HP brengt Envy-laptops met houten afwerking uit

HP brengt zijn Envy-serie laptops in de toekomst ook optioneel uit met een houten afwerking. De Envy Wood-laptops zijn in feite dezelfde machines als eerdere modellen, maar krijgen simpelweg een ander uiterlijk.

HP kondigde de houten modellen aan op de Computex. De houten afwerking in de laptops zit aan de onderkant waar een gebruiker de polsen legt. HP past dat toe op de bestaande Envy 13 en Envy 17, en op de Enxy x360 13 en x360 15. Aan de binnenkant blijven de laptops wel hetzelfde, al komen ze wel uit met nieuwere generaties cpu's.

De laptops komen met drie verschillende soorten 'hout' uit: Nightfall Black with Natural Walnut, Ceramic White with White Birch, en Natural Silver with Pale Birch. De laptops zijn een vervolg op eerdere experimenten die het bedrijf deed met een leren afwerking op laptops.

HP Envy Nightfall Black

HP Envy Ceramic White

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

28-05-2019 • 09:09

75

Reacties (75)

75
72
35
4
0
27
Wijzig sortering
Heel gaaf! Hopelijk is het wel ècht hout en niet een plastic velletje met een houtpatroon.
Het woord hout staat volgens mij niet voor niks tussen haakjes.

Ik zie het ook al voor me. Na een potje flink gamen allemaal splinters in je onderarm :*)
En toch is het echt volgens deze site:
The 2019 Envy 13, Envy 17, Envy x360 13, and Envy x360 15 will each incorporate "100 percent authentic walnut" birch wood for parts of their chassis designs. More specifically, the palm rests and Precision touchpad will have the unorthodox material and even retain the original texture, warmth, and feel of the wood inlay. HP says the material will provide a "unique sensory experience" when compared to the usual plastic, aluminum, or rubberized surfaces found on most other laptops in the market.
"100 procent authentiek walnoten" berkenhout?
Daar zit dan toch nog iets neps aan...
Er moet gewoon een or tussen, of althans iets met dezelfde lading. Je kunt HP moeilijk een fout van die Notebookcheck website aanrekenen.

Zoals Tweakers schrijft:
De laptops komen met drie verschillende soorten 'hout' uit: Nightfall Black with Natural Walnut, Ceramic White with White Birch, en Natural Silver with Pale Birch.
En toch staat het daar ook tussen haakjes :/

edit: In retrospect. Dat is omdat ze HP quoten natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door Bseetje op 23 juli 2024 07:35]

Maar dat is maar 1 woord,, hout,,, in het artikel zie ik geen haakjes. :>
Liever heb ik fineer van plastic.....Al dat geschuur en vernissen zie ik zo niet zitten :)
Hoe doen ze dat met het touchpad vraag ik me af?
Waarschijnlijk een laagje opgelijmd van maximaal 1mm dik. Maar is nog steeds hout :)
authentic walnut birch wood. De benaming slaat al nergens op.

Wat is het dan? Walnoot of berk? Het zijn toch echt twee verschillende soort boompies. Ik zou toch verwachten dat we redelijk snel door dit onzinnige zinnen kunnen concluderen dat we voor de gek gehouden worden.
Walnut is ook een kleurtintomschrijving
Klopt dit wel met "the palm rests and Precision touchpad" want HP heeft altijd Synaptics touchpad,(drivers) als ze eindelijk overstappen dan mogen ze dit ook naar oudere laptops pushen.
Ik denk niet echt dat deze laptops bedoeld zijn om flink te gaan gamen
van hout maakt men ook tafels en bureaus waar men computers op zet of op gebruikt, en ik heb er nog nooit iemand over ehoord, dus het valt wel mee-als het echt hout zou zijn.
Waarom zou het niet kunnen? Kwestie van rekening houden met de heat ouput en voornamelijk de hout afwerking. Wanneer je van dezelfde kennis gebruikt maakt die bijvoorbeeld komt kijken bij het maken van gitaar halzen dan komt het best goed :) Althans, ik heb nog nooit een splinter over gehouden aan gitaar spelen, en de stijl die ik speel gaat over het algemeen net iets lomper dan een gamer die met zijn armen op een stukje hout leunt van een laptop :P

