Tip de redactie

Google presenteert eigen webtv-platform

Door Joost Schellevis, 20 mei 2010 21:48113 reacties, submitter: Deem

Google heeft op de I/O-conferentie in San Francisco zijn webtv-platform Google TV uit de doeken gedaan. Google TV draait op Android en bevat de Chrome-browser. Het platform kan worden ingebouwd in tv's, blu-ray-spelers en set-top-boxen.

De aankondiging van Google TV komt niet onverwacht. Google TV is volgens de zoekgigant ontworpen om webinhoud te integreren met 'normale' tv-kanalen. Zo kunnen kijkers de titel van een tv-programma of film invoeren, waarna ze deze, al dan niet tegen betaling, via het internet kunnen bekijken. Via hetzelfde zoekformulier kan er ook worden gezocht in de tv-gids, waarna programma's automatisch kunnen worden opgenomen. Ook kan er ouderwets langs kanalen worden gezapt.

Google TV draait op Android 2.1 en biedt ondersteuning voor Android-apps zoals die momenteel al worden ontwikkeld, tenzij gebruik van telefoonspecifieke functies is vereist. Ook kunnen er speciaal voor Google TV apps worden ontwikkeld. Surfen kan met de ingebouwde Google Chrome-browser, die beschikt over Flash 10.1. Kijkers kunnen zo surfen terwijl er in een picture-in-picture-beeld tv-inhoud wordt getoond.

Set-top-boxen, blu-ray-spelers en tv's met ondersteuning voor Google TV beschikken volgens Google over een 'krachtige' processor, zonder dat het bedrijf verder specificeert wat hieronder moet worden verstaan. Set-top-boxen en spelers moeten daarnaast een hdmi-aansluiting hebben. Gedetailleerdere specificaties zijn echter nog niet bekend. Google TV kan worden bestuurd met een keyboard en muis, maar ook met een Android-telefoon en zelfs via spraak.

Het Google TV-platform zal al worden ingebouwd in een tv van Sony en een set-top-box van Logitech, die deze herfst in de Amerikaanse schappen komen te liggen voor een nog onbekende prijs. In beide gevallen draait het systeem op de Atom-processor van Intel. Na de launch van Google TV komt er een sdk beschikbaar; in de zomer van 2011 zal de broncode van Google TV worden geopenbaard.

Andere bedrijven probeerden eerder het web naar de televisie te brengen, maar de gemiddelde consument liep daar nog niet erg warm voor. De vraag is daarom of Google er wel in zal slagen om de doorsnee tv-kijker aan zich te binden. Het is nog niet bekend of en wanneer de eerste elektronica met Google TV-ondersteuning in Nederland opduikt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (113)

Lees meer


Google kondigt Android 2.2 Froyo aan

Door RoD , 20 mei 2010 18:35174 reacties

Google heeft op zijn ontwikkelaarsevenement I/O 2010 een nieuwe versie van zijn mobiele OS aangekondigd. Android 2.2 biedt onder meer betere prestaties, ondersteuning voor Flash en het streamen van muziek van pc naar smartphone.

Android 2.2 moet vooral meer snelheid bieden aan smartphones. Een jit-compiler voor de Dalvik Virtual Machine moet applicaties sneller laten draaien: tijdens de presentatie werd een demo getoond van een spel waarbij een Nexus One met Android 2.2 ongeveer 60 procent meer frames per seconde haalde. Ook zou Javascript twee tot driemaal sneller moeten zijn in de nieuwe versie van Android. Daarnaast zou de browser beter moeten presteren in 2.2.

Voor ontwikkelaars zijn in Android 2.2 nieuwe api's aanwezig. Zo is er een api waarmee data die geassocieerd is met een bepaalde applicatie gebackupt kan worden. Ook is er een api aanwezig waarmee zogenaamde intents verstuurd kunnen worden naar Android-telefoons. Zo kan er op de computer in Google Maps een adres gezocht worden, waarna deze met een intent naar de telefoon gestuurd kan worden; de Android-smartphone laadt vervolgens automatisch de route in. Ook websites kunnen naar de telefoon gepusht worden met de cloud to device-api, waarna deze automatisch geopend worden.

Gebruikers kunnen vanaf versie 2.2 applicaties op de SD-kaart opslaan, iets wat in verscheidene custom Android-roms al eerder ingebouwd was. Daarnaast is de zoekfunctie uitgebreid waardoor er naar applicaties gezocht kan worden, en kan er binnen een applicatie naar data worden gezocht.

Applicaties die vanuit de Android Market gedownload zijn kunnen automatisch van updates voorzien worden; per app kan de gebruiker toestemming geven om de software automatisch bij te werken. Ook kunnen handmatig alle applicaties worden bijgewerkt. Applicaties zijn vanaf Android 2.2 ook via de computer te downloaden, waarna deze automatisch naar de smartphone worden gestuurd.

Wanneer een applicatie crasht hebben gebruikers de mogelijkheid om dit te rapporteren aan de ontwikkelaar. De benodigde data die bij de crash verkregen werd zal bij een report automatisch worden meegestuurd, waarna de maker van de applicatie hiervan op de hoogte wordt gesteld.

Muziek kan met de nieuwe versie van Android in de cloud opgeslagen worden, waarna het via de internetverbinding naar de telefoon kan worden gestreamd. Dat gebeurt middels de door Google gekochte dienst van Simplify Media. Onlangs introduceerde Mspot een soortgelijke dienst.

