Door Jurian Ubachs

Redacteur

E3 Preview

31-05-2009 • 17:00

40

Multipage-opmaak

De E3 op Tweakers.net

Na de E3 van 2006 besloot de Entertainment Software Association dat 's werelds grootste beurs vanwege de veel te hoge kosten voor de uitgevers moest inkrimpen. In 2007 en 2008 was er dan ook maar weinig over van wat ooit het jaarlijkse hoogtepunt van de game-industrie was. De Tokyo Game Show en de Games Convention van Leipzig bleken niet in staat eenzelfde 'headline event' neer te zetten, maar dat is nu ook niet meer nodig; de ESA wil terug naar oude tijden, reserveerde de grote hallen van het Los Angeles Convention Center en beloofde met de E3 van 2009 weer een terugkeer naar de glorietijd van de Electronic Entertainment Expo.

E3Wat de afgelopen jaren niet anders was, is de geruchtenstroom die op gang kwam voor de E3, en die er dit jaar ook weer is. Jan Meijroos wierp in zijn laatste column al een blik op de geruchten die gamesland momenteel bezighouden. Prijsdalingen, nieuwe hardware en natuurlijke nieuwe games zullen er aan de orde van de dag zijn. Voordat we dieper in gaan op wat de diverse uitgevers in petto hebben, staan we eerst even stil bij wat Tweakers.net je vanaf maandag te bieden heeft.

*Tweakers.net in LA

Gezien het belang van de E3-gamesbeurs ligt het voor de hand dat Tweakers.net fysiek aanwezig is in Los Angeles. Gameredacteuren Paul Hulsebosch en Jurian Ubachs reizen af naar de 'City of Angels' om daar de nieuwste games te zien en te spelen. Zij zullen hun wel en wee met je delen via het Twitterkanaal van Tweakers.net. De planning zit van maandag tot en met donderdag lekker vol, met op de eerste anderhalve dag vijf persconferenties en daarna uiteraard de nodige speelsessies op de beurs zelf. De eerste preview kan je nog tijdens de E3 verwachten.

De Grote Drie

De E3 is traditioneel een showdown tussen de fabrikanten van de belangrijkste gaminghardware. Vroeger draaide het om Nintendo en Sega, tegenwoordig zijn Nintendo, Microsoft en Sony de gevestigde namen. Diverse media hebben na de E3 de behoefte een 'winnaar' van de E3 uit te roepen, en dat is dan meestal de fabrikant die de sappigste aankondigingen had, of het nou om nieuwe hardware of games gaat.

Nintendo Wii

*Nintendo

De laatste jaren onttrekt Nintendo zich aan de strijd, door een andere strategische route te bewandelen dan Microsoft en Sony. Inmiddels is duidelijk dat de Wii voor differentiatie binnen de industrie zorgt, waardoor nieuwe doelgroepen worden aangesproken. Dat heeft Nintendo geen windeieren gelegd.

Wat Nintendo voor deze E3 in petto heeft, is uiteraard nog niet bekend. Een nieuwe Zelda en/of een nieuwe Mario-game lijkt bijna zeker, maar er gaan ook geruchten over de introductie van hd-graphics op de console van Nintendo, zodat de grafische achterstand van de Wii-games een klein beetje goedgemaakt kan worden. Verder registreerde Nintendo afgelopen week de merknaam 'Wii Fit Plus', wat waarschijnlijk wijst op een versie van Wii Fit die gebruik maakt van de Wii Motion Plus, die eind juni uitkomt.

*Sony Computer Entertainment

PlayStation 3Voor de PlayStation 3 moet seizoen 2009-2010 een seizoen als nooit tevoren worden. De console van Sony kan rekenen op de nodige topreleases, waarvan er waarschijnlijk veel in Los Angeles getoond zullen worden. Sony zelf heeft bijvoorbeeld Uncharted 2 en God of War 3 in huis, al is de vraag wanneer die laatste daadwerkelijk verschijnt. Andere mooie ontwikkelingen komen voornamelijk uit Japan; Square Enix zal Final Fantasy XIII presenteren en de geruchten over Metal Gear Solid 5 houden aan. Kijkend naar de geschiedenis van de spelserie, ligt het voor de hand dat Metal Gear 5 een exclusieve game voor de PlayStation 3 zou zijn. En hoe is het eigenlijk met Gran Turismo 5? Verder lijkt het er op dat Sony een nieuwe PlayStation Portable zal presenteren. Ook zijn er diverse geruchten over de PlayStation 3, variërend van een op handen zijnde prijsdaling, tot een volledig nieuw model, dat kleiner zou zijn dan de huidige PlayStation 3.

