Toezichthouder ACM verwacht geen conflicten tussen diensten die veel bandbreedte vragen, zoals Netflix, en Nederlandse providers. Op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft de ACM onderzocht of zulke conflicten in Nederland kunnen optreden.
In de Verenigde Staten werden consumenten enkele jaren geleden de dupe van een ruzie tussen kabelaar Comcast en videodienst Netflix, toen Netflix weigerde te betalen terwijl Comcast een vergoeding wilde voor het uitbreiden van de capaciteit van zijn internetverbinding. In de tussentijd hadden klanten van Comcast te maken met een slecht werkende streamingdienst. Netflix-video's haperden bij Comcast.
Het ministerie wilde weten of consumenten ook in Nederland de dupe kunnen worden van een dergelijk conflict. Uit het onderzoek van de ACM blijkt dat noch contentaanbieders als Netflix en YouTube-eigenaar Google noch providers zelf verwachten dat er conflicten optreden over peering-overeenkomsten voor diensten. Dat komt enerzijds doordat de capaciteit op Nederlandse netwerken momenteel ruim is en anderzijds doordat klanten snel overstappen van internetaanbieder als ze ervaren dat een videodienst slecht werkt via de verbinding. Dat is voor providers een prikkel om ervoor te zorgen dat de verbinding toereikend is om videodiensten goed te laten werken, denkt de ACM.
De ACM publiceert het onderzoek nu en vraagt betrokkenen te reageren in een consultatieronde. Op basis van de zienswijzen die betrokkenen nog kunnen indienen, kan het advies nog veranderen, maar dat lijkt niet waarschijnlijk. Als de ACM het advies niet wijzigt, zal zij adviseren om geen regelgeving aan te passen.