens instellen welke acties verbonden zijn aan welke gebaren. De technologie heeft van de onderzoekers van de universiteit van Washington de naam SideSwipe gekregen.

SideSwipe lijkt op een technologie die onder meer Samsung gebruikt om een telefoon te bedienen door boven het scherm te vegen. Samsung gebruikt daarvoor een infrarood-zender- en ontvanger boven het scherm. Die technologie debuteerde op de Galaxy S4 in 2013. De methode om de telefoon zo te bedienen heeft weinig navolging gekregen in de telecomwereld.

SideSwipe

Reacties (12)


Microsoft ontslaat robotica-afdeling

Door Joost Schellevis, 22 september 2014 13:0063 reacties

Microsoft heeft het robotteam van zijn researchafdeling ontmanteld, als onderdeel van eerder aangekondigde ontslagen. Dat meldt een van de medewerkers van het team. In totaal ontslaat Microsoft 18.000 mensen.

MicrosoftHet einde van het robotteam van Microsoft Research is aangekondigd door Ashley Feniello, een medewerker van het team. "Alles wat overblijft is een verzameling robots", schrijft hij op zijn Microsoft-blog. Het robotteam, waarvan onduidelijk is hoe groot het is, richtte zich onder meer op het gebruik van robots in het onderwijs en de interactie tussen mensen en robots.

Ook was het team verantwoordelijk voor Robotics Developer Studio, een veelgebruikte tool voor de aansturing van robots. Het is onduidelijk of die tool nu ook niet meer zal worden doorontwikkeld, of dat een ander team de ontwikkeling op zich zal nemen.

Het ontslag van de robotonderzoekers maakt onderdeel uit van een grote sanering bij Microsoft, waarbij 18.000 mensen hun baan verliezen. Microsoft sluit ook zijn Research Lab Sillicon Valley en het concern schrapt banen bij de Trustworthy Computing-tak, schreef ZDNet.

Reacties (63)


Cooler Master introduceert NovaTouch TKL-toetsenbord

Door Dimitri Reijerman, 22 september 2014 12:4945 reacties

Cooler Master heeft het Novatouch TKL-toetsenbord aangekondigd. Het keyboard gebruikt een capacitief mechanisme waardoor volgens de fabrikant toetsaanslagen nauwkeuriger en sneller worden herkend.

Volgens Cooler Master gebruikt de Novatouch TKL voor elke toets een capacitieve switch die driemaal sneller terug zouden veren dan de toetsen op een regulier toetsenbord. Hierdoor zou de gebruiker sneller en comfortabeler kunnen tikken. Daarnaast bezit het keyboard 'anti-ghosting'-technologie die de accuraatheid van de invoer moet verhogen, en de toetsen zijn compatibel met losse Cherry MX-toetsen.

Het toetsenbord, die via een usb 2.0-kabel aan een pc gekoppeld moet worden, heeft een polling rate van 1MHz en een 128KB buffer. Cooler Master richt het toetsenbord naar eigen zeggen zowel op gamers als op professionals. Desondanks ontbreekt het numerieke deel dat op een normaal toetsenbord is te vinden. De Novatouch TKL moet in november in Europa op de markt komen. De prijs is nog niet bekend.

Cooler Master Novatouch TKLCooler Master Novatouch TKLCooler Master Novatouch TKL

Reacties (45)


'GTA V krijgt mogelijk first-person-modus voor PS4, Xbox One en pc'

Door Kay Korevaar, 22 september 2014 12:20173 reacties, submitter: The_Worst

Grand Theft Auto V krijgt mogelijk een first-person-modus in de versies voor de PlayStation 4, Xbox One en pc. Daarnaast worden er mogelijk extra features, zoals dieren en nieuwe wapens, aan het spel toegevoegd.

Rockstar zou melding hebben gemaakt van de nieuwe features op een pagina op zijn website, die inmiddels is verwijderd. Dat wordt op een GTA-forum gemeld. De grootste vernieuwing zou de first-person-modus zijn, die gebruikers als in een first person shooter laat spelen. Ook komt die mogelijk beschikbaar wanneer een gebruiker in een voertuig zit, waarbij het interieur van de auto zichtbaar is, evenals onder meer de snelheidsmeter.

Verder zouden er onder meer dieren en nieuwe wapens in het spel verschijnen, belooft de verwijderde pagina. Ook zou er een 'schat aan easter-eggs en random events' in de verhaalmodus zijn toegevoegd. Spelers die overstappen van de Xbox 360 of de PS3 naar een next gen-versie krijgen in GTA Online bovendien gratis wapens en een garage, belooft Rockstar.

Het bericht in kwestie is nog niet af, waardoor nog niet zeker is of alle genoemde functionaliteit definitief is. Zo staat er een vraagteken achter de mededeling dat er ook in GTA Online dieren worden toegevoegd. GTA V is vanaf 18 november voor de PS4 en Xbox One beschikbaar; de pc-versie volgt op 27 januari.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (173)

Lees meer

Rockstar toont GTA Online Heists
Rockstar toont GTA Online Heists Video van 16 december 2014

'HP sprak over fusie met EMC'

Door Joost Schellevis, 22 september 2014 12:0723 reacties

HP heeft gesprekken gehad over een fusie met EMC, een bedrijf dat is gespecialiseerd in grootschalige data-opslag en virtualisatie. De gesprekken zouden echter zijn afgelopen, waardoor onduidelijk is of de overname van de baan is

Nieuwe HP logoDe gesprekken zouden zijn afgelopen vanwege meerdere 'moeilijkheden', waaronder de financiële voorwaarden, schrijft The New York Times. Het is onbekend of de gesprekken definitief ten einde zijn, of dat ze zijn opgeschort.

