Ten eerste denk ik dat zo'n app idee vast is gemaakt met de beste bedoelingen, ook al bestaan hierover gemengde gevoelens. Gezien de compleet begrijpelijke discussie over privacy.
Ik heb een aantal bezwaren hiertegen, ten eerste is de data kwaliteit van het aantal besmettingen in Nederland zeer slecht, waar deze App gebruik van zal moeten maken. Bron hiervan:
https://medium.com/@tomas...ple-will-die-f4d3d9cd99ca
Een voorbeeld van een land dat veel test wat in die bron naar voren komt is een ander dichtbevolkt land, namelijk Zuid-Korea.
Er zijn 3 keer meer inwoners in Zuid-Korea dan Nederland, dus deel de getallen door 3 voor een vrij directe vergelijking, bevolkingsdichtheid per m² is groter in Zuid-Korea en zo zijn er vast meer verschillen, maar dat even terzijde:
https://allecijfers.nl/ni...n-covid19/#Corona_bronnen
Totaal getest in NL tot en met vandaag: 37.444 mensen
https://www.algemeiner.co...s-testing-and-competence/
Totaal getest in Zuid-Korea eind maart: 395,194 mensen.
Gedeeld door 3: 131,732 mensen zouden we in Nederland vorige week getest moeten hebben om dezelfde data kwaliteit als Zuid-Korea te hebben.
Zo'n app werkt dus alleen als de data kwaliteit op peil is en daarvoor wordt niet genoeg getest in Nederland.
Voordat je merkt dat je ziek bent kan je al mensen besmetten en als je al wordt getest moet je goed ziek zijn en in een risicogroep zitten, dus ik denk echt niet dat het uiteindelijk een meetbaar effect zal hebben.
Wat volgens mij hooguit een effect kan zijn is dat de groei van de besmettingen een klein beetje wordt afgeremd, maar niet genoeg zodat we het kunnen gaan merken.
Zonder daadwerkelijk op grote schaal op besmetting met het virus te testen, of op antilichamen: de mensen die immuun zijn geworden omdat ze beter zijn geworden na het coronavirus en de covid-19 ziekte gehad te hebben kunnen we niet voorkomen dat het aantal besmettingen en de drukte in de ziekenhuizen (exponentiëel!) toe zal nemen.
Naar mijn mening is op dit moment de universiteit Delft heel goed en pragmatisch bezig door extra beademingsmachines te ontwikkelen en te bouwen, om op korte termijn de capaciteit van onze IC's te kunnen vergroten voor covid-19 patiënten. Want de stijging van het aantal besmettingen in Nederland zet gigantisch door met of zonder zo'n app.
En naar mijn mening moeten we veel meer afstand moeten gaan houden dan 1,5 meter. Een nies met daarin het coronavirus komt tot 8 meter ver volgens MIT onderzoekers:
https://www.deccanchronic...ger-in-air-for-hours.html
En volgens deze procedure van ons eigen RIVM voor een huisbezoek bij covid-19 patiënten moet er 2 meter afstand worden gehouden:.
https://lci.rivm.nl/sites...met%20twee%20personen.pdf
Als IT de coronacrisis kan helpen, laten we dan beginnen met proberen om praktisch proberen te helpen, dus help met efficiënte productie van hulpmiddelen voor in de zorg, of ontwikkel een apparaat wat snel op de IC gebruikt kan worden, of grondstoffen efficiënter kan aanleveren en probeer de mensen die dit doen te steunen.
Maar laten we alsjeblieft geen apps bouwen hiervoor, bouw dan liever een super verslavende game app waardoor er wat meer mensen thuis blijven, of een app die alleen al meet hoeveel andere mensen je tegen komt in totaal, of hoeveel tijd je buiten je eigen perceel bent geweest.
En ga niet vaker dan 1x per week boodschappen doen, ook daar kunnen we een app voor krijgen.
Dit soort berichten van onze staat lijken volgens mijn eigen bescheiden en ongezouten mening puur langs te komen als afleiding en zo'n app zal onmogelijk dezelfde impact kunnen hebben als het advies van de WHO om simpelweg zoveel mogelijk mensen te testen.
Onze overheid beschikt blijkbaar niet over de capaciteiten om de noodzaak hiervan in te zien en doet in plaats hiervan schijnbaar pogingen om ons af te leiden met dit soort berichten waarmee valse hoop wordt gekweekt. De meeste mensen hebben een telefoon, dus als er een anti corona app komt dan voelt de meerderheid zich veilig lijkt het idee te zijn.
[Reactie gewijzigd door rl3 op 23 juli 2024 21:39]