Computergigant HP gaat zichzelf opsplitsen in twee aparte beursgenoteerde bedrijven, zo heeft het bedrijf bevestigd. Een van de twee nieuwe bedrijven richt zich op zakelijke it-infrastructuur; de ander op computers, laptops en printers.
Over de splitsing gingen eerder op maandag al geruchten, en HP heeft de splitsing nu bevestigd. De divisie van HP die nu computers en printers maakt zal door het leven blijven gaan als HP, en zal hetzelfde logo houden. Bovendien zal die tak zich in de toekomst ook richten op 'groeimarkten' als 3d-printers, belooft HP.
De zakelijke tak van HP, die onder meer servers, opslagsystemen en zakelijke it-diensten levert, zal worden omgedoopt tot Hewlett-Packard Enterprise. Die tak krijgt Meg Whitman aan het roer, die op dit moment nog ceo van HP is. Dion Weisler, nu al topman bij HP, krijgt de leiding over de pc- en printertak. Als gevolg van de splitsing raken nog eens vijfduizend mensen hun baan kwijt.
HP heeft weinig rooskleurige jaren achter de boeg, waarin het bedrijf meerdere malen mensen moest ontslaan. Momenteel is een enorme reorganisatie aan de gang, maar die blijkt dus niet genoeg resultaat te bieden. Het gaat volgens een bron van The Wall Street Journal veel beter met de tak voor zakelijke it dan de pc- en printertak van HP. Als gescheiden bedrijven zouden de divisies zich beter kunnen concentreren op hun markt.