Tip de redactie

VVD wil duidelijkheid over zwarte lijst kinderpornofilter

Door Joost Schellevis, 29 juni 2010 19:47102 reacties

De VVD heeft demissionair minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin gevraagd meer duidelijkheid over de zwarte lijst met kinderpornosites te geven, nadat Bits of Freedom claimde dat er websites uit slechts drie landen op de lijst zouden staan.

Hand volwassene kind kinderporno pedofilieDe digitale-burgerrechtenbeweging Bits of Freedom noemde de invoering van het internetfilter maandagavond 'symboolpolitiek'. De stichting stelt dat er slechts websites uit drie landen op de lijst zouden staan. Daarmee zou het nut van het filter beperkt zijn, meent Bits of Freedom, 'en toch wil het Ministerie dit filter er door drukken.'

VVD-Kamerleden Jeanine Hennis-Plasschaert en Fred Teeven stelden daarop schriftelijke vragen aan minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie. Dat bevestigt Hennis-Plasschaert tegen Tweakers.net. De Kamerleden willen weten of het klopt dat er websites uit slechts drie landen op de lijst zullen staan. Ook willen ze van de minister weten hoe groot het aantal sites is dat bij de ingebruikname van het filter op de lijst staat. Het kan tussen de tien dagen en zes weken duren voordat de vragen zijn beantwoord.

Desgevraagd wil woordvoerder Wim van der Weegen van het Ministerie van Justitie aan Tweakers.net niet kwijt hoeveel sites er op de lijst zullen staan. Ook wil hij niet zeggen uit hoeveel landen sites op de lijst afkomstig zijn. "Vraagt u mij dat nog eens als het filter is ingevoerd", aldus Van Weegen. "Er is nog geen definitieve lijst en we willen verwarring voorkomen." Volgens de Justitie-woordvoerder kan de samenstelling van de lijst per week, of zelfs per dag, verschillen.

Het filter, dat eigenlijk al op 1 april zou worden ingevoerd, is bedoeld om websites met kinderporno van het Nederlandse internet af te schermen. Op de zwarte lijst staan alleen websites die worden gehost in landen waar Nederland geen verdragen over rechtshulp mee heeft gesloten. Dat hebben de internetproviders afgesproken met het Ministerie van Justitie, dat voor het opstellen van de lijst verantwoordelijk is. Landen waar wel zo'n verdrag mee is, kunnen websites met kinderporno op verzoek sneller afsluiten; dan is een blokkade niet nodig, is de gedachte.

Bits of FreedomBits of Freedom onderzocht met welke landen Nederland een rechtshulpverdrag heeft, en streepte deze weg tegen een uitgelekte zwarte lijst met kinderpornosites, die door Noorwegen wordt gebruikt.

Alleen Japan, Thailand en Zuid-Korea bleven over. "Niet bepaald 'rogue states'", stelt de burgerrechtenbeweging. "Nederland zou zijn energie moeten steken in het verwijderen van verboden websites uit deze landen." Ook zouden de landen onder druk moeten worden gezet om een cybercrime-verdrag van de VN te ratificeren. De VVD'ers Hennis-Plasschaert en Teeven hebben de minister gevraagd welke maatregelen er zijn genomen om de landen de verdragen te laten ratificeren.

Volgens Justitie-woordvoerder Van Weegen is het internetfilter vooral bedoeld om de 'beginnende geïnteresseerde in kinderporno' te belemmeren in zijn zoektocht naar strafbaar materiaal. "De gevestigde kinderporno-zoeker vindt zijn weg toch wel, bijvoorbeeld in nieuwsgroepen", verwacht Van Weegen. Hij stelt verder dat het kinderpornofilter een 'aanvullende maatregel' is, naast onder andere het offline halen van websites.

Burgerrechtenactivisten maken zich zorgen om het internetfilter. De critici stellen dat het afschermen van kinderporno op internet geen zin heeft en makkelijk te omzeilen is. Ook zou het filter kunnen worden gebruikt voor andere doeleinden dan het filteren op kinderporno. Ook internetproviders zijn daar bang voor. Eerder weigerde het CDA, overtuigd voorstander van het filter, dat uit te sluiten. Volgens VVD'ers Hennis-Plasschaert en Teeven lost het verbergen van deze 'gruwelijke misdaden' achter een filter het probleem niet op.

Reacties (102)

Lees meer


SilverStone introduceert SST-PS05BA-behuizing

Door Wout Funnekotter, 29 juni 2010 17:4822 reacties

SilverStone heeft een nieuwe ATX-kast uitgebracht. De PS05BA is onderdeel van de Precision-serie en biedt ruimte aan vijf 120mm-ventilatoren, vier 5,25"-stations en vier 3,5"-hardeschijven, die zonder gebruik van schroeven worden bevestigd.

De zwarte kast weegt zonder inhoud 6,2 kilo en is opgebouwd uit een combinatie van plastic en staal. Aan de voorkant is ruimte voor vier optische stations met daaronder nog twee openingen voor externe 3,25"-apparaten, zoals een kaartlezer. Aan de bovenkant zitten de power- en resetknoppen, en twee usb-poorten en audioaansluitingen.

De binnenkant van de kast heeft vijf plekken waar een 120mm-ventilator kan worden gemonteerd, zeven locaties voor pci-uitbreidingskaarten en vier 3,5"-hdd drivebays. Silverstone levert brackets met rubberen spacers mee, zodat de harde schijven gemakkelijker te monteren zijn en trillingen zoveel mogelijk worden opgevangen. De kooi voor de schijven is tevens een kwartslag gedraaid, waardoor alleen het zijpaneel moet worden verwijderd om ze er vanaf de zijkant in te schuiven.

Om het monteren van koelers gemakkelijker te maken, is op de montageplaat voor het moederbord ter hoogte van de cpu een gat aanwezig, zodat backplates snel te monteren zijn. Voor mensen die gebruikmaken van een waterkoelingopstelling zijn in de achterkant van de kast twee openingen aanwezig waardoor de slangen de kast in- en uit kunnen gaan. Voor de voeding, die overigens niet wordt meegeleverd, is een plekje onderin de kast gereserveerd. Silverstone heeft nog niet bekendgemaakt wat de kast gaat kosten, al meent expreview.com te weten dat de adviesprijs 82,50 dollar bedraagt.

