Facebook voegt stille modus toe om gebruikers controle te geven over activiteit

Facebook introduceert Quiet Mode, een functie waarmee gebruikers tijden kunnen instellen die aangeven wanneer de app 'stil' moet zijn. Wanneer de stille modus actief is, worden de 'meeste' notificaties geblokkeerd en kunnen gebruikers niet zomaar gebruikmaken van de app.

Met Quiet Mode wil Facebook mensen helpen hun tijd op de app te beperken. Volgens een blogbericht zouden gebruikers namelijk vanwege het coronavirus moeite hebben met het beperken van hun tijd online. Dit zou zijn vanwege nieuwe routines en het thuisblijven waar mensen nu mee te maken hebben. Met Quiet Mode kunnen deze mensen hun dagen beter indelen en focussen op familie, vrienden, slapen of werken, zo stelt Facebook.

Gebruikers kunnen de functie vinden in het Your Time on Facebook-dashboard, zo schrijft onder meer The Verge. Hier kunnen gebruikers aangeven tussen welke tijden en op welke dagen de stille modus actief moet zijn. Wanneer gebruikers de app openen terwijl Quiet Mode actief is, krijgen ze een beeldvullende melding waarin staat dat de functie actief is en voor hoe lang deze functie nog actief is. Gebruikers kunnen er dan voor kiezen om de stille modus uit te schakelen en alsnog gebruik te maken van de app. Ook 'de meeste' pushnotificaties worden tijdens deze tijden geblokkeerd. Volgens Facebook is het bedrijf wettelijk verplicht om bepaalde notificaties, zoals die over privacy-updates, wel door te sturen.

Naast de Quiet Mode, krijgt het Your Time on Facebook-dashboard meer wijzigingen. Zo kunnen gebruikers straks hun wekelijks gebruik hier terugzien en bijvoorbeeld zien of ze de afgelopen week meer of juist minder gebruik hebben gemaakt van de app. Hier gaat Facebook ook weergeven of de gebruiker overdag of juist 's nachts actief is geweest op het platform en er is een teller die weergeeft hoe vaak de gebruiker op het platform is geweest. De Quiet Mode-update wordt nu gefaseerd uitgebracht naar iOS-gebruikers. Android-gebruikers krijgen de update vanaf mei.

Facebook Quiet Mode

Door Hayte Hugo

Redacteur

10-04-2020 • 09:42

38

Reacties (38)

38
36
16
1
0
9
Wijzig sortering
En dat kan niet in het notificatiecenter van je phone?
Niet per app. In ieder geval niet bij Android en iOS. Je kunt wel een algehele stille modus aanzetten, of per app de notificaties geheel uitzetten, maar niet op bepaalde tijden.
Op iOS kan dat wel met schermtijd? Kan je (zelf of als ouder) ook instellen dat je max een uurtje per dag van app A of B gebruik mag maken. Als de tijd om is onderdrukt ie ook notificaties. En je kan gebruikstijden instellen; eg: tussen 20.00 en 07.00 mag de app niet gebruikt worden.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 23 juli 2024 09:38]

Daar had ik niet aan gedacht inderdaad, ik gebruik schermtijd niet, vandaar. Kan dit ook bij Android dan? En wordt het gebruik van apps zelf dan ook niet geblokkeerd?

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 23 juli 2024 09:38]

Op Android zijn er genoeg manieren, b.v. met Tasker (zit zelf nog op Android 4.4 dus weet niet wat er tegenwoordig ook ingebakken zit).
Kan je meldingen ook op locatie gebaseerd uitzetten via schermtijd?
Hmm dat weet ik niet zeker, ik kan me niet herinneren zoiets gezien te hebben. Wel kan dat wellicht met een Automatisering via de Opdrachten-app. (Aldanniet in combinatie met de woning-app?)
Met een automatisering lukt het maar dat is niet storen voor alle apps, ik zoek voor 1 app.
Je kunt per app notificaties volledig aan/uit zetten. Als het niet essentieel is zet je ook geen notificaties aan. Zo snap ik niet waarom mensen van alle apps notificaties aanzetten, waardoor ze dagelijks/uurlijks worden gespamd met ieder klein scheetje in alle spellen die ze hebben. Toen ik Facebook nog had telde ik die ook als niet-essentieel, dus notificaties stonden uit. Geeft al behoorlijk meer rust.

