Tip de redactie

Sony toont DualSense-controller voor PlayStation 5

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 23:07264 reacties, submitter: Gjeest

Sony heeft de controller voor de PlayStation 5 onthuld, nadat het bedrijf daar eerder al veel informatie over bekendmaakte. Sony noemt zijn nieuwe controller met adaptive triggers DualSense, daarmee komt er een einde aan de DualShock-serie.

Het ontwerp van de DualSense-controller is definitief en Sony is begonnen met het verzenden van de eerste exemplaren naar ontwikkelaars. Sony zegt veel eigenschappen van de DualShock 4-controller behouden te hebben, terwijl het ontwerp is aangepast en er functionaliteit is toegevoegd.

Eind vorig jaar maakte Sony al veel details bekend van de nieuwe controller, maar toen werden er nog geen afbeeldingen getoond. In de aankondiging herhaalt Sony nu de eerder genoemde details. Zo gaat de fabrikant in op de toevoeging van haptische feedback, dat voor meer 'gevoel' bij games moet zorgen. In beide handgrepen van de controller zit een elektromagnetische actuator die nauwkeurig is te programmeren. Daardoor moet het bijvoorbeeld voelbaar zijn op wat voor soort ondergrond een auto rijdt in een racegame, zegt Sony.

Sony DualSenseSony DualSense

Ook heeft de DualSense-controller adaptive triggers. De L2- en R2-knoppen hebben weerstand die zich kan aanpassen aan situaties in games. Bijvoorbeeld bij het schieten met een pijl en boog kunnen spelers dan de spanning van de boog voelen. In schietspellen moet het overhalen van de trekker bij verschillende wapens ook anders aanvoelen.

Volgens Sony moest het ontwerp van de controller aangepast worden om die adaptive triggers te kunnen huisvesten. Ook heeft Sony aanpassingen gemaakt aan de handgreep. In de DualSense-controller zitten meerdere microfoons, zodat spelers met andere spelers kunnen praten zonder headset.

De Share-knop is verdwenen, maar de functionaliteit blijft bestaan. De DualSense-controller krijgt een Create-knop, die volgens Sony voortborduurt op de Share-knop. Details daarover maakt de fabrikant later bekend. Sony zegt dat de DualSense-controller door veel gamers is getest, met grote en kleine handen.

Sony heeft nu de technische details van de PlayStation 5 onthuld en de DualSense-controller getoond. De console zelf is nog niet in beeld geweest. Sony zegt in de komende maanden meer details bekend te maken en ook het ontwerp te tonen. De nieuwe console komt eind dit jaar tijdens de feestdagen uit, net als de Xbox Series X.

Reacties (264)

Lees meer


Platformgame Dead Cells verschijnt op 3 juni voor Android

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 21:029 reacties

De Android-versie van actie-platformgame Dead Cells komt op 3 juni uit. De roguelike is al op tal van andere platforms beschikbaar, waaronder iOS. De Android-versie was in mei vorig jaar aangekondigd. De prijs is nog niet bekend.

Playdigious, de studio die verantwoordelijk is voor de Android-port, maakt de verschijningsdatum bekend in een tweet. De game staat in de Google Play Store en gebruikers kunnen daar registeren om een melding te krijgen op het moment van verschijnen. Een prijs is nog niet bekendgemaakt, maar vermoedelijk is die vergelijkbaar met de prijs van de iOS-versie, die zeven euro kost.

De Android-versie van Dead Cells is gelijk aan de game die ook beschikbaar is voor de pc, iOS, Nintendo Switch, PlayStation 4 en Xbox One. De uitbreidingen Rise of the Giant en The Bad Seed maken nog geen onderdeel uit van de Android-versie zodra die uitkomt. De uitbreidingen worden volgens de ontwikkelaar later toegevoegd. Het is niet mogelijk om savegames van andere platofrms over te zetten naar de Android-versie.

Dead Cells is een roguelike-metroidvania-platformgame die is ontwikkeld door Motion Twin. Het spel was vanaf 2017 een jaar in Early Access beschikbaar en kwam in augustus 2018 officieel uit. De versies voor andere platforms krijgen op Metacritic een score van zo'n 90 punten.

Reacties (9)


Gerucht: Samsung werkt aan Android-tablets van 12,4" en 11"

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 20:4693 reacties, submitter: TheVivaldi

Samsung zou van plan zijn om nieuwe high-endtablets uit te brengen met grotere schermformaten dan huidige modellen van het merk. Het zou gaan om tablets met schermen van 12,4" en 11". Samsung's grootste high-endtablet heeft nu een 10,5"-scherm.

Volgens SamMobile gaat het om de opvolgers van de Galaxy Tab S6-modellen. Samsung zou aan twee tablets werken met de modelnummers SM-T97x en SM-T87x. Net als bij huidige modellen zouden er versies met alleen wifi en varianten met wifi en 5g komen.