Silverstone PS05B Silverstone PS05B Silverstone PS05B Silverstone PS05B Silverstone PS05B Silverstone PS05B Silverstone PS05B

Reacties (22)


Video: Tweakers.net E3: onze Top 5

Door Paul Hulsebosch, 29 juni 2010 17:3262 reacties

In deze tiende en laatste video over de E3 kijken we terug en laten we zien wat wij de beste games van de beurs vonden - met dank aan het team van The Secret Lab, dat de reeks video's voor ons heeft geproduceerd.

Reacties (62)


Samsung introduceert 'bouwvakkerstelefoon' met twee maanden standbytijd

Door Arnoud Wokke, 29 juni 2010 17:10100 reacties

Samsung heeft in Zweden een mobieltje aangekondigd met een geclaimde standbytijd van twee maanden. De stevige telefoon is bovendien stof- en spatwaterdicht en kost omgerekend zonder btw ongeveer 80 euro.

De Samsung Xcover E2370 heeft een IP54-certificatie, wat betekent dat het toestel stof- en spatwaterdicht is. Dergelijke toestellen zijn geschikt voor mensen die veel met stof in aanraking komen, zoals bouwvakkers. De telefoon beschikt over een accu met onbekend vermogen, maar volgens Samsung kan het toestel twee maanden mee op standby. Voor de meeste telefoons wordt rond de twee weken geclaimd, met een maand als uitschieter. In de praktijk worden die tijden zelden gehaald en moeten zelfs eenvoudige mobieltjes vaak al binnen een week weer aan de lader.

De Xcover heeft een tft-display met een resolutie van 128x160 pixels. Het toestel, met Samsungs eigen OS voor goedkope telefoons aan boord, draait op een cpu met ARM9-core. Internetten kan via gprs of het in Nederland niet meer gebruikte edge via de OpenWave-browser. Het toestel meet 112x49x19mm en is 115g zwaar. Het krijgt in Zweden een prijs van omgerekend ongeveer 79 euro. Daarbij moet vermoedelijk nog wel btw worden opgeteld, waardoor het toestel in de Nederlandse winkels ongeveer 100 euro zal kosten.

Samsung Xcover E2370

Reacties (100)


MSI lanceert Wind Box-nettops met Pentium-dualcores

Door Wout Funnekotter, 29 juni 2010 16:4425 reacties

MSI heeft twee nieuwe compacte systemen in zijn Wind Box-serie aangekondigd. De DE520 en DC520 hebben beide een Pentium dualcore-E5400-processor aan boord en draaien op de 64bit-versie van Windows 7 Home Premium.

De DE520 en DC520 zijn op bijna alle vlakken gelijk. Beide hebben een Intel E5400-cpu op 2,7GHz, tot 4GB ddr3-geheugen en een 7200rpm-hdd van 320GB. Ook de behuizing is identiek en meet 300x65x260,7mm. Op draadloos gebied wordt wifi b/g/n ondersteund en beide systemen kunnen videosignalen via een vga-, dvi- of hdmi-poort uitsturen. De hardware heeft aan een kleine 120W-voeding genoeg om zijn werk te kunnen doen.

Waar de DE520 over een Intel GMA X4500-igp beschikt, is de DC520 uitgerust met een ATI Mobility Radeon HD5430 met 512MB ddr3-videogeheugen. Dit stelt het laatstgenoemde model in staat om 1080P-content af te spelen en simpele 3d-games te draaien. Audio kan bij beide modellen in 7.1-formaat via analoge uitgangen of spdif worden verstuurd. Het is op dit moment nog niet bekend of en wanneer de systemen naar Nederland zullen komen.

MSI Wind Box

Reacties (25)


Rechtbank wil toelichting van OM in Shareconnector-zaak

Door Dimitri Reijerman, 29 juni 2010 16:2837 reacties

De rechtbank in Den Haag laat in een tussenarrest in de Shareconnector-strafzaak weten zich af te vragen waarom het OM er geen civiele zaak van heeft gemaakt. Ook wil de rechtbank van een p2p-deskundige meer weten over hashlinks.

Het Openbaar Ministerie beschuldigt de beheerders van de eDonkey-site Shareconnector en Releases4u van copyrightschendingen. Een hoger beroep, dat na een eerdere vrijspraak door het OM werd ingesteld, loopt al sinds 18 november.

Inmiddels heeft het Haagse gerechtshof in een tussenarrest laten weten dat het zich afvraagt waarom het Openbaar Ministerie een strafzaak is begonnen, terwijl een civielrechtelijke zaak meer voor de hand zou liggen. Onder meer na contacten met de Stichting Brein wil de rechtbank daarom van officier van justitie R. Smits een toelichting op deze keuze, mede omdat het OM in de zaak naar civiele jurisprudentie verwijst.

In het tussenarrest is verder te lezen dat de rechters van Johan Pouwelse, een p2p-deskundige van de TU Delft, een nadere toelichting willen over de termen hashcode en hashlinks, en in hoeverre het mogelijk was om op Shareconnector.com met een klik op een hashlink of -code direct illegale bestanden te downloaden. In mei stelde het OM nog dat het plaatsen van hashlinks als een openbaarmaking moet worden gezien. Wanneer de zaak een vervolg krijgt, is onduidelijk. De rechtbank heeft nog geen nieuwe zittingsdatum genoemd.

Reacties (37)


Google werkt aan Facebook-concurrent volgens ex-Facebook cto

Door RoD , 29 juni 2010 16:0964 reacties

Google werkt vermoedelijk aan een concurrent voor de sociale-netwerksite Facebook. Volgens Adam D'Angelo, die jarenlang cto bij Facebook was, bood Googles Twitter-concurrent Buzz niet voldoende functionaliteit.

