Eerste prijsdaling PlayStation 3 voor Japanners een feit

Een kleine twee maanden voor de release heeft Sony de eerste prijsdaling voor de PlayStation 3 al wereldkundig gemaakt: in Japan zal de PS3 twintig procent goedkoper worden dan oorspronkelijk de bedoeling was. Sony-voorman Ken Kutaragi heeft tijdens de Tokyo Game Show laten weten dat het basismodel van de console in zijn vaderland geen 59.800 maar 47.600 yen zal gaan kosten, wat omgerekend neerkomt op een daling van 400 naar 320 euro. Volgens hem reageert het bedrijf daarmee op klachten van consumenten, die hadden laten weten dat ze het apparaat te duur vonden. Het zal echter ook een rol hebben gespeeld dat er in het Aziatische land ongeveer evenveel geld voor een Xbox 360 Core met een HD-DVD-speler zal moeten worden neergeteld: die bundel gaat 49.600 yen oftewel ruim 330 euro kosten.

Ondanks de duidelijke bedoeling om Microsoft te beconcurreren wordt aangenomen dat de maatregel redelijk succesvol zal zijn. Microsoft brengt zijn HD-DVD-speler op 22 november uit, elf dagen na de release van de PlayStation 3, maar de Amerikaanse gigant zou het dankzij de nieuwe Sony-prijslijst moeilijk op de chauvinistische Japanse gamersmarkt krijgen. Voor de Amerikaanse release van de PS3, die op 17 november gepland staat, verandert er niets: daar zal het basismodel van Sony bij introductie ongeveer 395 euro kosten. Wat wel verandert, is de HDMI 1.3-uitgang waarmee het instapmodel van de console uitgerust zal worden. Oorspronkelijk was deze feature voorbehouden aan de duurdere 80GB-variant, maar ook de 20GB-versie zal met de hogeresolutieplug worden uitgebracht.

Playstation 3 en Xbox 360

Door René Wichers

Eindredacteur

22-09-2006 • 10:34

84

Bron: Sydney Morning Herald

Lees meer

'PlayStation 3 verbruikt 380W'
'PlayStation 3 verbruikt 380W' Nieuws van 3 november 2006
Yellow Dog Linux voor de PS3 klaar
Yellow Dog Linux voor de PS3 klaar Nieuws van 16 oktober 2006
Ebay verbiedt veiling preorder-PS3's
Ebay verbiedt veiling preorder-PS3's Nieuws van 16 oktober 2006
PS3 netwerk 'up and running'
PS3 netwerk 'up and running' Nieuws van 10 oktober 2006
Ook Japan krijgt goedkopere Xbox 360
Ook Japan krijgt goedkopere Xbox 360 Nieuws van 9 september 2006
Sony bevestigt Europees uitstel PS3
Sony bevestigt Europees uitstel PS3 Nieuws van 6 september 2006
'Online gamen met Wii wordt gratis'
'Online gamen met Wii wordt gratis' Nieuws van 16 augustus 2006

Reacties (84)

Sorteer op:

Weergave:

En nu is het de vraag op welke wijze Microsoft hierop gaat reageren.

Gaan ze ook de prijzen verlagen en meer zelf toeleggen op de Xbox360 om marktaandeel te kopen om zodoende een blok te vormen tegen de PS3, of gaan ze wederom afwachten hoe de PS3 op de Japanse markt performed.

Ik denk niet dat ze, gezien de wensen van Microsoft om marktaandeel in Japan te halen, de prijzen gelijk houden. Volgens mij was het namelijk onderdeel van de business case om marktaandeel in Japan aanzienlijk te verhogen.
Het lijkt me niet mogelijk dat de xbox360 uberhaubt een blok kan vormen op de Japanse markt met welke prijs dan ook. De Xbox heeft het er ondanks allerlei acties zeer slecht gedaan en ook de 360 doet het erg slecht. Op het moment verkoopt hij net zo slecht als de gamecube. Ik denk dat Microsoft zich gewoon niet teveel op Japan moet richten alleen evt developers uit Japan moet aantrekken om games te maken voor de westerse markt.
Het is voor Micrsoft juist handig om de prijzen op de japanse markt nog meer te verlagen gewoon om druk te zetten op Sony.

Door de verwachte lagere verkopen van de xbox kan Microsoft zich veroorloven net zo hoge verliezen te nemen op de xbox 360 als Sony op de PS3 en toch minder verlies te maken.

