Tip de redactie

Microsoft stelt eigen antitrustregels op

Door Mick de Neeve, 19 juli 2006 23:4350 reacties, bron: Microsoft

Microsoft heeft een twaalftal regels geopenbaard die vanaf Windows Vista een rol moeten spelen in de ontwikkeling van Microsofts dominante besturingssysteem, en het bewustzijn van het bedrijf moeten weerspiegelen van de rol die zijn OS in de wereldeconomie speelt. Het bedrijf spreekt van regels die het op basis van vrijwilligheid zal naleven, erop wijzend dat 'grote delen' van de voorwaarden die met betrekking tot de Amerikaanse antitrustzaak tegen de softwaregigant werden opgetekend, niet meer van toepassing zijn. De aankondiging komt echter luttele dagen nadat de Europese Commisie het bedrijf met een miljoenenboete om de oren sloeg. De voorstellen worden gekenmerkt door drie hoofdthema's. Allereerst stelt het bedrijf erop gericht te zijn om het ontwerp en de licentievoorwaarden van Windows zo op te stellen dat software van concurrenten gemakkelijk geïnstalleerd en geconfigureerd kan worden. Daarnaast wil het developers beter in staat stellen om vernieuwende producten voor het Windows-platform te ontwikkelen, inclusief software die met Microsofts eigen producten concurreert. Ten slotte zegt het bedrijf erop geënt te zijn om klanten een platform te bieden waarop hun data compatibel is met andere computersystemen en applicaties.

Microsoft / Rechtszaak / Rechter / Antitrust / Hamer Microsoft zegt dat het computerfabrikanten niet in de weg zal zitten bij het installeren en promoten van de besturingssystemen, applicaties en internetdiensten die zij zelf het meest geschikt achten. Het bedrijf zegt dat computergebruikers vrij moeten zijn om zelf hun software te kiezen. De softwarereus belooft daarnaast om Windows zo te ontwerpen dat concurrerende software gemakkelijk als standaard ingesteld kan worden. Daarbij worden specifiek Internet Explorer en Windows Media Player genoemd, die een hoofdrol speelden in de zaak van de Europese Commissie tegen het softwarebedrijf. Windows Media Player figureert daarnaast nog in een antitrustzaak in Zuid-Korea.

Microsoft source code De reus uit Redmond stelt verder er zorg voor te dragen dat alle interne programmainterfaces waarmee Microsoft zijn eigen programmatuur aan het Windows-besturingssysteem koppelt, via API's beschikbaar zijn voor developers. Dit is een van de voorwaarden die voortvloeide uit de Amerikaanse antitrustzaak tegen Microsoft, maar is ook relevant voor wat betreft de klacht van de Europese Commissie. Die stelde dat het softwarebedrijf met name te kortschoot in het openbaren van informatie omtrent de werking van Windows Server. Microsoft stelt verder dat het toegewijd is aan de ondersteuning van een 'breed scala' van industriestandaarden die ontwikkelaars kunnen gebruiken om compatibele producten te maken. Hierbij kan wellicht gedacht kan worden aan het Open Document-formaat, waarvan het bedrijf voorzichtige plannen heeft om dat in zijn Office-software te gaan ondersteunen. Tevens zegt het softwarebedrijf dat het, met inachtname van 'commercieel redelijke voorwaarden', alle communicatieprotocollen zal openbaren die in Windows worden gebruikt om met serverversies van het besturingssysteem te communiceren. Ten slotte zullen Microsofts patenten onder 'redelijke voorwaarden' beschikbaar worden gesteld, waarbij het Microsoft benadrukt dat licentieafnemers de intellectuele eigendommen van het bedrijf moeten respecteren.

Microsoft Kantoor De voorgestelde regels weerspiegelen hoe de softwaregigant thans tegen de zaken aankijkt, en laten de mogelijkheid tot aanpassing open. 'Microsoft zal antitrustwetgeving respecteren en constructieve dialogen onderhouden met regeringen en industriepartijen, zowel in de VS als elders', aldus Brad Smith, hoofd van Microsofts juridische afdeling. Smith benadrukt dat de twaalf regels niet alle mogelijke kwesties aangaan, en dat er nog andere zaken kunnen zijn waar concurrenten en mededingingsautoriteiten mee op de proppen komen. 'Dat verhindert echter niet de instelling van een brede verzameling regels die gebieden betreffen waarin duidelijkheid en consensus is bereikt', aldus Smith.

Reacties (50)

Lees meer


Samsung start productie 8Gb flash

Door Mick de Neeve, 19 juli 2006 21:1146 reacties, bron: Samsung

Samsung heeft aangekondigd dat het is gestart met de productie van 8Gb-flashgeheugenchips, die in packages van 4GB zullen worden geleverd. Nog dit kwartaal moeten de nieuwe flashchips verscheept worden, waarmee mp3-spelers met het nieuwe geheugen tegen het einde van het jaar hun intrede op de markt zouden kunnen doen. Samsung maakt gebruik van een onlangs geïntroduceerd 60nm-bakproces en zegt dat de kleinere circuits het mogelijk maken om zonder ruimtetoename twee 4GB-packages op elkaar te stapelen. Dat leidt volgens het bedrijf tot een 8GB-oplossing waarmee er '2000 mp3-bestanden of 225 minuten video van dvd-kwaliteit' op zijn te slaan. De volgens het nieuwe procédé gebakken geheugenchips voldoen voor de vijfde achtereenvolgende keer aan het zogeheten 'New Memory Growth Model', waarin de geheugendichtheid iedere twaalf maanden verdubbelt, zo stelt de Koreaanse chipbakker. De aankondiging verhoogt de kans dat Apple binnen afzienbare tijd een iPod nano op de markt brengt met een opslagcapaciteit van 8GB.