De gesprekken gingen over een gelijkwaardige fusie, waardoor een gigantisch technologiebedrijf zou ontstaan, maar het is dus onduidelijk of dat nog doorgaat. De gesprekken komen in een periode dat HP tienduizenden mensen ontslaat, terwijl EMC last heeft van activistische aandeelhouders. EMC is eigenaar van VMware, een bedrijf dat virtualisatiesoftware levert, evenals beveiligingsbedrijf RSA.

Reacties (23)


'Slimme thermostaten van Heatmiser zijn kwetsbaar voor aanvallen' - update

Door Dimitri Reijerman, 22 september 2014 10:3688 reacties, submitter: thys

De 'slimme' thermostaten van de Britse firma Heatmiser zijn volgens een beveiligingsonderzoeker door een pover uitgevoerde beveiliging uiterst kwetsbaar. De apparaten kunnen op diverse manieren aangevallen worden.

De fabrikant geeft in de handleiding van zijn thermostaten, die via wifi is te benaderen, aan dat op een router de poorten 80 en 8068 opengezet moeten worden om het apparaat extern te kunnen benaderen. Port 8068 wordt vooral door Heatmiser-apparatuur gebruik, waardoor de thermostaten door middel van portscans makkelijk zijn te vinden, zo schrijft beveiligingsonderzoeker Cybergibbon op zijn blog.

Vervolgens zijn veel systemen met standaard gebruikersnamen en wachtwoorden, zoals 'admin/admin', eenvoudig binnen te komen omdat de fabrikant de gebruiker niet dwingt een eigen combinatie te kiezen. De apps van Heatmiser zijn ook te kraken: die zijn beveiligd met een pincode, die via een brute force-aanval kan worden achterhaald. De toegang wordt namelijk niet geblokkeerd na een bepaald aantal pogingen. Doordat de pincode maximaal vier tekens is, zijn er maximaal 10.000 pogingen nodig om hem te achterhalen, wat binnen anderhalf uur zou moeten lukken.

Verder worden wifi-wachtwoorden en inloggegevens onversleuteld via http verstuurd en is het authenticatiemechanisme op basis van javascript is op diverse niveaus onvoldoende beveiligd. Ook is de webinterface kwetsbaar voor cross site request forgery. Elke website die een gebruiker opent, kan daarbij commando's uitvoeren op de webinterface van de thermostaat.

Volgens Cybergibbon heeft Heatmiser tal van beginnersfouten gemaakt bij het ontwikkelen van zijn firmware. Bovendien is er geen directe mogelijkheid voor de eindgebruiker om de firmware eenvoudig te upgraden: de gebruiker kan na contact met de helpdesk tegen betaling van een borgsom een hardware programmer per post ontvangen, waarna vervolgens de thermostaat van de muur moet worden gehaald om deze van nieuwe firmware te voorzien. Een aantal gebruikers van de thermostaat meldt dat diverse fouten ook in nieuwere firmwareversies zijn terug te vinden.

Heatmiser heeft in een reactie laten weten dat het werkt aan nieuwe firmware om de genoemde problemen te verhelpen. De firmware zal aan getroffen klanten worden aangeboden. Het bedrijf stelt dat gebruikers webtoegang via poort 80 voorlopig beter kunnen blokkeren in afwachting van de nieuwe firmware.

Update 14:33: Reactie van Heatmiser toegevoegd en updateproces nader toegelicht.

Reacties (88)


'China blokkeert privacybewuste zoekmachine DuckDuckGo'

Door Joost Schellevis, 22 september 2014 08:18187 reacties

Het lijkt er op dat de Chinese overheid de op privacy gerichte zoekmachine DuckDuckGo op de zwarte lijst heeft gezet. Eerder blokkeerde de Chinese overheid al de toegang tot Google voor haar onderdanen. Het is niet bekend waarom de website is geblokkeerd.

duckduck goDe blokkade werd opgemerkt door een in China gevestigde journalist van de website Tech in Asia. De ceo van DuckDuckGo, Gabriel Weinberg, bevestigt dat er naar zijn weten inderdaad een blokkade is ingevoerd. Eerder deze zomer was DuckDuckGo nog wel toegankelijk in China.

DuckDuckGo heeft er vermoedelijk sinds afgelopen week veel gebruikers bij gekregen. Apple maakte het in het woensdag uitgekomen iOS 8 mogelijk de op privacy gerichte zoekmachine als standaardzoekmachine te gebruiken in browser Safari. Het is onbekend of de mogelijke toestroom van gebruikers iets te maken heeft met de blokkade.

De Chinese overheid blokkeert vaker buitenlandse websites als die weigeren mee te werken aan de Chinese overheidscensuur. Zo werd Chinezen eerder deze zomer de toegang tot Google ontzegd, en ook Wikipedia is in het land van de draak niet toegankelijk. Bing en Yahoo zijn dat wel, maar die bedrijven hebben servers in China en censureren hun zoekresultaten.

Reacties (187)