Met een Android 2.2-telefoon is het mogelijk om de smartphone als mobiele hotspot in te stellen. Hiermee kan de internetverbinding via wifi gedeeld worden met andere apparaten.

De spraak-functie op Android-telefoons is vanaf Android 2.2 uitgebreid waardoor het intenties van de gebruiker kan herkennen. Zo kan de smartphone bijvoorbeeld herkennen wanneer er gevraagd wordt om iemand op te bellen, waardoor automatisch de telefoon-functie opgestart wordt. Ook de vertaalservice is met spraak uitgebreid: wanneer een zin wordt ingesproken vertaalt een Android-telefoon deze automatisch naar de gekozen taal.

Veel van de nieuwe features doken al eerder op. Zo bleek vorige week al dat de JIT-compiler toegevoegd zou zijn aan Android 2.2, waardoor de Dalvik Virtual Machine, waarin veel applicaties draaien, sneller zijn werk zou doen. Ook kwam naar buiten dat de gebruiker kan kiezen voor automatische updates van applicaties. Daarnaast zouden delen van het besturingssysteem afzonderlijk downloadbaar moeten zijn, maar hier werd door Google niets over verteld tijdens de presentatie.

Android 2.2 is de vijfde update voor Android binnen dertien maanden. In april vorig jaar kwam Android 1.5 uit, dat onder meer een virtueel toetsenbord toevoegde aan Googles mobiele besturingssysteem. Google presenteerde versie 1.6 in september, met ondersteuning voor cdma-netwerken en meerdere schermresoluties.

De 'tussenversie' 2.0, die alleen heeft gedraaid op de Motorola Droid en Milestone en in oktober is gepresenteerd, bood als nieuwigheden beperkte native Exchange-ondersteuning, multitouch en een browser die elementen ondersteunt van de toekomstige standaard html5. Versie 2.1, tegelijk met de Nexus One gepresenteerd in januari, bracht enkele kleine updates, waaronder spraakondersteuning en live wallpapers.

De volgende versie zal 3.0 Gingerbread worden. Die staat gepland voor het vierde kwartaal van 2010, staat in de faq van Googles nieuwe videoformaat WebM. Gingerbread zal WebM-video ondersteunen.

Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie Android 2.2 presentatie
Bron: Engadget

Reacties (174)

Lees meer

'Google test Android 2.2'
'Google test Android 2.2' Nieuws van 23 april 2010
Google introduceert Android 1.6: Donut
Google introduceert Android 1.6: Donut Nieuws van 16 september 2009

Asus maakt quad-sli op Rampage mogelijk met expansiebord

Door Willem de Moor, 20 mei 2010 17:4762 reacties

Enthousiastelingen die vier videokaarten in hun pc willen hebben, maar voor een Rampage III Extreme hebben gekozen, kunnen hun kaarten niet op volle snelheid laten draaien. Een dochterbord biedt soelaas dankzij twee NF200-chips.

Het Rampage III Extreme-moederbord uit Asus' Republic of Gamers-serie heeft weliswaar vier pci-express-x16-slots aan boord, maar die kunnen niet allevier op volle snelheid worden gebruikt. Het moederbord is voor 'slechts' tri-sli gecertificeerd; het kan drie videokaarten als x16/x8/x8-configuratie aansturen en vier kaarten zouden met 8x/8x/8x/8x-pci-lanes worden aangestuurd. De X58-chipset heeft met 36 lanes nu eenmaal niet voldoende bandbreedte om vier kaarten in x16-configuratie aan te sturen. Asus heeft in de vorm van de ROG Xpander een oplossing voor dit probleem ontwikkeld.

Het dochterbord wordt bovenop de bestaande pci-express-poorten geplaatst, wat de inbouw in een behuizing onmogelijk maakt; het is alleen bedoeld voor overklokkers die de grafische prestaties willen opkrikken. De benodigde extra pci-express-lanes voor de vier 16x-opstelling zijn afkomstig van twee NF200-chips; de 32 pci-express-lanes van het Rampage III Extreme-bord worden gesplitst in 64 lanes. De twee chips, die ieder 12W consumeren, worden gevoed door drie vierpins-molexconnectors en één zespins-pci-expressconnector. Een ventilator houdt de componenten onder de Xpander koel.

Aangezien quad-sli-opstellingen niet voor iedereen interessant zijn, koos Asus ervoor de extra kosten niet standaard aan het Rampage III Extreme-bord te koppelen. Nvidia zou ongeveer honderd dollar vragen voor quad-sli-certificering en de benodigde twee NF200-chips, wat de prijs van het moederbord aanzienlijk zou opdrijven. Aangezien een beperkte gebruikersgroep een dergelijke opstelling wil gebruiken, koos Asus voor een 'uitbreidingskaart' om quad-sli mogelijk te maken. Asus maakte nog niet bekend wanneer het Xpander-bord beschikbaar is en wat de prijs zal zijn.

ROG Xpander

Reacties (62)


Essent opent eerste Europese snellaadstation voor elektrische auto's

Door Dimitri Reijerman, 20 mei 2010 17:2094 reacties

Essent heeft samen met een aantal overheden, Epyon en Tamoil in Leeuwarden naar eigen zeggen het eerste snellaadstation in Europa voor elektrische auto's in gebruik genomen. Een voertuig zou in 30 minuten kunnen worden opgeladen.