Samsung flashchipjes

Reacties (46)

Lees meer

iPhone gebruikt Xscale-processor
iPhone gebruikt Xscale-processor Nieuws van 20 januari 2007
IBM presenteert 'flash-killer'
IBM presenteert 'flash-killer' Nieuws van 11 december 2006
LG komt met 8GB-muziekspeler
LG komt met 8GB-muziekspeler Nieuws van 22 mei 2006
Sony komt met 8GB Memory Stick
Sony komt met 8GB Memory Stick Nieuws van 9 januari 2006
Samsung ontwikkelt 8GB geheugenmodule
Samsung ontwikkelt 8GB geheugenmodule Nieuws van 10 december 2005

Journalist klaagt YouTube aan

Door Harm Hilvers, 19 juli 2006 20:4337 reacties, bron: USA Today

Robert Tur, een onafhankelijke journalist, heeft de website YouTube aangeklaagd vanwege het feit dat de website internetters zou aanmoedigen om inbreuk te maken op auteursrechten. Tur is begin jaren negentig bekend geworden met onder meer zijn helicopterverslagen van de rellen in Los Angeles (1992) en de achtervolging van O.J. Simpson (1994). Beelden van deze actiescènes zijn inmiddels ook opgedoken op onder meer YouTube en daar was Tur niet blij mee, en naar eigen zeggen heeft hij ook geen toestemming gegeven voor de publicatie. Hij is er dan ook niet over te spreken dat YouTube door de beelden aan te bieden advertentie-inkomsten binnenhaalt die Tur nu zelf misloopt. In de aanklacht tegen de videosharingsite is te lezen dat Tur meent dat YouTube zijn bezoekers ertoe oproept om inbreuk te maken op auteursrechtelijk beschermd materiaal. Dit zou de site doen door zijn gebruikers de mogelijkheid te geven bestanden te uploaden en deze filmpjes vervolgens weer aan te bieden zodat ze bekeken kunnen worden.

Youtube (kleiner logo)Volgens YouTube is op de site voldoende duidelijk terug te vinden dat auteursrechtelijke werken alleen met toestemming van de rechthebbenden geüpload mogen worden. Ook meldt de website dat het zelf niet verantwoordelijk is voor eventuele zaken met betrekking tot inbreuk op rechten. Tur zegt zich gesteund te worden door de uitspraak van het Hooggerechtshof in de zaak MGM vs. Grokster. YouTube verwacht niet dat de rechtszaak veel zal opleveren, omdat de gewraakte filmpjes direct zijn verwijderd nadat het videobedrijf van de inbreuk op de hoogte was gesteld. Tur heeft echter nooit contact opgenomen met YouTube, aldus een medewerker van de site. Dit wordt echter weerlegd door Tur en zijn advocaten, die aangeven het ondoenlijk te vinden om iedere inbreukmakende video op te zoeken vanwege de vele mogelijke tags. Als schadevergoeding zou Tur 150.000 dollar per overtreding willen zien en een verbod voor YouTube om nog beelden van Tur aan te bieden.

Reacties (37)

Lees meer

Belgische Profliga klaagt YouTube aan
Belgische Profliga klaagt YouTube aan Nieuws van 10 augustus 2007
YouTube gaat NHL-highlights aanbieden
YouTube gaat NHL-highlights aanbieden Nieuws van 17 november 2006
Google rondt overname YouTube af
Google rondt overname YouTube af Nieuws van 14 november 2006
Google koopt YouTube
Google koopt YouTube Nieuws van 9 oktober 2006
'YouTube haalt MySpace in'
'YouTube haalt MySpace in' Nieuws van 3 augustus 2006

EC verbiedt Appingedam glasvezelnet te steunen

Door Harold van der Wal, 19 juli 2006 20:0755 reacties, bron: EC

Het glasvezelproject Damsternet in het Groningse Appingedam mag geen steun van de gemeente ontvangen, zo heeft de Europese Commissie vandaag laten weten. Volgens eurocommissaris van Mededinging Neelie Kroes is subsidiëring door overheidslichamen aanvaardbaar in gebieden waar breedbandverbindingen niet tegen redelijke voorwaarden te verkrijgen zijn. Appingedam kent echter al een voldoende aanbod van breedband door private partijen, zoals KPN en Essent. Volgens de Commissie zou de subsidie leiden tot concurrentieverstoring en schade doen aan private investeringen, iets wat in strijd is met het EG-verdrag. Het is de eerste keer dat Brussel staatssteun aan een breedbandproject afkeurt.