In vervolg op Buzz zou Google nu een sociale-netwerksite willen bouwen die op het concept van Facebook is gebaseerd, zo laat D'Angelo weten op vraag-en-antwoordsite Quora. De ex-cto, die Quora zelf heeft opgezet, claimt de informatie uit betrouwbare bronnen te hebben verkregen. Google zou van het project een prioriteit hebben gemaakt. De internetreus zou veel van zijn werknemers inzetten om de sociale-netwerksite in elkaar te zetten. Naast D'Angelo liet Digg-ceo Kevin Rose eerder al op Twitter weten een gerucht over Googles Facebook-concurrent te hebben gehoord. De bewuste Tweet is inmiddels verwijderd.

De nieuwe sociale-netwerksite zou Google Me gaan heten. Het is niet bekend welke functionaliteit Googles netwerk zal bevatten. Evenmin is bekend wanneer de zoekgigant Google Me aan het publiek zal voorstellen.

Met Buzz heeft Google al een sociale-netwerkdienst. Gebruikers kunnen net als op Twitter berichten posten en anderen volgen. Het is mogelijk om Twitter-berichten in Buzz te importeren.

Reacties (64)


Oproep: stop met bewaarplicht telecommunicatiegegevens

Door Joost Schellevis, 29 juni 2010 15:5169 reacties

Een groep van ruim 100 organisaties uit 23 EU-landen heeft de Commissie gevraagd het opslaan van gegevens over internetverkeer en telecommunicatie niet langer te verplichten. De bewaarplicht zou de samenleving niet veiliger maken.

Dat meldt een Duitse actiegroep die zich tegen de bewaarplicht heeft gekeerd. In een open brief spreken de organisaties zich uit tegen de bewaarplicht. Nederlandse ondertekenaars van de brief zijn onder meer de digitale-burgerrechtenbeweging Bits of Freedom, het Humanistisch Verbond en de Nederlandse Vereniging van Journalisten. Ook de brancheorganisatie voor internetproviders ISPConnect zette zijn handtekening, evenals de Belgische journalistenvereniging.

De brief is gericht aan Eurocommissarissen Cecilia Malmström van Binnenlandse Zaken, Viviane Reding van Justitie en de Nederlandse Eurocommissaris Neelie Kroes, die met de portefeuille Digitale Agenda is belast. De organisaties schrijven de 'intensieve controle van de hele bevolking' onacceptabel te vinden. "Door de bewaarplicht worden gevoelige gegevens over sociale contacten, bewegingen en privélevens van 500 miljoen Europeanen verzameld, zonder enige verdenking jegens hen", schrijven ze.

De bewaarplicht zou gevoelig zijn voor datalekken, providers op kosten jagen en de journalistieke bescherming van bronnen ondermijnen. Bovendien maakt de bewaarplicht de samenleving niet veiliger, stellen de briefschrijvers: "Er is geen bewijs dat dataretentie zorgt voor een betere bescherming tegen criminaliteit." Ook zonder bewaarplicht zouden er voldoende gegevens voorhanden zijn voor effectief strafrechtelijk onderzoek.

In Nederland geldt op dit moment een bewaarplicht met een termijn van twaalf maanden voor gegevens over internetverkeer en een termijn van zes maanden voor telecommunicatiegegevens. Oorspronkelijk zou de termijn voor internetverkeer ook naar zes maanden worden verkort, maar door de val van het kabinet is daar vooralsnog niets van terechtgekomen.

Er is al langer verzet tegen de bewaarplicht, die door een richtlijn van de Europese Unie is ingesteld. Eerder verklaarde het Duitse hof de bewaarplicht ongrondwettig. Eurocommissaris Reding van Justitie zei niet lang daarna de bewaarplicht te zullen heroverwegen. Overigens hoeft de inhoud van internetverkeer en telecommunicatie niet te worden vastgelegd. Alleen gegevens als de duur van een sessie en de locatie van een gebruiker moeten worden opgeslagen. Volgens critici is het nut van de bewaarplicht daarmee beperkt.

Reacties (69)

Lees meer


Uitzending Gemist start proef met distributie via torrents

Door Arnoud Wokke, 29 juni 2010 15:31182 reacties

De NPO is een proef begonnen met de distributie van tv-uitzendingen in hoge kwaliteit via p2p. De NPO wil weten of dit de belasting voor de servers kan verlagen. De gedownloade programma's zijn tien dagen offline te bekijken.

Voor het bekijken van de torrents is software nodig. Deze UGPlayer is net als de uitzendingen te vinden op een voor de test ingerichte site. Via de speler, een download van ongeveer 17MB, zijn de uitzendingen tot tien dagen na de oorspronkelijke uitzending te bekijken, daarna verdwijnt het bestand van je computer, zegt Gerald van den Wijngaart van de Nederlandse Publieke Omroep. Tijdens de periode van tien dagen deel je de uitzending automatisch met andere gebruikers.

Het gebruik van het bittorrent-protocol moet tot lagere kosten leiden, zegt Van den Wijngaart. "Wordt een video 100.000 keer bekeken, dan is deze ook net zo vaak door de servers aangeboden. Dit kost veel bandbreedte en leidt tot hogere kosten. Je eigen Uitzending Gemist P2P-uitwisselprogramma krijgt delen van de video van andere uitwisselprogramma’s en deelt ook weer delen uit. Hierdoor hoeft de publieke omroep idealiter een video maar één keer aan te bieden, in plaats van 100.000 keer."

De uitzendingen zijn offline te bekijken, waardoor mensen onderweg of met vakantie naar programma's kunnen kijken die eerder zijn gedownload, zo zegt Van den Wijngaart. De proef duurt een half jaar, waarna wordt gekeken of het initiatief breder wordt voortgezet.

Niet alle programma's zijn te bekijken; slechts sommige programma's doen mee aan de pilot. De torrentplayer is in eerste instantie gemaakt voor Windows; er komt vooralsnog geen Linux-versies en de Mac-versie werkt nog niet optimaal, aldus Van den Wijngaart. De software neemt ongeveer 60MB schijfruimte in beslag.