Het snellaadstation wordt in eerste instantie gebruikt om elektrische personenbusjes van een taxibedrijf op te laden. Deze worden ingezet voor schoolvervoer binnen de gemeente Leeuwarden. Om de auto's op te laden, wat een half uur in beslag zou nemen, wordt groene stroom gebruikt, zo belooft Essent. Ook stelt het energiebedrijf dat het Duitse moederbedrijf RWE werkt aan standaardisatie van oplaadpunten en dat de ervaringen met het snellaadpunt in Leeuwarden daarin zullen worden meegenomen.

De provincie Friesland, die naast de bedrijven ook meedoet aan het stimuleringsproject Formule E-team, streeft naar 40.000 elektrisch aangedreven voer- en vaartuigen in de provincie, evenals voertuigen die op alternatieve brandstoffen rijden. Een dekkend netwerk van oplaadpunten moet de vraag naar 'groene' auto's en boten aanjagen.

Reacties (94)

Lees meer


Google wil gebruik webfonts vereenvoudigen met api

Door Dimitri Reijerman, 20 mei 2010 16:4459 reacties

Google heeft een bibliotheek met vrij te gebruiken lettertypen geopend. Met de Google Font Directory en de Google Font API wil de zoekgigant het gebruik van fonts gemakkelijker maken. Vrijwel alle browsers zouden ondersteund worden.

Volgens Google werken de achttien beschikbare fonts, die via css van de Google-servers kunnen worden opgeroepen, in vrijwel alle browsers, waaronder het gedateerde IE6. Ook kan css3 op de lettertypen worden gebruikt, waardoor effecten als schaduwen en rotaties mogelijk zijn. Met behulp van de WebFont Loader, geschreven in javascript, kunnen ook lettertypen uit meer dan één bron worden geladen, terwijl met de Font Previewer de benodigde css-code kan worden gegenereerd.

In de beschikbare lijst van fonts zijn, naast een aantal lettertypen uit het publieke domein, ook Droid Sans en Droid Serif opgenomen, fonts die in Android worden gebruikt. De lettertypen zijn ook voor commercieel gebruik vrij toepasbaar en zijn bovendien indexbaar door zoekmachines en toegankelijk voor screenreaders die door mensen met een visuele handicap worden gebruikt. De lijst met beschikbare fonts wordt in de toekomst verder vergroot, terwijl de lettertypen ook zijn te downloaden.

Google Fonts

Reacties (59)


Specificaties en foto's van Asus GTX 465 verschijnen online

Door Olaf van Miltenburg, 20 mei 2010 16:1144 reacties

Er is een foto van een Asus-videokaart met typenummer ENGTX465/2DI/1GD5 verschenen en ook de specificaties van deze GeForce GTX 465-kaart zijn bekend. De gegevens bevestigen eerdere berichten over de high-end kaart.

De Asus ENGTX465 is de eerste GTX 465-kaart van een fabrikant waarvan de afbeeldingen en specificaties zijn uitgelekt. De gegevens over het model komen overeen met de informatie die eerder over de GTX 465 uitlekte; het gaat om een kaart die is voorzien van de GF100-gpu, met een kloksnelheid van 607MHz, terwijl de shaderklok op 1215MHz draait. Er is 1GB gddr5-geheugen, dat van een 256bit-bus gebruikmaakt en op 3206MHz draait. De gegevens verschenen op de Turkse site Donanimhaber, maar zijn inmiddels weer offline gehaald.

De kaart heeft twee dvi-i-outputs en mini-hdmi. Asus levert zijn eigen Voltage Tweak-applicatie mee, naast de Design Garage- en Supersonic Sled-software van Nvidia. De lengte van de kaart is 10 inch en dat is even lang als de lengte die Asus voor zijn GeForce GTX 470 opgeeft. De behuizing lijkt ook identiek aan die van die kaart en ook dat strookt met eerdere berichten, al werd toen nog de naam GTX 460 gefluisterd. Onbekend is nog altijd wat de prijs van de kaart zal zijn. Waarschijnlijk zal Nvidia de GTX 465 op 2 juni op de Computex-beurs in Taiwan introduceren, dan moet ook blijken of de eerder genoemde prijs van rond 300 euro met de werkelijke adviesprijs overeenkomt.

Asus GTX465 Asus GTX465 Asus GTX465

Reacties (44)


Alle Nederlandse providers gaan microsim leveren

Door Arnoud Wokke, 20 mei 2010 15:37132 reacties

Alle Nederlandse providers gaan microsimkaarten leveren. De microsim is de opvolger van de grotere simkaart. Er zijn nog maar weinig apparaten waarvan bekend is dat ze met een microsim werken: alleen de iPad en volgende iPhone.

T-Mobile, de exclusieve leverancier van de huidige iPhone in Nederland, zal vanaf 28 mei de microsim kunnen leveren, zo maakt de provider in een persbericht bekend. "De verwachting is dat steeds meer devices gemaakt zullen worden op dit nieuwe formaat. Voor klanten die hun microsim willen gebruiken in een device waarvoor het oude formaat simkaart nodig is, zijn adapters beschikbaar."

Het is de eerste keer dat een Nederlandse provider een datum noemt. Die datum lijkt niet toevallig; 28 mei valt samen met de release van de iPad 3G in diverse Europese landen. De iPad is het eerste stuk elektronica dat via een microsim toegang tot 3g-netwerken heeft. De volgende iPhone zou eveneens met een microsim werken.