Glasvezelkabel in aanlegEnkele jaren geleden ontstond het idee om alle huizen in de gemeente Appingedam te voorzien van een glasvezelaansluiting. Kabelprovider Essent, die het gebied voorziet van breedbandinternet via de kabel, kon in 2004 de plannen via de rechter voorlopig blokkeren. In 2005 werd de Commissie door de Nederlandse overheid op de hoogte gebracht van de plannen, waarna een toetsing aan de Europese regels volgde. Daaruit is naar voren gekomen dat het Damsternet-project afwijkt van eerder beoordeelde breedbandprojecten. Die betroffen tot nu toe altijd landelijke gebieden waar commerciële exploitatie niet van de grond kwam.

De gemeente Appingedam heeft nog geen subsidies verstrekt en hoeft daarom niets terug te vorderen. De gemeente Amsterdam neemt ook deel aan een glasvezelproject in de eigen stad, in de hoedanigheid van investeerder. Een door UPC aangespannen kort geding werd onlangs door de kabelaar verloren, waardoor de aanleg in Amsterdam voorlopig gewoon kan verdergaan. De Europese Commissie moet nog zijn oordeel geven over het Amsterdamse project, maar volgens de rechter is het niet waarschijnlijk dat de Amsterdamse constructie verboden wordt. De gemeente zou zich namelijk, anders dan Appingedam, gedragen als een private investeerder, gelijkwaardig aan de andere investeerders in het project. De Commissie had eerder aangegeven dat er in dat geval geen sprake zou zijn van ongeoorloofde staatssteun.

Reacties (55)


'Britse overheid plaatst hackers en spammers buiten de wet'

Door Harm Hilvers, 19 juli 2006 17:1826 reacties, bron: ZDNet

De Britse overheid wil de politie en civiele rechtbanken meer mogelijkheden geven om verdachte hackers, crackers, spammers en andere cybercriminelen aan te pakken. De door het Home Office, het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken, voorgestelde Serious Crime Prevention Order is bedoeld om de georganiseerde misdaad aan te pakken op die plaatsen waar de politie op dit moment nog over onvoldoende bewijs beschikt om een mogelijke crimineel veroordeeld te krijgen. In concreto houdt dit in dat civiele rechtbanken zo goed als onbeperkte mogelijkheden krijgen het bewegingsgebied van verdachten in te perken. Voor de politie is het eenvoudiger iemand veroordeeld te krijgen via het civielrecht dan via het strafrecht, waar deze zaken nu nog horen, omdat er minder bewijs hoeft te worden geleverd.

Als de voorstellen worden doorgevoerd, zouden rechtbanken verdachten bijvoorbeeld de toegang tot internet kunnen ontzeggen of er zou computerhardware in beslag genomen kunnen worden. Verder wordt in de Home Office-voorstellen gesuggereerd dat er meer informatie moet worden uitgewisseld tussen de publieke en de private sector om criminaliteit eerder op te sporen of te voorkomen. Veiligheidsexperts zijn niet te spreken over de voorstellen, vanwege hun impact op privacy en burgerrechten doordat minder bewijsmateriaal benodigd is om iemand veroordeeld te krijgen bij een civiele rechtbank. Daarnaast is men bang voor misbruik doordat civiele procedures sneller uitgevoerd kunnen worden dan strafrechtelijke. Het voorstel is in pdf-vorm te vinden op de site van het Home Office.

Reacties (26)

Lees meer

'Oktober topmaand voor spammers'
'Oktober topmaand voor spammers' Nieuws van 13 november 2006
Spammer mikt op onderbewustzijn
Spammer mikt op onderbewustzijn Nieuws van 7 september 2006

Iomega schroeft 'Rev'-capaciteit op naar 70GB

Door René Wichers, 19 juli 2006 17:1644 reacties, bron: TG Daily

Iomega heeft gisteren een nieuwe generatie 'Rev'-disks aan den volke gepresenteerd. De nieuwe schijven hebben een opslagcapaciteit van 70GB per stuk, wat neerkomt op een verdubbeling ten opzichte van de in april 2004 geïntroduceerde voorgangers. Met de Rev 70 wil Iomega de strijd om de kleinzakelijke markt aangaan; met name Blu-ray en HD-DVD werden door het bedrijf als bedreigend voor de 35GB grote voorgangers gezien. Ook DAT 72-tapes, die bijna tweemaal zoveel ruimte bieden als de nu verouderde Rev 35-schijven, snoepten teveel marktaandeel van de Iomega-oplossing af. Desondanks verkocht het bedrijf 225.000 spelers van de eerste generatie, en 1,2 miljoen bijbehorende cartridges.