Ik vind het wel een gaaf idee in ieder geval!
Het woord hout staat volgens mij niet voor niks tussen haakjes.
Ik zie nergens haakjes. Dan zou er
HP kondigde de (houten) modellen aan op de Computex
staan. Wel zie ik eenmalig aanhalingstekens staan:
De laptops komen met drie verschillende soorten 'hout' uit
Maar dat is omdat
Nightfall Black with Natural Walnut, Ceramic White with White Birch, en Natural Silver with Pale Birch
natuurlijk geen natuurlijke houtsoorten zijn.
offtopic:
Mod me maar weg, maar ik vind dat iemand die de basisschool heeft afgemaakt mag weten wat het verschil is tussen haakjes en aanhalingstekens. Dat zijn twee totaal verschillende leestekens en de naam van de ene voor de andere gebruiken dient tot niets dan verwarring.
Sorry maar is wel degelijk hout
Walnut: hout van walnootboom (Juglans regia)
White Birch: Papier berk (Betula papyrifera)
Pale birch ja eerder silver birch of ruwe berk (betula pendula)
Je hebt gelijk, walnut is een houtsoort, maar Nightfall Black with Natural Walnut? Matt Damon is een persoon, maar "The Bourne Identity met Matt Damon" toch niet?
Dat klopt, maar ik denk dat het Nightfall Black op rest van de uitvoering slaat dus een donkere laptop met een stukje walnoot hout. Of: "de film the The Bourne Identity met Matt Damon."
Maar goed het geheel is natuurlijk wel marketing BS net als athentic eerder.
Dat heeft niets met spreektaal te maken. Als ik ‘auto’ schrijf, verandert de betekenis niet miraculeus in iets anders als ik het uitspreek.
Hij gebruikt een uitdrukking in spreektaal om te verwijzen naar iets wat in het artikel tussen aanhalingstekens staat.

Blijkbaar kent men de uitdrukking niet? Zie o. a. https://www.trouw.nl/home...halings-tekens-~adc370b4/
Trouw probeert zich hier simpelweg 'uit een fout te lullen'. Dat is het punt met fouten in de Nederlandse taal: als mensen het maar lang genoeg fout blijven zeggen, wordt het vanzelf goed.

Denk bijvoorbeeld aan 'er is een aantal' en 'er zijn aantallen'. Nu zie je terug dat je voor meervoud gerust 'er zijn een aantal mensen' mag zeggen, terwijl dat vanuit de oorsprong echt hartstikke fout is. Nog even en dan is 'hun hebben' en 'me telefoon' gewoon 'correct'. Desalniettemin, een haakje is géén aanhalingsteken.
Splinter Cell wordt als download meegeleverd bij deze houten HP Envy.

Strak design wel.
Heel gaaf tot het gaat rotten of je houtworm krijgt xD sorry beetje flauw maar indien echt hout dan ga ik toch even bedenkelijk kijken wat betreft levensduur en warmte,, aan de andere kant heb ik geen referentie materiaal dus ga maar voor een open instelling. Ik vermoed echter dat het een gelamineerd laagje "echt" hout is. Desalniettemin fancy as fudge in my not so humble opinion.
Heb je dat soort problemen ook aan je houten eettafel? Hout voelt voor de meeste mensen juist prettig aan lijkt me, en heeft vochtregulerende eigenschappen.
Over het algemeen gebruiken mensen op eettafels onderzetters zodat warmte geen probleem is en zit er in de tafel geen processor die zijn warmte kwijt moet.

Vond het wel een relevante opmerking, ook omdat een natuurproduct als hout uitzet en krimpt.
Onderzetters zijn eerder bedoelt om beschadiging/kringen te voorkomen. Hout is behoorlijk goed bestand tegen hogere temperaturen, alleen niet zo goed wanneer het vochtig is (buitenshuis). Daarom krijg je geen garantie op zwart geschilderde kozijnen.

Natuurlijk werkt hout, net als metaal. Het oppervlak van dit stukje is niet erg groot, en ik neem aan dat het goed verlijmd is op de ondergrond.

Voor de afvoer van de interne warmte zal gebruik gemaakt worden van andere systemen dan de plaat waar je je polsen op laat rusten hooop ik. Ik heb een Dell XPS17 met Sandy bridge. De polssteun daarvan kan vooral in de zomer erg warm worden, en ik kan je verzekeren dat dat bijzonder onplezierig is om daar aan te werken.
Zet maar een pan op een onbewerkte houten tafel dat net van het vuur komt en vertel mij dan nog eens dat het alleen voor beschadigingen is. Toegegeven, niet iedere houtsoort reageert daarop.

Omdat hout werkt, kun je niet met reguliere lijmsoorten werken, die laten los. Je hebt iets nodig dat elastisch is. Dan heb je nog vuilopname, oppervlakte aantasting door zweet, etc waar ik mij zorgen om maak.

De warmte hoeft niet via het plaatje waar je je handen op legt, maar het plaatje moet daardoor niet bol/hol gaat staan en moet ook niet door de droogte je zweet absorberen, etc. Zo kan ik nog wel even doorgaan met punten waar de fabrikant aan moet denken.

