LG komt met 8GB-muziekspeler

The Register meldt dat electronicaconcern LG een muziekspeler met een opslagcapaciteit van 8GB in de pijplijn heeft zitten, die zal luisteren naar de kleurrijke naam MFJM53. Het gaat om een Windows Media-apparaat dat (desgewenst drm-loze) wma-, mp3-, wav- en ogg-ondersteuning biedt. Ondanks dat het laatstgenoemde formaat een zekere populariteit in de Linux-gemeenschap geniet, zal een Windows XP- of Windows 2000-pc nodig zijn om de MFJM53 met mediabestanden te voeren, zo laat LG weten. Het apparaatje, dat 10,1 bij 4,8 bij 1,4 cm meet en 88 gram weegt, en daarmee wat groter en zwaarder is dan Apples iPod nano, heeft een microfoon aan boord en beschikt tevens over een fm-radio. De batterijduur zou goed zijn voor 30 uur muziek en vier uur video. De muziekspeler is te bedienen via het 1,7" metende touch-sensitive schermpje, dat 262.144 kleuren kan tonen en waarmee jpg-afbeeldingen en mpeg4-filmpjes bekeken kunnen worden. Over prijs en beschikbaarheid zijn nog geen mededelingen gedaan. Onlangs kondigde Apple een verdubbeling van de schijfruimte van zijn iPod nano, waarmee dat apparaatje binnenkort ook met 8GB opslagruimte verkrijgbaar zal zijn.

LG MFJM53

Door Mick de Neeve

22-05-2006 • 23:57

43

Bron: The Register

Reacties (43)

Sorteer op:

Weergave:

Moet zeggen dat dit de eerste draagbare speler is die er nog een beetje uitziet die niet van apple komt. Vind hem persoonlijk mooier, al is ie wel iets groter en lomper wss.
Voora lde ogg-ondersteuning vind ik super :-). Als de prijs meevalt en hij ook bruikbaar is voor data-opslag dan denk ik dat ze een koper hebben :D.

Edit:
er staat blijkbaar in dat het een HDD-based speler is, dat lijkt me raar.

Edit2:
http://www.futureshop.ca/...d=0665000FS10072758&catid=
299,99 is dat Canadese dollars? hoeveel is dat dan in euro? Duur ding voor zo weinig harde schijf.

Edit3:
http://www.futureshop.ca/...d=0665000FS10072757&catid=#
Flashversie.
mooi op foto ja. Dat gedeelte waarop het LG logo staat uit is uit plastiek. Dat geeft irl het effect van een scheerapparaat met touchscreen.
ziet er idd wel mooi uit, hier vind je meer foto's;

http://uk.lge.com/prodmod...play=MFJM53&model=NOTHING#

Edit: blijkbaar zal er ook een versie in het wit uikomen, onderaan de lijst met specificaties staat dit vermeld.
@Terracotta
In jouw linkjes staat ook dat er geen fm-tuner anwezig is in het apparaat, terwijl dit wel in het nieuwsbericht staat. Wie zou er gelijk hebben?>
in de flashversie zit geen speler, maar inde link voor de HDD-versie zit er wel ééntje in.
299,99 CAD = ~222.03 EUR dus dat valt inderdaad best wel mee voor een HDD Speler ! Overigens ik heb hier omgerekend, dus ik weet niet of dat 100% betrouwbaar is, maar goed een prijsindicatie is ook altijd al fijn :)
aaltijd weer dat 'in de pijplijn zitten', tis pas écht mooi nieuws als 't écht nú te koop is :*) Wel 'n vet ding, maar ik schat dat ongeveer gelijk met deze player tig andere fabrikanten met 8gb en strak schermpje & interface komen.

Oja, 't is naar mijn mening het eerste LG (Philips) portable ding dat er beter uitziet dan een willekeurige sony of ipod.
Als je de bron bekijkt zie je dat LG het ding al gelaunched heeft (in de UK)... Het is alleen natuurlijk de vraag of het een paper launch is, of dat die dingen binnenkort echt in de winkel liggen.
Verder is het alleen de vraag of mensen nou echt nog op 8GB HDD spelers zitten te wachten :?
als dat betekent dat het 8 gb is EN dat de speler klein en licht is, dan wel ;)
Ehm mag ik vragen wat Philips met deze speler te maken heeft? Deze is toch echt van LG.
En ja LG en Philips werken samen, maar dan wel in displays, in een joint venture genaamd LG.Philips ....