UGPlayer

Reacties (182)

Lees meer


IEEE rondt standaard voor smart grids af

Door Dimitri Reijerman, 29 juni 2010 15:1310 reacties

De IEEE heeft het 1815 Distributed Network Protocol geratificeerd. Dit DNP3-protocol zal onder andere worden gebruikt bij de ontwikkeling van smart grids. Ook is er een ontwerp opgesteld voor de aanvullende IEEE 1547.8-standaard.

Het DNP3-protocol beschrijft verschillende communicatieprotocollen die voor procesautomatisering worden gebruikt. DNP3 wordt in de praktijk al breed toegepast door onder andere nutsbedrijven, omdat dit protocol is gebaseerd op al bestaande standaarden. Vooral elektriciteitsbedrijven zouden blij zijn met de raticifering van DNP3, omdat hierdoor meer technologie kan worden ontwikkeld om toekomstige smart grids op te zetten.

De IEEE heeft inmiddels ook een draft van de 1547.8-standaard uitgebracht. De specificatie moet een platform gaan vormen voor het efficiënt koppelen van energiebronnen aan smart grids en zou vooral uitbreidingen bevatten om alternatieve energiebronnen, zoals zonnepanelen en windmolens, aan het electriciteitsnet te koppelen. De IEEE-organisatie verwacht de 1547.8-standaard in 2012 te ratificeren.

Reacties (10)


Onduidelijkheid over uitstel Elektronisch Patiëntendossier

Door Joost Schellevis, 29 juni 2010 14:4979 reacties

Het is onduidelijk of de Eerste Kamer in een motie gaat eisen dat de invoering van het Elektronisch Patiëntendossier wordt gepauzeerd. Enkele bedrijven zouden hebben geprotesteerd; de motie zou tot 'grote problemen' leiden.

De Eerste Kamer was van plan om in een motie te eisen dat demissionair minister Ab Klink van Volksgezondheid geen 'onomkeerbare beslissingen' zou nemen voordat een aantal vragen van de Kamer zou zijn beantwoord. De Senaat wilde onder andere van minister Klink weten hoe goed het systeem is beveiligd en of de baten van het systeem wel opwegen tegen de veiligheidsrisico's. Daarmee zou het EPD in feite worden uitgesteld totdat Klink antwoord op de vragen heeft gegeven.

Het is echter onduidelijk of de motie in stemming komt. Er zou dinsdagmiddag over de motie worden gestemd, maar de stemming is uitgesteld. Dat zegt Daniel Fortuyn, woordvoerder van de Eerste Kamerfractie van D66. Volgens hem hebben enkele bedrijven zich aangediend, omdat uitstel voor 'grote problemen' zou zorgen.

Daarop zijn de behandeling van en de stemming over de motie opgeschort. Het is onduidelijk om welke bedrijven en om welke problemen het gaat. Waarschijnlijk wordt de motie volgende week dinsdag verder behandeld; dan zou er meer duidelijkheid over eventueel uitstel moeten komen.

De kans is groot dat de invoering van het EPD wordt uitgesteld. Minister Ab Klink zou de wet hebben gewijzigd op het moment dat deze wel door de Tweede Kamer, maar nog niet door de Eerste Kamer was behandeld. Als de Tweede Kamer niet de kans krijgt om zich over het gewijzigde wetsvoorstel uit te spreken, is de wet ongrondwettig.

Reacties (79)


Apple verkoopt 1,7 miljoen iPhone 4's in drie dagen

Door Arnoud Wokke, 29 juni 2010 14:25269 reacties

Apple heeft in de eerste drie dagen na de lancering 1,7 miljoen exemplaren van zijn nieuwe smartphone iPhone 4 verkocht. Volgens een buitenlands gerucht zou de Nederlandse release van het nieuwe toestel op 23 juli plaatsvinden.

Apple iPhone 4De totale verkopen van donderdag tot en met zaterdag komen uit op 1,7 miljoen, claimt Apple. Daarmee verkoopt het toestel sneller dan de iPhone 3GS, die vorig jaar in dezelfde tijd op een verkooptotaal van 1 miljoen kwam. De iPhone 4 is te koop in diverse landen, zoals de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. In de voorverkoop waren 600.000 exemplaren van het toestel besteld.

De Nederlandse releasedatum is nog altijd onbekend, maar volgens Electronista zal dat op 23 juli zijn. Dan zou de tweede golf landen aan de beurt zijn voor een release van de iPhone 4. Nederland behoort tot die tweede golf.

Inmiddels is het nog altijd onduidelijk of het verminderde en wegvallende bereik van de iPhone 4 als hij linksonder wordt vastgehouden een designfout is of een probleem dat via een software-update kan worden opgelost. Eerder bleek dat gebruikers problemen hebben met de ontvangst van de iPhone 4, die vorige week woensdag bij de eerste klanten werd bezorgd. Apple-voorman Steve Jobs zou per e-mail hebben laten weten dat gebruikers een case moeten gebruiken of het toestel anders moeten vasthouden om het probleem te voorkomen.

Deze 'death grip' treedt namelijk op als de vingers de twee antennes verbinden; die komen linksonder samen. De ene antenne ontvangt gsm en umts, de andere wifi, gps en bluetooth. Als de antennes verbinding maken, zou dit leiden tot een dip in het ontvangstsignaal, waardoor de telefoon naar een andere frequentie moet schakelen. Daarnaast zou er een probleem zijn met de nabijheidssensor, waardoor mensen ongewild gesprekken beëindigen of FaceTime starten.

Reacties (269)


Qwerty-variant Nokia N8 heeft ondersteuning mobiele tv via dvb-h

Door Arnoud Wokke, 29 juni 2010 13:3648 reacties

De qwerty-variant van de Nokia N8 gaat dvb-h ondersteunen, de in Nederland gebruikte standaard voor mobiele live-televisie. De onaangekondigde smartphone wordt daarmee het eerste high-end toestel sinds de N96 uit 2008 met dvb-h.