T-Mobile is de laatste van de Nederlandse providers die aankondigt microsims te gaan leveren. Eerder werd al duidelijk dat Vodafone en KPN eveneens met de kleinere simkaarten gaan werken. In België gaan Mobistar, Proximus en Base eveneens microsimkaarten leveren. Ook mvno Mobile Vikings zal dat waarschijnlijk gaan doen.

Behalve Apple is er nog geen elektronicafabrikant die heeft aangekondigd met de kleinere simkaarten te gaan werken, al ligt het wel voor de hand dat het gaat gebeuren. Een microsim doet hetzelfde als een simkaart, maar is veel kleiner; in plaats van 25mm meet de microsim de helft daarvan.

Microsim

Reacties (132)


Symantec neemt Verisign Security over

Door Olaf van Miltenburg, 20 mei 2010 15:1231 reacties

Symantec heeft VeriSign Security voor een bedrag van 1,28 miljard dollar overgenomen. De overname betreft de identiteits- en authenticatie-tak, waartoe de ssl-, certificaat- en Verisign Trust-diensten van VeriSign behoren.

Symantec neemt voor het bedrag van 1,28 miljard dollar niet alleen VeriSign Security over, maar krijgt ook een meerderheidsbelang in VeriSign Japan. Het bedrijfsonderdeel dat Symantec in handen krijgt, verkoopt onder andere ssl-certificaten die worden gebruikt om de authenticiteit van beveiligde internetdiensten aan te tonen. Daarnaast houdt VeriSign Security zich bezig met de levering van technologie om internetfraude te detecteren en van public key infrastructure, waarmee digitale certificaten kunnen worden uitgegeven en beheerd.

VeriSign Security behaalde in 2009 een jaaromzet van 410,2 miljoen dollar. Symantec wil de nieuw verworven ssl-diensten integreren in zijn Critical System Protection en Protection Suite for Servers, terwijl technologie voor identiteitsbescherming kan samengaan met de Data Loss Prevention- en Data Insight-producten van Symantec. De overname is de derde in drie weken tijd voor Symantec; eind april nam het de PGP Corporation en GuardianEdge Technologies over.

Reacties (31)


X264-ontwikkelaar vindt VP8 onder meer buggy en langzaam

Door Dimitri Reijerman, 20 mei 2010 14:46144 reacties

Volgens een ontwikkelaar van de x264-bibliotheek is de door Google vrijgegeven VP8-codec nog te buggy en langzaam. Ook zou het compressie-algoritme te veel lijken op h.264, waardoor in de toekomst alsnog patentproblemen kunnen ontstaan.

In een posting op het Diary Of An x264 Developer-weblog wordt de vrijgegeven code van de WebM-encoders en -decoders uitvoerig tegen het licht gehouden. De videokwaliteit van de VP8-codec, die deel uitmaakt van het nieuwe WebM-videoformaat, zou beter zijn dan het nu vrij te gebruiken Ogg Theora. De kwaliteit zou echter achterblijven bij die van video's die met de h.264-codec zijn gecomprimeerd. De ontwikkelaar plaatst de videokwaliteit tussen die van Xvid en de kwaliteit van Microsofts VC-1-codec. Hij plaatst ook kritische noten bij de kwaliteit van de broncode. De code zou slecht zijn gedocumenteerd en omdat zowel de encoder als de decoder grote stukken code delen, zouden bugs vrijwel altijd in beide onderdelen voorkomen.

Ook wordt de VP8-decoder als zeer langzaam bestempeld; hij zou zelfs trager zijn dan FFmpeg’s h.264-decoder. Ook de encoder zou traag zijn en onvoldoende snelheid hebben om op minder krachtige systemen realtime-compressie van hd-streams uit te voeren. De x264-bibliotheek zou in de snelste modus viermaal sneller videostreams kunnen comprimeren.

De x264-ontwikkelaar haalt ook een gevoelig punt aan over de mogelijke patentkwestie rondom het WebM-project. Hij stelt dat VP8 leentjebuur heeft gespeeld bij de h.264-codec. Volgens hem zouden gebruikers van de door Google als patentvrij aangeprezen WebM-codec zich hierdoor allerminst veilig moeten voelen.

Concluderend noemt de x264-ontwikkelaar de code van de VP8-codec nog niet geschikt voor grootschalig gebruik, omdat de broncode te buggy zou zijn en nog veel features mist. Ook zou het gevaar van patentclaims op de loer liggen. De keuze van Google voor de Matroska-container en de Ogg-audiocodec kan wel op goedkeuring rekenen; deze twee projecten zouden momenteel het beste zijn wat op dit gebied in de opensource-wereld is te halen.

Reacties (144)

Lees meer


Google kondigt online-opslag voor ontwikkelaars aan

Door Joost Schellevis, 20 mei 2010 14:1324 reacties

Op de Google I/O-conferentie in San Francisco kondigde Google een opslagdienst voor ontwikkelaars aan. Ontwikkelaars van SaaS-applicaties kunnen gegevens naar de Google-servers uploaden en betalen daarbij voor opslag en dataverkeer.

De woensdag aangekondigde opslagdienst wordt op dit moment alleen in de Verenigde Staten aangeboden en is slechts voor een beperkt aantal ontwikkelaars toegankelijk. Die hoeven op dit moment nog niets te betalen en krijgen de beschikking over 100GB opslag. Per maand mogen ze 300GB dataverkeer verstoken. Uiteindelijk moeten developers voor opslag 0,17 dollar per gigabyte per maand betalen. Het uploaden van data kost 10 dollarcent per gigabyte; downloaden kost tussen de 15 en 30 dollarcent, afhankelijk van de locatie van de server. Dat komt neer op 12 tot 24 eurocent.