*Microsoft

Lijnrecht tegenover PlayStation staat uiteraard Xbox. De Xbox 360 heeft een leidende positie ten opzichte van de PlayStation 3, maar ook voor Microsoft geldt: stilstand is achteruitgang. Er mag dus op het nodige nieuws gerekend worden. De hardnekkigste geruchten van de afgelopen maanden gaan over een nieuwe, bewegingsgevoelige controller die Microsoft zou introduceren. De E3 lijkt voor Microsoft het aangewezen moment om een en ander duidelijk te maken.

Xbox 360Ook de Xbox 360 kan waarschijnlijk op de nodige nieuwe games rekenen. Het is zeker dat Microsoft iets nieuws gaat aankondigen, aangezien het bedrijf afspraken met diverse media heeft voor sessies waar nog geen naam bij staat. Om wat voor games het gaat, blijft dan ook gissen. In elk voorgaand jaar bracht de uitgever steeds een belangrijk schietspel uit, zoals de diverse Halo-versies en Gears of War. Ook wordt het hoog tijd dat Alan Wake zijn gezicht laat zien, al zal deze game volgens Jan Meijroos niet meer in 2009 verschijnen. Daarnaast gaat het gerucht dat Metal Gear Solid 4 naar de Xbox 360 komt. In de ochtend van 4 juni heeft Microsoft ook nog een evenement georganiseerd; wat daar precies aangekondigd of getoond zal worden is niet bekend, maar het zou te maken hebben met Xbox Live.

De Grote Anderen

*Electronic Arts

Behalve de 'grote drie' houden ook twee grote onafhankelijke uitgevers persconferenties, waarbij ongetwijfeld de nodige aankondigingen gedaan zullen worden. Electronic Arts toonde tijdens de EA Showcase in Londen al een groot deel van zijn line-up en zal maandagavond voornamelijk meer materiaal van diezelfde games tonen. Daarnaast krijgen we twee games te zien die nog niet eerder zijn getoond: Mass Effect 2 en Army of Two: The 40th Day. Assassins Creed 2

*Ubisoft

Een paar uur na EA is het de beurt aan Ubisoft om de line-up door te nemen. De Franse uitgever zal dit jaar flink uitpakken met Assassins Creed 2. De uitgever liet de afgelopen maanden al mondjesmaats informatie over het nieuwe avontuur van de voorouders van hoofdpersonage Desmond los, en zal op de E3 vermoedelijk in-game beelden tonen. Verder zal Ubisoft waarschijnlijk voortborduren op de plannen voor meer sportgames die het vorig jaar ontvouwde. De uitgever heeft al Shaun White Snowboarding gepubliceerd en een voetbalspel aangekondigd.

*Activision

Activision is dit jaar eigenlijk als half bedrijf aanwezig, want het Blizzard-gedeelte van Activision Blizzard blijft thuis en bewaart zijn nieuws voor BlizzCon in augustus. Activision organiseert geen persconferenties, maar zal wel sterk voor de dag komen. Zo zal de uitgever de game Modern Warfare 2 tonen, die later dit jaar moet verschijnen. Een ander zekerheidje is Wolfenstein, dat deze zomer nog uitkomt en in Los Angeles waarschijnlijk gespeeld kan worden. Ook zal Activision waarschijnlijk meer duidelijk maken over DJ Hero en Tony Hawk: Ride, en dan met name over de randapparatuur die bij beide games geleverd wordt.

Modern Warfare 2Wat er ook getoond en aangekondigd gaat worden, je leest het op Tweakers.net. Speciaal voor de E3 verandert games.tweakers.net in een E3-themapagina, waar je al het nieuws en de previews kunt vinden. Ook zullen we de gamespagina voltwitteren over alles wat ons opvalt op de persconferenties en op de beursvloer. De tweets zullen via een rss-feed op de gamespagina te volgen zijn, en uiteraard kan iedereen ook de twitter-accounts van Jurian (@tweakjur) en Paul (@tweakerpaul) in de gaten houden.

Reacties (40)

40
36
1
1
0
0
Wijzig sortering
Tijdschema van de persconferenties van de 'grote drie', in nederlandse tijd, en via de links live te volgen:

Microsoft, maandag 1 juni, 19:30
Nintendo, dinsdag 2 juni, 18:00
Sony, dinsdag 2 juni, 20:00

edit: mei moet natuurlijk juni zijn :)

[Reactie gewijzigd door piderman op 29 juli 2024 18:50]

Die site zit al een kwartier te kloten met de player, en we hebben nog steeds geen live beelden.