[Reactie gewijzigd door stuiterveer op 23 juli 2024 09:38]

Dat is precies wat ik zeg. Maar dat kan dus niet op bepaalde tijden. Dan moet je door de instellingen heen, zoeken naar de app, en dan de meldingen aan of uit zetten. Als ik met een spelletje bezig ben, wil ik wel meldingen ontvangen, maar als ik aan het werk ben hoef ik die meldingen niet te krijgen, maar wil ik wel meldingen krijgen van emails of whatsappberichten. Dat kan standaard dus alleen door alle andere meldingen stuk voor stuk uit te zetten.
Precies. Ik krijg alleen notificaties van email (stil) en whatsapp (alleen privé berichten met geluid, groepsberichten op stil)
Rest staat uit want kan wachten tot later.
Als je OS daar ondersteuning voor aanbied.
Dat is niet een staandaard feature op Android zover ik weet.
iig niet op mijn Galaxy-S8 met Android 9.
Instellingen -> Apps -> Meldingen
In ieder geval op mijn Samsung A8 met Android 9, dus ik gok ook op jouw S8
Check https://i.imgur.com/ruRnOXj.png
Daarmee zet je alle meldingen uit tot je ze weer aan zet. Dit kun je ook per app doen, maar dat is vrij omslachtig.
hier wordt al jaren achter gevraagd door ouders en leerkrachten, maar nu pas vinden ze het nodig om het te implementeren als ze er weer een PR-verhaaltje rond kunnen hangen.
Wees maar zeker dat ze uitgebreid getest hebben dat deze functie er niet zal toe bijdragen dat mensen minder gaan Facebooken. Dit is net als een post-it op een pakje sigaretten kleven waarop je geschreven hebt dat je gestopt ben met roken tussen 9u en 17u...
Want eerder konden ze er geen PR verhaaltje om hangen?
Ik heb ondertussen al meer dan een jaar stille modus(*) en ben er heel tevreden van.

(*) https://facebook.com/help/delete_account
Inderdaad, Hoewel ik mijn account niet opzeg (ivm werk gerelateerdere zaken) heb ii zo’n vijf jaar geleden de FB app van mijn phone gegooid, buiten dat het flink batterij besparing opleverde geeft het ook nog eens rust 👍 Jammer dat Whatsapp nog van FB is want daar kom ik nog niet onderuit..
Ik heb er wel eens aan zitten denken om bijvoorbeeld Signal te nemen en de meldingen van Whatsapp uit te schakelen. Berichten ontvang je wel, maar je wordt niet op de hoogte gebracht. Iedereen die van jou verwacht berichtjes te lezen kun je dan laten weten dat je Signal (of iets anders) gebruikt en dat je Whatsapp eens in de paar dagen leest. Willen ze eerder reactie --> Signal.
Ik gok wel dat dat werkt: je bepaalt zelf wanneer je je info van Whatsapp haalt en je update de verwachtingen van je contacten en die hebben er dan baat bij om Signal te gebruiken.
Zo heb ik het ook gedaan. Volgens mij was mijn status ook iets van "Ik gebruik WhatsApp zonder notificaties" en dat werkte oké. Gelukkig kon ik een jaar geleden helemaal van WhatsApp af, mijn directe omgeving werkte goed mee.
Dit werkt bij mij in mn omgeving helemaal niet, je mist dan een hoop, ook bij het socializen/uitgaan, ben je iemand kwijt, dan gaat deze jirt een andere app installeren puur omdat jij dat wel hebt...
Een (bewuste) omgeving die meewerkt is wel een vereiste inderdaad. Nadat de mensen van wie ik niet graag iets mis over op Signal waren, heb ik WhatsApp pas verwijderd. Mijn ervaring is dat er daarna nog wel wat overstappen. Ik denk dat het ook hielp dat ik sowieso niet zo'n fan ben van groepsapps.
Privé gerelateerd is dit prima te doen maar helaas zie ik nog vaak genoeg dat bedrijven ook Whatsapp gebruiken om snel informatie te delen..
Dit. De FB app is een draak, tijdje later mijn account ook maar verwijderd. Zelfde voor Youtube gedaan, gebruik nu gewoon de site.

Signal krijgt steeds meer populariteit lijkt het, krijg steeds meer meldingen dat mensen er nu ook gebruik van maken.
HAHA ja inderdaad, ik heb de mijne gehibernate das bijna hetzelfde als delete maar dan kun je eventueel nog herstellen. Heb inmiddels een fake Facebook account gemaakt omdat je er toch niet vanaf raakt. Sommige restaurants scholen verenigingen e.d hebben helaas alleen een Facebook pagina waarop info staat ipv een website.
Ja en ik heb hetzelfde gedaan deze week, oke dan ''mis'' ik wat dingen maar ja pech dan maar.
vanwege het coronavirus
Heerlijk stukje PR toch, tactisch gebruik maken van een situatie om jezelf beter te presenteren dan dat je bent. FOMO principe, natuurlijk wil facebook dat jij liever nonstop op facebook zit, meer data, meer reclame, meer inkomsten. Maar omdat tijdens corona iedereen zich natuurlijk van z'n beste kant laat zien met hulpmiddelen en features, goed moment gekozen voor facebook.

