Rockstar gaat de pc-versie van GTA V pas op 24 maart uitbrengen, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. De release stond oorspronkelijk op 27 januari gepland. Daarnaast is Rockstar met de systeemeisen en de aankondiging van enkele nieuwe features naar buiten gekomen.
Rockstar heeft extra tijd nodig om de game te testen. De gameontwikkelaar benadrukt nogmaals dat het spel draait op een resolutie van 1920 bij 1080 pixels en 60 frames per seconde. Er wordt verder gemeld dat de beschikbare resolutie kan oplopen tot 3840 bij 2160 pixels. Rockstar rept verder over Nvidia 3D Vision-ondersteuning.
Het is voor pc-gamers gelijk mogelijk om online heists te spelen. De spelvorm zou eigenlijk al bij de introductie van GTA Online zitten, maar de daadwerkelijke komst heeft uiteindelijk lang op zich laten wachten. De nieuwe heists komen enkele weken voorafgaand aan de pc-release al voor de consoles beschikbaar. De pc-versie van GTA V bevat verder de zogeheten Rockstar Editor, waarmee spelers gameplaybeelden naar YouTube en het eigen Social Club-platform kunnen uploaden.
Om het spel te kunnen draaien is minimaal een Intel Core 2 Quad Q6600- of een AMD Phenom 9850 quadcore-processor nodig in combinatie met 4GB aan werkgeheugen. Daarnaast is voor het grafische werk een Nvidia GeForce 9800 GT of een AMD Radeon HD 4870 met 1GB aan geheugen vereist. Rockstar meldt dat minimaal een 64bit-versie van Windows Vista nodig is met 65GB aan opslaggeheugen. Wat verder opvalt, is dat een dvd-drive wordt gevraagd.
Nieuwere versies van het besturingssysteem van Microsoft worden door de ontwikkelaar aangeraden. Rockstar adviseert ook een Intel Core i5 3470- of een AMD X8 FX-8350-processor in combinatie met 8GB aan werkgeheugen. Als het gaat om de grafische kaart adviseert Rockstar op een GeForce GTX 660 of een AMD HD 7870 met 2GB aan geheugen.