De schermverhouding van de nieuwe tablets wordt niet genoemd. Apple gebruikt voor zijn iPad Pro-modellen schermen van 12,9" en 11" met een 4:3-verhouding. De nieuwste tablets van Samsung hebben een bredere 16:10-verhouding. Het is niet duidelijk of dat ook zo zal zijn bij de nieuwe modellen.

Over de specificaties van de Tab S6-opvolgers is verder nog niets bekend, maar het is aannemelijk dat de nieuwe tablets voorzien worden van snelle hardware. De specificaties van Samsungs high-endtablets zijn meestal vergelijkbaar met die van de nieuwste Galaxy S-telefoons.

Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi (6GB, 128GB intern) Rosé Goud
Galaxy Tab S6 met 10,5"-scherm

Reacties (93)


Company of Heroes komt naar Android en iPhone

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 20:3127 reacties, submitter: TheVivaldi

Feral Interactive gaat Company of Heroes later dit jaar uitbrengen voor Android en iPhones. Eerder bracht de uitgever al een versie voor de iPad uit. Een verschijningsdatum voor de nieuwe versies is nog niet bekendgemaakt.

In een korte aankondiging laat Feral Interactive weten dat Company of Heroes naar Android komt en dat de iOS-versie ook voor iPhones geschikt wordt gemaakt. In februari kwam de iPad-versie uit met enige vertraging. Vorig jaar werd die versie aangekondigd voor de herfst datzelfde jaar.

Het realtime strategiespel verscheen oorspronkelijk in 2006 voor de pc. De versie voor de iPad heeft geen multiplayermodus. Datzelfde geldt waarschijnlijk voor de Android- en iPhone-versies. De originele game is gemaakt door Relic Entertainment, Feral Interactive verzorgt nu de port naar mobiele apparaten. De recent uitgebrachte iPad-versie kost 15 euro.

Reacties (27)


Nederlandse overheid wil coronabesmettingen traceren met apps

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 20:13541 reacties, submitter: Verwijderd

De Nederlandse overheid is van plan om twee apps te gebruiken om besmettingen met het coronavirus te traceren. Het kabinet doet daar de komende weken onderzoek naar. Veel details zijn nog onbekend.

Minister Hugo de Jonge zei dinsdag tijdens een persconferentie dat de regering twee apps op het oog heeft. De eerste app "vertelt je of je in de buurt bent geweest van een andere gebruiker, die besmet blijkt te zijn. Je krijgt dan het advies om binnen te blijven en het verzoek om een tweede app te gebruiken", zegt de minister. Die tweede app is bedoeld om makkelijk contact te houden met een dokter in de buurt.

De eerste app zou volgens de minister kunnen werken met bluetooth en hij verwijst naar Engeland en Duitsland waar vergelijkbare apps in ontwikkeling zijn. Of de Nederlandse overheid al een specifieke app op het oog heeft, of die laat maken, is niet bekend. De Jonge zegt 'de mogelijkheden te verkennen' de komende weken.

Op de vraag of het verplicht wordt om de app te gebruiken, geeft de minister geen antwoord. Hij zegt dat het te vroeg is om daar uitspraken over te doen. Wel merkt hij op dat het noodzakelijk is dat 'heel veel' mensen gebruikmaken van de app, om het te laten werken. De minister suggereert dat het misschien eerst in een regio getest wordt.

Voor het in contact blijven van besmette patiënten met een dokter, verwijst de minister naar een app van het Amsterdamse ziekenhuis OLVG. De OLVG corona check-app is in die regio al in gebruik genomen. Volgens het ziekenhuis maakt die app het mogelijk om de gezondheid van grote groepen mensen op afstand te volgen.

In de afgelopen weken is het gebruik van apps om besmettingen met het coronavirus te traceren veel in het nieuws geweest. De Nederlandse overheid zei daar eerder geen interesse in te hebben, omdat dat niet paste bij het testbeleid. Nu de testcapaciteit flink wordt opgeschaald, zegt de overheid dat een app nodig is als ondersteuning voor de GGD.

Reacties (541)


Netflix breidt opties voor ouderlijk toezicht uit

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 19:0028 reacties

Netflix geeft accounthouders meer opties voor ouderlijk toezicht. Het is voortaan mogelijk om binnen profielen leeftijdsfilters in te stellen, of series of films te blokkeren. De filters zijn gebaseerd op lokale classificaties en verschillen per land.

Met de nieuwe opties is het mogelijk om alle profielen van een afzonderlijke pincode te voorzien. Ook kan de optie voor het aanmaken van nieuwe profielen op slot gezet worden. Verder maakt Netflix het mogelijk om titels te filteren op basis van leeftijdsclassificaties. De accounthouder kan voor ieder profiel instellen dat bepaalde titels, of alle titels binnen een bepaalde classificatie, niet zichtbaar zijn.

Ook voegt Netflix de mogelijkheid toe om de kijkgeschiedenis in te zien voor alle accounts, inclusief de kinderprofielen. Bovendien is het mogelijk om het automatisch afspelen van de volgende aflevering uit te zetten bij Kids-profielen. De nieuwe instellingen voor ouderlijk toezicht zijn te bedienen via het instelmenu dat in de browser is te benaderen.

