China heeft vrijdagochtend een onbemand ruimteschip gelanceerd. In een achtdaagse missie moet de satelliet rondom de maan vliegen en vervolgens terugkeren naar de aarde. Het project is een test voor een ruimtemissie die het land in 2017 wil gaan uitvoeren.
Het ruimteschip heeft zich afgescheiden van de draagraket en kort na lancering de verwachte koers aangenomen, zo schrijft het officiële Chinese staatspersbureau Xinhua. De satelliet moet in acht dagen een halve cirkel om de maan maken en vervolgens terugkeren naar de aarde. Het schip zou dan met een snelheid van ongeveer 11,2 kilometer per seconde de atmosfeer tegemoet gaan. Er moet vervolgens voldoende worden afgeremd om uiteindelijk in het noorden van China te landen.
CBS beschrijft dat de satelliet in een ideale hoek moet komen aanvliegen. Het ruimteschip kan daardoor meerdere malen op de atmosfeer 'kaatsen', wat ook wel wordt vergeleken met een steen die op het water kaatst. Als de aanvlieghoek onnauwkeurig is, kan de satelliet verbranden of de ruimte worden ingekaatst.
Het is de eerste keer dat China een dergelijke ruimtemissie doet en in 2017 zou het land aan een soortgelijke ruimtemissie willen beginnen. In de missie moet de satelliet ook nog landen op de maan om samples te verzamelen. Dat is voor de huidige test niet het geval. Het doel van de huidige missie is om de technologische ontwikkelingen te testen. Zo kan het team achter de satelliet onder meer ervaring opdoen met het navigeren en het controleren van het ruimteschip. Het hitteschild kan eveneens eens in de praktijk op de proef worden gesteld.