Gegevens kunnen worden opgeslagen door gebruik van een RESTful-api. Bestanden kunnen via een beveiligde verbinding worden overgeheveld; gegevensobjecten mogen maximaal 100 gigabyte groot zijn. De concurrerende cloud-opslagdienst van Amazon is overigens wel goedkoper; ontwikkelaars betalen aanvankelijk 15 dollarcent per gigabyte per maand en als ze meer gegevens opslaan, zakt die prijs tot uiteindelijk 5 dollarcent. Downloaden van de Amazon-dienst is bij grootverbruik ook iets goedkoper.

Reacties (24)


Filmrechten Heavy Rain onder de hamer

Door Paul Hulsebosch, 20 mei 2010 13:4942 reacties

Ontwikkelaar Quantic Dream doet de filmrechten van zijn game Heavy Rain in de verkoop. De veiling wordt in de VS gehouden en lijkt te worden gewonnen door Unique Features, het bedrijf van twee ex-medewerkers van New Line Cinema.

Volgens het Amerikaanse Deadline is er een deal in de maak tussen de Franse game-ontwikkelaar Quantic Dream en filmmaatschappij Unique Features. De Amerikanen hebben het hoogste bod uitgebracht op een veiling waarop de filmrechten van Quantic's succesvolle game Heavy Rain worden aangeboden. Volgens Deadline zijn de onderhandelingen tussen beide bedrijven in de afrondende fase.

Hoeveel geld er met de overeenkomst is gemoeid, is niet bekend. Wel dat het bedrag uit eigen zak wordt betaald door de twee oprichters van Unique Features; Bob Shaye en Michael Lynne. Beide startten in de jaren zestig filmmaatschappij New Line Cinema. Zij verlieten het bedrijf echter in 2008, toen het werd samengevoegd met Warner Bros. Heavy Rain verscheen begin 2010, exclusief voor de PlayStation 3. Het werd geprezen om het meeslepende verhaal en filmische karakter.

Heavy Rain: The Taxidermist

Reacties (42)


Bol.com start verkoop tweedehands-multimedia-artikelen

Door RoD , 20 mei 2010 13:1851 reacties

Bol.com gaat tweedehandsmuziek, -films en -games aanbieden. Particulieren en professionele aanbieders kunnen zo cd's, dvd's en blu-ray-schijfjes via de internetwinkel verkopen. Tweedehandsboeken werden al bij Bol.com verkocht.

Bol masscotteHet aanbod van tweedehandsproducten wordt in de webwinkel zelf geïntegreerd. Bij het verkopen van een tweedehandsproduct regelt Bol.com de betaling en verzending. De webwinkel betaalt het geld vervolgens binnen drie tot vier weken uit. Voor de diensten moet de verkoper wel bemiddelingsbijdrage aan Bol.com betalen. Ook de verzendkosten van bijna 2 euro komen voor de rekening van de aanbieder van tweedehandsspullen.

Bol.com begon in april 2007 met het aanbieden van tweedehandsboeken. Volgens de webwinkel gebruiken inmiddels ruim tweehonderdduizend verkopers van tweedehandsboeken de site. In drie jaar tijd zou Bol.com 2,5 miljoen boeken hebben verkocht.

Reacties (51)


Samsung toont onaangekondigde Android-toestellen

Door Arnoud Wokke, 20 mei 2010 12:4214 reacties

Samsung toont op Googles ontwikkelaarsevenement I/O 2010 twee nieuwe, vermoedelijk goedkope Android-toestellen. De toestellen zouden Galaxy 3 en Galaxy 5 gaan heten, vermelden de labels. Over een Nederlandse release is niets bekend.

De Galaxy 3 heeft als typenummer i5801 en is volgens onbevestigde geruchten vooral voor de Aziatische markt bedoeld, al is een Europese release niet uitgesloten. De Galaxy 3 heeft een capacitief touchscreen met een resolutie van 240x400 pixels. Ook zou het toestel over ondersteuning voor 802.11n-wifi en bluetooth 3.0 beschikken, bleek eerder.

Het typenummer voor de Galaxy 5 is i5500. Het toestel lijkt een iets kleiner touchscreen te hebben dan vorige Android-modellen van Samsung, zoals de eerste Galaxy en de Spica, die beide met een 3,2"-touchscreen zijn uitgerust. Verder beschikt de i5500 over wifi en 3g-ondersteuning. Op het toestel prijkt een logo van de Italiaanse provider TIM, een aanwijzing dat het toestel in Europa op de markt wordt gebracht.

De onaangekondigde Samsung-toestellen staan in een uitstalling waarin Google nieuwe Android-toestellen toont. Naast de nieuwe Galaxy-toestellen toont Samsung daar ook de Galaxy S i9000, het Koreaanse toestel Galaxy A M100s en de Galaxy Beam, een Android-telefoon met Super Amoled-scherm dat de Koreaanse fabrikant eerder zonder de naam Galaxy liet zien. Tweakers.net previewde dit toestel in februari.

Samsung Galaxy 5 Samsung Galaxy 3

Reacties (14)


EU beboet negen dram-fabrikanten

Door Willem de Moor, 20 mei 2010 12:1777 reacties

Na een onderzoek van acht jaar heeft de Europese Commissie tien fabrikanten van halfgeleiders een boete van in totaal ruim 331 miljoen euro opgelegd. Chipfabrikant Micron Technology wees de EC op kartelvorming binnen de sector.