Ouderlijk toezicht - Netflix

Reacties (28)


Update voegt Exo Mech toe aan No Man's Sky

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 18:4432 reacties

Met een gratis update is een mech suit toegevoegd aan No Man's Sky. Spelers kunnen de Exo Mech gebruiken om planeten te verkennen. De mech heeft volledige ondersteuning voor de vr-versies van de game voor de PlayStation 4 en Steam.

The MinotaurVoluit heet de Exo Mech de Minotaur Heavy Exocraft Hybrid in het spel. De lopende robot is dinsdag toegevoegd met update 2.4 voor de game. De mech is voorzien van een jetpack en kan dus ook vliegen.

De mech is een aanvulling op de bestaande Exocraft in de game. Dat zijn kleine voertuigen om planeten te verkennen. De Minotaur is groter en robuuster dan de tot nu toe beschikbare voertuigen. Spelers kunnen de mech gebruiken om gebieden met een hoge temperatuur of schadelijke straling te doorkruisen.

Ook is het mogelijk om vanuit de Minotaur de laser te bedienen om grondstoffen te delven. Vanuit andere voertuigen kan dat niet. No Man's Sky kwam in 2016 uit. De game heeft sindsdien veel gratis uitbreidingen gekregen. Vorig jaar werd het spel opnieuw uitgebracht als No Man's Sky: Beyond met een onlinemodus en vr-ondersteuning.

Reacties (32)

Lees meer


HP vernieuwt Envy 17-laptops met Intel Ice Lake-processors

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 18:0918 reacties

HP komt met nieuwe versies van zijn Envy 17-laptop. In de nieuwe modellen zitten Intel Ice Lake-processors en maximaal een MX330-videokaart. Het 17,3"-scherm heeft een fhd- of 4k-resolutie. De behuizing is nu 1,9cm dik, dat is iets dunner dan de voorgangers.

De Envy 17 is een relatief compacte en lichte 17,3"-laptop, die dan ook is voorzien van zuinige 15W-processors. De modellen die nu te koop zijn, hebben Intel-processors van de Comet Lake-generatie. De nieuwe versies krijgen Ice Lake-cpu's. Die 10nm-processors hebben een snellere geïntegreerde gpu. Er komen versies met de Core i5-1035G1 en met de i7-1065G7.

Het nieuwe model heeft afmetingen van 39,9x25,9x1,9cm en weegt 2,73kg. De vernieuwde HP Envy 17 is daarmee wat compacter en lichter dan zijn voorganger, die afmetingen heeft van 40,5x26,6x2,2 en 2,82kg weegt. Er gaat maximaal 32GB ddr4 in de laptop en de opslag kan bestaan uit een 1TB hdd in combinatie met een 16GB Optane-ssd, of een 1TB nvme-ssd. Ook is er een variant met een 1TB hdd en 256GB ssd.

HP voorziet de Envy 17 van een 55Wh-accu. Het toetsenbord is voorzien van een ingebouwde vingerafdruklezer. HP geeft aan dat de nieuwe Envy 17 deze maand in Nederland uitkomt voor een prijs vanaf 999 euro. Welke configuratie kopers dan krijgen, is niet bekend.

HP Envy 17 2020
HP Envy 17 2020HP Envy 17 2020HP Envy 17 2020HP Envy 17 2020

Reacties (18)


Nintendo en Lego geven meer details over Super Mario-set die in augustus uitkomt

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 17:4453 reacties

Nintendo en Lego brengen de eerste Lego-set met Super Mario-thema in augustus uit voor 60 euro. Er komen ook twee uitbreidingen: de Piranha Plant-Power Slide en Eindbaasgevecht Bowser's Kasteel. Die sets kosten respectievelijk 30 en 100 euro.

De set die als eerst uitkomt heet de Avonturen met Mario Starter Set. Deze is ook nodig voor de functionaliteit van de andere sets. In het starterspakket zitten zeven actiestenen voor interacties met de Lego Mario-figuur. Dat groot uitgevoerde Lego-poppetje heeft een lcd als ogen, mond en buik om interactie mogelijk te maken. Het Mario-figuurtje heeft ook een ingebouwde speaker, een accelerometer, gyroscoop en sensor om de actiestenen uit te lezen. Er zijn twee aaa-batterijen nodig voor het figuurtje.

Met de Lego-uitvoering van Super Mario kunnen virtuele muntjes verzameld worden. De score wordt bijgehouden in de Lego Super Maro-app. Die app geeft ook bouwinstructies en suggesties om op een andere manier te bouwen en te spelen. Ook is er vanuit de app toegang tot een forum. In een video zegt Lego dat het bedrijf de afgelopen vier jaar met Nintendo aan het concept heeft gewerkt.

De starterset is aan te vullen met uitbreidingssets. Lego en Nintendo tonen er daar nu twee van. Eerder maakte Nintendo al bekend dat er dit jaar in totaal dertien sets verschijnen, met prijzen tussen 4 en 100 euro.