In Nederland is marktleider KPN de enige met een dvb-h-netwerk. Na de introductie van de LG KB620, Samsung P960 en Nokia N96 kwamen er geen nieuwe toestellen meer met dvb-h. Inmiddels brengt Nokia wel een budgetmodel op de markt met ondersteuning voor mobiele televisie via het dvb-netwerk.

De nieuwe smartphone, waarvan dit weekeinde foto's opdoken, zal het eerste high-end toestel met dvb-h zijn sinds de N96. Dat blijkt uit specificaties die Tweakers.net verkreeg. Naast dvb-h heeft het toestel gsm, hsdpa, wifi, bluetooth en gps. Daarnaast zijn een fm-radio en fm-transmitter op het toestel aanwezig. In tegenstelling tot de N8-00 heeft deze smartphone geen 12-megapixelcamera. Het toestel kan plaatjes schieten met een maximale resolutie van 8 megapixels.

Overigens is er nog veel onduidelijkheid over de uiteindelijke naam van het toestel. De website, die foto's en een video publiceerde, noemt het de N9, maar andere sites noemen het ook de C7 of E7. Het meest voor de hand ligt echter dat Nokia het toestel zal presenteren als variant op de N8, het nieuwe vlaggenschip dat over een 3,5"-oled-scherm beschikt, maar geen toetsenbord heeft. Beide toestellen lopen op Symbian^3, de eerste opensource-versie van het voormalige Symbian S60.

Video (moogaloop.swf?clip_id=12925392&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=0&show_portrait=0&color=00ADEF&fullscreen=1)

Reacties (48)


Video: Medal of Honor

Door Paul Hulsebosch, 29 juni 2010 12:527 reacties

Uitgever Electronic Arts heeft twee video's vrijgegeven van schietspel Medal of Honor. In de clips komt een aantal militairen aan het woord die bij het maken van het spel zijn geraadpleegd. Voor de video zijn ze onherkenbaar gemaakt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (7)

Lees meer

Medal of Honor
Medal of Honor Video van 18 oktober 2010
Medal of Honor
Medal of Honor Video van 24 september 2010
Medal of Honor
Medal of Honor Video van 20 september 2010
Medal of Honor
Medal of Honor Video van 3 september 2010
Medal of Honor
Medal of Honor Video van 30 augustus 2010
Video: Medal of Honor
Video: Medal of Honor Nieuws van 2 augustus 2010
Video: Medal of Honor
Video: Medal of Honor Nieuws van 28 juli 2010
Video: Medal of Honor
Video: Medal of Honor Nieuws van 14 juli 2010
Tweakers.net op de E3
Tweakers.net op de E3 .Geek van 13 juni 2010
Video: Medal of Honor
Video: Medal of Honor Nieuws van 3 juni 2010
Video: Medal of Honor
Video: Medal of Honor Nieuws van 16 maart 2010
Video: Medal of Honor
Video: Medal of Honor Nieuws van 15 december 2009

Samyang kondigt drie lenzen voor NX-mount aan

Door Wout Funnekotter, 29 juni 2010 12:4914 reacties

Het Koreaanse Samyang heeft aangekondigd dat het drie lenzen voor Samsungs NX-mount gaat uitbrengen. Het gaat om een 8mm-fisheye, een 14mm-groothoek en een 85mm-telelens. De lenzen waren eerder al voor andere mounts beschikbaar.

Samyang heeft zijn 8mm f/3.5, 14mm f/2.8 en 85mm f/1.4 voorzien van een Samsung NX-mount. Eerder kwamen de lenzen al uit voor Canon-, Nikon-, Pentax-, Sony- en Olympus-camera's. De lenzen beschikken niet over autofocus, dus gebruikers zullen een ring op de lens moeten gebruiken om handmatig scherp te stellen. Samyang is van plan om de lenzen in september op de markt te brengen.

Het NX-systeem is een nieuw camerasysteem van Samsung dat eerder dit jaar door het bedrijf werd geïntroduceerd. Net als bij het 4/3-systeem van Olympus beschikken NX-camera's niet over een optische zoeker, maar wel over verwisselbare lenzen. Tweakers.net publiceerde onlangs een recensie van de Samsung NX10, waarin het de nieuwe techniek uitgebreid bekeek.

Reacties (14)


HTC brengt Android 2.1-update uit voor Hero

Door Arnoud Wokke, 29 juni 2010 12:2488 reacties

HTC biedt gebruikers van zijn smartphone Hero een update aan die Android 2.1 op het toestel brengt. Hero-gebruikers zaten nog op Android 1.5. HTC heeft de update vanwege diverse omstandigheden meer dan eens moeten uitstellen.

HTC HeroDe update kwam maandagavond rond kwart voor zeven beschikbaar, blijkt uit reacties op GoT. Sommige gebruikers hebben de datum vooruit moeten zetten om de update binnen te krijgen. De nieuwe rom vereist een download van bijna 80MB en zet een versie van Android 2.1 op de Hero met HTC's eigen interface Sense.

De update is diverse malen uitgesteld. Oorspronkelijk was de release voor maart gepland, maar dat bleek niet haalbaar. Een van de belangrijkste oorzaken was dat de Hero in verschillende landen werd verkocht met een andere productcode, ook sku geheten. Google moet voor elke sku de update goedkeuren. Het zetten van de vinkjes kostte meer tijd dan verwacht. Met de nieuwere toestellen Legend en Desire speelt dit issue niet; die hebben in alle landen dezelfde sku.

Het is de eerste keer dat HTC op grote schaal een belangrijke update over-the-air uitrolt. Daarbij krijgt de gebruiker een seintje als de update gereed staat en kan de update worden gedaan zonder tussenkomst van een desktop of laptop. Dat moet het aantal gebruikers dat de update installeert vergroten. Bij updates die een computer vereisen, installeerde 5 procent van de toestelbezitters de nieuwe software.