Vanwege zijn rol als klokkenluider ontsprong Micron Technologies de dans; de boete werd door de Europese Commissie kwijtgescholden. De overige negen partijen kregen wel een boete opgelegd, van gezamenlijk 331.278.800 euro. De drie hoogste boetes zijn opgelegd aan Samsung, Infineon en Hynix, die respectievelijk ongeveer 145,7 miljoen, 56,7 miljoen en 51,5 miljoen euro moesten betalen. Naast Micron zijn de overige betrokken halfgeleiderfabrikanten Samsung, Hynix, Infineon, NEC, Hitachi, Mitsubishi, Toshiba, Elpida en Nanya. Die laatste twee hebben inmiddels in een publieke reactie gezegd de EU-boete te accepteren.

Elpida heeft in zijn reactie laten weten dat de boete van ongeveer 8,5 miljoen euro geen invloed op zijn jaarcijfers zal hebben; in 2008 was al geld gereserveerd om de boete te betalen. In zijn reactie verdedigt Nanya, de partij die met 1,8 miljoen euro de laagste boete kreeg, zich op zijn beurt. Hoewel het zegt niet aan het kartel te hebben deelgenomen, had het andere kartelpartijen moeten mijden.

Ook NEC gaf aan dat de boete zijn bedrijfsresultaat niet zou beïnvloeden. De overige betrokkenen hebben nog geen reactie gepubliceerd, maar zouden wel een schikkingsvoorstel aan de Europese Commissie hebben gedaan, waarmee ze een boeteverlaging van tien procent verdienden.

Het heeft acht jaar geduurd voordat de Europese Commissie het onderzoek heeft afgerond naar het kartel rondom prijsafspraken op de dram-geheugenmarkt. Die afspraken zouden zijn gemaakt tussen 1 juli 1998 en 15 juni 2002; via een netwerk van contacten werd geheime informatie uitgewisseld. Dit leidde tot een gecoördineerd prijsniveau en verdeling van orders voor geheugen.

Reacties (77)

Lees meer

EU beboet videotapekartel
EU beboet videotapekartel Nieuws van 22 november 2007

Tweaker publiceert tool om HTC HD2 te overklokken naar 1,3GHz

Door Arnoud Wokke, 20 mei 2010 11:4183 reacties

Tweaker Netripper heeft een tool vrijgegeven waarmee de HTC HD2 naar 1,3GHz kan worden overgeklokt. De overklok is echter allesbehalve stabiel en kent een groot nadeel; de HD2 moet voor de overklok aan de lader blijven liggen.

HTC HD2De applicatie LeoCpuSpeed is te downloaden in een topic op het forum van XDA-Developers, waarop Netripper al eerder applicaties heeft gepubliceerd. Met de applicatie kan de gebruiker zelf de kloksnelheid van de processor in de HD2 instellen. Tot en met 1,1GHz is de processor stabiel, daarboven loopt de gebruiker de kans dat het toestel vastloopt en opnieuw moet worden opgestart.

Overklokken kan alleen met een grote beperking; de HD2 moet aan de lader hangen. Op accustroom zorgt een driver ervoor dat de processor elke halve seconde weer op zijn standaardkloksnelheid wordt gezet. De overklok werkt in die halve seconde wel.

De HD2 draait standaard op 1GHz. De processor in de Windows Mobile-smartphone is een Qualcomm QSD8250, een cpu uit de Snapdragon-serie. Qualcomm heeft met de QSD8650A/B wel een processor uitgebracht die ook officieel op 1,3GHz kan lopen. Die processor zou draaien in de HTC Mondrian, een toestel dat opdook in een Windows Phone 7-rom, die afgelopen weekeinde werd gepost.

HTC bracht de HD2 in november vorig jaar op de markt. Het toestel heeft als eerste Windows Mobile-smartphone een capacitief touchscreen. Het scherm heeft een diagonaal van 4,3", waarmee de HD2 een groter scherm heeft dan andere smartphones die in Nederland te koop zijn.

Reacties (83)

Lees meer


1C Company kondigt Theatre of War 2: Korea aan

Door Paul Hulsebosch, 20 mei 2010 11:0919 reacties

Het Russische 1C Company werkt aan een nieuw deel in de Theatre of War-serie. Theatre of War 2: Korea verschijnt tegen het einde van dit jaar en verplaatst de actie van WOII naar de Koreaanse oorlog, in de jaren vijftig van de vorige eeuw.

1C CompanyHet Russische 1C Company werkt gestaag door aan de Theatre of War 2-serie. Terwijl we nog tot juni moeten wachten voordat Theatre of War 2: Kursk 1943 in de winkel ligt, kondigt de uitgever alweer een nieuw deel aan; Theatre of War 2: Korea, dat tegen het einde van dit jaar te koop zou moeten zijn. De nieuwe game wordt het vijfde deel in de rts-serie. Met Theatre of War 2: Korea laat de uitgever de Tweede Wereldoorlog achter zich. De actie verplaatst zich naar de Koude Oorlog, in de jaren vijftig van de vorige eeuw.

Spelers kunnen in het spel kiezen uit twee campagnes. De Noord-Koreaanse campagne bootst gevechtshandelingen die van 25 juni tot 20 augustus 1950 plaatsvonden na; de Amerikaanse campagne bootst de strijd tussen 15 september en 8 oktober 1950 na. De uitgever belooft dat de nieuwe campagnes in het spel niet langer geheel lineair zullen zijn en dat er een nieuwe strategische spelvorm is, zonder details over beide eigenschappen te geven. Beeld van de nieuwe game is nog niet vrijgegeven.