Ik denk ook dat het een probleem is dat de PS3 maar heel weinig games heeft puur voor de PS3 die echt de klanten zullen binnenhalen. Veel verkooptoppers zoals GTA 4 zullen het op de xbox 360 net zo goed doen als op PS3 en als games hetzelfde spelen dan is prijs dus wel ineens een belangrijk issue.
GTA is totaal niet van belang voor de Japanse markt.
Die zitten veel meer te wachten op Final Fantasy XXIII, Devil May Cry 4 en dergelijke.
Gaat niet lukken... In Azie is de Playstation-lijn genadeloos populair. Het gamesaanbod is gigantisch voor deze machientjes en dit tel ook heel erg mee. Ik geef MS met haar X360 weinig kans op slagen, aldaar.
Die zitten veel meer te wachten op Final Fantasy XXIII, Devil May Cry 4 en dergelijke
Vraag is in hoeverre dergelijke spellen ook voor de xbox beschikbaar komen.
Er is al namelijk ook al een Final Fantasy voor de oude xbox. Het is dus niet per definitie een only sony game.
FF-Lijn was eerst puur Nintendo zelfs :)
Een reactie uit de gamespot forum:

"Before the price drop for Japan, Sony would have lost $1.2 billion dollars when they met their 6 million PS3's sold sales goal for March. Now it'll be even higher. At that rate of loss, by the time the PS3 hits the 24 million mark (the same amount of Xbox's MS sold) they'll have lost over $4.8 billion dollars. At the 360's current rate of loss ($125 per), Microsoft will have lost "only" $3 billion. So why is Sony willing to lose so much on the PS3? It's not games - it's the media format. If Blu-Ray becomes the preferred format for HD movies and games, they'll make a killing off the royalties, unlike DVDs. Every game and every movie produced on Blu-Ray will garner them a royalty - the games doubly so since the only Blu-Ray system out there will be the PS3, so they get a royalty off both the media and the game.
Having a successful media format is like a license to print money, and Sony wants that. If it was about games alone Sony wouldn't be willing to take that kind of loss - it doesn't make sense, and they lessen their momentum from the PS2 - the price is too far out of reach for too many people, the losses too high, and Blu-Ray caused too many delays. If it was just about the games, Sony would've been much better off just shipping with DVD - they could've very possibly have "Dreamcast"ed the 360, causing it to launch still-borne. But its not about the games - its about the media format."
Vind het niet logisch dat als je meer verkoopt, de kosten linear mee stijgen. Dus die 4.8 billion dollars wordt echt wel lager, aangezien het productieproces wordt verbeterd (betere yields etc. etc), waardoor meer schaalvoordelen zijn te behalen...
Maar goed, het punt van de royalties... dat zou wel kloppen. Wel grappig... :) Maar wat nou als de PS3 flopt.. en daarmee dan ook blu-ray... Dan wordt het een dure voor Sony.
Vind het niet logisch dat als je meer verkoopt, de kosten linear mee stijgen. Dus die 4.8 billion dollars wordt echt wel lager, aangezien het productieproces wordt verbeterd (betere yields etc. etc), waardoor meer schaalvoordelen zijn te behalen...


Er wordt ook niet van uit gegaan dat er meer verkocht wordt door de prijsdaling. Er worden in beide gevallen 24.000.000 stuks verkocht.

Het moment dat die 24.000.000 stuks gehaald wordt komt misschien wel naar voren. Dit zou zelfs de kosten nog kunnen opdrijven.
Dat klopt, maar het verleden toont aan dat niet de consoles maar de porno industrie straks de doorslag gaat geven over de format.

In de VS zit het grootste gedeelte van die industrie, een lobby daar zou voor MS en met het chauvinisme van Amerikanen zou dat zo maar eens de doorslag kunnen geven. Zeker omdat die industrie met HD-DVD eerder mondiale dekking kan krijgen dan met de blu-ray.

Ik ben benieuwd....
Dat was in de tijd dat er nog geen breedband internet bestond.

Tegenwoordig kan je voor de prijs van een DVD'tje ettelijke Gig's aan materiaal downloaden vanuit je luie stoel. De porno industrie geeft niet veel meer om harde media, het grote geld wordt verdient op het internet.
Ik ken genoeg mensen die liever gewoon een filpje huren dan op internet porno gaan surfen. Lekker gezellig samen met je vrouw achter internet :+

Een hoop mensen weten serieus niet waar de dat moeten zoeken, of willen dat vanwege veiligheidsoverwegingen niet.

MAW porno blijft nog steeds op harde media bestaan. Dus is de vraag nog steeds relevant op wat voor soort media!
omfg... gaaaap dan non-argument hebben we nou al 3425621234256789000000 keer gehoord
Volgens hem reageert het bedrijf daarmee op klachten van consumenten, die hadden laten weten dat ze het apparaat te duur vonden.
Nou, flink klagen dus!