De Hero kwam in augustus vorig jaar op de markt, toen Android 1.5 de nieuwste versie was. Inmiddels is Google bij Android 2.2 aanbeland, al zitten veel fabrikanten nog bij 2.1. HTC zal onder meer de Desire en Legend van versie 2.2 voorzien, voor de Hero is 2.1 de laatste grote update. Het budgetmodel Tattoo zal geen update ontvangen en blijft werken op Android 1.6.

Reacties (88)


Video: Alan Wake - The Signal

Door Paul Hulsebosch, 29 juni 2010 11:376 reacties

Microsoft heeft een video vrijgegeven van The Signal, de tweede uitbreiding voor Alan Wake. The Signal is sinds 27 juni te downloaden via Xbox Live. De gebeurtenissen in de uitbreiding sluiten aan op het einde van het reguliere spel.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (6)

Lees meer

Alan Wake
Alan Wake Video van 28 september 2010
X10: Video: Alan Wake
X10: Video: Alan Wake Nieuws van 12 februari 2010
Screenshots: Alan Wake
Screenshots: Alan Wake Nieuws van 14 januari 2010
Video: Alan Wake
Video: Alan Wake Nieuws van 11 januari 2010
Voorlopig afgeschoten topgames
Voorlopig afgeschoten topgames .Geek van 24 juli 2009
Alan Wake geeft teken van leven
Alan Wake geeft teken van leven Nieuws van 5 januari 2009
Video: Alan Wake
Video: Alan Wake Nieuws van 22 oktober 2008

Brein eist dat ook Xs4all doorgifte van The Pirate Bay staakt - update

Door Olaf van Miltenburg, 29 juni 2010 11:35377 reacties

Brein heeft maandag niet alleen Ziggo, maar ook Xs4all gedagvaard voor een bodemprocedure over de doorgifte van The Pirate Bay. Volgens de providers wil de antipiraterijstichting een vrijbrief krijgen om sites te blokkeren.

Brein eiste tijdens het kort geding tegen Ziggo, maandag in Den Haag, een rechterlijk verbod op de doorgifte van The Pirate Bay. Een jaar geleden had de rechter bepaald dat de torrentsite zichzelf voor Nederlandse internetters ontoegankelijk moest maken, maar de Zweedse beheerders gaven hieraan geen gehoor, waarna Brein een testcase tegen Ziggo begon om een blokkade via isp's af te dwingen. Eind vorige week voegde Xs4all zich bij de gedaagde partij, wat betekent dat Xs4all tijd kreeg om zijn zegje te doen bij het kort geding.

Voorafgaand aan de zitting werden niet alleen Ziggo, maar ook Xs4all gedagvaard voor de uiteindelijke bodemprocedure door Brein, wat inhoudt dat de stichting ook een verbod op de doorgifte van The Pirate Bay door Xs4all eist. Bij een kort geding wordt de zaak niet in detail behandeld, dat gebeurt bij de bodemprocedure.

Brein logo (60 pix)Brein eiste bij de rechter de blokkering van drie ip-adressen die The Pirate Bay zou gebruiken en een blokkade van 18 url's. Deze gegevens werden pas een paar uur voor de zitting bijgevoegd. Eerder had Brein alleen de eis bekendgemaakt dat Ziggo de torrentsite ontoegankelijk moest maken, zonder te specificeren waarop de isp dan zou moeten filteren. Onder de range van de drie ip-adressen die The Pirate Bay zou kunnen gebruiken zou in ieder geval al één andere site vallen die dan onterecht zou worden geblokkeerd, vertelt Niels Huijbregts, woordvoerder van Xs4all: "Dat hebben we in de korte tijd die we hadden al kunnen constateren."

"Brein gaf zelf al aan dat The Pirate Bay makkelijk naar andere ip-adressen kan overstappen, waardoor de stichting dus steeds met nieuwe lijsten moet komen", aldus Huijbregts.

Xs4all reageerde op de eis tot blokkade met de claim dat providers flink op kosten worden gejaagd als ze aan de eis tegemoet moeten komen, en dat het technisch, juridisch en organisatorisch de nodige voeten in de aarde zou hebben. Verder vond de provider het vooral een principezaak en sprak het bedrijf zich uit tegen het opwerpen van blokkades voor onschuldige internetters om een deel van internet te bezoeken.

ZiggoZiggo beriep zich vooral op de stelling dat de isp helemaal geen partij is in deze zaak. "Het is een zaak tussen Brein en The Pirate Bay. De stichting is bij ons aan het verkeerde adres", zegt John Burger, woordvoerder van Ziggo. De provider vindt zichzelf een doorgeefluik. "Brein wil een blanco cheque en kan steeds met een nieuwe lijst van sites komen als we tegemoet komen", claimt ook de woordvoerder van Ziggo. Brein probeerde de rechter er vooral van te overtuigen dat het eisen van een blokkade van The Pirate Bay nog de enige resterende mogelijkheid was. Ziggo zou daarbij als eerste provider zijn uitgekozen omdat er ergens moet worden begonnen. Eerder al liet Tim Kuik, directeur van de stichting, weten dat het vizier op Ziggo was gericht omdat het een grote provider is en omdat andere aanbieders wel zouden volgen als Ziggo moet blokkeren.

Brein wilde nog niet op vragen over de rechtszaak reageren. Op 19 juli doet de rechter uitspraak in het kort geding.

Update, 12.50: Inmiddels heeft Brein gereageerd op het verloop van het kort geding. "Isp’s die de site onderdak geven of toegang tot de site verlenen zijn in beginsel niet zelf aansprakelijk voor de schade die de illegale site veroorzaakt maar je mag wel van hen verlangen dat zij de site ontoegankelijk maken", stelt Tim Kuik, directeur van Brein. Hij noemt het tegenstrijdig dat Ziggo stelde dat een blokkade eenvoudig te omzeilen is, terwijl Xs4all een blokkade een onaanvaardbare beperking van de vrijheid van meningsuiting noemde.