Lego Super MarioLego Super Mario

Reacties (53)


OnePlus presenteert lader voor draadloos laden met 30W

Door Julian Huijbregts, 7 april 2020 17:1780 reacties, submitter: Anonymoussaurus

OnePlus heeft zijn Warp Charge 30 Wireless aangekondigd. Met die lader kunnen de komende OnePlus 8-smartphones draadloos opgeladen worden met 30W. Na een half uur is de accu daarmee voor 50 procent geladen, zegt OnePlus.

OnePlus toont een tekening van de nieuwe lader en zegt dat deze geschikt is voor de OnePlus 8-toestellen, die over een week worden aangekondigd. Volgens geruchten kan alleen de OnePlus 8 Pro draadloos laden met 30W en de reguliere versie niet. OnePlus zegt daar echter niets over in zijn aankondiging van de Warp Charge 30.

De lader gebruikt volgens OnePlus een 'op maat gemaakte chip' voor communicatie tussen de lader en smartphone. Dat maakt het mogelijk om draadloos te laden met 30 watt, veel sneller dan de meeste draadloze laders tot nu toe, die veelal rond 10W zitten. De efficiëntie zou 97 procent zijn.

Begin dit jaar maakte OnePlus bekend zich aan te sluiten bij een samenwerkingsverband voor draadloos laden. Tot nu toe hadden OnePlus-telefoons nog niet de mogelijkheid om draadloos te laden.

Warp Charge 30 Wireless

Reacties (80)


Brave-browser voor Android krijgt in de toekomst ondersteuning voor extensies

Door Mark Hendrikman, 7 april 2020 16:4034 reacties

Brave, van de gelijknamige browser voor Android, Windows, macOS, iOS en Linux, heeft een naar eigen zeggen opnieuw opgebouwde versie van zijn browser voor Android uitgebracht. Die maakt in de toekomst ondersteuning voor extensies mogelijk.

Brave icoon

De Android-versie heeft nu deels dezelfde codebase als de desktoprelease en Brave claimt dat het daardoor makkelijk wordt om in de toekomst functies toe te voegen in de Android-versie. Een daarvan wordt in elk geval de ondersteuning voor extensies in de mobiele versie van de browser, zegt de browserbouwer. Wanneer de Android-browser extensies gaat ondersteunen, is niet bekend.

De interface blijft, ondanks dat het gaat om een opnieuw opgebouwde versie, hetzelfde. Wel moet de browser iets zuiniger omspringen met de accu. Brave claimt dat in zijn tests de nieuwe versie 5 procent minder energie verbruikt en dat de besparingen op data- en rekenkrachtgebied op 3 procent uitkomen.

De Brave-browser probeert zich te onderscheiden van de concurrentie door middel van ingebouwde blokkades voor advertenties en tracking. Gebruikers kunnen een opt-in aangeven voor privacyvriendelijke advertenties, waarmee ze BAT verdienen, een betaalmiddel van Brave. Hiermee kunnen ze weer de makers van de content die ze online kijken, belonen. Brave komt uit de koker van Brendan Eich, voormalig Mozilla-ceo en een van de bedenkers van JavaScript.

Reacties (34)


Taiwan raadt gebruik Zoom en 'andere mogelijk onveilige videobelapps' af

Door Mark Hendrikman, 7 april 2020 15:1581 reacties

De regering van Taiwan heeft officieel het advies gegeven om mogelijk onveilige videobelapps te vermijden, waarbij het specifiek Zoom als voorbeeld noemt. Het is het eerste negatieve advies dat Zoom betreft vanuit nationaal niveau.

Het Taiwanese kabinet raadt organisaties aan om videobelapps van Taiwanese komaf te gebruiken of, als dat niet gaat, te kijken naar oplossingen van Amerikaanse bedrijven als Google of Microsoft. Dat schrijft Reuters. In een reactie op het advies zei de Taiwanese minister van onderwijs dat het gebruik van Zoom op scholen meteen verboden is. Een verbod op Zoom in schoolcontext is echter geen primeur, daarin gingen verschillende Amerikaanse schoolorganisaties de Taiwanezen voor.

Het verbod op Zoom op Amerikaanse scholen was echter goeddeels gemotiveerd door 'zoombombing'. Daarbij laten ongenode gasten in videobijeenkomsten ongepaste beelden zien, zoals pornografie. Daar zijn inmiddels maatregelen tegen genomen vanuit de ontwikkelaar. Een ander probleem met Zoom dat eind vorige week aan het licht kwam, was dat de eind-tot-eindversleuteling van Zoom niet daadwerkelijk e2e-versleuteling is. Zoom reageerde daarop door te 'erkennen dat er een discrepantie is tussen de gangbare definitie van e2e-versleuteling en hoe wij de term gebruikten'.

Zoom verwacht 'in de komende dagen meer te kunnen delen' over de plannen op het gebied van versleuteling en privacy, zegt oprichter Eric Yuan op de officiële blog. In de afgelopen maand is het gebruikersaantal omhooggeschoten van 10 miljoen naar 200 miljoen, wegens de vele thuisblijvers en ‑werkers door het coronavirus.

