Google haalt lokale smarthome-aansturing voor Assistant uit previewfase

Google heeft de Local Home SDK uit de bètafase gehaald. Ontwikkelaars kunnen daarmee kleine Assistant-apps ontwikkelen die kunnen communiceren met compatibele slimme apparaten in huis, zonder dat het commando eerst via de Google-cloud gaat. Dat moet sneller gaan.

Mocht een local action echter niet bij zijn beoogde doel terechtkomen, dan valt Assistant terug op de cloud om op die manier te proberen het commando alsnog over te brengen. Apparaten kunnen ontdekt worden over het lokale netwerk via mdns, udp en upnp, en applicaties moeten geschreven worden in JavaScript, schrijft Google.

Local Home Control werd tijdens Google I/O in 2019 aangekondigd en was sindsdien beschikbaar als developer preview. Google acht de software nu dus volwassen genoeg om te worden vrijgegeven aan het algemene publiek. Google spreekt van de mogelijkheid om 'lokale slimme apparaten' te bedienen, maar geeft verder geen details over wat er precies bediend kan worden. Het is aannemelijk dat in ieder geval smarthomehardware in dit plaatje past.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

07-04-2020 • 14:07

19

Reacties (19)

Sorteer op:

Weergave:

Betekend dit dat de Assistent dus minder naar de Cloud zal communiceren? Ben benieuwd of men kan bevestigen dat er minder communicatie is die dus ook niet meer afgeluisterd kan worden.
Het is gewoon luisteren naar hetgeen je Google toestemming voor hebt gegeven, afluisteren zou zijn als je geen toestemming zou geven ;)

In theorie kan je nu zonder internet je lokale spul besturen met je stem. Maar dat zegt niet dat die commando's later alsnog naar Google worden gestuurd, wat mij vrij logisch lijkt want je hebt indien je dat gebruikt ook mee ingestemd dat Google een history bij houdt van wat je er aan vraagt en daar valt dit ook onder. indien je ook hebt ingestemd om Google je spraak-history bij te laten houden...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 06:53]

Die spraakcommando geschiedenis kan je wel uitzetten en ook ten alle tijden inzien via Nu Account.

[Reactie gewijzigd door calvinturbo op 23 juli 2024 06:53]

Klopt maar als je dat dus aan hebt, lijkt het me zeer plausible dat die omzetting lokaal gebeurd maar alsnog naar Google wordt gestuurd wat je hebt gezegd, zodat die geschiedenis juist bijgehouden kan worden.

Heb mijn post iets aangepast om te verduidelijken.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 06:53]

Als er dus gebruik gemaakt wordt van deze SDK wel dus.
Dus eindelijk weer een Nest-thermostaat kunnen aansturen vanuit Homey/Domoticz/Hassio etc.?
Bij Home Assistant was het al mogelijk. Hiervoor moest je een setup maken waarbij de commando's via de SDK middels een Google Actions applicatie in 'preview' modus alles doorstuurde naar HA middels een DNS server. Lichtelijk omslachtig, maar ik heb dit al ongeveer een jaar draaien. Heeft altijd goed gewerkt. Recentelijk zijn er wat breaking changes in HA geweest, waardoor ik alles opnieuw moet instellen. Ivm. een nieuwe provider heb ik dit even voor me uit geschoven. Hopelijk versimpeld dit het geheel.
Kan dat nu niet dan? Ik gebruik openhab en kan lokaal alles aanroepen. Openhab heeft een eigen cloud. Ik verbind dan alles naar de openhab cloud (die ik zelf host).
Heb sinds kort ook een Homey en dat is inderdaad een van de dingen die ik mis, waar helaas weinig aan gedaan kan worden door Homey zelf op dit moment. Ben echter bang dat deze SDK daar weinig bij gaat helpen, het klinkt eerder alsof straks het aan google vragen of de lichten uit mogen mogelijk iets sneller gaat; omdat de Google Home dus binnen het netwerk tegen de Homey kan gaan praten ipv via de Google en Homey servers.
Hoezo vind je dat een kleine verbetering?
Als die tijd zou halveren, OF als het betekent dat we niet meer afhankelijk zijn van een werkende internetverbinding, dan is er toch een boel gewonnen?
Google haalt lokale smarthome-aansturing voor Assistant uit previewfase
Ik dacht bij het lezen van deze kop even dat ze functionaliteit weghaalden, maar ze maken het gelukkig juist beschikbaar :)
Ik heb altijd het idee dat de langste round trip mijn stem vertalen is, waar de home precies op blijft hangen telkens kan ik helaas niet zien. Maar ik spreek wat in dan gaan de lampjes knipperen en pas als mijn lampen dan uit aan het gaan zijn reageert hij met Ok.
Alleen weer bruikbaar met zo'n stomme speaker. Dat wil ik nou net niet. Ik wil tegen mijn telefoon zeggen dat het licht aan moet en er gewoon een call naar mijn API gaat die het licht aandoet. Daar gebruik ik nu IFTTT voor, maar die ondersteunt alleen nog maar Engels. Wel grappig, maar ik wil het nu zo langzamerhand ook wel in het Nederlands kunnen gebruiken.
Is dit voor alle apparaten of alleen voor de Home Mini met de nieuwe AI chip?
Volgens mij is dit software die op de ontvangende kant (smart home device) gezet moet worden door de fabrikant, waardoor de google home kan opvragen of het commando direct naar het device kan in plaats van via de cloud. Het gaat hierbij volgens mij niet om lokaal text to speech, dat gebeurd misschien gewoon nog in de cloud.
Thanks! Dit zou een goede ontwikkeling zijn. Hopelijk gaan de domotica fabrikanten hiermee snel aan de slag.
Betekent dit dat ik hiermee 'commando's' naar bijvoorbeeld mijn Hubitat kan sturen en zo geheel 'internet-loos' domotica kan gebruiken mét Google Home slimme speakers?

Ik bedoel, het hoeft niet meer te doen in feite dan letterlijk wat ik zeg als tekst naar de Hubitat als commando te sturen...

Als dat écht is hoe het werkt zou dat wel écht stoer zijn! Grootste euvel wat ik heb mbt domotica is dat, ondanks de Hubitat welke geweldig is en álles lokaal kan, je voor spraakaansturing nog steeds afhankelijk bent van een cloud dienst.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.