Voor de mensen die snel zijn, hier WEL de MS conferentie:

http://www.justin.tv/esegk
Anoniem: 69767 31 mei 2009 17:12
Tof dat jullie dit jaar vanaf E3 zelf verslag gaan geven. Ik ben super benieuwd naar Koijma's NEXT project! We horen het nu echt heel snel officieel :D Ook ben ik benieuwd naar de nieuwe mario en nog niet aangekondigde games speciaal voor de WiiMote Plus, en naar Square-Enix games. Ik hoop ook stiekem op meer kleuren voor de Wii-console in de EU behalve white.

Oh ja, Wii Fit Plus gaat ook aangekondigd worden. Koop die NIET ! EA Sports Active is vele malen beter als je al Wii Fit hebt ipv Wii Fit Plus te kopen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 69767 op 29 juli 2024 18:50]

Wii Fit plus weet je nog helemaal niks van af. Misschien gaat Wii Fit plus de huidige EA Sports Active wel helemaal overtreffen.
Anoniem: 288430 31 mei 2009 17:28
Zullen we dan nu eindelijk iets te zien krijgen van Valve's Episode 3... Het spel is al een aardige tijd over datum voor het überhaupt aangekondigd is, maar Valve kennende wordt het weer spectaculair.
Hoe kan iets nu over datum zijn voor het aangekondigd is? Maar ik verlang ook naar Episode 3, vraag me af wat er met Eli gaat gebeuren...
Ik hoop echt dat Valve wat laat zien van Portal 2, HL2 Episode Tree of een nieuw spel.
Deze E3 zal weer voor de PS3 zijn. Microsoft mag wel met iets goeds komen om Sony nog te kunnen verslaan dit jaar. Nu de nieuwe PSP officieel is en de PS3 slim daardoor bijna ook echt is, en goedkoper zal zijn, zal Microsoft het wel lastig krijgen. Daarbij gezien de enorm sterke first party line-up van Sony en nog een aantal on-aangekondigde exclusieve titels.
Ik hoop echt dat Polyphony Digital wat laat horen over Gran Turismo 5. Het is de laatste tijd erg stil rondom deze game. Iets wat erg jammer is. Ik zei het ook al op GoT: Waarschijnlijk zal er niks zijn, maar ik hoop dat ik het fout heb. :)

Ook ben ik zeer benieuwd naar Test Drive Unlimited 2 van Atari. Atari heeft gezegd dit jaar wel aanwezig te zijn op de E3, maar niks ten toon te stellen. Ook hier is de kans op nieuws dus erg klein. Maar ik hoop eigenlijk dat Atari liegt. :+
Metal Gear Solid 5 is niet echt een gerucht meer, gezien het verschijnen van zowel Big Boss als een "Raiden"-achtig gezicht op de teaser-site van Kojima. En nee, het is niet Raiden zelf, die heeft blauwe ogen.
Het is een vrouw, je kan dit zien aan de vorm van de wenkbrauwen
Stiekem toch Raiden dus....
En waar is de 3D van de PS3 gebleven? Daar zal ook wel meer over worden uitgelicht.
Misschien maar dat staat nog wel erg in de kinderschoeen. Ben er wel natuurlijk nieuwschierig naar!

Ontopic: Ik ben erg benieuwd wat deze e3 brengt, ik verwacht namelijk best wel veel. Zeker van Sony want die moeten eigenlijk wel! Willen ze niet weg geconcurreerd worden.
Anoniem: 224065 31 mei 2009 21:23
In de ochtend van 4 juni heeft Microsoft ook nog een evenement georganiseerd; wat daar precies aangekondigd of getoond zal worden is niet bekend, maar het zou te maken hebben met Xbox Live.
Misschien de zune integratie?
Of nog beter, gratis :o
Nee hoor, er komt een nieuwe soort xbox live aan, namelijk Platinum..

Wat het precies is is nog niet bekend, maar het is wel bekend dat goud leden gratis worden overgezet naar platinum.

Ook is het vrijwel zeker dat je met je gamerscore dingen kunt gaan kopen, net zoals met de wii ;)
Anoniem: 157137 @painkill2 juni 2009 01:20
Wat betekent dat het eindelijk gratis wordt om te gamen? Waarom zou je anders dan Gold Leden gratis overzetten naar Platinium. Wie vult dan het gat in van Gold?
Ik hoop dat er tijdens en na de E3 veel info uitkomt over Mass Effect 2, dit is voor mij toch wel Het 2e belangrijkste spel dat voor mij uitkomt, op HL2 EP3 na :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.