Maar mijn punt was dat @Jan Bob terecht vragen stelt over de levensduur en warmte. Over het algemeen gaat het bij producten mis zo snel het afwijkt van het reguliere. En fabrikanten passen niet snel hun standaard productieproces aan op 1 speciale uitvoering. Maar ook hier, het zou best goed kunnen gaan.

En volledig eens met wat je zei over de polssteunen trouwens. Heb een laptop met Aluminium behuizing met daarin een nvidia 1060, maar dat is soms erg onprettig met gamen.

[Reactie gewijzigd door 2green op 23 juli 2024 07:35]

Leuk dat je het voorbeeld van een pan noemt maar een processor is geen pan :) . Een processor zal niet beter worden dan 100 graden en bij 105 schakelt hij zichzelf uit. En zover ik weet heeft 90 graden op goed oud droog hout geen effect en zal het ook geen beschadigingen maken.
Ik denk omdat het hout ook echt niet meer moet 'leven' dat ze het prima onder controle hebben, als het hout een beetje leeft zal namelijk de behuizing het zwaar krijgen.
En een laptop is geen houten eettafel natuurlijk, laten wat dat niet vergeten ;)

Voor de rest heb ik alles gezegd over de de mogelijk nadelen van hout en dat een mogelijk ook goed kan gaan.
Anoniem: 120539 @2green29 mei 2019 11:55
Zet maar een pan op een onbewerkte houten tafel dat net van het vuur komt en vertel mij dan nog eens dat het alleen voor beschadigingen is.
Als je iets eetbaars in die pan hebt dan zal het best meevallen; ontbranden doet hout pas vanaf 250°C, en er zijn soorten die dat pas doen bij 350°C doen. M.a.w.: met een droge pan recht van de vlam kun je inderdaad meer doen dan alleen beschadigen, maar praktisch gezien is er niet veel meer aan de hand dan dat je verkleuringen krijgt.
verkleuringen en vervorming inderdaad.
Ik heb al een lange tijd een houten cover op mijn laptop en nee, geen last van splinters, warmte of slijtage (al zal dat laatste wel komen, maar het ziet er eerder mooier dan slechter uit).

Daarnaast bestaat je "fancy as fudge" opmerking niet echt volgens mij (en Google) :).
'Fancy as fudge' zoals @Jan Bob het noemde komt volgens google op 695 pagina's voor.

Valt niet mee dat Googlen ;)
Anoniem: 1322 @2green29 mei 2019 20:36
Ik krijg letterlijk alleen maar recepten voor fudge.. en fantasy fudge..

Als ik met haken zoek dan krijg ik ASMR video's.

Zelfs als ik "fancy as fudge sayings" zoek krijg ik alle fudge uitdrukkingen maar niet fancy as fudge..

Maar ik zal wel gepersonaliseerde zoekresultaten krijgen :Y)
Lol lol lol... ik zal dan maar niet gaan toelichtingen welke resultaten ik krijg ;)

Pro-tip: als je incognito gaat zoeken, dan krijg je de kale niet gepersonaliseerde resultaten, ook handig als je iets wilt opzoeken zonder vervuiling van je eerder zoek opdrachten.

Als je dit in tikt: "Fancy as fudge"
Dan krijg je 654 resultaten met die zin ergens op de pagina. Enkelen daarvan laten heel duidelijk zien dat ze deze uitdrukking om dezelfde reden gebruiken.
Fineer, hoogstens... net zo echt als dat het 'leer' van de Galaxy Note 3 was. Wat ook gewoon plastic was met een leuk stukje bewerking.
Met een groot verschil dat fineer wel degelijk hout is en het leer van de Note 3 geen echt leer. En mag hopen dat het hout op deze laptops erg dun is en daaronder gewoon de laptop behuizing van alu
Meh. Geen idee of het fineer is, daarom zeg ik ook 'hoogstens' :) kan net zo goed plastic/kunststof zijn met een hout-look. En qua textuur kan het zelfs aanvoelen als hout tegenwoordig.
Dat is waar ja haha. Sowieso lijkt me een touchpad van hout/fineer zeeeeer onwaarschijnlijk.
Ik heb zelf binnen mijn studie redelijk wat ervaring met capacitive sensors opgedaan, een touchpad met fineer erop lijkt me zeer waarschijnlijk dat het werkt. De enige echte eis aan de toplaag van zo'n sensor is dat het de sensor van de vinger isoleert, daarom wordt er normaal plastic dan wel glas gebruik maar we hebben hier ook regelmatig gewoon een papiertje erop gelegd en dat werkt ook prima.
laptop behuizing van alu
plastic ;) Vrijwel alle HP’s die ik in handen krijg - ook die uit de envy en omen serie - zijn plastic. Net als alle andere merken btw
HP Spectre en HP EliteBooks zijn per definitie van aluminium. De meeste Envy's ook overigens
Apart, de meeste HP envy laptops die ik heb gezien (zowel in het echt als product foto's) zijn gemaakt van aluminium. De meeste laptop fabrikanten maken hun ultra-books van aluminium. De x360 series zijn sowieso van aluminium.