Een verslaving stel je niet uit, die compenseer je later. Kantoortijden niet roken? Rook je er 3 extra in de ochtend en na werk, facebook uit tijdens kantoor? Even dat uurtje extra in de ochtend, extra uurtje als je klaar bent. Oja, die pauzes? fuck socializen en even 'zen', dat is even je facebook tijd inhalen. En omdat je dan meteen een hele rits met berichten en nieuws moet doorlezen, zal je totale tijd ook weer stijgen, waar je tussendoor misschien even kort naar bericht keek, lees je nu alles aandachtig door, misschien dat je precies dat belangrijke nieuws heb gemist tijdens je 'quiet hours'.
Ik vind het grappig dat ze dit juist doen op een tijd waar mensen juist meer tijd over hebben en juist minder persoonlijke contact zouden mogen hebben met elkaar waardoor juist (verwacht ik) meer gedeeld zou worden op de social media. Betekent natuurlijk niet dat het geen goede optie is maar alleen voor mij gevoel een rare tijd om het in te voeren.
Ik vind het "grappig" dat elke keer als er vele vraagtekens bij FB wordt gezet bij een van de laatste nieuwsartikel die zij plaatsen (Facebook vraagt gebruikers symptomen van Coronavirus op), dat ze daarna met iets positiefs komen.
Ik niet: ik vind voor het beleid omtrent je klanten de grenzen van de wet opzoeken een blijk van slechte intentie en zelf verachtelijk.
Gisteren was het in het nieuws dat behalve smartphonefabrikanten (die dat al jaren doen) nu ook chipsetmakers actief met testresultaten sjoemelen. Iedereen weet dat het niet ok is, zelfs de fabrikanten, maar toch levert dat geen resultaat op. Het lijkt dus gewoon te mogen, eigenlijk wil je een wet die de intenties van bedrijven/organisaties zuiver houdt. Als het twijfelachtig kan zijn: niet doen.

Ik probeer het dan te vergelijken met het CE-keurmerk: dat is meer een algemene richtlijn voor waaraan producten technisch gezien moeten voldoen qua veiligheid, zonder heel concreet te zijn.
Dat werkt dan in de praktijk niet altijd even goed, maar dat is misschien ook een kwestie van handhaven. Zolang de veiligheid van een product aantoonbaar niet goed is en blijkt dat dit volgens de geldende normen niet had moeten kunnen, kun je stellen dat je als fabrikant fout zit. En nu kunnen we dat volgens mij formeel niet eens vaststellen.
Personen die Facebook gebruiken zijn geen klanten van Facebook, dat zijn de adverteerders. Hou dat altijd in je achterhoofd. Iedere actie die ze uitvoeren is er op gericht om te zorgen dat jij als persoon data blijft genereren. En het liefst ook steeds meer. FB-gebruikers zijn alleen maar oogballen voor advertenties en data-generators voor advertenties.
Ik niet: ik vind voor het beleid omtrent je klanten producten de grenzen van de wet opzoeken een blijk van slechte intentie en zelf verachtelijk.
Fixed that for you. En niet eens om bijdehand te doen, maar dit maakt wel duidelijk dat een groot onderscheid is tussen gebruikers en klanten. In ieder geval voor Facebook.
Anoniem: 632581 10 april 2020 11:48
Ik hoop dat ze een instelling implenteren dat ik niet elke keer de melding krijg van; Ken je dit persoon?.
Sinds die ticker rechtsboven is weggehaald (en dat was in 2012 ofzo), is het wel duidelijk dat het niet meer draait om wat vrienden doen, maar dat het nog alleen maar om geld verdienen gaat.

Ik kijk er echt heel af en toe nog op, en bijna alles is of reclame of stompzinnige zooi.
Met Quiet Mode wil Facebook mensen helpen hun tijd op de app te beperken. Volgens een blogbericht zouden gebruikers namelijk vanwege het coronavirus moeite hebben met het beperken van hun tijd online. Dit zou zijn vanwege nieuwe routines en het thuisblijven waar mensen nu mee te maken hebben. Met Quiet Mode kunnen deze mensen hun dagen beter indelen en focussen op familie, vrienden, slapen of werken, zo stelt Facebook.

Het is te triest voor woorden dat de mensheid dit nodig heeft. Wat voor compleet ontspoorde maatschappij leven we?

Als je zelf dit niet kunt "reguleren", jammer dan. Dat is dan je eigen probleem. Een bedrijf hoeft dit niet op te lossen voor mij. Doet me ook erg denken aan die "MoNo" bullshit.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.