Niet alleen de capaciteit, maar ook backwards compatibility, toegangssnelheid en betrouwbaarheid moeten de Rev 70 tot voordeel strekken. Volgens de fabrikant blijft informatie in de 2,5 inch grote cartridges tot dertig jaar goed, al blijft de garantie tot vijf jaar beperkt. De beschikbare ruimte kan, net als bij de voorganger, met behulp van compressiesoftware verdubbeld worden, zodat er in theorie tot 140GB zou kunnen worden opgeslagen. De usb-variant zal ongeveer 600 dollar gaan kosten, een inbouwmodel wordt ongeveer twee tientjes goedkoper. Voor dat geld wordt een enkel schijfje meegeleverd, extra disks krijgen een adviesprijs van 70 dollar per stuk mee. Modellen die met een Firewire- of SATA-interface zijn uitgerust worden nog dit jaar op de markt verwacht.

Iomega Rev 70-station en -disk

Reacties (44)


Warner Bros bestrijdt Chinese piraten op originele wijze

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 16:4772 reacties, bron: Reuters

Omdat de strijd tussen filmmaatschappijen en piraterijgroepen tot op heden nog steeds een gevecht tegen de bierkaai lijkt te zijn, besloot men bij Warner Bros de zaken in China anders aan te pakken en de piraten te bestrijden met snelle en goedkope releases van films. De eerste film die op die manier in de strijd gegooid werd, is het low-budgetproject 'Crazy Stone' dat op 30 juni in de filmzalen kwam en amper twaalf dagen later voor 10 yuan of 1,25 dollar op dvd te krijgen was. Traditioneel wordt er minstens drie maanden gewacht voor een film op dvd in de winkels ligt, maar met deze 'snelste dvd-release ooit' probeert Warner Bros de piraten te snel af te zijn. De illegale verspreiders van films hebben een groot deel van hun succes namelijk te danken aan het feit dat ze films snel en goedkoop de wereld in sturen.

Warner Bros Movie WorldWarner Bros is een van de filmmaatschappijen die zich het actiefst op de Chinese markt heeft gestort, waar piraterij welig tiert terwijl import van films aan strenge controles onderworpen is. Een directeur van de Chinese afdeling wist overigens nog mee te delen dat Crazy Stone wel een low-budgetproject was dat men voor 400.000 dollar kon produceren, maar dat de film wel een kaskraker was en 1,5 miljoen dollar opbracht tijdens zijn eerste weekend in de cinemazalen. De MPAA schat dat de piraterij in China filmmakers jaarlijks 2,7 miljard dollar kost. Hoewel Warner Bros' actie op zijn minst origineel genoemd kan worden, valt het te bezien of het initiatief navolging zal vinden of veel invloed zal hebben.

Reacties (72)


Infineon ontwikkelt nieuwe draadloze-communicatiechip

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 16:218 reacties, bron: Infineon

Persplaatje Infineon bij UWB-nieuwsInfineon heeft een chip ontwikkeld die 'dual-band UWB'-radiocommunicatie mogelijk maakt. De chip ondersteunt zowel communicatie op de frequentiebanden van 3GHz tot 5GHz als hogere frequenties tussen de 6GHz en 9GHz. Deze bereiken zijn gedefinieerd door de WiMedia Alliance, een consortium dat zich bezighoudt met het vastleggen van standaarden voor draadloze communicatie. De communicatiechip wordt door Infineon op 90nm gebakken en is bij uitstek geschikt voor gebruik in mobiele apparaten. Met zijn doorvoersnelheden tot 480Mbps moet deze chip zowel voor Wireless USB-toepassingen als voor Bluetooth-over-WiMedia ingezet kunnen worden, aldus de fabrikant. Halverwege 2007 zouden de eerste massaproductie-exemplaren van de band moeten rollen.

Reacties (8)


Microsoft en Nortel gaan samen strijd met Cisco aan

Door René Wichers, 19 juli 2006 15:5221 reacties, bron: News.com

Microsoft en Nortel hebben gisteren een vierjarenplan gepresenteerd om samen de communicatiemarkt te bestormen. De twee willen hun zakelijke klanten met de samenwerking een overstap bieden van traditionele telefonie naar geïntegreerde communicatiediensten, waarin bijvoorbeeld ook VoIP, e-mail en instant messaging zijn begrepen. De samenwerking past voor Microsoft in het Live Communications-programma, waarmee de softwarereus een centraal softwareplatform voor alle soorten interactie wil bieden. Nortel hoopt met de samenwerking niet alleen meer software, maar vooral ook meer van zijn telefoniehardware af te zetten. De markt voor communicatiediensten zou al in 2009 meer dan tien miljard dollar per jaar moeten opleveren.

Microsoft- en Nortel-logo's De twee zouden met name willen samenwerken om netwerkgigant Cisco dwars te zitten. Ook Cisco is er veel aan gelegen om zijn klanten aan de IP-based communicatie te krijgen; het bedrijf heeft flink in deze tak van sport geïnvesteerd. Tot dusverre heeft dit bedrijf al zo'n 8,5 miljoen IP-telefoons aan zijn klanten gesleten, en ook de PBX-software, die klassieke bedrijfstelefooncentrales kan vervangen, verkoopt goed. Met name de Unified Presence Server, die Cisco in maart introduceerde, zal door Microsoft echter als een bedreiging voor zijn Unified Communications-diensten worden beschouwd. Opmerkelijk is dat Microsoft en Cisco diverse samenwerkingsverbanden hebben, maar dat gaat volgens Microsoft-eindbaas Steve Ballmer hooguit over interoperabiliteit. De deal met Nortel is volgens hem van een volstrekt ander kaliber: de productencatalogi van beide bedrijven worden op elkaar afgestemd en de salesteams gaan samenwerken. Hoewel Cisco-topman John Chambers nog onlangs wist te melden dat Microsoft geen directe concurrent voor zijn bedrijf is, lijkt het erop dat de samenwerking met Nortel al direct gevolgen voor zijn bedrijf zal hebben: analisten verwachten dat Microsofts bemoeienis met de markt veel klanten zal laten afwachten tot de producten uit Redmond leverbaar zijn, al was het maar om te kunnen vergelijken.