Als het die Jappers lukt zal het ons toch ook wel moeten lukken?
Ik bedoel, 20 %! Dat is wél de moeite waard!
Als het die Jappers lukt zal het ons toch ook wel moeten lukken?
Nee, want hier is klagen onderdeel van de cultuur en het is meer een gespreksmethode dan dat men het serieus neemt (het weer, etc.). Klagen, kritiek leveren, dingen afzeiken terwijl je hetzelf niet kunt, enz. dat is de grondslag van de gesprekscultuur hier.
Gadver ik vind die PS3 en de XBOX360 zooooo vreselijk duur, en jij :P
nee want een high-end videokaart kost meer als een next-gen console, en dan heb je nog niks.
leuke uitspraak, maar kan je hem ook onderbouwen?
voor 400,- heb ik een heel leuke high-end videokaart hoor..
Aan een losse videokaart hedde nix!!!
Je kan er mee frisbeen
Zo'n prijsdaling moet natuurlijk wel ergens worden opgevangen. Ik ga er van uit dat de hoge prijzen in Europa blijven bestaan. Wellicht dat het ook wat goedkoper wordt in de VS maar hier zie ik het niet snel gebeuren.
Sony weer een stapje dichter bij een faillissement!
Dit is juist heel slim van Sony. Zo krijg je meer kopers van de PS3. Ze maken dan wel verlies op de console, maar verdienen het meer dan dubbel en dwars weer terug op de games.
In Japan worden toch al meer Playstations verkocht dan Xboxen. Dat zou bij de PS3 ook zo zijn geweest zonder de prijsstijging.
misschien dat Sony (terecht denk ik) eerder de Wii vreest en dan lijkt de PS3 opeens wel heel duur

ik denk wel dat het de PS3 de console is die verkocht gaat wordt met het grootste verlies ooit
het mag dan nog een succes worden, de vraag is of ze het allemaal gaan terugverdienen...
het risico moet namelijk in verhouding zijn met de opbrengst
Speculaties... waar zijn de feiten? Vergeet niet dat Microsoft een goedkopere gelijkwaardige console heeft die al een hele tijd beschikbaar is. Uiteraard heb je fanboys maar als de prijs van de PS3 TE hoog is ten opzichte van de concurrentie dan haken vele af. De PS3 is een mooi apparaat, zonder twijfel, (de X360 ook) maar in mijn optiek heeft Sony teveel features in het systeem willen proppen en daardoor ga je aan de hoofdfunctie van het apparaat, games spelen, voorbij.
In Japan heeft Microsoft niets uitgericht met de Xbox360 dus deze prijsdaling juist in die regio is niet zo zeer bedoeld om te concurreren met de Xbox 360. Al denk ik dat het ook niet zo zeer een directe zet is gericht naar de Wii maar gewoon om de perceptie dat de Sony PS3 een dure console is te bevechten. De klant in Japan accepteert de oorspronkelijke gewoon niet, hoe mooi de woorden ook zijn. Sony geeft een fikse upgrade (de HDMI-poort) voor het 20GB model die ze vast niet meer dan een paar centen extra kost en hooguit wat minder verkopen voor de 60GB zal betekenen.

De groep erg prijsgevoelige kopers blijkt groter te zijn dan gedacht en in de positie waarin Sony nu zit kan men geen risico's nemen. Men zal nu best het gevaar lopen dat ze minder winst maken dan men had kunnen maken maar men kan niet riskeren dat men het verkeerd inschatten en de PS3 flopt en daarmee het doek voor Sony best wel eens kon vallen.
Ze verdienen inderdaad vooral aan Game Licenties. Maar dan moeten ze eerst wel de console verkopen, en 600 euro..het is zwaar aan. Uiteindelijk zijn het ook de jongeren die veel tijd hebben om te gamen ( dus de ouders die het moeten kopen ) en dan is 400 goedkoper dan 600 voor "maar een console"

Maar gelukkig komt er in ieder geval NIEUWS van sony..die stilte en slecht nieuws ( half onwaar natuurlijk ) rond de playstation is verre van goed

Maar, het gaat om de games.. een console is om op te gamen..
ja oke maar stel dat Sony 10 euro per game verdient
als je je console dan inplaats van 100 euro verlies 300 euro verlies gaat verkopen moet je opeens 30 games per console koper verkopen voordat je winst terugziet

ik denk dat Sony het eerste kwartaal gewoon HELE dikke verlies gaat scoren
Dat Sony zich druk maakt om Microsoft in Japan...MS verkoopt daar bedroevend weinig.
Maar ze hebben dus wel nut voor de jappanners van de PS3 is daar nu wel goedkoper.
MS heeft een ongelooflijke geldstroom achter de hand om Sony te beconcurreren. Al zouden ze de Xbox360 voor 100 euro verkopen dan geven ze wel enorm veel toe maar maken ze Sony totaal kapot. MS kan dit wel een jaartje of 2 volhouden, Sony niet.