Voor de rest een erg strak apparaat zeg. En zeker dat touch sensitive spreekt me erg aan. Eindelijk is een speler die er naar mijn mening mooier uitziet dan een Ipod en ook nog is strakke specs heeft!! Ik zie potentieel voor deze speler!
Ehm... Het artikel klopt niet helemaal: Apple heeft geen verdubbeling van de schijfruimte in de iPod nano aangekondigd. Het gelinkte stuk beschrijft enkel een paar analisten die voorspellen dat dit gaat gebeuren. En op zich is het natuurlijk redelijk evident dat dit gaat gebeuren, waarschijnlijk rond medio september van dit jaar.

Een officiële aankondiging van Apple echter, nee, die is er nog niet.
het is meer logica dat Apple hem zal updaten, LGe is niet echt in Apple's markt aangezien het geen muziek ondersteunt van WMA met DRM.

het is ook well een beetje Microsoft eigen schuld dat hun WMA winkels het nooit goed doen aangezien het duidelijk is dat de kosten voor een DRM licentie uitermaten hoog zijn dat bedrijven gewoon geen licentie kopen.
Heb je ook info over die licentiekosten dan ?
Voor afspeelapparaten als deze lijken me die licentiekosten namelijk zo goed als nul.
Wat dom toch eigenlijk. Wederom is men te lui/dom om een leuke naam voor zo'n apparaatje te verzinnen en daar in plaats van verzinnen ze zo'n rare code.
Ach, bij auto's maken ook weinig mensen daar een probleem van.
toch is een pakkende naam erg bevorderlijk voor de verkoop van een product, als ik op een feestje zou vertellen dat ik de MFJM53 van LG had gekocht, zou het gesprek snel over zijn denk ik. Ik had er toch een naam voor gezocht in plaats van een soort code
Een deel van de reden dat een ipod beter blijft verkopen dan een MFJM53 is heel erg simpel.
Als ik naar een winkel loop, kan ik I-pod wel onthouden, maar voor MFJM53 heb ik een papiertje nodig.

Een pakkende naam is gewoon makkelijker te onthouden en zoals marcovb ook opmerkt slaat een sullige code de discussie dood. De vergelijking met auto's gaat ook niet op. De meeste auto's met codes hebben een code van 2 of drie karakters, geen zes.
Of de code van dit apparaat net zo een lang leven beschoren is als een auto code, is ook maar de vraag.
Linux (libmtp) heeft ook support voor het MTP protocol dat dit ding gebruikt, dus alleen voor WMA met DRM heb je Windows nodig. Er was toch ook een progje voor MTP op OS X?
Hij lijkt wel veel op de nieuwe LG KG800 telefoon.

Jammer LG laat hier naar mijn idee een kans liggen om hier één en ander te integreren.

Dat touchscreen lijkt me wel erg handig maar kan natuurlijk ook een bron van irritatie worden wanneer je iedere keer je schermpje van vingerafdrukken moet ontdoen. Waarom dan eigenlijk geen schermpje over de hele lengte van de speler, nu heb je zo'n nutteloos stuk plastic onder je scherm. Of zitten hier juist de knoppen onder zoals bij de KG800?
Zowiezo wordt de kostprijs van het ding dan weer duurder met een groter schermpje, en het kost meer stroom
linux kennende zal support voor dit dingetje minstens zo goed zijn als in windows, netjes geintegreerd in zowel de filemanager als muziekspeler.

Ziet eruit als een prima spelertje, waarschijnlijk zal het geen iPod killer worden, maar ik denk dat dit dingetje voor een grote groep gebruikers zeker een goede keuze zal zijn.
Ondanks dat het laatstgenoemde formaat een zekere populariteit in de Linux-gemeenschap geniet, zal een Windows XP- of Windows 2000-pc nodig zijn om de MFJM53 met mediabestanden te voeren


Dat wil zeggen dat het dus niet linux ondersteund is maar wel het formaat ogg ondersteund.
Een iPod ondersteunt toch ook officieel geen Linux, maar daar werkt het ook op.

Linux programmeurs zijn nou eenmaal creatief als het om dat soort dingen gaat ;)
Ziet eruit als een prima spelertje, waarschijnlijk zal het geen iPod killer worden, maar ik denk dat dit dingetje voor een grote groep gebruikers zeker een goede keuze zal zijn.-
-
Gebaseerd op wat? Gebaseerd op "Over prijs en beschikbaarheid zijn nog geen mededelingen gedaan." ?!-
-
eindelijk een kleine speler, met wat redelijke opslagruimte die ook nog een lange batterijduur heeft. Altijd moest je of inleveren wat betreft het gewicht, de opslagruimte of de batterijduur. Dit lijkt me een erg interessante combinatie zo.
Hah, een nieuw LG telefoon! Maar dan anders :D.

Mooi ding (uiterlijk)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.