Google maakt 'ogen open-check' mogelijk bij Face Unlock op Pixel 4

Pixel 4-gebruikers kunnen er voortaan voor kiezen dat ze hun ogen moeten openhouden om in te loggen met Face Unlock. Die optie was er voorheen niet, wat tot kritiek van gebruikers leidde. Op die manier kon bijvoorbeeld de telefoon van een slapende persoon worden geopend.

Google heeft de functie toegevoegd via een software-update voor de Pixel-telefoons. Het gaat om een optionele functie in de instellingen. Gebruikers kunnen daarmee instellen dat ze hun ogen open moeten hebben als ze de telefoon met hun gezicht ontgrendelen. De functie is standaard ingeschakeld, maar kan dus worden uitgezet. Google kreeg vorig jaar kritiek van gebruikers toen bleek dat Face Unlock ook werkte met de ogen dicht. Critici zeggen dat daarmee niet alleen de telefoon van een slapende persoon kan worden geopend, maar ook die van een verdachte als die niet meewerkt met de politie. In Face ID van de iPhone kan vereist worden dat de gebruiker zijn ogen openhoudt. Google zei destijds al 'dat Face Unlock in ontwikkeling was', maar sprak niet over deze specifieke functie.

Google erkende vorig jaar al dat het mogelijk was een telefoon te ontgrendelen zonder de ogen open te houden. Het bedrijf waarschuwde daar ook al voor op de informatiepagina van de telefoons. Voordat de telefoon op de markt was, waren er wel productpagina's te zien waarop deze nieuwe instelling stond, maar in de uiteindelijke verkoopmodellen zat die niet. Google raadde gebruikers aan een pincode te gebruiken in plaats van Face Unlock.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

07-04-2020 • 11:28

58

Submitter: Ikkerens

Reacties (58)

58
57
39
3
0
13
Wijzig sortering
Maar dan nog; iemand ligt knock-out, dan kan een ander persoon de ogen van de desbetreffende K.O. patiënt openhouden en kan de telefoon alsnog ontgrendeld worden.

Een pincode lijkt me nog steeds het veiligst in deze. Zelf maak ik hier ook gebruik van.
Misschien is de data op jouw telefoon zo belangrijk of heb je enorm veel wilskracht, maar als iemand bereid is mij K.O. te slaan om mijn telefoon te ontgrendelen denk ik dat mijn pincode ook niet meer veilig is.
Dit dus, als iemand er echt in wil komen dan zijn er heel wat al dan niet agressieve alternatieven.
Maar dan nog, je gezicht gebruiken om je telefoon te unlocken gaat toch wel richting de schijnveiligheid. Ik maak er inmiddels al een gewoonte van om mensen die hun telefoon op tafel leggen met face unlock, de telefoon te pakken wanneer ze niet kijken. Dan hun aandacht vragen terwijl je de telefoon richting hun houd, ze kijken in hun eigen telefoon, en unlocked. Noem me simpel, maar het blijft leuk.

Die XKCD comic heeft inderdaad nog wel een punt. Natuurlijk moet security praktisch zijn en niet teveel in de weg zitten en voldoende bescherming geven voor waartegen je het wil beschermen. Maar face unlock is toch wel iets wat ook zonder je intentie kan triggeren. Met fingerprint is dat minder.

Het mooiste zou zijn als je authenticatie kan combineren op basis van locatie. Met andere woorden, op je werk/school en thuis face unlock. Andere locaties fingerprint + face unlock. Of in combo met pincode. Whatever je maar wil.
Met Tasker kan dat vast. Mijn telefoon is uit 2013, maar heb hem zo ingesteld dat er geen slot of zit wanneer hij verbonden is met mijn thuis-Wifi.
Dat kan met Android Smart Unlock ook. Maar niet met het combineren van authentications helaas.
Hmm wat bedoel je daar precies mee?
Gewoon zo instellen:
https://nl.dreamstime.com...-vissenmond-image36208736

Dan kan je mijn aandacht vragen wat je wilt maar zal je naast mijn aandacht vragen ook nog snel een citroen in mijn mond moeten stoppen :Y)
Ik denk dat de meest voorkomende use case hiervan was om mogelijk jaloerse partners uit je telefoon te houden en niet zozeer een dief die je KO aan het slagen is.
Telefoon kan veel te veel dingen tegenwoordig zoals internet bankieren. Dit maakt het voor criminelen interessant. Gezicht herkening moet snel en vlot zijn. Hoe meer dingen er gecheck moeten worden, meer vertraging.