Reacties (19)


Apple activeert stilletjes Nederlandse App Store voor iPad

Door Olaf van Miltenburg, 20 mei 2010 10:3378 reacties

Apple heeft in alle stilte de Nederlandse App Store voor de iPad geopend. Als iPad-gebruikers die met hun Nederlandse iTunes-account zijn ingelogd de App Store openen, krijgen zij toegang tot de Nederlandstalige versie van de winkel.

Apple heeft wereldwijd lokale versies van de App Store voor de iPad online geactiveerd. De lokale versie van de App Store voor de iPad toont de teksten in het Nederlands en stelt apps voor die op Nederlandse gebruikers zijn gericht. Het is opvallend dat Apple de Nederlandse App Store voor de iPad al heeft geopend; de tablet arriveert hier pas in juli. De iPad is ook nog niet vooraf te bestellen via de Apple Store. Naar schatting zijn er wel al honderden iPad-gebruikers in Nederland.

Onlangs maakte Apple ook de iPad-applicaties van iWork Pages, Numbers en Keynote in het Nederlands beschikbaar. Die taalversies kwamen met de update van de suite naar versie 1.1. Vreemd genoeg zijn die apps nog niet in de Nederlandse App Store voor de iPad te vinden. Nederlandse gebruikers moeten dus op een Amerikaans account inloggen om die apps te kunnen downloaden.

Nederlandse App Store iPad Nederlandse App Store iPad Nederlandse App Store iPad

Reacties (78)


Acer brengt ultraportable met draaibaar 11,6-touchscreen uit

Door Wout Funnekotter, 20 mei 2010 10:2648 reacties

Acer heeft een nieuwe ultraportable met draaibaar touchscreen op de markt gebracht. De Aspire 1825PTZ heeft een 11,6"-scherm met multitouchfunctionaliteit en wordt aangedreven door een energiezuinige Pentium SU4100-processor.

In navolging van kleine notebooks met touchscreens die op netbook-hardware en single-core-processors zijn gebaseerd, komt er nu een model van Acer dat door een dualcore-processor wordt aangedreven. De 1825PTZ heeft als kloppend hart een zuinige Pentium SU4100-dualcoreprocessor, gecombineerd met 3GB ddr3-geheugen. Het 11,6" grote, draaibare led-scherm met multitouchondersteuning is capacitief, maar kan tevens worden bediend met een pen, die overigens niet wordt meegeleverd. De resolutie bedraagt 1366x768 pixels en het scherm draait automatisch mee als de laptop wordt gekanteld. Verder bevat het 1,72 kilo wegende apparaat een 320GB-harde schijf en graphics worden door de 4500MHD-igp van Intel afgehandeld.

De laptop kan draadloos communiceren via wifi b/g/n en bluetooth 2.1+edr. Aan de buitenkant zijn verder een hdmi-uitgang, een 0,3-megapixelwebcam, een kaartlezer, twee usb 2.0-poorten, een vga-uitgang en een gigabit-ethernetaansluiting terug te vinden. Naast het scherm kent overigens ook het touchpad multitouchondersteuning, om zo snel te kunnen scrollen en zoomen. Met de 6-cellsaccu zou de kleine laptop het zo'n 8 uur moeten kunnen uitzingen. De 1825PZT is per direct verkrijgbaar en heeft een adviesprijs van 699 euro.

Acer Aspire Timeline 1825PTZ Acer Aspire Timeline 1825PTZ Acer Aspire Timeline 1825PTZ Acer Aspire Timeline 1825PTZ Acer Aspire Timeline 1825PTZ

Reacties (48)


NMa: providers maakten geen prijsafspraken over beltarieven

Door Arnoud Wokke, 20 mei 2010 09:5268 reacties

Providers hebben geen prijsafspraken gemaakt, hoewel ze bellen per minuut tegelijk hebben ingevoerd. Dat is de conclusie van de Nederlandse Mededingingsautoriteit. Telco's moeten tarieven wel overzichtelijker op hun website zetten.

Telco'sDe telecomproviders besloten begin dit jaar om niet langer per seconde, maar per minuut af te rekenen. Daardoor wordt voor een gesprek van 61 seconden twee minuten afgerekend. Kamerleden hadden een vermoeden dat het invoeren van belkosten per minuut afgesproken werk was, maar de Nederlandse Mededingingsautoriteit kon daarvoor geen aanwijzingen vinden, schrijft minister Van der Hoeven in een brief aan de Tweede Kamer.

Wie een telefoonabonnement afsluit, moet voortaan duidelijker de tarieven voor diverse diensten, zoals bellen, sms'en, internetten en bellen naar 0900-nummers, onder ogen krijgen. De demissionaire minister van Economische Zaken schakelt telecomhandhaver Opta in om de nieuwe regels te handhaven. Daarnaast moeten de diverse tarieven ook na het afsluiten van het abonnement gemakkelijker en overzichtelijker zijn terug te vinden. Volgens de minister hebben veel consumenten moeite met het vinden van de tarieven.

De maatregelen om beltarieven transparanter te maken vloeien voort uit Verbetertraject Tarieftransparantie. "Daarnaast speelde de toenemende aandacht vanuit Europa voor tarieftransparantie mee", schrijft Van der Hoeven. "Het nieuwe regelgevend kader voor de telecomsector, dat in november 2009 is aangenomen, geeft lidstaten grotere bevoegdheden om eisen te stellen aan transparantie."