Reacties (81)


Google haalt lokale smarthome-aansturing voor Assistant uit previewfase

Door Mark Hendrikman, 7 april 2020 14:0719 reacties

Google heeft de Local Home SDK uit de bètafase gehaald. Ontwikkelaars kunnen daarmee kleine Assistant-apps ontwikkelen die kunnen communiceren met compatibele slimme apparaten in huis, zonder dat het commando eerst via de Google-cloud gaat. Dat moet sneller gaan.

Mocht een local action echter niet bij zijn beoogde doel terechtkomen, dan valt Assistant terug op de cloud om op die manier te proberen het commando alsnog over te brengen. Apparaten kunnen ontdekt worden over het lokale netwerk via mdns, udp en upnp, en applicaties moeten geschreven worden in JavaScript, schrijft Google.

Local Home Control werd tijdens Google I/O in 2019 aangekondigd en was sindsdien beschikbaar als developer preview. Google acht de software nu dus volwassen genoeg om te worden vrijgegeven aan het algemene publiek. Google spreekt van de mogelijkheid om 'lokale slimme apparaten' te bedienen, maar geeft verder geen details over wat er precies bediend kan worden. Het is aannemelijk dat in ieder geval smarthomehardware in dit plaatje past.

Reacties (19)


Google maakt 'ogen open-check' mogelijk bij Face Unlock op Pixel 4

Door Tijs Hofmans, 7 april 2020 11:2858 reacties, submitter: Ikkerens

Pixel 4-gebruikers kunnen er voortaan voor kiezen dat ze hun ogen moeten openhouden om in te loggen met Face Unlock. Die optie was er voorheen niet, wat tot kritiek van gebruikers leidde. Op die manier kon bijvoorbeeld de telefoon van een slapende persoon worden geopend.

Google heeft de functie toegevoegd via een software-update voor de Pixel-telefoons. Het gaat om een optionele functie in de instellingen. Gebruikers kunnen daarmee instellen dat ze hun ogen open moeten hebben als ze de telefoon met hun gezicht ontgrendelen. De functie is standaard ingeschakeld, maar kan dus worden uitgezet. Google kreeg vorig jaar kritiek van gebruikers toen bleek dat Face Unlock ook werkte met de ogen dicht. Critici zeggen dat daarmee niet alleen de telefoon van een slapende persoon kan worden geopend, maar ook die van een verdachte als die niet meewerkt met de politie. In Face ID van de iPhone kan vereist worden dat de gebruiker zijn ogen openhoudt. Google zei destijds al 'dat Face Unlock in ontwikkeling was', maar sprak niet over deze specifieke functie.

Google erkende vorig jaar al dat het mogelijk was een telefoon te ontgrendelen zonder de ogen open te houden. Het bedrijf waarschuwde daar ook al voor op de informatiepagina van de telefoons. Voordat de telefoon op de markt was, waren er wel productpagina's te zien waarop deze nieuwe instelling stond, maar in de uiteindelijke verkoopmodellen zat die niet. Google raadde gebruikers aan een pincode te gebruiken in plaats van Face Unlock.

Reacties (58)


Microsoft gaat Project xCloud uitbrengen in Nederland en België

Door Joris Jansen, 7 april 2020 11:1682 reacties, submitter: menzo

Een preview van Project xCloud komt beschikbaar in elf West-Europese landen, waaronder Nederland en België. Android-gebruikers kunnen zich vanaf vandaag registreren voor de gamestreamingdienst.

De registratie betekent dat spelers een seintje krijgen zodra de previewversie van de dienst daadwerkelijk beschikbaar is. Het registreren lijkt momenteel nog niet te lukken op de Nederlandse pagina en een Belgische pagina lijkt er nog niet te zijn. Wanneer de dienst precies beschikbaar komt, is nog onbekend. Microsoft verwijst naar de huidige covid-19-situatie en zegt de test uit te brengen zodra het er vertrouwen in heeft dat het verstandig is. Daarbij benadrukt het bedrijf het belang van het toegankelijk houden van internet. Daarom zal de preview in elke markt in eerste instantie uitkomen voor een beperkt aantal spelers; gaandeweg worden meer participanten toegelaten.

Het bedrijf liet in november vorig jaar al weten dat de publieke test van de xCloud-streamingdienst in 2020 in West-Europa zou uitkomen. De dienst is sinds vorig jaar al te testen in de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea. Project xCloud is een streamingdienst van Microsoft waarmee spelers hun consolegames via servers kunnen spelen op een Android-telefoon of -tablet. In totaal zijn nu 91 games beschikbaar om te streamen. Er is ook een enigszins beperkte ondersteuning voor iOS; die loopt via Apples TestFlight-dienst.