[Reactie gewijzigd door eliasje op 22 juli 2024 21:44]

Anoniem: 1350842 @eliasje7 april 2020 13:00
Maar je twee statements spreken elkaar een beetje tegen. Het moet niet snel en vlot zijn, het moet veilig zijn juist omdat er zoveel op staat.
Maar absolute beveiliging zal toch nooit bestaan, niet door de technologie maar omdat we mensen zijn en je altijd fysiek bij iemand kunt komen.
Denk dat als we ipv fysiek nou bijvoorbeeld allemaal in the matrix zijn, dat t nog erger en niet beter wordt.
Zie ook: briefje met wachtwoorden naast je computer is veiliger dan je wachtwoorden in een bestand opslaan op je internet connected computer
Toch heeft Apple daar met FaceID volgens mij iets tegen gedaan. Ik kan het zo 1,2,3 niet terugvinden, maar er was iets dat als FaceID vingers detecteert rond de ogen dat hij dan alsnog *niet* unlockt.
Die vingers blokkeren het gezicht waardoor het gezicht niet meer helemaal zichtbaar is. Maar je hebt daarvoor van die chirurgische oogklemmen waarmee je de ogen ook open kunt zetten zonder de vingers te gebruiken, OF gewoon secondelijm werkt waarschijnlijk nog makkelijker/sneller.
Ik denk als je zo diep moet graven om de beveiliging te omzeilen dat het wel goed zit.
Nou vind een tube seconde lijm toch niet echt diep graven voor een overvaller.
Een overvaller gaat denk ik niet snel zo ver om een iPhone te unlocken. Het unlocken maakt namelijk nog steeds niet dat je hem kan resetten en doorverkopen :P Dan kan je beter met een pistool zwaaien of een paar flinke t****gklappen geven op iemands knieschijf tot ze hun pincode en iCloud-wachtwoord opgeven. Dat is a.) een stuk sneller, b.) kost minder moeite, c.) als iemand dan zo snugger is geweest om “Hey siri, van wie is deze telefoon” oid te roepen (dan blokkeert FaceID) krijg je het er alsnog direct uit zonder verdere vertraging. :+

Men gaat als ze je overvallen echt niet de moeite nemen om je knock-out te slaan om je ogen open te lijmen om zo toegang te krijgen tot je telefoon... En enkel jouw data, want zonder wachtwoord krijg je nooit van je lang zal je leven de iCloud-lock er af.

Tenzij je al een doelwit bent natuurlijk, maar dan denk ik zomaar dat je gezichtsherkenning uitzet juist vanwege dit soort fratsen.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 21:44]

Mwah. Met een beetje waterboarding krijg je die PIN code ook wel. Als je iemand KO wilt slaan zal je ook geen moeite hebben met waterboarding of andere martelopties.
Heb het niet alleen over K.O. slaan, de politie kan bv ook bij een patiënt in het ziekenhuis hier misbruik van maken.

Met faceunlock heb je helemaal geen garantie. Met een pincode wel, die kun je eventueel nog "vergeten" zijn als iemand deze afdwingt.
Dat is het hele punt van marteling. Dingen die je "vergeten" bent op een pijnlijke manier weer laten "herinneren".

[Reactie gewijzigd door Relief2009 op 22 juli 2024 21:44]

Ja, maar dat gaat de politie niet gauw doen. Een hoofd vasthouden van een ziekenhuispatient en deze voor een telefoon plaatsen eerder wel.