Het gaat niet alleen om aanbieders van mobiele telefonie, maar ook om aanbieders van vaste telefonie. "Op basis van praktijkonderzoek door de Opta, een scan van de websites van telefonieaanbieders, het bestuderen van ervaringen in andere sectoren en in het buitenland, en gesprekken met aanbieders en gebruikersorganisaties, zijn het College van Opta en ik tot de conclusie gekomen dat de transparantie van tariefinformatie zowel bij vaste als mobiele telefonie tekortschiet."

Daarnaast moeten consumenten meer inzicht krijgen in hun belgedrag, schrijft Van der Hoeven. "Bij de keuze voor een nieuw abonnement is het voor consumenten belangrijk om te weten wat hun gemiddelde belgedrag is. Deze informatie is niet altijd goed inzichtelijk voor de consument via de factuur of via een andere weg."

Reacties (68)

Lees meer


Video: Fear 3 - Point Man Trailer

Door Paul Hulsebosch, 20 mei 2010 09:4414 reacties

Warner Bros. heeft een video van Fear 3 vrijgegeven. In deze Point Man Trailer, die maar weinig gameplay-beelden bevat, wordt de gelijknamige hoofdpersoon voorgesteld. De shooter verschijnt in de herfst van dit jaar voor pc, PS3 en Xbox 360.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (14)

Lees meer


Commerciële quantumcryptografie voor het eerst gekraakt

Door Willem de Moor, 20 mei 2010 09:2263 reacties, submitter: kwadronaut

Hoewel het kraken van quantumcryptografie in theorie niet mogelijk is zonder te worden gedetecteerd, hebben enkele natuurkundigen met succes een commercieel verkrijgbaar quantumcryptografisch communicatiesysteem gekraakt.

De drie onderzoekers van de universiteit van Toronto hebben gebruikgemaakt van fouten die inherent zijn aan een quantumcryptografisch systeem. Niet alle verzonden informatie komt zonder fouten bij de ontvanger aan. Theoretisch zouden dergelijke communicatiefouten op een mogelijke onderschepping van het bericht duiden, maar in de praktijk is ruis niet te voorkomen. Volgens een vuistregel zou het signaal nog veilig zijn wanneer minder dan twintig procent van het bericht foute quantumbits bevat.

Door gebruik te maken van deze fouttolerantie, wisten Feihu Xu, Bing Qi en Hoi-Kwong Lo een commercieel quantumcryptografisch communicatiesysteem van het bedrijf ID Quantique af te luisteren. Zij maakten gebruik van de ruis die optreedt bij het opstellen en uitwisselen van de coderingssleutels. Door de sleuteluitwisseling van het BB84-protocol deels te onderscheppen, wisten de Canadezen de foutmarge van de uitwisseling onder de twintig procent te houden. Hun afluistermethode leverde een foutmarge van 19,7 procent op. Hierdoor vermoedden zender en ontvanger geen afluisterpraktijken en bleven zij de sleutels uitwisselen.

Met de onderschepte sleutels kunnen berichten worden gedecodeerd, zodat het systeem van ID Quantique was gekraakt. Hoewel het niet de eerste keer is dat een dergelijk systeem wordt gekraakt, is het wel voor het eerst zonder fysieke toegang tot zender of ontvanger mogelijk gebleken.

De kraak zou zwakheden in de implementatie van quantumcryptografie blootleggen; de techniek zelf blijft waterdicht. Foutjes in de bij quatumcryptografische systemen gebruikte apparatuur, zoals lasers en fotondetectors, kunnen echter door hackers worden geëxploiteerd.

Reacties (63)


Google opent Wave voor het grote publiek

Door Dimitri Reijerman, 20 mei 2010 08:5376 reacties

Google heeft aan zijn Wave-webapplicatie een aantal nieuwe features toegevoegd. Ook is niet langer een uitnodiging nodig voordat op Google Wave kan worden ingelogd, maar de dienst valt voorlopig nog wel onder de Labs-afdeling.

Lars Rasmussen, hoofdverantwoordelijke voor de ontwikkeling van de online-communicatie- en samenwerkingsdienst, liet woensdag tijdens de Google I/O-bijeenkomst weten dat Google Wave voortaan is te gebruiken door iedereen die over een Google-account beschikt. De dienst krijgt nog wel het experimentele Labs-etiket opgeplakt.

Rasmussen liet ook weten dat Wave beschikbaar komt voor betalende gebruikers van Google Apps. Volgens de ontwikkelaar is Google Wave vooral voor zakelijke gebruikers interessant, omdat verschillende gebruikers realtime aan een 'wave' kunnen werken. Ook zou Wave zich volgens Rasmussen onder andere bewijzen in het onderwijs en de journalistiek.

Volgens Rasmussen draait Google Wave na de bèta-release van afgelopen jaar een stuk sneller. Ook zouden de grootste bugs inmiddels zijn verholpen. Desondanks heeft de dienst nog geen grote vlucht genomen, mede omdat voor veel gebruikers het precieze nut van de webapp niet duidelijk is en de dienst tot nu toe een invite vereiste. Rasmussen kondigde ook aan dat Google een aantal api's voor Wave zal vrijgeven en dat ontwikkelaars via zogenaamde robots interacties met waves kunnen aangaan.

Reacties (76)