Als MS er voor kan zorgen dat ze in Europa en de VS de PS3 ver achter zich laten, dan kan Sony zich alleen nog redden met de japanse en aziatische markt. In Japan zal MS het moeilijk hebben, maar landen als Zuid-Korea kun je dan uitgaan van 50/50. (ik vergeet even de Wii voor het gemak :+ )
Alleen de japanse markt zal Sony niet genoeg hebben om de gigantische leningen en ontwikkelkosten terug te verdienen.

De financiele cijfers van Sony zijn niet echt spectaculair. De Electronica markt is lage winsten, af en toe een laptop accu probleempje er tussendoor en dan nog de gigantische leningen die men afgesloten heeft bij banken voor de ontwikkeling van de PS3.

Ik voorspel het faillisement van Sony wanneer het Blu-Ray formaat niet aanslaat. Sony gaat All-In op dit blu-ray succes wat ambitieus is maar succesvol ?
hier zie ik toch een paar punten waarvan ik zeg,
"Denk het niet"

MS heeft ook rekening te houden met aandeelhouders en de strijd om het kapitaal van andere producten te misbruiken voor alleen de XBox zal nooit goedgekeurd worden..


daarbij BR slaat in de US al voldoende aan,gezien de stapel films die daar in DVD,BR-DVD (en zelfs PSP-UMD) is uitgebracht..

Wat sony heeft gedaan met de Playstation,CD's werden inmens populair en goedkoop.
wat sony heeft gedaan met de PS2,DVD's (en spelers)werden inmens populair en goedkoop
en dan zet sony op de nextlevel in BR-DVD en de betreffende spelers..

logisch is dat dit ook gewoon een succes zal worden..
MS heeft een ongelooflijke geldstroom achter de hand om Sony te beconcurreren. Al zouden ze de Xbox360 voor 100 euro verkopen dan geven ze wel enorm veel toe maar maken ze Sony totaal kapot. MS kan dit wel een jaartje of 2 volhouden, Sony niet.
Daar ben ik het absoluut niet mee eens! MS heeft inderdaad veel geld maar denk nu niet meteen dat Sony heel weinig geld heeft, want daar zit je heel erg goed mis.

MS zit waarschijnlijk op even veel markten als Sony, aleen zijn de markten veel verschilender. Sony verkoopt hele goede digitale camera's en doet het ook niet slecht op de telefoon markt. Sony zit al jaren in de game markt met de playstation 1 en 2 die zeer goed verkopen en is ook al bezig in de portable game markt wat ze ook niet echt slecht doen. Ze maken een ook zelf memory sticks voor onder andere telefoons en andere media. Ze maken TV's. Er zijn zelfs dingen die Sony maakt waar jij niks van weet.

Trouwens, Microsoft gaat echt geen miljoenen over de bank smijten om lekker goedkoop te zijn want dan krijg je problemen met de volgende generatie game consoles. Stel ze gaan de 360 $100,- maken en slaan Sony (voor nu) uit het veld. Bij de volgende consoles wordt de volgende edite van de Xbox opeens weer $400,- en dan beginnen mensen te zeuren dat de vorige veel goedkoper waren. Sony ziet zijn kansen liggen en valt meteen aan.

Ook moet je niet vergeten dat waneer MS nu zijn console $100,- maakt ze de komende jaar geen stunts meer kunnen maken om hem nog goedkoper te maken, dus dat zal een one-time-only stunt worden en daarna zou je niks meer horen van ze...

edit:

En MS heeft geen leningen zeg je? Met al die bugs in Windows en het uitstellen van Vista? Linux die zijn opkomst aan het maken is en de vele klachten van vele gebruikers...
je kan natuurlijk vragen aan een vriend of vriedin in japan, of ze er een aan je doen toekomen met kerst ;-)
Altijd handig kennissen in Japan en VS ;)
Alleen heeft japan andere regiocodes waardoor je hoogstwaarschijnlijk dezelfde vriend je films moet laten opsturen. (Scheelt je dus 2x geld ;) )
Japan heeft regio 2 hoor :P

En de PS3 zou toch ook regiovrij worden?
Japan heeft toch NTSC?
Maar NTSC en regio hebben niets met elkaar te maken.