Een pincode blijft altijd veiliger. Al is het maar iets.
Ik kan niet voor de Pixels spreken, maar op de iPhone lukt het me niet mijn scherm te ontgrendelen door beide ogen met de vingers te spreiden - waar ik nog steeds recht naar het toestel kijk. Na een paar gefaalde pogingen moet je sowieso je pincode invoeren dus ze zullen nog steeds van goeden huize moeten komen om het toestel te ontgrendelen.

Het is in ieder geval vele malen moeilijker dan met TouchID. Daarnaast zijn pincodes veel makkelijker af te kijken, waardoor dat ook niet in alle gevallen 100% zekerheid biedt.
EDIT: sprekende voor de Pixels

Net geprobeerd, werkt redelijk makkelijk. Mocht ik in een coma liggen en heb mn telefoon niet in lockdown of niet net opnieuw opgestart of niet na x aantal mislukte pogingen dan kunnen ze gewoon mn ogen openhouden en mn telefoon ontgrendelen

[Reactie gewijzigd door WORPspeed op 22 juli 2024 21:44]

Het is mij een raadsel waarom je een +2 krijgt maar je realiseert je dat iemand die in coma ligt zeer zeker niet naar de telefoon gaat kijken?
Het is me een raadsel waarom je het niet begrijpt, maar je realiseert je dat mijn reactie, de reactie waarop ik reageer en die daarvoor gaan over andere mensen dan de eigenaar van de telefoon die toegang willen tot de data op de telefoon?
Dus mijn test met het open houden van mijn ogen alsof ik (de eigenaar) K.O. of in een coma lag, weerhoudt anderen er niet van om in mijn telefoon te komen wanneer zij dus mijn ogen opentrekken en mijn telefoon voor mn hoofd houden om die zo te unlocken (in geval dat mijn telefoon met face unlock kan worden unlockt)

[Reactie gewijzigd door WORPspeed op 22 juli 2024 21:44]

Ik snap je wel hoor, maar Face ID wordt juist geroemd omdat het alleen maar werkt als de eigenaar actief in de telefoon kijkt. Ik heb dat zelf meerdere malen getest en dat werkt prima.

Jij geeft nu dus aan dat jij je iPhone gewoon kan unlocken zonder er actief in te kijken? Dat is wel bijzonder.
Dat geef ik helemaal niet aan: Face Unlock, niet Face ID.
Pixel telefoon, niet een iPhone.

Dat punt is in mijn eerste post wellicht niet zo Glashelder, zal dat ff wijzigen
Ah dat is het dus :). Omdat je reageerde op iemand die het testte op een iPhone, dacht ik dat je ook een iPhone had inderdaad :).
Alleen kan je dan alsnog vaak genoeg de verkeerde geven om te zorgen dat hij gelocked wordt. En KO heb je echt nul weerstand. Zelfde idee als met vingerafdruk, tegen een vinger afhakken kan je moeilijk mentale weerstand bieden. Wat dat betreft zijn biometrische gegevens gevaarlijker voor je digitale én lichamelijke veiligheid...
Ja maar dat had je überhaupt al niet met biometrische vergrendeling, De overheid kan je verplichten je telefoon te ontgrendelen dmv biometrie maar met een pincode kan dat niet.
Oftewel als het zo belangrijk is dat je telefoon niet ontgrendeld wordt door iemand anders zou je sowieso geen biometrie moeten gebruiken.
Wat doet de politie dan als je je vingers wat vochtig maakt, een paar keer faalt en de telefoon dan alsnog de pincode eist voor ontgrendeling?
Pincode is ook niet veilig hoor, stel iemand iemand dwingt jou om de pincode in te voeren. Als je het niet doet dat je vingers afgehakt worden 1 voor 1. Wedden dat je de pincode gaat invullen ;)
Jouw Netflix privileges zijn bij deze ingetrokken. Je mag tot 2021 geen films/series meer kijken tot je weer wat realiteitszin hebt ontwikkelt.

