De NASA heeft aangekondigd dat de eerste testvlucht met zijn nieuwe Space Launch System-raket uiterlijk in november 2018 moet worden gehouden. Het SLS-programma is opgezet om uiteindelijk mensen en materiaal naar Mars te kunnen brengen.
De Space Launch System-raket moet de grootste draagraket worden die ooit is gebouwd. Ten opzichte van de Saturn V-raket, die astronauten op weg naar de maan bracht, moet de raket 20 procent meer voortstuwingskracht hebben.
De eerste onbemande testraket waar de NASA aan werkt, die uiterlijk in november 2018 gelanceerd moet worden, zou een draagvermogen moeten krijgen van 70.000 tot 77.000kg en is 97,5 meter hoog. De SLS-raket zal onder andere een Orion-capsule de ruimte in moeten brengen. Voor de ontwikkeling en bouw van deze raket is tussen 2014 en 2018 een bedrag van 7 miljard dollar, omgerekend 5,3 miljard euro, uitgetrokken. Onder andere Boeing gaat onderdelen leveren voor de raket.
Uiteindelijk wil de NASA een 122 meter hoge raket gaan bouwen die een draagvermogen van 130.000kg mogelijk maakt. Met een dergelijke draagraket hoopt de ruimtevaartorganisatie in staat te zijn om rond 2030 mensen en materiaal richting Mars te kunnen sturen. Dit project zal de komende decennia naar verwachting tientallen miljarden dollars gaan opslokken.