Geïnteresseerden moeten een smartphone of tablet met Android 6.0 of hoger hebben, met ondersteuning voor bluetooth 4.0 of hoger. Verder zijn een draadloze Xbox-controller nodig en een wifiverbinding of een mobiele verbinding met minimaal 10Mbit/s. Tot slot is de Xbox Game Streaming-app nodig om Project xCloud te kunnen proberen.

Project xCloud

Reacties (82)


Samsung toont Galaxy XCover FieldPro-telefoon met verwisselbare 4500mAh-accu

Door Hayte Hugo, 7 april 2020 11:0357 reacties, submitter: TheVivaldi

Samsung heeft met de FieldPro een nieuwe stevige smartphone getoond in de Galaxy XCover-serie. Deze telefoon krijgt een 5,1"-scherm en een Exynos 9810-chipset. Standaard heeft de FieldPro Android Oreo, maar in de toekomst moet hij een upgrade naar versie 10 krijgen.

Samsung schrijft de Galaxy XCover FieldPro te hebben ontwikkeld met 'gebruik in zware omstandigheden' in het achterhoofd. Daarom is de telefoon bijvoorbeeld MIL-STD-810G- en IP68-gecertificeerd. Dat betekent dat de telefoon onder meer een val van anderhalve meter moet kunnen overleven en een diepte van anderhalve meter onder water voor een half uur moet kunnen doorstaan. Andere opvallende functies zijn een instelbare noodknop en fysieke navigatieknoppen om het gebruik van handschoenen te faciliteren.

De FieldPro is 158,5x80,7x14,2mm groot en heeft een 5,1"-scherm met een resolutie van 2560x1440 pixels. De interne opslag bedraagt 64GB, het geheugen is 4GB groot en de telefoon heeft ondersteuning voor micro-sd-kaartjes tot 512GB. De verwisselbare accu heeft een capaciteit van 4500mAh. De FieldPro wordt geleverd met twee accu's. Als soc heeft de FieldPro een Exynos 9810, een octacore met een maximale snelheid van 2,7GHz. De telefoon krijgt aan de achterzijde een 12-megapixelcamera en aan de voorkant een camera met een resolutie van 8 megapixel. De telefoon is op te laden met usb-c of met pogo-pins en heeft een 3,5mm-poort.

De telefoon is in de Verenigde Staten vanaf 14 april te koop voor omgerekend, met btw 1231 euro. Of de Samsung Galaxy XCover FieldPro ook naar de Benelux komt, is niet bekend.

Samsung Galaxy XCover FieldPro

Reacties (57)


Tamron brengt 70-180mm f/2.8 voor Sony-systeemcamera's in mei uit

Door Joris Jansen, 7 april 2020 10:2935 reacties

Tamron heeft de releaseperiode voor het 70-180mm f/2.8-objectief voor systeemcamera's van Sony bekendgemaakt. Het objectief, dat geschikt is voor camera's met een fullframesensor, moet vanaf halverwege mei uitkomen.

Voluit heet het objectief Tamron 70-180mm F/2.8 Di III VXD. Het gaat om een zoomobjectief met een diafragma met negen lamellen en een maximale opening van f/2.8 over het hele zoombereik. Aan de voorkant zit een filterdraad voor 67mm-filters en het gewicht bedraagt 810 gram. Tamron heeft de behuizing afgedicht tegen vocht. De minimale focusafstand bedraagt 0,85m voor het hele zoombereik, al kan dat op 70mm worden verkleind tot 0,27m als handmatig wordt scherpgesteld.

De optische constructie bestaat uit negentien elementen in veertien groepen en het voorste lenselement is voorzien van coatings die reflecties moeten tegengaan. Ook zit er een fluorcoating op het glas tegen vingerafdrukken en vocht. Tamron presenteert het objectief als aanvulling op de eerder uitgebrachte 17-28mm f/2.8 en 28-75 f/2.8 voor systeemcamera's van Sony.

De 70-180mm f/2.8 heeft een E-vatting en is daarmee geschikt voor systeemcamera's van Sony zonder spiegel. Het product moet vanaf 14 mei leverbaar worden, maar Tamron geeft aan dat die planning wellicht wordt vertraagd door de coronacrisis. De fabrikant heeft nog geen officiële europrijs bekendgemaakt, al noemden diverse sites eerder al een prijs van 1149 euro. In de VS gaat het objectief 1199 dollar kosten.

Tamron 70-180mm Sony

Reacties (35)


Facebook vraagt gebruikers symptomen van coronavirus op te geven

Door Tijs Hofmans, 7 april 2020 10:18114 reacties

Facebook gaat Amerikaanse gebruikers vragen of ze symptomen hebben die met het coronavirus te maken kunnen hebben. Het werkt samen met wetenschappers die een vragenlijst hebben opgesteld en die met de data de verspreiding van het virus in kaart kunnen brengen.

Facebook werkt voor het onderzoek samen met wetenschappers van de Carnegie Mellon Universiteit, schrijft ceo Mark Zuckerberg in een post. Het sociale netwerk gaat gebruikers een vragenlijst voorschotelen met de vraag of ze die willen invullen. Dat gebeurt op vrijwillige basis en kan ook als de gebruiker geen symptomen heeft.