Reacties (21)


Gebruikers klagen over willekeurig afsluitende MacBooks

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 15:0773 reacties

Her en der duiken op het web klachten op over MacBooks en MacBook Pro's die zichzelf op willekeurige tijdstippen afsluiten. Wat in het begin een softwareprobleem bij enkele gebruikers leek te zijn, komt ondertussen zo vaak voor dat er van een structureel probleem sprake lijkt te zijn. Toch hebben niet alle trotse bezitters van een Mac-laptop last van dit euvel. Hoewel er nog geen constante factor ontdekt kon worden in de configuratie van de systemen waarbij het probleem zich voordoet, lijkt het wel vast te staan dat het fenomeen onafhankelijk van het batterijgebruik optreedt en zelfs bij laptops die aan het lichtnet gekoppeld zijn voorkomt.

Verschillende gedupeerden maken melding van het feit dat het probleem bij hen toegeschreven werd aan een defect in het moederbord. Terwijl de ene zijn laptop teruggestuurd zag worden naar Apple voor reparatie, kregen andere klanten onmiddellijk een vervangend exemplaar mee toen ze in de Apple Store hun beklag gingen doen. Een andere gebruiker loste het probleem naar eigen zelf op door de standaard aanwezige geheugenreepjes in een andere geheugenbank te installeren. Mac-fans van het eerste uur herinneren zich de 'logic board'-problemen met de iBook van een aantal jaar geleden en vrezen dan ook dat de geschiedenis zich zal herhalen. Toen ontstond er namelijk heel wat onvrede over de manier waarop Apple het probleem negeerde en weigerde te reageren op de beschuldigingen.

Macbook met BSOD

Reacties (73)


Core 2 Duo E4300 komt boven water

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 13:5948 reacties, submitter: supersatan

Ondanks de vele media-aandacht die ondertussen aan de Core 2 Duo besteed is, is Intel erin geslaagd een model uit deze reeks betrekkelijk lang geheim te houden. Sinds enkele dagen duiken echter berichten op over een Core 2 Duo E4300 waarvan het bestaan tot nu toe niet bekend was. De chip zou een kloksnelheid van 1,8GHz meekrijgen en over 2MB L2-cache beschikken. De communicatie met de rest van het systeem zou over een FSB op 800MHz lopen en de chip moet het zonder VT- of vPro-extensies stellen, maar meer details zijn nog niet bekend. Als de plannen niet voortijdig uitgelekt waren, had Intel deze processor pas in het eerste kwartaal van 2007 willen introduceren.

Core 2 DuoDe 'geheime' Conroe-chip lijkt zich wat specificaties betreft net onder de E6300 te positioneren en aangezien aan deze laatste een prijskaartje van 183 dollar hangt, mag verwacht worden dat de E4300 rond de 150 dollar zal gaan kosten. De E6300 is voorzien van 30MHz extra kloksnelheid en een FSB op 1066MHz, maar daar staat tegenover dat beide chips over dezelfde hoeveelheid cachegeheugen beschikken en dat de multiplier van de E4300 op 9x staat, terwijl die van de E6300 op 7x ingesteld is. Dit betekent volgens sommigen dat de chip uitstekend geschikt zal zijn voor overklokpogingen, aangezien de multiplier op veel borden de limiterende factor zal vormen.

Reacties (48)


Sony kondigt Blu-ray-brander aan

Door René Wichers, 19 juli 2006 13:2132 reacties, bron: Sony

Na BenQ, Plextor, Philips, LG, Panasonic, Samsung en Pioneer is nu ook eindelijk Blu-ray-aanvoerder Sony met een brander voor het nieuwe formaat op de proppen gekomen. De BWU-100A is een interne brander die in staat moet zijn om dual-layer BD-schijven op 'dubbele snelheid' vol te fikken. Voor een schijfje met vier uur 1080i-video oftewel 50GB aan data komt dat neer op een brandtijd van honderd minuten. Daarnaast kan het apparaat ook met alle soorten dvd's en cd's overweg. Zoals ondertussen gebruikelijk is, zijn de vermelde systeemeisen - 3GHz-cpu en een videokaart met een resolutie van 1600 bij 1200 - toegespitst op het afspelen van HD-content. Hoe stevig een pc moet zijn om simpelweg een schijfje te branden is daarmee nog steeds niet duidelijk, maar de maximale transfersnelheid van 10,8MBps en de PATA-aansluiting wijzen erop dat de brander zich ook in oudere systemen prima thuis zal voelen.

