De Canadese hacker en Team Xecuter-lid Gary Bowser stemt in met het betalen van 10 miljoen dollar aan schadevergoeding aan Nintendo. Bowser betaalt de schadevergoeding voor het handelen in consolemods, waarmee illegale games gespeeld kunnen worden.
Maandag hebben Nintendo en Bowser een schikking getroffen in de rechtszaak die Nintendo tegen Bowser aanspande. Naast het betalen van de schadevergoeding moet Bowser zijn activiteiten staken die inbreuk maken op het auteursrecht van Nintendo. Ook moet hij alle data en hardware die hiermee te maken hebben vernietigen.
Tegen Bowser werden meerdere rechtszaken aangespannen en in een van deze rechtszaken bekende hij eerder deze maand al dat hij modchips voor de Switch heeft verkocht. Hiervoor moet hij 4,5 miljoen dollar aan Nintendo betalen en krijgt hij mogelijk ook nog een gevangenisstraf. Hier komt de schikking van 10 miljoen dollar van de uitspraak van afgelopen maandag bovenop.
Bowser zou een belangrijke spil zijn geweest in Team Xecuter, dat door Nintendo wordt omschreven als 'internationaal netwerk van piraterij'. Bowser en een andere verdachte werden eind 2020 gearresteerd voor hun betrokkenheid bij Team Xecuter. Naast het handelen in de illegale mods, worden leden van het team ook beschuldigd van fraude.
Volgens Nintendo handelt Bowser sinds 2013 in accessoires om de beveiliging van Nintendo-consoles te omzeilen. Naast mods voor de Switch hebben Bowser en zijn team ook modchips voor de 3DS en NES Classic Mini verkocht.