"Het is mij een raadsel waarom Ziggo liever wil dat Brein individuele gebruikers aanpakt dan de toegang blokkeren tot de grootste illegale site waar die gebruikers het illegale product vandaan halen", gaat Kuik verder, waarmee hij doelt op het feit dat Ziggo aangaf bereid te zijn persoonsgegevens van inbreukmakende gebruikers af te staan.

Verder beaamt Kuik dat de kans bestaat dat The Pirate Bay andere sites op haar eigen ip-range toelaat. "Zowel The Pirate Bay als die sites zelf nemen daarmee het voorspelbare risico dat zij worden afgesloten of dat toegang tot het ip-nummer wordt geblokkeerd", is de reactie van de stichting.

Reacties (377)

Lees meer


Details Windows 8 lekken uit

Door Dimitri Reijerman, 29 juni 2010 11:10287 reacties

Microsoft wil Windows 8 mogelijk gaan voorzien van een verbeterde restore-functie, een nieuwe app store en authenticatie via gezichtsherkenning. Ook zou er een nieuwe hibernate-modus moeten komen om de opstarttijd te verkorten.

Dit zou zijn op te maken uit een reeks uitgelekte slides die onder andere op de website Microsoft Kitchen zijn gepubliceerd. In de presentatie, in wat een intern discussiestuk lijkt, worden technische trends en marktontwikkelingen beschreven, terwijl ook mogelijke features van de opvolger van Windows 7 worden genoemd. De slides lijken afkomstig te zijn van een HP-medewerker.

Volgens de informatie moet Windows 8 zich vooral gaan richten op drie form factors: laptops, all-in-ones en tablets. Het nieuwe OS zou in hoge mate door fabrikanten voor dergelijke apparaten kunnen worden aangepast. HP wordt in de slides als voorbeeld genoemd. De fabrikant zou een eigen softwarewinkel in Windows 8 kunnen opnemen. Daarnaast zouden fabrikanten apparaten die in het in Windows 7 geïntroduceerde Device Stage zijn te zien, beter kunnen customizen. Microsoft ziet ook kansen door de komst van platformonafhankelijke technieken als html5, omdat het verwacht dat hierdoor meer content op het web beschikbaar komt.

In Windows 8 zou de focus meer op de gebruiker moeten liggen in plaats van op een standalone-machine. Zo moeten persoonlijke gegevens kunnen meeverhuizen door de introductie van aanvullende cloudservices. Daarnaast moet het inlogscherm gebruik kunnen maken van webcams, waarbij gezichtsherkenningsalgoritmen de gebruiker herkennen.

Microsoft lijkt veel aandacht te willen besteden aan een efficiënter energiemanagement in Windows 8. Zo zou het OS beter gebruik moeten maken van de mogelijkheden van multicore-processors die de mogelijkheid hebben om inactieve cores uit te schakelen. Ook zouden harde schijven vaker moeten stoppen met draaien op momenten van inactiviteit.

Daarnaast wordt nagedacht over het versnellen van de normale hibernate-modus in Windows 8 en een 'Logoff+hibernate'-variant waarbij een boot- en shutdown-scherm wordt getoond. Onder de kop Windows Fast Startup Strategy is te lezen dat het hele bootproces sterk zou kunnen worden verkort door betere caching-technieken en diverse aanpassingen, zoals parallel opstartende taken. Microsoft lijkt ernaar te streven om de boottijden vanaf zowel harddisks als ssd's met de helft te verkorten ten opzichte van Windows 7. Dit is gerekend vanaf de bios-post.

Opvallend is dat Microsoft een nieuw Windows Recovery-mechanisme overweegt waarbij het OS opnieuw wordt geïnstalleerd vanaf een factory image, maar alle gebruikersinstellingen en data behouden blijven. Applicaties zouden na een herstart kunnen worden hersteld door deels de app store naar voren te halen en door een lijst met apps te presenteren die niet in de softwarewinkel zijn opgenomen.

Microsoft geeft ook een doorkijkje in zijn plannen voor de komst van de Windows Store. De softwaregigant lijkt haast te hebben met de ontwikkeling van een webwinkel; Windowsstore.com is inmiddels al geregistreerd. Consumenten zouden de webwinkel kunnen benaderen via Bing en een zoekingang binnen Windows 8, en zouden de Windows Store moeten gaan beschouwen als een veilig en betrouwbaar platform voor het verkrijgen van gratis en commerciële software. Ook zouden de instellingen van een via Windows Store geïnstalleerde applicatie in een cloudomgeving moeten worden opgeslagen, zodat deze op alle Windows 8-apparaten beschikbaar zijn. Daarnaast worden in de slides ideeën geopperd om ontwikkelaars te gaan ondersteunen als zij applicaties voor de Windows Store bouwen.

Details over de gui en nieuwe kernelfeatures worden in de uitgelekte informatie nog niet genoemd. Wel wordt Internet Explorer 9 in de slides kort aangehaald. Hierbij worden geen verrassingen genoemd, behalve dat er in augustus van dit jaar een bèta zou moeten verschijnen. Een eventuele releasedatum voor de final-versie wordt nog niet genoemd.

Reacties (287)


Google begint uitrol officiële Froyo-release voor Nexus One

Door Wout Funnekotter, 29 juni 2010 10:3940 reacties

Google is begonnen met de uitrol van Android 2.2, ook bekend als Froyo. Gebruikers van Googles Nexus One smartphone krijgen deze week de software-update aangeboden en kunnen hem dan via 3g of wifi op hun telefoon downloaden.

Na een testperiode waarin sommige Nexus One-gebruikers de beschikking hadden over bètaversies van Android 2.2, heeft Google nu aangekondigd dat het de final versie naar Nexus One-gebruikers gaat verspreiden. Bezitters van de telefoon krijgen deze week een bericht in de notificatiebalk dat er een update beschikbaar is. Daarna kan deze via de 3g-verbinding of een wifi-hotspot worden binnengehaald.