Edit: zie bijvoorbeeld lijst van de regio´s op http://www.diabolikdvd.com/website/Regions-~-PAL-info
Toch is dit wel een flinke stap van Sony. Door de goedkoper versie uit te rusten met een HDMI-uitgang verliest het duurdere model een van zijn voordelen. Het enige wat overblijft is de grotere harde schijf. Dat betekend dat je dus meer dan 100 euro betaald voor 40GB schijfruimte. De goedkopere uitvoering is nu een stuk interessanter.

Verder is het te verwachten dat ook de duurdere uitvoering in Japan in prijs omlaag zal gaan. En de kans is ook daar dat Europa ook een introductieprijs van 499 euro voor het duurdere model gaat krijgen. Want we moeten een half jaar langer wachten, waarin de onderdelen in prijs zullen dagen, en waarschijnlijk gaat Microsoft ten tijde van de PlayStation 3 lancering ook nog wat leuke acties starten. Maar goed, neemt niet weg dat ik het nog altijd teveel vind. Sony heeft zijn zaken gewoon niet op orde. Voor de Xbox 360 komen ontzettend veel games voor kerstmis, en dan is er nog de Wii.

Het is raar, omdat ik een groot fan was van de PlayStation en PlayStation 2, maar Sony heeft voor mij gewoon een beetje afgedaan. Het sterke merk, de stoere uitstraling, die is een beetje verdwenen.

Nog meer ben ik altijd al fan van Nintendo geweest, die het jarenlang ontzettend slecht hebben gedaan, en terecht, want ze beloofden veel en maakten niks waar (GC-GBA connectivity etc.). Maar de laatste twee jaar is Nintendo echt ouderwets goed bezig. Vooral met de DS.

Wel vind ik het jammer van Sony. Maar anderzijds, na twee generaties Sony dominantie is het wel weer lekker als Microsoft of Nintendo het roer over neemt. Dan wordt Sony weer gedwongen om te vernieuwen.

Uiteindelijk winnen wij, de consument.
100 euro voor : IEEE 802.11 b/g Wi-Fi, Memory Stick/SD/CompactFlash slots en 40GB extra.

Wel even de feiten er opna houden graag. De basis versie heeft deze extra's niet.
Dat de PS3 in prijs ging dalen was allang bekend. Het is gewoon een marketings truuk. Kondig iets aan voor een relatief dure prijs en maak hem later goedkoper.

Je laat mensen dan infeiten denken; Wow, 20% goedkoper, dat is stukken voordeliger dan het was! Terwijl het allang de bedoeling was om het voor die prijs uit te brengen :9
Wel riskant, miss. zijn mensen nu juist overgestapt naar de 360 omdat ze het te duur vonden.
[Ken Kuturagi mode] Die mensen willen we niet eens een PS3 verkopen![/kk mode]

:P
Precies, eerst een ballonnetje oplaten en kijken hoe de consument/markt erop reageerd, tegen de tijd dat het echt belangrijk wordt kun je wel wat met de prijs / specs schipperen.

Ik had eerlijk gezegd eerder verwacht dat ze de specs omhoog zouden schroeven ipv de prijs aan te passen, maar hoe dan ook zou er wel iets verbeterd worden voor de release date.

Ik denk trouwens dat ze de prijs niet voor de concurrentie (xbox) aan hebben gepast, maar wel voor de belangrijke en loyale groep japanse gamers, zonder hen zou de PS nooit kunnen bestaan of voortleven.

Waarschijnlijk zullen ze in de US en EU ook wel de prijzen bijdraaien als de release-date dichterbij komt (of spoedig na de release), mits ze maar voldoende 'klachten' krijgen over de prijs en de verkopen achter blijven bij de verwachtingen (en inderdaad met vergelijking met concurrende consoles)

Ben benieuwd of ze bij MS de prijs naar beneden brengen als reactie.
Goeie, maar wederom gevaarlijke zet van Sony...
Ze nemen grote risico's. Ik vind het ook wel oneerlijk dat als je de prijzen omrekend, Japan al ver onder de prijs van Europa zit en ze daar nog een !!!20%!!! dalen.

Europa wordt nooit genoeg als belangrijke speler beschouwd. Laat de Europese Commisie Sony ook maar eens wakker schudden.

Wij zouden dan ongeveer dubbel zoveel betalen voor dezelfde console die bovendien later beschikbaar is... Ik denk dat ze zo zeker geen halt toeroepen aan het importeren.
Is er dan al iets bekend over de prijs en launch van Europa ?

Hij komt 6 maanden later, vele europeanen zijn misnoegt. Lijkt mij stug dat Sony niet op een of andere manier hier op het vasteland zal compenseren.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.