[Reactie gewijzigd door RebelwaClue op 23 juli 2024 07:35]

Inderdaad. Het ziet er wel classy uit!
Ga daar maar wel vanuit als het zo duidelijk benoemd wordt. Als dat niet zo'n is zou het wel een erg grote PR stunt zijn op een negatieve manier
Denk het helaas wel want het zit ook over de trackpad.
Ik ben bang dat het inderdaad plastic met houtpatroon is. Anders hooguit een flinterdun fineerlaagje.
Het patroon loopt door over het trackpad en wanneer het echt hout zou zijn werkt een trackpad niet, dus vandaar mijn bedenking.
Voor de uitstraling maakt het niet heel veel uit.
Het is waarschijnlijk gewoon een fineer laagje, dit zou prima werken op een touchpad (zie ook: https://tweakers.net/nieu...ction=13017760#r_13017760 )
Het is echt hout. Maar als HP denkt veel van deze laptops te verkopen moeten ze die balk eens uit hun ogen halen.

Het is natuurlijk dun hout, dus niet in hoeveelheden die hout snijden om de kachel mee aan te steken.

Planken kan je er niet van maken, want alleen van dik hout zaagt men planken.

En als je echt krap zit na aanschaf van deze laptop, kan je er altijd nog je tanden in zetten om op een houtje te bijten.

Nou zo kan die wel weer. :+
Als het echt hout is, hout werkt toch? Dan krijg je kieren in mijn beleving..
Op zo'n korte afstand zal dat wel meevallen
Eindelijk een laptop die blijft werken.
Als het echt hout is, hout werkt toch? Dan krijg je kieren in mijn beleving..
Kieren in je beleving :) Welke psycholoog gaat dat oplossen.?

Schuren, plamuren, schuren, gronden en aflakken dan maar.
Idd grote kans dat je scherm gaat klemmen. :+
fineer is meestal goed verlijmd...men gebruikt geen planken in die laptop...je hebt het echt over een zeer dun laagje fineer...meer niet

[Reactie gewijzigd door bArAbAtsbB op 23 juli 2024 07:35]

Lijkt me ook comfortabeler als polssteun dan plastic, een laagje natuurlijk materiaal. :)
Anoniem: 1322 28 mei 2019 09:34
Voor de mensen die dit mooi vinden en Apple apparaten hebben, check ook Rauw Store:
https://rauwstore.nl/

Ze maken iPhone en Macbook covers van diverse soorten hout (bamboe, walnoot, ebben, etc).

Leuk klein Nederlands bedrijf en je kunt ook covers maken met bedrijfslogo (wat erg goed lukt).

Lol, ongewenst.. Zeker omdat het Apple is? Wat een moderatie systeem hebben ze hier, zeg...
Indien mensen denken dat ik reclame maak: Ik werk niet voor Rauw, ik ken ze verder niet en ik heb geen aandelen. En ik mag best reclame maken voor iets dat zeker relevant is op dit reclame artikel van HP :+

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1322 op 23 juli 2024 07:35]

Pfoeh da's wel heul mooi inderdaad.. nu heb ik net een Xr gekocht met wallet-case erbij (ben groot fan van wallet-cases) maar anders was dit wel heel leuk geweest inderdaad.
tis gewoon verkapt reclame maken wat je doet...daarom hebben er misschien mensen je een -1 gegeven....maar stoor je vooral niet aan de rating hier op tweakers....het systeem wordt actief misbruikt en de admins doen er niets aan.
Ziet er gaaf uit maar vind toch dta we beetje van het hout moeten afstappen ivm millieu
Tja, want alluminium en plastic zijn immers veel milieuvriendelijker toch?
Is zoethout ook mogelijk?
Anoniem: 658174 28 mei 2019 10:07
Als het van echt hout is zou ik het wel heel origineel en mooi vinden. Heb geen laptop nodig maar nu begint het toch wel beetje te kriebelen
Dit ziet er echt heel erg tof uit! Het maakt mij persoonlijk niet uit of het echt hout is of plastic, als de feeling maar ongeveer hetzelfde is.

Ik vind het wel heel chique, ben heel benieuwd hoeveel je extra hiervoor moet gaan betalen (hopelijk niet veel), ik zie mijzelf wel met zo'n laptop in elk geval.
Goh, die donkere laptop bij het artikel is wel erg mooi. Zouden fabrikanten vaker moeten doen!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.