Mogelijke overname van Airespace door Cisco

Er gaat een gerucht dat Cisco Systems met Airespace onderhandeld over een overname, zo lezen we op CommsDesign. Het bedrijf, dat LAN-switches verkoopt, zou voor een bedrag tussen de vierhonderd en vierhonderdvijftig miljoen dollar verkocht moeten worden. De onderhandelingen zouden al ver gevorderd zijn, zo zouden er al papieren zijn verstuurd naar de U.S. Justice Department dat moet onderzoeken of met de aankoop van Airespace geen antitrustwetgeving geschonden wordt.

Craig Mathias van de Farpoint Group zegt dat Cisco met deze aankoop goede switchtechnologie in handen krijgt en zegt door de overname problemen te verwachten voor Alcatel en Nortel, die Airespace-switches verkopen als onderdeel van hun WiFi-productlijn. Al een aantal maanden wordt er gefluisterd dat Cisco zijn aanbod WLAN-producten wil vergroten, hiervoor zou het bedrijf ook al in onderhandeling zijn geweest met Aruba Wireless. Vorig jaar kocht Cisco al WLAN-specialist Linksys voor een bedrag van vijfhonderd miljoen dollar.

Router met Cisco-logo (groot)

Door Tamara van Hal

Nieuwsposter

08-01-2005 • 16:35

14

Bron: CommsDesign

Reacties (14)

14
14
6
2
0
6
Wijzig sortering
Craig Mathias van de Farpoint Group zegt dat Cisco met deze aankoop goede switchtechnologie in handen krijgt

Ach natuurlijk, die hadden ze zelf nog niet ...
Anoniem: 132158 @locke9608 januari 2005 17:09
Ach natuurlijk, die hadden ze zelf nog niet ...

natuurlijk wel, maar als ze de meeste goede technologiën en de grootste spelers op de markt opkopen vergroten ze telkens hun voorsprong op de concurrentie en blijft er voor de consument niet veel keuze meer over ..
@Pieter Morlion
zo zouden er al papieren zijn verstuurd naar de U.S. Justice Department dat moet onderzoeken of met de aankoop van Airespace geen antitrustwetgeving geschonden wordt.
En nu maar hopen dat deze instantie een wijze beslissing neemt. Dit soort instanties ziijn wel opgericht om het lamleggen van concurrentie tegen te gaan.
of juist wel....

ze kunnen hun krachten bundelen en hun R&D afdeling samen laten werken zodat ze veel efficientere producten maken ipv iets beter dan de concurrent en nog tal andere voorbeelden

Kortom: een overname is niet altijd concurrentie dodend en slecht voor de consument. Een goed voorbeeld is XS4ALL. Overgenomen door KPN, maar nog steeds een full dochter die nog altijd een hele goede internetservice biedt.
offtopic:
Heb je de laatste tijd nog met de hlpdsk van xs4all gebeld? Nee? Moet je eens doen, en daarna je positieve mening bijstellen...
nog beter kan geen kwaad ;)
Dit lijkt een zet om weer tegen 3Com te gaan, aangezien 3Com afgelopen week hun nieuwe wireless switch management systeem heeft gelanceerd.
En laat nu Airespace net zo'n zelfde systeem hebben. :D
De wireless switch die 3Com verkoopt is een OEM versie van Trapeze Networks. Ik ben ook erg benieuwd of dit doorgaat.

Ik heb ooit gehoord dat Airespace was opgericht om overgenomen te worden maar dat niemand ze wou kopen. De geruchten over Cisco waren al tijden bekend en ik ben nu ook erg benieuwd of dit doorgaat.

Zie daarvoor ook deze link:
http://www.unstrung.com/document.asp?doc_id=65564
Ik ben het volledig met je eens. Als er een bedrijf is waar Cisco bang van moet zijn dan is het 3Com wel.
Dat zie je ook in veel sarcastische presentaties die Cisco geeft als ze verwijzingen maken naar 3Com.
Als randvermelding geef ik toch ook even op dat Cisco producten zeer veel mogelijkheden bieden, maar zeker niet vlekkeloos werken. 3Com die nu recent ook in de router markt zit, vormd een echte bedreiging voor Cisco daar ze een iets eenvoudiger product afleveren, die wel werkt(en meestal een behoorlijk stuk goedkoper is); en daar is het de prijs/functionaliteit/kwaliteit-bewuste consument om te doen.
Anoniem: 28557 9 januari 2005 11:57
Vorig jaar kocht Cisco al WLAN-specialist Linksys voor een bedrag van vijfhonderd miljoen dollar.
Cisco heeft Linksys absoluut niet gekocht voor de WLAN technologie die het bedrijf heeft. De WLAN technologie die Cisco zelf al had was hier ver superieur aan. De reden dat Cisco Linksys kocht is omdat ze voet aan de grond wilden krijgen in de home-networking markt. Cisco verwacht (terecht, denk ik) dat deze de komende jaren sterk gaat groeien. De overname van Linksys is ook anders dan andere Cisco-overnames omdat Cisco voorgaande bedrijven altijd geassimileerd heeft: alle producten werden Cisco-producten, terwijl Linksys gemarket blijft worden onder de naam Linksys (hoewel mij opvalt dat de naam Cisco wel steeds prominenter op de apparatuur komt te staan).
Laten we hopen dat de eigenheid van het product bewaard blijft moest dit gerucht waarheid worden! Airespace is een superieur product qua features.

Airespace is nu al de nummer 2 in de wireless lan switching markt (terwijl ze nog niet zo ongelooflijk lang bezig zijn op de markt), en wat doet een speler als Cisco dan (welke zelf er niet in slaagt om een volwaardig wireless lan switching systeem te ontwikkelen) ... de boel overkopen. En dan kunnen ze eindelijk concureren met Symbol; Aruba & Chantry.

Nu zal LWAPP (of de toekomstige MCAPP) misschien wel een IEEE standaard worden als Thin AP protocol. Cisco heeft er voor gezorgt dat de aanvraag van Airespace bij de IEEE de eerste keer werd gekelderd.
Anoniem: 121387 9 januari 2005 13:52
Het is mooi shit hoor , Cisco zit de hele markt gigantisch te verzieken met een zeer agressieve verkoop/inruil/inkoop mentaliteit.
Anoniem: 61500 9 januari 2005 23:36
wij hebben nu precies een jaar airespace wireless "aan de gang", veel updates software en firmware, een keer een update na twee weken terug gedraait, en nog steeds enkele problemen. om het op te zetten heb moet je enkele jaren ervaring hebben in het opzetten van wireless netwerken. wie o wie? die zijn er niet veel en duur.
voordelen: via 1 switch je hele wireless netwerk controleren, positionering van "intruders" MAC blacklisting alle encryptie methoden, A, B/G
tja ben nog steeds onder de indruk, ze hadden hun product alleen ff af moeten maken.
SvE

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.