In de lijst staan vragen over de gezondheid van de gebruikers. Zo wordt gevraagd welke symptomen gebruikers ervaren. De onderzoekers gebruiken de data om een beeld te krijgen van welke ziekenhuizen in de nabije toekomst meer patiënten te zien krijgen en of er ergens extra beademingsapparaten of ventilatoren nodig zijn. Ook is het onderzoek bedoeld om het verloop van de pandemie in kaart te brengen. "Onderzoekers denken dat de data van deze diensten kan helpen met bepalen waar gezondheidsapparatuur nodig is, waar lockdowns verstevigd moeten worden en welke gebieden opnieuw open kunnen gaan", schrijft Zuckerberg.

De Facebook-ceo zegt dat de antwoorden 'niet toegankelijk zijn voor Facebook'. "Het is belangrijk dat we bij onze privacyprincipes blijven en duidelijk beleid hebben voor het gebruik van deze data." Zuckerberg zegt dat hij binnenkort meer details bekendmaakt over hoe het bedrijf dat wil doen. Hij zegt verder dat de functie aanvankelijk alleen in Amerika wordt ingezet, maar bij succes ook naar andere landen kan worden uitgerold.

Facebook is niet het enige bedrijf dat data inzet om de verspreiding van het coronavirus in kaart te brengen. Verschillende landen bouwen hun eigen apps waarbij wordt gevolgd met wie burgers contact hebben. Ook leveren bedrijven zoals Google data aan over waar mensen zich bevinden tijden lockdowns. Eerder al bleek dat Facebook anonieme data aan onderzoekers gaf om het coronavirus bij te houden.

Reacties (114)


WhatsApp beperkt het doorsturen van populaire berichten tot één persoon

Door Hayte Hugo, 7 april 2020 09:58225 reacties

WhatsApp gaat het doorsturen van berichten verder beperken. Berichten die al 'vaak' zijn doorgestuurd, kunnen straks per keer nog maar naar één persoon worden doorgestuurd. De limiet was vijf. Hiermee wil WhatsApp onder meer de verspreiding van desinformatie tegengaan.

Volgens WhatsApp wordt de dienst op dit moment veel gebruikt vanwege het coronavirus. Mensen kunnen nu immers in mindere mate fysiek met elkaar communiceren. Dat heeft volgens WhatsApp als bijeffect dat er 'een significante toename' is te zien in het aantal doorgestuurde berichten. WhatsApp-gebruikers zouden dit volgens de dienst 'overrompelend' vinden. Ook kan dit volgens het platform meewerken aan de verspreiding van desinformatie. WhatsApp wil daarom het grootschalig doorsturen van berichten tegengaan, om de berichtendienst 'een plaats voor persoonlijke gesprekken' te laten zijn.

Concreet kunnen berichten die 'vaak' zijn doorgestuurd, nog maar naar één persoon worden doorgestuurd. Wanneer een bericht 'vaak' is doorgestuurd of populair is, maakt WhatsApp in het bericht niet bekend. Wel schrijft de dienst dat deze berichten een icoon met twee pijlen hebben. Volgens de FAQ van WhatsApp krijgen berichten die vaker dan vijf keer zijn doorgestuurd, dit icoontje. Daarmee lijkt het erop dat een bericht vanaf nu vijf keer kan worden doorgestuurd totdat de nieuwe beperking ingaat en het bericht vervolgens nog maar naar één persoon kan worden doorgestuurd.

Het is niet voor het eerst dat WhatsApp beperkingen oplegt aan het doorsturen van berichten. In de zomer van 2018 begon de dienst met een test in India, waarbij berichten naar maximaal vijf chats kunnen worden doorgestuurd. In januari 2019 breidde de dienst deze functionaliteit uit naar de rest van de wereld. Volgens WhatsApp leidde deze beperking tot een kwart minder doorgestuurde berichten.

Reacties (225)


Productpagina Google Pixel Buds 2 verschijnt kort online bij Amerikaanse webshop

Door Tijs Hofmans, 7 april 2020 09:3352 reacties, submitter: TheVivaldi

Er is meer informatie online verschenen over Googles nieuwe Pixel Buds-oordopjes. De Pixel Buds 2 verschenen op een productpagina die inmiddels offline is gehaald. Daarop is te zien dat de oortjes luidsprekers van 12mm hebben.

De oordopjes verschenen tijdelijk op een pagina van de Amerikaanse elektronicaketen Abt Electronics. De pagina is inmiddels offline gehaald. De website noemde de oortjes Pixel Buds 2, maar in eerdere uitingen en uitgelekte pagina's werd dat cijfer er niet bij genoemd.