Sony + like.no.other-logo De nieuwe brander wordt met een softwarebundel geleverd die de gebruiker in staat stelt om HD-video in MPEG2-formaat zonder kwaliteitsverlies op schijf op te slaan. In tegenstelling tot de branders van enkele concurrenten, die alleen als dataopslagmedium te gebruiken zijn, is de BWU-100A bovendien in staat om Blu-ray-films af te spelen. Daar komt wel een stevige lijst voetnoten aan te pas: 'diverse omstandigheden' zouden het afspelen kunnen verhinderen. Wie de juiste HDMI-, HDTV-, AACS- en/of HDCP-apparatuur heeft, hoeft volgens de specificaties echter geen problemen te verwachten. Sony's jongste krijgt een adviesprijs van ongeveer 750 dollar mee.

Sony BWU-100A

Reacties (32)


Nog steeds AFP-nieuws in Google News te vinden

Door Harm Hilvers, 19 juli 2006 12:3820 reacties, bron: InfoWorld

Agence France Presse (AFP) logoEind maart 2005 maakte Google bekend dat het alle verwijzingen naar nieuwsberichten van Agence France Presse (AFP) uit zijn index wilde verwijderen. Dit naar aanleiding van een rechtszaak die was aangespannen door het Franse persbureau. Begin deze week werd door medewerkers van de IDG-nieuwssite echter ontdekt dat nog steeds AFP-nieuwsberichten gevonden kunnen worden via de Engelse en Franse versies van Google News. AFP was hierdoor onaangenaam verrast, omdat het in de veronderstelling verkeerde dat alle AFP-content uit Google News geweerd werd. Het persagentschap heeft bij monde van advocaat Joshua J. Kaufman laten weten dat dit zeker ter sprake zal komen bij de behandeling van de zaak en dat gevraagd zal worden om een schadevergoeding van 17,5 miljoen dollar en een verbod voor Google om nog AFP-nieuws op te nemen. Tot op heden had Google AFP-artikels slechts geweerd als blijk van goed gedrag. Een Google-woordvoerder kon niet aangeven waarom AFP-nieuws toch te vinden was via Google, wel werd herhaald dat zoveel mogelijk geprobeerd wordt te voldoen aan opt-outverzoeken.

Reacties (20)


AMD presenteert nieuwe cpu's en nieuwe prijsverlaging

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 12:2846 reacties, bron: Dailytech

Het lijkt erop dat de voorspelling van een prijzenoorlog tussen de chipgrootmachten AMD en Intel aan het uitkomen is, want beide fabrikanten slaan ons met prijsverlagingen om de oren. Dit keer is het AMD dat met het nieuws van een nieuwe prijsverlaging aan komt zetten. Na eerdere berichten over, onder andere, goedkopere Athlon-processors, kwam Intel met een antwoord in de vorm van een aankondiging van lagere prijzen voor zijn Celeron D-chips. Het bedrijf wilde daarmee weerstand bieden op de budgetmarkt, waar AMD de overhand houdt. Daar liet AMD het echter niet bij zitten en nu kondigde het bedrijf aan dat het op 23 oktober de prijzen van zijn volledige mobiele gamma naar beneden zal bijstellen.

Zowel Socket S1-chips, in het bijzonder de Turion 64 X2's als de Semprons, en Socket 754-varianten zullen dus goedkoper worden. Aan de prijzen van de desktopchips zal na de aangekondigde prijsverlaging van 24 juli niet getornd worden, maar wel zal er een nieuwe mobiele Athlon geïntroduceerd worden. De Mobile Athlon 64 X2-lineup zal namelijk aangevuld worden met een 4600+ die ongeveer 257 dollar moet gaan kosten. De meeste Turion X2-chips zien een prijsverlaging van ongeveer 16 procent tegemoet, maar het topmodel, de Turion 64 X2 TL-60, moet 26 procent goedkoper worden. Tegen 24 juli zou bovendien een Turion 64 MK-36 geïntroduceerd worden, maar nadere specificaties van deze chip ontbreken nog.

Prijsverlaging mobiele chips oktober

Reacties (46)


Beursanalisten: 'Video-iPod krijgt nVidia-graphics'

Door René Wichers, 19 juli 2006 11:5333 reacties, bron: Ars Technica

Analisten van American Technology Research zijn ervan overtuigd dat de iPod Video met nVidia-graphics zal worden uitgerust. De overeenkomst die Apple en nVidia volgens hen hebben gesloten, zou bovendien inhouden dat de videospeler 3d-graphics zal ondersteunen. Op basis hiervan hebben de analisten een koopadvies voor Apple-aandelen afgegeven. Dat is goed nieuws voor de beurskoers van de iPod-fabrikant, maar slecht nieuws voor Broadcom en zijn aandeelhouders: dat bedrijf leverde tot dusverre het leeuwendeel van de chips waarmee de iPods hun werk doen, en de deal met nVidia betekent het verlies van een formidabele melkkoe.