Froyo is de opvolger van Android 2.1, dat bekend stond onder de codenaam Eclair. Belangrijke nieuwe features zijn een geoptimaliseerde virtual-machine, waardoor applicaties sneller moeten draaien, ondersteuning voor Flash 10.1 en een snellere javascript-engine. Eerder deze maand bracht Google de broncode van versie 2.2 uit. Fabrikanten als Motorola, HTC en Samsung hebben al aangegeven een aantal bestaande telefoons van een update te gaan voorzien.

Reacties (40)


Acer geeft Predator-gamingdesktop een update

Door Wout Funnekotter, 29 juni 2010 09:5167 reacties

Acer heeft zijn high-end Predator-gamingreeks een upgrade gegeven. Naast een vernieuwde behuizing bevat de desktop flink snellere hardware. De nieuwe versie krijgt een Core i7 930-cpu en een Geforce GTX 470-videokaart van Nvidia.

De nieuwe Predator beschikt behalve over een Core i7 930 en GTX470 nog over 12GB ddr3-geheugen en een 1,5TB-hdd. Overigens is er op het moederbord en in de kast ruimte voor een tri-sli-opstelling. Waar voorheen de kast zwart was en de buitenste kap oranje, heeft Acer de kleurstelling nu omgedraaid. Net als bij de vorige editie zijn aan de voorkant twee optische stations, hdd-bays en een kaartlezer terug te vinden. Bovenop zitten nog vier usb-poorten en de audioaansluitingen. Net als bij zijn voorganger wordt de temperatuur in de kast met waterkoeling onder controle gehouden.

Acer betrad in 2008 met zijn Predator-lijn voor het eerst de markt van high-end gamingsystemen. De systemen kenmerken zich door het opvallende zwart met oranje design en de snelle componenten. Bij het eerste model had Acer nog wel wat kinderziektes te verhelpen; een deel van de pc's moest terug omdat het kabelwerk door de geproduceerde warmte zou kunnen smelten. Het nieuwe Predator-model krijgt een adviesprijs van 1999 dollar.

Acer Predator Acer Predator

Reacties (67)


Ontwikkelaars krijgen Ubuntu en Android werkend op HTC HD2

Door Wout Funnekotter, 29 juni 2010 09:2257 reacties, submitter: eelkevdbos

Het is ontwikkelaars gelukt om de Ubuntu Linux-distro werkend te krijgen op HTC's HD2-smartphone. Ook is het hen gelukt om Googles Android OS op de telefoon te draaien. In beide besturingssystemen wordt nog niet alle hardware herkend.

Ontwikkelaars van het xda-forum hebben het voor elkaar gekregen om Ubuntu en Android draaiend te krijgen op een HD2-smartphone van HTC. Tot nu toe werd de ontwikkeling gehinderd door problemen met de bootloader Haret, die wordt gebruikt om het Windows Mobile OS uit het geheugen te verwijderen, om daarna Linux te starten. Op dat vlak is de laatste tijd vooruitgang geboekt, waardoor het nu mogelijk is om onder andere Ubuntu te draaien.

De Linux-distro is niet compleet functioneel; er ontbreekt nog ondersteuning voor een aantal hardware-onderdelen. Zo is er bijvoorbeeld nog geen werkende touchscreendriver, waardoor de distro alleen kan worden bediend met een toetsenbord en muis die zijn aangesloten op de usb-aansluiting van de HD2. Ook onder andere wifi, bluetooth en de gsm-radio zijn nog niet beschikbaar in het OS.

De ontwikkelaars zijn ook al stilletjes bezig met het testen van Android op de telefoon. Hoewel dit project minder ver is gevorderd dan de Ubuntu-versie, is het al wel mogelijk om het besturingssysteem te starten. Ook voor Android geldt dat het gros van de telefoonhardware nog geen werkende drivers heeft.

In het verleden zijn er al veel Android- en Linux-versies uitgebracht voor smartphones van HTC die oorspronkelijk op Windows Mobile draaien. Voor onder andere de Touch Pro, Diamond en Touch Pro 2 zijn er Linux-distro's beschikbaar. Hoewel ook hier niet alle hardware wordt ondersteund, is het met de meeste versies wel mogelijk om te bellen, internetten en de interface met het touchscreen te bedienen.

Ubuntu op de HTC HD2 Ubuntu op de HTC HD2 Android op de HTC HD2 Android op de HTC HD2

Reacties (57)


Satellieten gaan 3d-opnames van de aarde maken

Door Jeroen Rosier, 29 juni 2010 08:5372 reacties

Duitse wetenschappers hebben vorige week met succes de TanDEM-X in een baan om de aarde gebracht. De satelliet voegt zich bij de TerraSAR-X om gezamenlijk 3d-beelden van de aarde te maken. In januari worden de eerste foto's verwacht.

Om goede 3d-beelden te krijgen, gebruikt het Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt twee satellieten naast elkaar. Dit weekend komt een einde aan de 'lanceerperiode' en wordt de kunstmaan langzaam naar zijn vaste baan om de aarde gebracht. Het is de bedoeling dat eind juli de satellieten, TerraSAR-X en de vorige week gelanceerde TanDEM-X, elkaar tot 20km zijn genaderd. In oktober zullen de twee op een afstand van 200m naast elkaar in een baan om de aarde draaien; de uiteindelijke positie, vanwaar de 3d-beelden kunnen worden geschoten.

De satellieten vormen dan een paar 'ogen' op 500km hoogte. "Het duurt dan nog ongeveer drie maanden om ze voor te bereiden voor operationeel gebruik", zegt Michael Bartusch, manager van het TanDEM-X-project bij de DLR Space Agency in Bonn. De techniek is vergelijkbaar met die van stereoscopische camera's die binnen de dampkring worden gebruikt.

De aardobservatiesatelliet is pas een week geleden gelanceerd en heeft nu al zijn eerste beelden geproduceerd. De foto's, onder andere van het Moskouse Sheremetyevo-vliegveld, werden drieënhalve dag na de lancering ontvangen. Daarmee hebben de Duitsers hun eigen wereldsnelheidsrecord verbroken.

TanDEM-X satelliet

Reacties (72)