Tis voor je eigen bestwil en je zal me later bedanken. :P
Jij hebt duidelijk nog nooit iemand K.O. zien gaan in het echt en vervolgens gezien dat zijn ogen gewoon normaal doen, bij iOS met de face unlock moet ik echt in de camera kijken voordat ie unlocked. Dus mijn ogen kunnen niet omhoog gerold zijn. Wat dus gebeurd wanneer jij K.O. op de grond ligt.
" In Face ID van de iPhone is het openhouden van de ogen wel een vereiste."

Uhm, nee dit is ook een optie die uitgezet kan worden ...
Nee, je kan de accuraatheid verminderen zodat ie ook unlocked in een hoek. iOS kijkt niet alleen of je je ogen open hebt, maar ook of je recht naar de telefoon kijkt, en dus niet er langs.
Je kan het daadwerkelijk uitzetten: Als ik het uitzet kan ik mijn iPhone gewoon met ogen dicht ontgrendelen. Het staat overigens wel standaard aan op alle iPhones met Face ID en het lijkt me een essentiele feature voor enigszins veilig gebruik maken van gezichtsherkenning.
Het is alleen niet exact voor ogen dicht, maar de hele check wordt minder, daarmee kan je m dan zelfs in een schuine hoek vanaf je tafel unlocken.
Nee, je kunt dat uitschakelen. Dan kijkt face id niet of je je ogen open hebt.
-Foutje-

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 22 juli 2024 21:44]

Wij hebben dit geprobeerd bij een collega en 9 van de 10 keer ging hij gewoon unlocken.
Pfiew, nu kan ik mijn telefoon veilig op mijn nachtkastje neerleggen....
Ik niet, mijn vinger wordt gewoon geaccepteerd als ik slaap.
Ik heb mbv tasker een rule draaien die zorgt dat face unlock alleen werkt wanneer ik thuis ben. Daarbuiten vingerafdruk of pincode.
En daarmee helpt het ook om jouw partner tijdens jouw slaap je telefoon te unlocken?
Als dat het issue is heb je IMHO wel andere problemen O-)
Juist, maar dat is een ander verhaal, en ga er maar van uit dat dat toch best veel partners doen hoor (bij de andere de smartphone doorspitten).
Veel hoeha om iets kleins, maar blij dat t uiteindelijk gefikst is

edit:
"De functie is standaard ingeschakeld, maar kan dus worden uitgezet."

Na de update was t niet standaard ingeschakeld. Ik moest dat handmatig inschakelen (wat ik persoonlijk ook beter vindt bij updates)
Wellicht dat bij nieuwe telefoons de functie standaard ingeschakeld is

[Reactie gewijzigd door WORPspeed op 22 juli 2024 21:44]

Hoe zit het met ogen open, maar niet direct naar het toestel kijken? Dat is wat Face ID ook checkt, je moet direct naar het toestel kijken, anders unlocked ie niet. iOS wil dat je als persoon ziet dat je toestel wordt geunlocked.

Als dat er bij de Pixel ook bij zit, is het helemaal top.
Gaat Google dan terug FaceUnlock toevoegen in GAPPS? Want die hebben ze er bij de introductie van Android 10 uitgesloopt. Zou mooi zijn voor m'n Poco F1 die een dezer dagen naar LOS 17.1 gaat.
Toch knap van een bedrijf van het formaat Google dat ze dit na zo'n 6 maanden eindelijk voor elkaar hebben gekregen.
Je bedoelt naast al die 100den, zoniet 1000den andere opties die ook nog aangepast moeten worden..
Ja, die stonden zeker ook allemaal op de voorpagina's van alle tech sites..

[Reactie gewijzigd door Laguna op 22 juli 2024 21:44]

Je wordt gemind maar je hebt 10000% gelijk.
Gewoon diep triest dat een security update (want dat is het gewoon) zo lang moet duren.
Altijd dat gepoch over de directe en snelle updates en een security issue duurt een half jaar.
Biometrie als wachtwoordvervanger - het deugt nu niet, en het zal nooit deugen. In een MFA-omgeving kan het eventueel als zwakste faktor ingezet worden met minstens 3 gecombineerde beveiligingsitems.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.