Microsoft Zune (klein)
Microsofts 'Zune'

Het is nog lang niet zeker of de overeenkomst met nVidia ook daadwerkelijk betekent dat Apple 3d-functionaliteit aan zijn spelers wil toevoegen, maar het zou wel een logische stap zijn. Microsoft nam onlangs voor zijn Zune-project, dat tot voor kort bekend was onder de codenaam Argo, een licentie op Qualcomms Brew-platform, wat erop wijst dat het bedrijf met zijn mediaspeler in elk geval de gamemarkt op wil. Door de samenwerking met nVidia zou Apple de concurrentie uit die hoek het hoofd willen bieden. Ondanks de positieve noot van de beursanalisten blijft het onzeker wanneer de iPod Video zal uitkomen en wat het apparaat zal kunnen - de voorspellingen variëren al sinds de eerste aankondiging van dag tot dag.

Reacties (33)


'Productie Playstation 3 van start gegaan'

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 11:0859 reacties, bron: X-bit Labs

De Chinese krant Commercial Times zou vernomen hebben dat Asustek begonnen is met het versturen van geassembleerde Playstation 3-consoles. Naar verluidt zouden in juni ongeveer 200.000 sets componenten naar deze fabrikant gestuurd zijn en zouden de eerste resultaten daarvan nu van de band gerold zijn. Deze maand nog zou Asustek nog meer onderdelen ontvangen om de productie verder op te drijven, om in september en oktober zelfs meer dan een miljoen sets te kunnen produceren. Sony heeft beloofd dat er tijdens de lanceringsperiode twee miljoen consoles beschikbaar zouden zijn en dat het tegen het einde van 2006 wereldwijd vier miljoen exemplaren beschikbaar zal hebben voor verkoop. Tegen maart 2007 mikt het bedrijf op zes miljoen consoles. Naar verluidt zou ook Foxconn de consoles in elkaar gaan steken, maar dit bedrijf zou slechts met de assemblage beginnen als de vraag naar de console stijgt, wat logischerwijze niet voor de lancering zal gebeuren.

Reacties (59)


Symantec: 'Heel wat potentiële veiligheidsrisico's in Vista'

Door Yoeri Lauwers, 19 juli 2006 10:3462 reacties, bron: eWeek

In een veiligheidsrapport heeft Symantec ervoor gewaarschuwd dat Vista wel eens heel wat veiligheidslekken zou kunnen kennen, zelfs meer dan vorige Windows-versies. In het rapport stellen de onderzoekers dat vooral de protocollen voor netwerkcommunicatie voor last zouden kunnen zorgen als Microsoft geen actie onderneemt om de problemen op te lossen of de software dusdanig configureert dat de 'security loopholes' verborgen worden. Naar verluidt zouden de specialisten bij de ontwikkelaar van veiligheidspakketten drie verschillende soorten van potentiële risico's ontdekt hebben in Vista's softwarecode. Een daarvan is de mogelijkheid het systeem te laten crashen door het uitvoeren van een aanval met bewust verminkte bestanden. Andere problemen bevinden zich in ongedocumenteerde IP-protocollen die geen nut hebben in het Vista-eindproduct, zo menen de onderzoekers te weten.

Hoewel er gesproken wordt over onderzoek van Vista's softwarecode, had Symantec geen beschikking over de broncode en zijn hun bevindingen gebaseerd op tests met drie verschillende bètaversies. Bij wijze van positieve noot wisten de veiligheidsexperts te melden dat Microsoft erin geslaagd was met elke bètarelease een groot aantal bugs te pletten. 'Ondanks Microsofts inspanningen om bugvrij te werk te gaan en de invoering van het Security Development Lifecycle-proces, lijkt het erop dat het volledig herschrijven van een dergelijke hoeveelheid code voor élke softwareontwikkelaar te veel gevraagd is', aldus Oliver Friedrichs die daarmee lijkt te verwijzen naar het gerucht dat Microsoft meer dan de helft van Vista moest herschrijven. Symantec kondigde onlangs overigens aan zich niet langer met 'security appliances' bezig te gaan houden maar zich meer als 'security manager and services'-provider op te werpen. Enig voorbehoud bij het beschouwen van Symantecs bevindingen lijkt dan ook op zijn plaats te zijn. Zoals Microsoft bovendien in een reactie aangeeft, kunnen op basis van bètaproducten geen volwaardige conclusies getrokken worden over de kwaliteit van het eindproduct.

Reacties (62)


Onderzoek naar gevaren nanotechnologie bepleit

Door René Wichers, 19 juli 2006 10:1035 reacties, bron: EE Times

Er is veel extra geld nodig voor het onderzoek naar de gevaren van nanotechnologie, schrijven onderzoekers van het Woodrow Wilson International Center for Scholars. Dit jaar besteedt de Amerikaanse overheid ruim een miljard dollar aan onderzoek en ontwikkeling met betrekking tot nanotechnologie, terwijl de omzet van producten met nanotechnologie vorig jaar 32 miljard dollar bedroeg. Toch bedraagt het budget voor het bestuderen van mogelijke risico's niet meer dan elf miljoen. Volgens Andrew Maynard van het instituut is voor de komende twee jaar een budget van 100 miljoen dollar noodzakelijk.