Op de pagina was te zien hoe de dopjes '12mm dynamic speaker drivers' krijgen en een 'three point anchor system', waarmee de dopjes ook bij veel bewegen goed moeten blijven zitten. Gebruikers kunnen op de oortjes tikken om muziek af te spelen of te pauzeren, of swipen om het volume te regelen. De dopjes zijn water- en stofafstotend, al stond er op de pagina geen officiële ip-rating. De oordopjes hebben een spatial vent, waarmee gebruikers ook omgevingsgeluid kunnen blijven horen. Daarnaast hebben ze Google Assistant-integratie en ondersteunen ze Googles eigen Fast Pair-technologie, waarmee de oortjes via bluetooth low energy snel aan andere apparaten kunnen worden gekoppeld.

De oortjes stonden voor 179 dollar, omgerekend zo'n 160 euro, te koop op de site. Dat komt overeen met de prijs die Google eerder noemde. De beschikbaarheid van de Pixel Buds 2 is nog niet bekend. Google zei eerder dat ze 'in de lente' zouden uitkomen.

Update: tweaker Ves merkt op dat Nederland op de productpagina van Google niet genoemd wordt als land waar de Pixel Buds uit komen. Wel komen de oortjes uit in Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.

Google Pixel BUds 2

Reacties (52)


Samsung stelt 3nm-massaproductie uit tot 2022 wegens coronacrisis

Door Tijs Hofmans, 7 april 2020 08:5634 reacties

Samsung begint pas in 2022 met de massaproductie van chips op 3nm-procedés. Het bedrijf was aanvankelijk van plan daar eind 2021 al mee te beginnen, maar de coronacrisis maakt dat moeilijk. De levering van apparatuur loopt vertraging op.

De massaproductie op 3nm gaat nu naar het jaar erop, al is niet bekend of dat in het begin van 2022 of later gebeurt. Volgens marktanalist Digitimes ligt de reden voor de latere startdatum bij het coronavirus. Dat verhindert Samsung om de benodigde apparatuur voor het productieproces op tijd te installeren. Samsung heeft al wel een 0.1-versie klaar van een 3nm-procedé waarbij gebruik wordt gemaakt van gate-all-aroundtransistors. Het verbruik van dergelijke kleine chips is veel lager en de prestaties zijn beter, maar ook dat procedé zou pas volgend jaar in gebruik worden genomen.

Samsung is niet het enige bedrijf dat gebruikmaakt van 3nm-procedés. Ook TSMC doet dat. Dat bedrijf was al van plan in 2022 met de massaproductie van start te gaan. Vooralsnog lijkt het erop dat het bedrijf die planning blijft aanhouden. Ook Intel en Global Foundries zijn in dezelfde strijd verwikkeld om zo snel mogelijk kleinere nodes voor de chipproductie te maken.

Reacties (34)


Boeing gaat tweede testvlucht zonder astronauten doen met Starliner-capsule

Door Tijs Hofmans, 7 april 2020 07:3655 reacties

Boeing gaat nog een tweede vlucht met de Starliner-capsule uitvoeren voordat het astronauten naar het ISS brengt. Dat doet het bedrijf nadat de eerste testvlucht deels mislukte. Met de nieuwe vlucht moeten kwetsbaarheden in de software worden opgelost.

Boeing wil een tweede Orbital Flight Test uitvoeren, gelijk aan de eerdere test die eind vorig jaar plaatsvond. De OFT-2 krijgt waarschijnlijk dezelfde vluchtdoelen als de eerste test. Dat betekent dat de capsule in een baan om de aarde moet komen, aan het International Space Station moet koppelen en weer veilig moet landen op aarde. Ook wordt tijdens de vlucht geëxperimenteerd met koerscorrecties en andere procedures die mogelijk nodig zijn tijdens een vlucht. Boeing schrijft niet wanneer het de test wil doen.

Aanvankelijk was het de bedoeling dat er op de tweede vlucht van de Starliner-capsule al astronauten aan boord zouden zitten. De eerste testvlucht in december ging mis toen de capsule in een verkeerde aardbaan terechtkwam. De capsule moest zichzelf met zijn eigen motoren van een suborbitale naar een orbitale baan brengen, maar dat ging mis door een fout in de software. De capsule kon daardoor het International Space Station niet bereiken. Tijdens de evaluatie bleek er ook een tweede 'bijna catastrofale' softwarefout in de capsule te zitten. De NASA wilde daarom dat Boeing nog meer tests zou uitvoeren met de capsule. Nu schrijft het bedrijf dat dat dus gaat om een vluchttest en niet zomaar een grondtest. Dat lag wel in de lijn der verwachting.

Boeing had zelf ook al gerekend op een tweede vluchttest. In januari zei het bedrijf al 410 miljoen dollar opzij te zetten om de financiële gevolgen op te vangen. De ontwikkeling van de Starliner-capsule loopt al heel lang vertraging op. Aanvankelijk had Boeing gehoopt in 2019 al zelf astronauten de ruimte in te kunnen brengen. Het bedrijf ontwikkelt naast andere bedrijven, zoals SpaceX en Sierra Nevada Corp, een commerciële capsule voor bemande ruimtereizen. Dat gebeurt in opdracht van de NASA, dat op die manier minder afhankelijk wil worden van Rusland.

Reacties (55)