Er moet volgens de onderzoekers dringend gekeken worden naar de gevolgen van blootstelling aan nanomaterialen, naar giftigheid voor mens en milieu, en naar methoden en technieken om het beste met de nieuwe technologieën om te gaan. De huidige research is 'richtingloos' en vergt een 'overkoepelend plan van aanpak', aldus Maynard. 'De vraag of nanotechnologie wel zo veilig is, gaat niet vanzelf weg', aldus David Rejeski van het Project on Emerging Nanotechnologies, dat net als het Woodrow Wilson-centrum een deels publiek, deels particulier gefinancierde organisatie is. Beide clubs zijn niet de eersten die zich zorgen maken over de risico's van bijvoorbeeld nanotubes, die ook in de medische wereld voor grote innovaties kunnen zorgen maar zich tegelijkertijd in giftigheid en gevaarlijkheid moeiteloos met asbest kunnen meten.

Nanotubes

Reacties (35)

Lees meer

Samsung kondigt nanotube-lcd's aan
Samsung kondigt nanotube-lcd's aan Nieuws van 8 november 2006
IBM bouwt nanotube-transistor
IBM bouwt nanotube-transistor Nieuws van 24 maart 2006

Defensie Frankrijk vertrouwt OpenOffice.org onvoldoende

Door Harm Hilvers, 19 juli 2006 09:4777 reacties, bron: ZDNet

Crypto- en virologen verbonden aan het ESAT, onderdeel van het Franse ministerie van Defensie, hebben een rapport opgesteld over de veiligheid van de officesuite OpenOffice.org. Volgens de onderzoekers bevat het opensourceproduct enkele ontwerpfouten, die in potentie veiligheidsproblemen kunnen vormen, en is het daarom gevaarlijker OpenOffice.org te gebruiken dan Microsoft Office. Een groot probleem vonden de onderzoekers bij de omgang met macro's in de gratis officesuite. Waar Microsoft Office altijd een waarschuwing geeft als een document met macro's geopend worden, doet OpenOffice.org dit alleen als het zelf meent te weten dat de macro onveilig is. Daarin vergist de software zich echter nog wel eens waardoor potentieel gevaarlijke macrocode toch wordt uitgevoerd. Daar komt bij dat er nog geen antivirussoftware beschikbaar is die dit soort OpenOffice.org-macro's kan filteren, waardoor het Franse ministerie van Defensie niet erg te spreken is over de officesuite.

OpenOffice.org logoVolgens Eric Filiol, de leidend onderzoeker, is het probleem niet gelegen in slechte programmacode, maar is het een probleem op conceptueel gebied omdat de OpenOffice.org-ontwikkelaars onvoldoende hebben nagedacht over veiligheid. Men is de afgelopen tijd druk bezig geweest om de features en functionaliteit van Microsoft Office in het vrije officepakket te implementeren, waardoor minder tijd en energie is gestopt in de veiligheid van het softwareproduct, aldus Filiol. Inmiddels hebben het Franse ministerie van Defensie en vertegenwoordigers van OpenOffice.org een afspraak gemaakt om hen te vertellen waar het precies lijkt te zijn misgegaan en hoe deze problemen kunnen worden opgelost. Verder hebben de onderzoekers de resultaten van het onderzoek verspreid binnen de Franse overheid, zodat men er rekening mee kan houden.

Reacties (77)


Firefox-gebruikers krijgen kans op vereeuwiging naam

Door Bart Veldstra, 19 juli 2006 08:5875 reacties, bron: Firefox Day

De Mozilla Foundation stelt, in verband met het driejarige jubileum van de organisatie, gebruikers van Firefox in de gelegenheid om zijn of haar naam digitaal te laten etsen in de code van versie 2.0 van de browser. De voorwaarde hiervoor is dat hij of zij voor 15 september een vriend of vriendin overhaalt om Firefox te downloaden. Als beloning kunnen de adverteerder en het doelwit hun namen terugvinden in een speciaal dialoogvenster dat in de volgende versie van Firefox zal worden ingebouwd. Met deze nieuwe actie bevordert de Mozilla Foundation de mond-tot-mondreclame voor zijn stokpaardje. Hoewel de organisatie de promotie van zijn producten voornamelijk laat afhangen van de Mozilla-gemeenschap en partnerdownloads, weet het bedrijf juist door deze alternatieve marketingstrategie steeds het nieuws te halen. Na eerdere initiatieven als het organiseren van een wedstrijd voor reclamespotjes en het bij elkaar rapen van geld voor een grote advertentie in veelgelezen kranten, kan de vraag worden gesteld of de mond-tot-mondreclame wel de belangrijkste factor is in de Mozilla's marketingstrategie.

Firefox-petVolgens de statistieken van webanalist OneStat wordt Firefox globaal door bijna 13% van de internetters gebruikt en heeft Microsofts Internet Explorer vooralsnog met ruim 83% de leiding. Safari en Opera moeten het doen met respectievelijk 2% en 1% van de browsermarkt.

Reacties (75)